My Secure VPN Review – ‘n nuwe mededinger – 2020 opgedateer

My Secure VPN Review

My Secure VPN is ‘n splinternuwe aanspraakmaker op die Verenigde Koninkryk wat net nie die oom het om aan die kompetisie deel te neem nie. Ondersteuning is egter uitstekend, wat beteken dat die span daaragter die geleentheid het om dit eendag fantasties te maak. Lees of volledige hersiening vir die besonderhede.


beste Skynprivaatnetwerk-resensies

My Veilige Skynprivaatnetwerk is skaars in ‘n feit wat ‘n virtuele privaat netwerk kan wees. Dit bied nie ‘n toegewyde kliënt nie, maar laat gebruikers eerder open source, derdeparty-sagteware installeer om die diens te gebruik. Dit bevat slegs ‘n klein handjievol bedieners, en almal in Europa is behalwe een.

Boonop het ons DNS-lekkasies tydens ons toetsing gevind, waardeur My Secure VPN onbetroubaar is wat veiligheid betref. Dit het beperkte betaalopsies en aanvaar nie eens kredietkaarte nie. 

Alhoewel daar helder kolle is, waaroor u kan lees in ons My Secure VPN-oorsig hieronder, maak die probleme met die diens dit onmoontlik om aan te beveel. As u belangstel om uit te vind watter VPN-aanbieders ons aanbeveel, gaan dan na ons beste VPN-afronding.

Sterkpunte & swakhede

Kenmerke

My Secure VPN bied geen kliënt aan nie. In plaas daarvan bied dit gebruikers ‘n konfigurasielêer wat in ‘n derdeparty-kliënt opgestel moet word. In die kennisbasis is daar instruksies oor hoe om die konfigurasielêer met die openbaar beskikbare OpenVPN-kliënt en SoftEther VPN te gebruik, sowel as die instellings van iOS- en Android-toestelle.

MySecureVPN-instellings

As gevolg hiervan kan gesê word dat My Secure VPN geen funksies het nie. Deur u VPN in te stel in die instellings van u telefoon of tablet, beteken dit dat dit nie dinge soos ‘n doodskakelaar sal hê nie, wat ‘n wesenlike deel van die VPN-sekuriteit is. 

Wat die kliente betref, is OpenVPN ‘n gerespekteerde protokol, maar die kliënt wat aangebied word, is gebreklik. Dit stel u in staat om die toepassing tydens opstart te laat loop, maar dit het nie ‘n doodskakelaar nie, wat dit relatief onseker maak in vergelyking met die meeste mededingers.

Ons sal voortgaan om na die kwessies te kyk wat in die afdeling “gemaklik gebruik” veroorsaak, maar dit is vanselfsprekend dat My Secure VPN grotendeels onbruikbaar is. 

As u op soek is na ‘n funksieryke Skynprivaatnetwerk, kyk na ons ExpressVPN-oorsig. ExpressVPN se kliënt dek die belangrikste funksies vir ‘n basiese Skynprivaatnetwerk, sowel as tonne lewensgehalte-funksies, soos gesplete tonnels.

My oorsig oor veilige VPN-funksies

pryse

My Secure VPN bied twee soorte planne aan en elkeen kan binne drie tydraamwerke gekoop word. Daar is ‘n dinamiese IP-VPN en ‘n toegewyde IP-VPN. Dinamiese IP is hoe die meeste VPN’s werk. Dit gee u ‘n willekeurig toegewysde IP-adres elke keer as u ‘n verbinding maak. 

Toegewyde IP beteken, aan die ander kant, dat u ‘n toegewyde bediener het waarmee u kan skakel elke keer as u u VPN aanskakel. Dit hou ‘n hele paar nadele in, soos die feit dat die IP op die swartlys gelys kan word, en nie veel voordeel bo die dinamiese IP-opsie nie. Boonop is dit twee keer die prys.

Al die pryse op My Secure VPN se webwerf is in pond gelys, en daarom het ons dit in dollars omgeskakel om met ander pryse van VPN-aanbieders te vergelyk. As gevolg hiervan, kan die prys wissel afhangende van die omskakelingskoers.   

As dit gaan oor die toegewyde IP-opsie, is die prys in ooreenstemming met die beste verskaffers en is dit nie aantreklik nie, gegewe hoe min My Secure VPN te bied het.. 

Die dinamiese IP-opsie het ‘n stewige maandelikse prysbepaling, maar dit bied slegs ongeveer 50 sent per maand spaargeld vir langer periodes. Plus, die langer tydperke is slegs drie en ses maande.

Die langtermynprys van My Secure VPN kan nie meeding met die besparing wat Windscribe se jaarlikse en tweejaarlikse opsies bied nie. U kan meer lees oor die besparings wat Windscribe aanbied in ons volledige Windscribe-oorsig.

My Secure VPN bied ‘n gratis proefperiode van 24 uur aan, maar vir diegene wat ‘n VPN gratis wil probeer, beveel ons aan dat ons ‘n gratis VPN-dienslys besoek. Daar is ook ‘n terugbetalingsbeleid, maar die tuisblad van My Secure VPN sê dat die terugbetalingsperiode drie dae is, terwyl die bepalings en voorwaardes sê dat dit sewe dae is. 

Daardie soort teenstrydige of onvolledige inligting kan op die My Secure VPN-webwerf gevind word. 

Vir betaalmetodes neem My Secure VPN PayPal en Coinbase, wat beteken dat u met bitcoin en ander cryptocurrencies kan betaal. Belaglik word kredietkaartbetaling nie aangebied nie.

Gemak van gebruik

Soos genoem, het My Secure VPN nie sy eie kliënt nie. In plaas daarvan laat gebruikers gebruikers van derdeparty-aflaaie aflaai en bied konfigurasielêers aan wat die bedieners waarmee dit kan koppel, aan die kliënte wys. 

Alhoewel dit nie noodwendig ‘n moeilike proses is nie, is dit meer lastig as as My Secure VPN ‘n kliënt aanbied. Vir ons toetsing het ons die OpenVPN-kliënt gebruik, en hoewel die OpenVPN-protokol boaan die lyn is, is die kliënt nie goed nie.

MySecureVPN-kliënt

Die gebruikerskoppelvlak is allesbehalwe nie-bestaan. U kies u bediener deur met die rechtermuisknop op die ikoon in die stelselbalk te klik. Sodra u die gewenste plek gekies het, word u gevra om u wagwoord in te voer, wat My Secure VPN vir u genereer en per e-pos aan u stuur. Dit het sy eie stel probleme, soos u kan lees in ons e-pos sekuriteitsgids.

Elke keer as u ‘n nuwe bediener gebruik, moet u weer die ewekansig toegewysde wagwoord invoer. Daarna sal die kliënt u wagwoord vir die bediener onthou as u op die “onthou wagwoord” -kassie klik. Andersins, sal u u e-pos oopmaak om u wagwoord te kopieer en plak elke keer as u aan die VPN koppel, tensy u een van ons beste wagwoordbestuurders gebruik.

MySecureVPN-wagwoord

Ons het ook probleme gehad met die verandering van bedieners met behulp van die OpenVPN-kliënt. Toe ons probeer om aan ‘n nuwe bediener te koppel terwyl ons aan die VPN gekoppel is, het die kliënt gevries. Die oplossing, as u dit sou noem, was om die kliënt te ontkoppel en te sluit elke keer as ons van bedieners wil verander.

Aangesien dit nie ‘n toegewyde kliënt bied nie, is My Secure VPN goed agter die kromme wat die gebruiksgemak betref. As u belangstel om te sien hoe ‘n gebruikersvriendelike VPN lyk, lees ons NordVPN-oorsig.

spoed

Speed ​​is My Secure VPN se sterk pak. Tydens ons toetsing het ons gevind dat die prestasie daarvan indrukwekkend was, met pingtye laag genoeg om dit op ons beste VPN te maak vir die speel-up. Dit is as dit nie vir al die probleme met die diens was nie.

Plek: PingDownUp
Onbeskermd (Virginia)1472,015.82
Verenigde State3171,035.70
Verenigde Koninkryk9068,184.70
Frankryk9270,885,51
Duitsland10767,824,63
Pole12469,715.20

Ons het slegs ‘n paar megabit per sekonde verloor van die volgehoue ​​aflaai spoed tydens ons toetsing. Hierdie prestasie was ook konsekwent in al die bedieners wat ons getoets het. Die prestasies tydens die blaai was ook wat u met daardie nommers sou verwag.

Bladsye word vinnig gelaai op al die bedieners en video’s wat met ‘n hoë resolusie gelaai is sonder om ‘n duidelike vertraging te kry. Alhoewel My Secure VPN se prestasie eerbiedig is, is daar redes daarvoor dat ons in die volgende afdeling na meer sal kyk. 

Weens al die probleme wat die VPN het, kan ons dit nie aanbeveel nie. Ons doen ‘n beroep op diegene wat op soek is na ‘n vinnige VPN om na ons vinnigste VPN-artikel te kyk.

sekuriteit

Wat veiligheid betref, is daar twee faktore wat u moet oorweeg: protokol en kodering. Vir protokolle is OpenVPN en L2TP beskikbaar. Ons beveel aan dat u OpenVPN gebruik, omdat dit goeie sekuriteit en goeie prestasie bied. 

Wat kodering betref, gebruik My Secure VPN ‘n SSL-tonnel wat nie goed is nie en jare lank nie as veilig beskou is nie. Daardie enkripsie is waarskynlik verantwoordelik vir die lae pingtye wat ons gesien het, omdat dit minder verwerking verg as cifers soos AES 256-bit.

In ons toetsing het ons gevind dat My Secure VPN DNS-lekkasies het en ‘n Belgiese Google DNS-bediener sowel as ons plaaslike internetdiensverskaffer DNS gebruik. 

MySecureVPN-lek

Dit beteken dat daar steeds ‘n rekord is van u aanlynaktiwiteit wat deur Google en u ISP gehou word, ondanks die gebruik van die vermoedelik veilige tonnelverbinding van die VPN. Dit verslaan die doel van die gebruik van ‘n Skynprivaatnetwerk en laat ‘n papier spoor van wat u aanlyn gedoen het.

privaatheid

My Secure VPN het nie ‘n toegewyde privaatheidsbeleid op sy webwerf nie en bevat slegs ‘n paar reëls in die bepalings en voorwaardes rakende die inligting wat hy versamel en hoe hy dit gebruik. 

In die eerste reël van die terme word inligting wat versamel is, slegs gebruik om u bestelling na te kom en sal om geen rede met iemand gedeel word nie. Om u bestelling na te kom, versamel My Secure VPN u naam en e-posadres, maar as u ware anonimiteit wil hê, is daar niks wat u verhinder om met Coinbase te betaal en ‘n vals naam te gee en e-posadres weg te gooi nie.

Laastens sê die bepalings en voorwaardes dat u IP-adres versamel word wanneer u die webwerf besoek om bedrieglike aankope te voorkom. Hoewel ons ietwat vertroostend is, verkies ons ‘n volledige privaatheidsbeleid.

Stroomopvoering

Streaming met My Secure VPN was ‘n gemengde sak. Verbasend genoeg werk BBC iPlayer, ondanks die DNS-lekkasies, net soos Netflix. Dit gesê, Hulu het die VPN opgespoor en gesê dat ons dit moet afskakel om na iets te kyk. Amazon Prime Video het ons meegedeel dat die inhoud nie op ons plek beskikbaar was nie. 

Vir die webwerwe wat gewerk het, soos ons in die afdeling “spoed” sien, het dinge vinnig gelaai en vinnig gevoel. In alle gevalle het die video’s op 1080p gelaai en ons het nooit probleme met buffer of stam gehad nie. 

Dit gesê, as gevolg van die onbestaanbare prestasie van die een streaming webwerf na die volgende, stel ons voor dat ons na ons gids kyk hoe u die Netflix VPN-verbod kan klop om ‘n diensverskaffer te vind wat betroubaar deur VPN-opsporingstelsels van stroomverskaffers kan deurbreek.

Bedienersposisies

My Secure VPN bied net vyf bedienersposisies regoor die wêreld aan. Dit is die Verenigde State, die Verenigde Koninkryk, Pole, Duitsland en Frankryk. Daar is geen bedieners in Asië, Suid-Amerika of Afrika nie. 

Die verspreiding van bedienersposisies is in Europa saamgevoeg, met die uitsondering van die bediener in die VS. Die bedienerslys ontbreek en laat baie plekke sonder ‘n vinnige bediener in die buurt. Dit mis selfs ‘n paar belangrike geo-geblokkeerde streke. 

As u belangstel om te lees oor ‘n VPN-verskaffer wat ‘n groot aantal bedieners en liggings bied, kyk dan na ons HideMyAss-oorsig. Dit bied meer as 1 000 bedieners op meer as 280 plekke in 190 lande regoor die wêreld.

Kliëntediens

Ondanks die tekortkominge van My Secure VPN, moet ons dit krediet gee vir die kliëntediens. Alhoewel die kennisgebase ter plaatse nie ingevul is nie, is e-pos-antwoorde vinnig en nuttig.

MySecureVPN-Knowledge

Toe ons ‘n ondersteuningskaartjie instuur, het ons binne enkele minute ‘n antwoord gekry met gedetailleerde en spesifieke inligting wat ons vraag beantwoord het. Die verteenwoordigers was behulpsaam en vriendelik, wat klantediens een van die sterker dele van My Secure VPN se diens gemaak het.

Alhoewel die e-posondersteuningspersoneel behulpsaam en reageer, is daar geen regstreekse klets of telefoonnommer om as alternatief te gebruik nie, wat beteken dat ‘n ondersteuningskaartjie die enigste manier is om hulp te kry wanneer u dit nodig het. 

Die uitspraak

Alhoewel ons op ‘n positiewe noot geëindig het, het My Secure VPN in die algemeen sleg gevaar. Die DNS-lekkasies is ‘n rampspoedige kwesbaarheid in veiligheid en die gebrek aan ‘n kliënt laat My Secure VPN onvrugbaar met betrekking tot funksies. 

Daar is geen doodskakelaar nie, wat nog ‘n belangrike verval in veiligheid is, en ander funksies, soos gesplete tonnels, word ook uitgelaat. As u op soek is na ‘n Skynprivaatnetwerk, versoek ons ​​u om na ons volledige lys VPN-resensies te gaan, eerder as om met My Secure VPN te gaan.

As u ervaring het met My Secure VPN, sal ons dit graag in die kommentaar hieronder hoor. Soos altyd, dankie vir die lees.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map