SaferVPN Review – Opgedateer 2020

Veiliger VPN-oorsig

SaferVPN is ‘n taamlike standaard en goedkoop VPN-diens met ordentlike funksies, maar die lae snelheid hou dit van die hoogste vlak af. Ons het ook ‘n paar bekommernisse oor die privaatheidsbeleid, hoewel dit u wel by Netflix (kinda) betrek. Lees ons volledige SaferVPN-oorsig vir die besonderhede.


Veiliger VPN-oorsig

beste Skynprivaatnetwerk-resensies

SaferVPN, wat in 2013 deur twee Israeliese sagteware-ingenieurs vervaardig is, is ‘n virtuele privaat netwerk met die doel om ‘n veilige, privaat en ongesensureerde internettoegang aan enigiemand en enige plek te bied. ‘ Dit slaag meestal daarin om dit ook te doen met ‘n vaartbelynde gebruikerservaring, ordentlike snelhede en lae pryse. Die minimale logboeke wat aangehou word, kan dit egter breek.

In hierdie SaferVPN-oorsig gaan ons oor alles waarvan ons hou en nie hou nie, nadat ons tyd daarmee deurgebring het. Ons bespreek funksies, pryse, gebruiksgemak, ondersteunde toestelle, bedienersposisies, spoed, sekuriteit en klantediens voordat ons uitspraak lewer.

Ons hou van SaferVPN teen die prys wat dit vra. Dit gesê, dit sou onredelik wees as dit meer sou wees. Hoewel ‘n groot waarde, SaferVPN het nie indrukwekkende snelhede of funksies nie, so as u op soek is na ‘n VPN met al die klokkies en fluitjies, kyk dan na ons beste VPN-artikel.

Skyfie-1

SaferVPN-Slider2

SaferVPN-Slider3

SaferVPN-Slider4

SaferVPN-Slider5

vorige

volgende

Sterkpunte & swakhede

Alternatiewe vir SaferVPN

Kenmerke

Hoewel die koppelvlak liggewig is, het SaferVPN ‘n ordentlike stel funksies. Soos enige goeie Skynprivaatnetwerk behoort, bevat dit ‘n doodskoot, maar dit is vreemd dat dit standaard gedeaktiveer is. U kan niks besonders doen met die killswitch nie, soos om dit in te stel om slegs op sekere toepassings te werk, maar die basiese funksionaliteit is daar.

‘N Moordenaar is alledaags, maar outomatiese WiFi-sekuriteit is dit nie. SaferVPN is standaard ingestel om die VPN outomaties in onversekerde netwerke in te skakel. U kan betroubare WiFi-netwerke by die kliënt voeg om die reël ook vir hulle te omseil.

safervpn-resensie-wifi

Benewens die tafelrekenaarkliënt, is daar ‘n blaaieruitbreiding vir Chrome en Firefox. Die uitbreiding doen egter niks besonders nie. Dit is net nog ‘n manier om die Skynprivaatnetwerk te beheer, maar dit is nie seer om vinnige toegang te hê om u ligging te koppel of te verander nie.

Anders as dit, is SaferVPN kaal. Dit bied nie gesplete tonneling in die kliënt nie, wat ‘n funksie is waarna ons altyd soek. ExpressVPN stel jou byvoorbeeld in staat om in te stel watter apps die VPN-tonnel gebruik en watter omseil, soos jy kan sien in ons ExpressVPN-oorsig.

Veilige OSP’s wat deur SaferVPN ondersteun word

Die platformondersteuning is goed, maar dit is moeilik om dit op te spoor. Op die kontrolepaneel vind u installeerders vir Windows, macOS, Android en iOS, sowel as skakels na die uitbreidings vir Chrome en Firefox. Vreemd genoeg is daar tutoriale langs al die installeerders, behalwe vir die Firefox-uitbreiding.

safervpn-resensie-installeerders

Alhoewel installasies op beperkte Android-builds ondersteun word, maak SaferVPN nie die .apk-lêer beskikbaar nie.

SaferVPN kan op byna alles geïnstalleer word, insluitend routers, Linux-vakkies, netwerk-aangehegte berging, e-lesers en spelkonsoles. Dit bevat opstelhandleidings vir al hierdie installasies, maar dit is moeilik om te vind. In plaas daarvan om ‘n skakel na die installasiegidse in die bedieningspaneel te gee, plaas SaferVPN dit in die “vinnige begin” -gedeelte van die kennisbasis..

SaferVPN funksies oorsig

VeiligerVPN-logowww.safervpn.com

Begin vanaf $ 229 per maand vir alle planne

algemene

Betalingsmetodes
PayPal, kredietkaart

Aanvaar cryptocurrency

Gelyktydige verbindings
5

Ondersteun gesplete tonnels

Onbeperkte bandwydte

Gratis proeflopie beskikbaar
1

Terugbetalingstydperk
30

Wêreldwye bedienerbedrag
43 bedieners in 43 lande

Desktop OS’s
Windows, MacOS

Mobiele bedryfstelsels
Android, iOS

Blaaieruitbreidings
Chroom

Kan op routers geïnstalleer word

streaming

Kry toegang tot Netflix US

Kry toegang tot BBC iPlayer

Kan toegang tot Hulu kry

Kry toegang tot Amazon Prime Video

sekuriteit

Enkripsietipes
256-AES

VPN-protokolle beskikbaar
OpenVPN, PPTP, IKEv2

Aktiveer met die opstart van die toestel

Laat spoel

Geen-log-beleid

DNS-lektoets geslaag

Killswitch beskikbaar

Wanware / advertensieblokkeerder ingesluit

ondersteuning

Regstreekse klets
24/7

E-posondersteuning
24/7

Telefoonondersteuning

Gebruikersforum

Kennis basis

pryse

Anders as TorGuard, wat verskeie privaatheidsdienste aanbied (lees ons TorGuard-oorsig), bied SaferVPN slegs een. Die enigste verskil tussen planne is die duur, met langtermynkontrakte wat ‘n hoër afslag kry. Terwyl die prys laag is, maak die gebrek aan buigsaamheid dit moeiliker om die koeël te byt.

In die besonder bied SaferVPN nie ‘n maandelikse plan aan nie. Die meeste maandelikse planne is sleg – lees ons Hide.me-resensie om een ​​van die slegste te sien – maar hulle bied steeds ‘n goedkoop toegangspunt vir diegene wat geld kontant het. Ons beveel bykans nooit maandelikse planne aan nie, maar dit bied weliswaar buigsaamheid, ondanks hul lae waarde.

Die goeie nuus is dat alle planne vir 30 dae terugbetaalbaar is. Daar is wel ‘n bietjie verwarring op die kassie-bladsy.

As u ‘n een- of twee-jaar-intekening kies, sê SaferVPN “die driejaarplan bevat die grootste besparing en is 30 dae terugbetaalbaar.” Dit impliseer dat die ander twee planne nie is nie, maar nadat ons die terugbetalingsbeleid deurgewerk het en die ondersteuning gekontak het, het ons bevestig dat alle planne daardie geld-terugwaarborg het.

Met ons gekerm uit die weg, is dit tyd om te praat oor wat SaferVPN reg kry. Die pryse is van die laagste wat ons nog gesien het, waardeur goedkoop aanbieders, soos privaat internettoegang, soos hoëkaartjie-items lyk (lees ons PIA-oorsig). Die jaarplan bied ‘n goeie waarde, maar u kan soortgelyke pryse elders vind. Die driejaarplan is daarenteen ongeëwenaard.

Die paar aanbieders wat driejaarplanne aanbied, bied dit gewoonlik nie so goedkoop aan nie. Byvoorbeeld, NordVPN kos ongeveer 25 dollar meer vir een, twee en drie jaar (lees ons NordVPN-oorsig om te sien hoekom die koste dit die moeite werd is). As u pennies knyp, is SaferVPN ‘n uitstekende keuse.

Daar is ook ‘n gratis proeftydperk, maar dit is moeilik om dit op te spoor. Ons het hulp ontvang om daaroor te vra en die verteenwoordiger kon ons ‘n skakel gee vir ‘n 24-uur-verhoor. Natuurlik het ons nie gesê dat ons die diens hersien nie, so die proeflopie is beskikbaar vir almal, maar dit is nie toeganklik vanaf die tuisblad nie.

Wat betaalmetodes betref, aanvaar SaferVPN die gewone verdagtes. U kan betaal met die meeste groot kredietkaarte, PayPal en bitcoin. Sommige van die plaaslike betaalopsies wat ander verskaffers aanvaar, is nie beskikbaar nie, maar dit is nie ‘n groot probleem nie.

SaferVPN gelyktydige verbindings

Alle SaferVPN-planne word voorsien met vyf toestelle sonder die opsie om meer te koop. Vyf is aanvaarbaar, want dit is basies die standaard onder Skynprivaatnetwerkverskaffers, maar ‘n paar meer sal nie skade doen nie. CyberGhost bied byvoorbeeld sewe (lees ons CyberGhost-oorsig).

Gemak van gebruik

Aanmelding by SaferVPN is maklik. Al wat u hoef te doen is om ‘n plan te kies, u e-posadres in te voer en ‘n betaalmetode te kies. U sal dan na ‘n bladsy met ‘n wagwoordskepping gestuur word en SaferVPN sal u rekeningbewyse per e-pos aan u stuur. Let daarop dat dit nie u wagwoord in die e-pos stuur nie. Dit sou ‘n swak sekuriteitspraktyk wees.

safervpn-resensie-aanmelding

Moet egter nie die e-pos afslag nie. U kan dit, of die kontrolepaneel waarna u na aanmelding is, gebruik om die installeerder af te laai. In die kontrolepaneel sal SaferVPN outomaties opspoor watter bedryfstelsel u gebruik en die regte installeerder vir u aanbeveel. Daar is ‘n “wys meer apps” -knoppie naby die aanbevole installeerder, wat u na ander installeerders en tutoriale stuur.

In die algemeen is die bedieningspaneel eenvoudig. U kan fakture besigtig, installeerders vir ander platforms aflaai, u rekeningbesonderhede opdateer en u fakturering bestuur.

safervpn-resensie-beheer-paneel

Sodra dit geïnstalleer is, sal SaferVPN oopmaak met ‘n aanbevole plek gekies. Die koppelvlak is ongeveer so groot soos ‘n slimfoon-app op ‘n iPhone 4 en kan nie verander word nie. Alhoewel dit nie so klein soos die interface van Astrill is nie (lees ons Astrill-oorsig), was dit moeilik om SaferVPN te lees op ‘n 4K-skerm.

As u nie omgee waar u aanmeld nie, klik dan op die groot, groen “verbinding” -knoppie na onder. SaferVPN sal u outomaties verbind met die aanbevole bediener, wat volgens ons ordentlik gevind is, en u sal op pad wees. As u u ligging wil kies, klik dan op die klein merker langs die ‘verbinding’-knoppie.

safervpn-resensie-koppelvlak

Aan die linkerkant sal ‘n venster met die beskikbare liggings oopmaak. Alhoewel hierdie venster geskei is, sal dit met die koppelvlak beweeg. U kan die liggingsvenster van die hoofvenster weg sleep, maar as u die hoofvenster probeer skuif, sal die liggingsvenster daarmee beweeg.

Dit is maklik om ‘n ligging te vind, veral omdat SaferVPN se netwerk klein is. As u egter nie van plan is om te blaai nie, kan u na ‘n plek soek, gebruik een van SaferVPN se aanbevole liggings of gunsteling liggings sodat dit aan die bokant van die lys verskyn.

safervpn-resensie-bediener-seleksie

Soos baie VPN’s, laat SaferVPN jou nie toe om van bedieners om te skakel sonder om eers te ontkoppel nie. Dit is irriterend, maar SaferVPN se vinniger as gemiddelde verbindingstyd maak dit op.

Die enigste ander deel van die koppelvlak is die instellingsmenu, wat verkry word deur op die hamburger-ikoon in die hoek regs bo te klik. Die instellings dek die basiese beginsels, insluitend die oprigting van opsies, protokolinstellings en app-opdaterings. U kan ondersteunende kaartjies indien, die kennisbasis oopmaak en ‘n snelheidstoets-app oopmaak vanuit die instellings, hoewel funksies wat nie alle VPN’s bied nie.

spoed

SaferVPN kom nie naby die vinnigste VPN-verskaffers beskikbaar nie, maar dit lewer steeds redelike resultate as u naby die huis tonnel en baie data het om mee te speel. Diegene wat met beperkte verbindings werk, of wat hoop om deur sensuur te tonnel, sal waarskynlik elders wil gaan soek. U kan die liggings wat ons getoets het, saam met ons onbeskermde spoed, sien in die onderstaande tabel.

Plek: Ping (ms) Aflaai (Mbps) Upload (Mbps)
Onbeskermd (St. Louis, MO)10142,710.33
Amerikaanse streaming7565,969,63
Kanada3389,029,26
Nederland11430,056.36
Ciprus16313,424.16
Singapoer23630,493,08

Toe ons in Noord-Amerika gebly het, het SaferVPN goeie, indien nie indrukwekkende, resultate behaal. Ons latensie het laag gebly en ons het ongeveer 40 persent van ons aflaai spoed prysgegee. Vreemd genoeg was dat die Amerikaanse streaming bediener, wat nader aan ons toetslokasie was, slegter gevaar het as ‘n datasentrum in British Columbia.

Om na ander wêrelddele te gaan, is meestal buite die vraag, tensy u tuis ‘n vinnige verbinding het. Teen ongeveer 20 persent van ons onbeskermde spoed was Nederland en Singapoer stadig, net soos die Ciprus-datasentrum, wat ons nie eens tien persent gegee het nie.

Dit gesê, die latensie het op alle plekke laag gebly. Alhoewel die aanvanklike laatvertraging SaferVPN van ons beste VPN vir spelgids diskwalifiseer, moet dit nie vir daardie doel verdiskonteer word nie. In ag genome die veerkragtigheid aan proxyblokke, is dit ‘n goeie keuse om na eksklusiewe titels op PlayStation Network of Xbox Live te blaai, selfs al is die vertraging nie die beste wat ons gesien het nie.

sekuriteit

SaferVPN gebruik die verouderde bemarkingseisoen op “banvlak-kodering”, maar dit is tog veilig. Dit gebruik standaard AES 256-bit met OpenVPN, maar ondersteun ook IKEv2, L2TP / IPSec en PPTP. Daar is ‘n ‘outomatiese’ instelling wat OpenVPN op grond van ons toetsing gebruik. Dit kan ‘n goeie idee wees om dit in te skakel, want dit stel SaferVPN in staat om terug te val op ‘n ander protokol as een misluk.

U kan die kodering egter nie verander nie, maak nie saak watter protokol u gebruik nie. Dit kan verwarrend wees vir nuwe gebruikers. Die bemarkingsmateriaal stel voor dat AES 256-bis oor protokolle gebruik word wanneer L2TP en PPTP dit in werklikheid nie ondersteun nie. U kan meer daaroor leer in ons beskrywing van kodering en ons VPN-protokol uiteensetting.

Ons het DNS-lektoetse oor verskeie bedieners gedoen en SaferVPN het ‘n duidelike rekord. Ons het ook WebRTC- en IP-lekkasies getoets en dit het ook daarin geslaag.

privaatheid

Dit is moeilik om privaatheidsbeleide te vertrou, veral as verskaffers soos IPVanish met hul spreekwoordelike broek vasgevang word – lees ons IPVanish-oorsig om meer daaroor te wete te kom. Desondanks bly die aanval van aansprake op “geen logs nie” en SaferVPN breek nie die neiging nie. Die privaatheidsbeleid is egter genoegsaam om ons gemak te gee.

Kortom, betekenisvolle inligting word nie aangeteken of gemonitor nie. Soos die geval is met die meeste VPN-verskaffers, is die waarheid egter ingewikkelder.

As u kontak maak, word vier dinge aangeteken: die datum en tyd van die begin en einde van die sessie, die hoeveelheid data wat tydens die sessie oorgedra is, die plek waarheen u gekoppel het en die plek waarvandaan u gekoppel het. SaferVPN merk in sy privaatheidsbeleid dat dit nie u IP-adres aanteken as dit die land waarvandaan u gekoppel is, aanteken nie.

Dit loggeer die inligting om “die verskaffing van die diens aan u te vergemaklik … en om die regte van SaferVPN, die gebruikers en ander derdepartye te beskerm.” SaferVPN sê dit kan die gegewens gebruik om aan wettige versoeke te voldoen, dit as deel van ‘n reorganisasie of samesmelting oor te dra of dit aan derdes te verskaf om te verseker dat die diens glad verloop.

Dit is eng, maar SaferVPN maak dit duidelik dat u IP-adres, DNS-vrae, webwerfgeskiedenis en data-oordrag nie gemonitor of aangeteken word nie. Alhoewel dit in ooreenstemming is met SaferVPN se privaatheidsbeleid om daardie inligting te deel, bestaan ​​dit “eenvoudig nie.”

Oor hoe lank die logboeke gehou word, is SaferVPN nie duidelik nie. Daar word gesê dat rekeningbesonderhede, soos u naam en e-posadres, aangehou word solank u ‘n rekening het, maar die logboeke oor verbinding en aktiwiteit kan gehou word solank SaferVPN dit goedvind. Dit toon ‘n gemiddelde van 30 dae in die privaatheidsbeleid.

SaferVPN bied ‘n gevallestudie wat die privaatheidsbeleid daarvan goed opsom. Toe ons met die Amerikaanse Oos-bediener gekoppel is, kon dit sien dat ‘n anonieme gebruiker aan die bediener gekoppel is, asook die tyd en duur van die verbinding.

Soos die maatskappy dit stel, “weet ons miskien dat ‘n SaferVPN-kliënt toegang tot een van ons bedieners gehad het, maar ons weet nie en weet nie wie en wie toegang tot ons diens gehad het nie.”

Stroomopvoering

SaferVPN het toegewyde stromingslokasies in die Verenigde State en die Verenigde Koninkryk en op grond van ons toetsing werk dit. Ons kon sonder probleme toegang tot Netflix en BBC iPlayer kry, maar die subpartsnelheid van SaferVPN het dit van ons beste VPN vir Netflix en die beste VPN vir BBC iPlayer-gidse gediskwalifiseer..

Hulu en Amazon Prime Video was nie so konsekwent nie. Hulu het van die Amerikaanse streaming bediener gewerk, maar het misluk toe ons die Britse een gebruik. Amazon Prime Video, aan die ander kant, is op albei geblokkeer. Netflix en BBC iPlayer is egter die belangrikste om te spyker, en SaferVPN slaag op daardie front.

Bedienersposisies

SaferVPN se netwerk is indrukwekkend. Daar is 43 plekke om van te kies, waarvan twee oortollige liggings is wat bedoel is om te stroom. Die meeste van hulle is in Europa – 21 van die 37 – maar die ander is redelik verspreid.

safervpn-resensie-bediener-plekke

Gegewe die basis van SaferVPN in die Verenigde State, het ons verwag dat meer datacenters daar sal wees, maar daar is slegs drie: een vir die ooskus, een vir die weskus en een vir stroom. In ander wêrelddele is die opsies middelmatig. SaferVPN het een bediener in die Midde-Ooste en Afrika en ‘n handvol in Asië, dus as u op soek is na eksotiese liggings, is dit die beste om elders te soek.

Kliëntediens

Ondanks die feit dat dit ‘n nuwer maatskappy is, het SaferVPN uitstekende ondersteuningsbronne. Die kennisbasis bestaan ​​meestal uit ‘quick start’-gidse. Daar is gidse vir die gebruik van die installeerder op Windows, macOS, iOS en Android, maar daar is ook gidse vir die installering daarvan op routers, opberging op die netwerk en meer.  

Die gidse is wonderlik. SaferVPN dek byna elke moontlike installasie, met stap-vir-stap-aanwysings en skermkiekies. Benewens gidse om dit op sekere platforms te installeer, bied SaferVPN gidse vir die opstel van verskillende protokolle op daardie platforms.

safervpn-resensie-gidse

In ander dele van die kennisgebase vind u ‘n algemene vrae vir fakturering, vrae oor hoe ‘n Skynprivaatnetwerk werk en verduidelikings oor die diens van SaferVPN, wat almal gedetailleerd is en stap-vir-stap-instruksies en skermkiekies insluit indien nodig.

Vir direkte ondersteuning het SaferVPN 24/7 live chat en e-pos. Die live chat is nuttig vir eenvoudige antwoorde, maar die meeste oplossings kan in die kennisbasis gevind word. Desondanks het ons dit meer as een keer tydens die hersiening gebruik om sekere aspekte van die diens duideliker te maak.

Ons het ook per e-pos uitgekom oor die aantal bedienersposisies wat op die webwerf geïdentifiseer is. Die vraag was bedoel om te sien of die ondersteunende verteenwoordiger ons na die webwerf sal verwys of die vraag sou beantwoord. Hulle het albei gelukkig gedoen en dit vinnig gedoen. Ons het binne 15 uur ‘n antwoord ontvang.

Die uitspraak

SaferVPN is ‘n goedkoop verskaffer wat nie baie funksies het nie. Die kern van diens is egter soliede, met redelike snelhede naby die huis en toegang tot streaming platforms. Die veiligheid daarvan is ook goed, maar diegene wat besorg is oor privaatheid, kan probleme ondervind met die logs wat dit hou.

Dit gesê, dit is ‘n uitstekende keuse vir diegene wat die eksklusiewe goedere op Netflix wil deursoek. As u liewer wil rondkyk, lees ons ander VPN-resensies.

Wat dink u van SaferVPN? Laat weet ons in die kommentaar hieronder, en soos altyd, dankie vir die lees.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map