cryptostorm Review – Opgedateer 2020

cryptostorm Review

Cryptostorm is ‘n Skynprivaatnetwerk wat op hardcore techies gemik is, of mense wat bereid is om een ​​te word om hul privaatheid te beskerm. Dit is sonder twyfel een van die mees gebruikersvriendelike VPN’s wat ons nagegaan het, maar die veiligheid daarvan is uitstekend en die prys is reg. Lees ons volledige cryptostorm-oorsig vir die besonderhede.


beste Skynprivaatnetwerk-resensies

Cryptostorm sit tussen goeie en slegte VPN’s en verdien ‘n goeie telling van ‘net goed’. Dit kom van Vancouver, Kanada, maar het wortels in Ysland en is daartoe verbind om die veiligste in sy klas te wees. Met die oog op privaatheid en veiligheid kan cryptostorm met die eerste oogopslag effens afskuwelik lyk, maar die virtuele privaat netwerk het sy goeie kant.

Dit is net reg vir mense wat min waarde heg aan lekker koppelvlakke, gebruikerservaring en kliëntediens. Uiteindelik gebruik u ‘n VPN om u eie databeskerming en sekuriteit te verseker. Dit is wat u met hierdie VPN kry, nie meer en nie minder nie. Meer beginnersgebruikers wil egter kyk na ons keuse van die beste VPN-verskaffers.

In hierdie kriptostormoorsig sal ons oor ons ervaring praat nadat ons onkonvensionele Skynprivaatnetwerk uitgebreid getoets (en gekritiseer het). Ons bespreek funksies, pryse, gebruiksgemak, ondersteunde toestelle, bedienersposisies, spoed, sekuriteit en klantediens voordat ons uitspraak lewer.

Alternatiewe vir kriptostorm

Sterkpunte & swakhede

Kenmerke

Cryptostorm bied baie sekuriteitsopsies om te konfigureer, afgesien van VPN-protokolle, waar u slegs OpenVPN kan gebruik. Dit gesê, u kan kies tussen die vervoerprotokolle, die instellings van ECC en IPv6 instel. Ons sal meer hieroor in die veiligheidsafdeling hieronder bespreek.

Benewens die keuse van die hawe wat u gebruik, kan u kies tussen die liggings waarheen u wil koppel, wat deesdae redelik standaard is. Dit kom ook met ‘n doodskoot, DNS-lekkasiebeskerming, WebRTC-voorkoming van lekkasies en baie ander funksies wat met veiligheid verband hou.

Ons het toegang gehad tot Netflix, selfs met die gratis weergawe, maar die spoed was so erg dat dit nie beskikbaar was nie. As TV-reekse ‘n prioriteit het, kyk eerder na ons beste VPN vir Netflix-keuse.

Volgens die verkoper is die VPN ook geskik om te stort, en danksy sy hoë sekuriteitstandaarde, sou ons dit ook beskou as die beste VPN vir torrenting. Soos Netflix, beteken die verskriklike snelheid egter dat dit nie binnekort die lys sal maak nie.

Daarbenewens is daar nie baie funksies van die noot nie. Cryptostorm is daarop ingestel om u verbinding te beveilig en na ons ervaring nie veel anders nie. As u klokkies en fluitjies wil hê, is dit nie die aanbieder vir u nie.

pryse

Cryptostorm gebruik ‘n token-gebaseerde prysstelsel, wat ongewoon is vir ‘n VPN. Die diens is nie so goedkoop soos GooseVPN nie, soos u kan lees in ons GooseVPN-oorsig, maar dit is steeds redelik. As u meer waarde vir u geld wil hê, kan u ons oorsig oor privaat internettoegang besoek.

Met cryptostorm koop u tokens om die VPN-netwerk te gebruik. In teenstelling met baie ander VPN-verskaffers, kan u kies tussen eenmalige bestellings en herhalende intekeninge.

Aangesien dit op die blockchain-hype gespring het, aanvaar dit ook bitcoin vir alle planne. In werklikheid kan u slegs met PayPal of cryptocurrencies betaal. Dit gekombineer met die token-gebaseerde prysstelsel maak kriptostorm een ​​van die weinig anonieme VPN’s op die mark.

Tokens verval ook nie. Hulle begin eers uitput as u dit begin gebruik. As u ‘n teken gekoop het en minder as 50 persent daarvan gebruik het, kan u u geld terugkry. Byvoorbeeld, as u ‘n maandelikse token koop en dit slegs vir ‘n week gebruik, kan u ondersteuning kontak met hulle en vra hulle vir ‘n volledige terugbetaling.

Die planne verskil net in tydsduur. Soos die meeste VPN-verskaffers, is die langste intekening ook die goedkoopste. Daar is geen beperkings op bandbreedte nie, maar die tekens is beperk tot een toestel, behalwe op die jaarlikse en lewenslange intekening, wat onderskeidelik vier en ses moontlik maak.

Daarbenewens bied cryptostorm ‘n gratis plan, genaamd cryptofree, wat verskil van die ander in funksionaliteit, maar nie bandwydte nie. Terwyl ons cryptofree gebruik, het ons baie stadiger spoed opgemerk as die betaalde opsies, soos u sien in ons snelheidstoetse.

Nog ‘n nadeel van die gratis weergawe is dat dit u nie toelaat om die bediener waarmee u wil koppel, te kies nie.

Prysgewys, hier is alles goed. Die feit dat u nie met kredietkaarte of koue, harde kontant soos Mullvad kan betaal nie (lees ons Mullvad-oorsig), is ‘n bietjie irriterend; Maar met die vermoë om toegang tot die leeftyd te koop of teen u eie tempo te betaal, lyk cryptostorm hier uitstekend.

Gemak van gebruik

Die gebruiksgemak is in een woord aaklig. Die webwerf bevat kleurkombinasies wat die oë en beskrywings wat moeilik is om te verstaan, selfs vir ‘n sagteware-ingenieur, brand.

Cryptostorm-webwerf

Ons het die gratis weergawe vir hierdie oorsig geïnstalleer. Die goeie ding met kriptostorm is dat u nie ‘n gebruikersrekening hoef te skep nie. Eintlik kan jy nie een skep nie.

Maak seker dat u kriptostorm vanaf die amptelike webwerf installeer. As u ‘aflaai cryptostorm’ in Google tik, sal u ‘n hele paar bladsye kry wat twyfelagtig lyk, daarom moet u dit vermy. Hier is die regte aflaai skakel.

Cryptostorm-Webwerf-Free-weergawe

Kies die regte weergawe vir u bedryfstelsel. Die aflaai sal outomaties begin en die installasie-instruksies vir u OS sal oopmaak.

Cryptostorm-Webwerf-Installasie

Nadat u die installeringslêer afgelaai het, voer dit uit en volg die installasie-assistent. Begin dan die diens en u sien die volgende.

Begin-Cryptostorm

Afhangend van of u ‘n token gekoop het, kan u hier tussen ‘n paar opsies kies. As u die gratis weergawe gebruik, kan u ‘cryptofree’ kies in die sentrale keuselys. U sal dan sien hoe die “token” -invoerveld outomaties vul. Klik daarna op “verbind” en wag totdat cryptostorm dit doen.

-Cryptostorm verbind

Die grootste fout is dat die gratis weergawe u nie toelaat om te kies aan watter bediener u wil koppel nie. Boonop sê dit nie vir jou aan watter bediener jy gekoppel is nie, dus moet jy dit met die hand nagaan.

Buiten dit, is die hoofmenu kaal. “Update” verfris die bedienerslys, “options” open die gevorderde instellings en “exit” sluit die toepassing af.

As u op “opsies” klik, sien u drie submenu’s: “opstart,” “verbinding” en “beveiliging.”

Onder “opstart” vind u instellings wat verband hou met die aanvang en stop van kriptostorm. Daar is ook taalinstellings, hoewel hulle bisar is. U kan slegs tussen Engels en Japannees kies.

Cryptostorm-instellings-opstart

Die volgende submenu, “verbind”, het konfigurasie-opsies vir die verbinding met die VPN-bedieners. U kan die poortkriptostorm kies wat gekoppel is aan, die vervoerprotokol wat dit gebruik (UDP of TCP) en die time-out-instellings.

Cryptostorm-instellings-verbinding

Soos die naam aandui, vind u sekuriteitsinstellings in die ‘sekuriteit’-menu. Die beskikbare opsies is ECC, IPv6, WebRTC, voorkoming van DNS-lekkasies, DNSCrypt en ‘n killswitch. As dit alles vir jou Grieks was, gaan kyk dan na ons VPN-veiligheidsgids.

Cryptostorm-instellings-sekuriteit

Die hoofmenu het ‘n paar dinge wat ons oog gevang het. Sodra u aan ‘n bediener gekoppel is, het u nie meer toegang tot die opsieskieslys nie. U moet die verbinding sny om dit te kan doen. Boonop werk die “stoor” -kassie nie. Ons moes die teken weer en weer betree.

Boonop vries die toepassing wanneer u aansluit en ontkoppel. Uit ons ervaring voel cryptostorm soos ‘n konsep minder beta-weergawe wat nog nie voltooi is nie.

Ondersteunde toestelle

Cryptostorm dek Windows, macOS en Linux. Dit is ook met u router te verstel en stel ook nie aan die mobiele kant teleur nie. Die ondersteuning van die meeste Android- en iOS-toestelle lyk mooi. Dit kan ook gekombineer word met die Tor-netwerk.

Die aantal gelyktydige verbindings wat u kan opstel hang af van die plan wat u koop.

Cryptostorm-ondersteuning-toestel

Hier is hoeveel verbindings u met elke plan kry:

  • Een week: een verbinding
  • Een maand: een verbinding
  • Drie maande: twee verbindings
  • Ses maande: drie verbindings
  • Een jaar: vier verbindings
  • Twee jaar: vyf verbindings
  • Lewensduur: ses verbindings

Aangesien dit ‘n bietjie verwarrend kan raak, voeg ons nie kriptostorm toe aan ons lys van die beste VPN vir veelvuldige toestelle nie, of, te danke aan die koppelvlak, tot die beste VPN vir Linux, óf.

Bedienersposisies

Cryptostorm het 28 bedieners wat ongeveer dieselfde gebied as TunnelBear dek (lees ons TunnelBear Review). Die meeste is in Europa (14) en Noord-Amerika (14), wat nie verbasend is nie, want dit is ‘n Kanadese VPN-aanbieder met wortels in Ysland.

Rusland, Oekraïne en baie EU-lidlande is nie deur die VPN-diens oorweeg nie. Op sigself klink 13 lande – twee bedieners in Duitsland – miskien baie, maar daar is 47 lande in Europa, so dit is meer soos ‘n breuk.

Die enigste lande waar u tussen stede kan kies, is Duitsland (twee), Kanada (twee) en die VSA (14). Daar is nie ‘n enkele bediener in Suid-Amerika, Afrika of Oseanië nie. Asië word ook minder as onvoldoende gedek, met ‘n alleenbediener in Hong Kong. CyberGhost en sy 1.300-bedieners laat kriptostorm sleg lyk (lees ons CyberGhost-oorsig).

spoed

Ons het spoedtoetse vanaf Duitsland met behulp van speedtest.net en speedof.me afgelê. Hier is die resultate.

Land: Ping (ms): Aflaai (Mbps): Upload (Mbps):
Duitsland (onbeskermd)3324,515.88
Frankryk op Cryptofree13410.480.79
Frankryk543.594.55
Hong Kong2330,220.53
Dallas, Verenigde State2103.156.96
Vancouver, Kanada1484.324.67
Finland822.384.67

Ons het elke ligging in vyf lopies getoets en die gemete waardes gemiddeld. Dit is interessant om daarop te let dat die aflaai- en oplaaisnelhede baie verskil van hardloop tot hardloop. Daarom het ons besluit om speedof.me in te bring, wat dieselfde resultate opgelewer het.

Vir die bediener in Frankryk kon ons byvoorbeeld waardes binne ‘n reeks van 3,44 Mbps tot 9,61 Mbps bepaal. Hong Kong, Dallas en Vancouver is ook deur sulke skommelinge geraak.

Laatheid is steeds binne redelike perke, solank u nie kontinente verander nie. In Duitsland was die reaksietye van die Europese bedieners ordentlik, dus u kan cryptostorm gebruik vir spel. Dit sal egter nie ons beste VPN vir speletjieslys maak nie.

Die aflaai- en oplaaisnelhede is eerlik, sleg. Selfs verbinding met ‘n buurland soos Frankryk het ons koers met 80 persent gedaal. Ons was verbaas om te sien dat die verbinding met Kanada hoër aflaai- en oplaaisnelhede het as die bedieners in Frankryk en Finland, so dit is ook nie ‘n oorweging vir die beste VPN vir streaming nie.

Die snelheid van Cryptostorm is net sleg. Die vertragingstye is die enigste aflosbare faktor. Andersins verdien dit nie ‘n plek onder die vinnigste VPN-verskaffers sonder groot verbeterings nie.

sekuriteit & privaatheid

Cryptostorm het groot sekuriteit en privaatheid. Dit maak gebruik van OpenVPN en werk oor ‘n TLS / SSL-kanaal. Wat die kode betref, oortuig die VPN ons met ChaCha, ‘n algoritme wat vir mobiele toestelle geoptimaliseer is. ChaCha is vergelykbaar met AES, die de facto standaard in kodering, maar dit is baie vinniger.

Boonop beskerm cryptostorm sy data met ECC, ‘n koderingstelsel vir openbare sleutels. Met so ‘n stelsel het u altyd twee sleutels: een privaat en een publiek. Dit beteken dat u die geïnkripteer inligting slegs kan dekripteer as u die private sleutel het. Die privaat sleutel gebruik wiskundige funksies vir dekripsie.

ECC is een daarvan. Dit is basies ‘n wiskundige prosedure om openbare en private sleutels te dekodeer. ‘N Alternatief hier is RSA. Ter vergelyking, as u ‘n 256-bis ECC-sleutel het, sal u ‘n RSA-sleutel van 3072 bit nodig hê om dieselfde vlak van sekuriteit te verkry. Dit beteken nie dat ECC veiliger is as RSA nie, net dat dit beter vaar.

Met Cryptostorm kan u kies of u ECC wil gebruik en indien wel, watter kodering handtekening u wil gebruik. U kan ‘secp521r1,’ Ed25519 ‘of’ Ed448 kies. ‘ Dit is die verskillende tipes privaat sleutels (koördinate en handtekeninge) wat u kan kies.

Ons het kriptostorm aan ‘n IP-lektoets onderwerp en het goeie resultate behaal. Nie net kon die webwerf nie agterkom dat ons ‘n VPN gebruik nie, maar ons regte IP-adres is ook weggesteek. Die diens het ook sonder probleme die WebRTC-lekkasies en DNS-lektoetse geslaag.

cryptostorm Privaatheid

Ons is ook onder die indruk van die tokenstelsel, wat waarborg dat geen gebruikersinligting geberg word nie. As u met bitcoin of enige ander cryptocurrency betaal, moet u nie bekommerd wees oor privaatheid nie. Volgens die aanbieder word die tokens gereeld uitgevee. Aan die ander kant, as u u teken verloor, kan kriptostorm u nie help nie.

Aangesien almal wat ‘n token via PayPal koop ‘n e-pos hiermee ontvang, is dit onduidelik hoe anoniem u is. Die e-posadres kan gebruik word om u identiteit aan die teken te koppel, en kriptostorm sal weet wat u doen. In daardie geval sou jou teken jou eie digitale ID wees.

Die diens beweer dat geen kliëntinligting gestoor word nie, maar ons is skepties. Dit bied ‘n geld-terugwaarborg as minder as 50 persent van die teken gebruik is. As u ‘n teken van een jaar koop, sal cryptostorm u inligting minstens ses maande moet hou om aan die waarborg te voldoen. Dit lyk teenstrydig.

In vergelyking met ander VPN-verskaffers, soos HideMyAss (lees ons HideMyAss-oorsig) of VPNArea (lees ons VPNArea-oorsig), kla dit egter op ‘n hoë vlak. In die geheel kan kriptostorm nie mislei word ten opsigte van sekuriteit nie en kan dit een van die veiligste VPN’s wees.

Kliëntediens

Cryptostorm bied e-posondersteuning aan en dit gaan daaroor. Daar is geen live chat of kennisgebaseer nie, maar daar is ‘n forum waar gebruikers vrae kan vra. In die forum word dinge egter nie baie duideliker nie. Daar is twee kategorieë: ‘aktiewe onderwerpe’ en ‘onbeantwoorde onderwerpe.’

Cryptostorm-forum-onderwerpe

Die FAQ-afdeling het niks met die cryptostorm VPN te doen nie, maar verwys na die forum self. U kan onder meer vrae vind soos “hoe publiseer ek ‘n pos?” en ander forum-verwante onderwerpe daar. ‘N Mens sou aanvaar dat iemand wat vrywillig so ‘n dieptegniese VPN gebruik – daar is genoeg alternatiewe – sou weet hoe om ‘n forum te hanteer.  

Cryptostorm-vrae

Die kliëntediens is moeilik om te vind. Op die webwerf kan u die volgende ikone sien onder “kontak”, wat nie veel help nie.

Cryptostorm-kontak-ons

Ons het ondersteuning gevra of ons ‘n teken moet verifieer voordat ons dit gebruik en wat die tokenhaas is.

Ons het nie verstaan ​​wat die antwoord was nie, maar ons moet daarop wys dat die reaksietyd van 30 minute goed is. Dit gesê, ‘n groet en beleefd sou lekker wees.

Om dit op te som, het ons gereeld op GitHub probeer soek na die antwoord op ons vraag, want wat cryptostorm u ook al bied, dit kan skaars ‘kliëntediens’ genoem word.

Die uitspraak

As u cryptostorm se webwerf besoek, word u die eerste keer gekonfronteer met ‘n vloedgolf vol alarmwoorde, soos ‘token-based’, ‘open source’, ‘non-compromis’, ‘bare metal servers’ en ‘scream’ vinnig, ‘wat help ontwikkel ‘n sekere skeptisisme teenoor die verkoper.

Swak ontwerp, ‘n onbeheerbare webwerf en ‘n klomp tegniese terme waarmee ‘n normale persoon nie kan omgaan nie, lei tot nog meer skeptisisme..

Dit het niks te doen met ‘n geek nie. Inteendeel, dit is ‘n swak verskoning om ontwerpfoute op die handelsmerk te blameer. Vir baie gebruikers kan cryptostorm lyk soos ‘n halfhartige geprogrammeerde beta-weergawe van ‘n VPN wat ‘n student gemaak het terwyl hy aan ‘n projek gewerk het.

Diegene wat dieper delf, sal egter nie teleurgesteld wees nie. Kryptostorm oorheers veral op een gebied: beskerming en beveiliging van data. Die diens is net geskik vir mense wat nie omgee vir die “frills” rondom hul VPN’s nie, maar wat veral die aandag aan aanlynveiligheid heg.

Dit is egter ‘n klein hoeveelheid gebruikers, daarom beveel ons aan dat ons ander VPN-resensies lees om ‘n meer afgeronde diens te vind.

Het u al kriptostorm gebruik? Hoe het jy daarvan gehou? Laat weet ons in die kommentaar en dankie vir die lees.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map