Si ta shikoni zonën e muzgut në vitin 2020 në vitin 2020

Zona e Twilight është rikthyer dhe më e mirë se kurrë. Shfaqja klasike sci-fi / horror është rishfaqur me Jordan Peele të Get Out në krye. Megjithëse narracioni i bezdisshëm i Rod Serlingut është i përjetshëm, Zona e Muzgut ka evoluar në një shfaqje moderne me punën e kamerës dhe duke vepruar atë gjithmonë të merituar.


Në këtë udhëzues se si të shikoni Zonën e Muzgut, ne do të detajojmë çdo mënyrë për t’iu nënshtruar tregimeve të çuditshme dhe të çuditshme që rrotullohen. Do të fillojmë duke mbuluar mënyrën zyrtare për ta transmetuar atë, që është mënyra e vetme për ta shikuar atë, përpara se të kaloni në mënyrat se si mund të merrni episodet falas. Episodi i parë po transmeton tashmë në YouTube tashmë, prandaj kontrollojeni.

Shikoni Zonën e Muzgut në internet

Zona e Twilight prodhohet nga CBS, kështu që, për çudi, CBS është ai që e ajron atë. Megjithatë nuk është në TV. Në atë që duket si një shtytje e qartë për marketing, CBS po tregon vetëm The Twilight Zone në platformën e saj aktuale të transmetimit CBS All Access, e cila, deri në këtë pikë, ka pasur disa shfaqje të përshtatshme, por asgjë nuk ia vlen çmimi i pranimit.

the-twilight-zone-cbs

Thënë kështu, CBS All Access, për ironi, nuk u jep të gjithëve qasje. Availableshtë në dispozicion vetëm në Sh.B.A, do të thotë nëse jetoni diku tjetër, nuk jeni me fat pa një rrjet privat virtual. VPN, për të cilat do të flasim shumë gjatë gjithë këtij udhëzuesi, mund t’ju bëjnë të dukeni sikur jeni në një vend tjetër praktikisht.

Me pak fjalë, VPN-të ju lidhin me një server tjetër përpara se t’ju dërgojnë në internetin e hapur, duke zëvendësuar në mënyrë efektive informacionin për vendndodhjen që mund të ketë ardhur me lidhjen tuaj. Kjo sepse, përmes përdorimit të protokolleve VPN, lidhja juaj është e koduar, duke bllokuar këdo nga bota e jashtme të shohë se çfarë jeni duke bërë (lexoni përshkrimin tonë të kriptimit).

Pasi të keni përfunduar të gjitha, do të dukeni sikur gjendeni në Sh.B.A në CBS All Access kur, në realitet, mund të ishit kudo në botë. Ju mund të lexoni VPN-në tonë më të mirë për Sh.B.A për rekomandime, por ne sugjerojmë ExpressVPN në shumicën e situatave (lexoni rishikimin tonë ExpressVPN).

Shikoni falas Zonën e Muzgut

CBS All Access kërkon një abonim dhe është i kushtueshëm. Plani standard, me reklama, është 6 dollarë, dhe plani pa reklama është 10 dollarë. Duke marrë parasysh se sa zhveshur ndihet platforma jashtë Zona e Twilight, mund të ishte një ide më e mirë për të gjetur një rrymë në internet falas.

Duke parë rreth e rrotull, zbuluam se Couchtuner ka dy episodet e para, të cilat, në kohën e shkrimit, janë dy të vetmet që janë lëshuar. Thënë kështu, një VPN është po aq e rëndësishme këtu. Mos bëni gabim, këto faqe në internet janë duke marrë pjesë në shkeljen e të drejtës së autorit dhe kjo mund të lidhet me ju.

Ne nuk po themi që policia do të shembë derën tuaj, por është një ide e mirë për të fshehur trafikun tuaj nga ofruesit e shërbimit tuaj të internetit dhe snoopers qeveritare.

VPN-ja jonë më e mirë për udhëzuesin e transmetimit shpjegon pse dëshironi një VPN për këtë qëllim dhe jep pesë rekomandimet tona më të mira. Megjithëse ExpressVPN është i shkëlqyeshëm për transmetim, serverët e dedikuar të transmetimit të CyberGhost e bëjnë atë një zgjedhje të shkëlqyeshme gjithashtu (lexoni rishikimin tonë CyberGhost).

Ju duhet të shikoni udhëzuesin tonë më të mirë të softuerëve antivirus, gjithashtu, sepse këto prurje skicuese janë pasuri e patundshme kryesore për malware. Zgjedhja jonë kryesore, Bitdefender, ju mbron në kohë reale nga krimi në internet, duke ju mbrojtur madje edhe nga skemat më të këqija në internet (lexoni rishikimin tonë të Antivirusit Bitdefender).

Përgjatë të njëjtës linjë, janë bllokuesit tanë më të mirë të pop-up, si dhe artikulli ynë për 99 mjete falas për të mbrojtur privatësinë tuaj, kështu që kontrolloni edhe ato.

Shikoni Zonën e Muzgut në Kodi

Mund të shikoni gjithashtu The Twilight Zone në Kodi, ose më saktë, përmes Kodi. Siç është shpjeguar në udhëzuesin tonë gjithëpërfshirës Kodi, është një ndërfaqe e përparme për serverët e mediave, e përdorur tradicionalisht si një mënyrë për të hyrë në filma, muzikë dhe shfaqje televizive nga një hard disk i shtratit tuaj. Kodi mund të jetë shumë më tepër përmes përdorimit të shtesave, sidoqoftë.

Udhëzuesi ynë më i mirë i shtesave Kodi tregon shtesat tona të preferuara zyrtare dhe jozyrtare, por për të shikuar Zonën e Muzgut, do të doni të përmbaheni në seksionin jozyrtar. Për transmetimin, zgjedhjet më të mira janë Eksodi dhe Besëlidhja (lexoni se si të instaloni udhëzuesin e Besëlidhjes). Nëse gjithçka që duket tepër e madhe, lexoni mënyrën e përdorimit të Kodit udhëzues për të kuptuar platformën.

Në thelb, këto shtesa po kryejnë të njëjtën detyrë si Couchtuner ose ndonjë platformë tjetër streaming. Në vend të pritjes së prurjeve, shtesa thjesht shikon nëpër internet për ta dhe ju shërben atyre përmes Kodit.

Edhe një herë, këtu ka çështje, shumë prej të cilave shpjegohen në udhëzuesin tonë Kodi. Ju do të duhet një VPN, dhe një antivirus nuk do të dëmtojë, gjithashtu. VPN-ja jonë më e mirë për udhëzuesin Kodi është një vend i shkëlqyeshëm për tu parë, por gjithashtu mund të përdorni një mundësi të mirë nga vlerësimet tona VPN..

Shikoni Torrentin e Zonës së Muzgut

Së fundmi, nëse doni të shmangni transmetimin, mund të bini përsëri në përrua. Duke hedhur një vështrim të shpejtë në faqet e internetit të përrallave të njohura, gjetëm mundësi të shumta për dy episodet e para, dhe ne vetëm mund të supozojmë se episodet e reja do të ngarkohen kur ato janë lëshuar. Duke parë që është një shfaqje ekskluzive e transmetimit, imagjinojmë se ato do të ngarkohen shpejt.

the-twilight-zone-torrent

Përsëri, një VPN është thelbësore kur po përroni. Ju po hapni një lidhje midis makinës tuaj dhe shumë të tjerëve, kështu që nëse ajo kthehet drejtpërdrejt tek ju, mund të keni probleme. Shikoni VPN-në tonë më të mirë për udhëzime për torrenting për rekomandime. Për ta prishur atë, sidoqoftë, NordVPN renditet e para (lexoni rishikimin tonë të NordVPN).

Ekziston edhe çështja ligjore, e cila është shumë e ndërlikuar për këtë udhëzues. Ju mund të lexoni se po përhumbet pjesa e paligjshme për specifikat e kësaj.

Një antivirus është gjithashtu i rëndësishëm këtu, sepse nuk ka asnjë mënyrë për të qenë i sigurt se çfarë ka brenda secilit skedar derisa të jetë në kompjuterin tuaj. Bitdefender funksionon shkëlqyeshëm, por për mbrojtje, ju duhet të lexoni udhëzuesin më të sigurt të softuerit antivirus. Bitdefender ende fiton atje, por F-Secure nuk është shumë larg (lexoni përmbledhjen tonë të F-Secure Antivirus).

Mendimet përfundimtare

Këto janë mënyrat si mund të shikoni Zonën e Muzgut. CBS All Access nuk është një platformë e keqe, por Zona e Muzgut është e para ekskluzive që e shet me të vërtetë. Nëse jeni skeptik si ne, mund të përdorni një nga metodat alternative për të parë nëse ju pëlqen më parë shfaqja. Vetëm sigurohuni që përdorni një VPN dhe antivirus në proces.

Duke supozuar se jeni një tifoz i rrjedhës, duhet të kontrolloni arkivin tonë të transmetimit. Atje, do të gjeni udhëzues si ky për shikimin e filmave dhe shfaqjeve televizive të fundit, si dhe disa udhëzues të përgjithshëm për të qëndruar të mbrojtur. Sa i përket kohës së shkrimit, kohët e fundit kemi botuar VPN më të mirë për HBO Tani dhe si të shikojmë Teorinë e Big Bangut, kështu që kontrolloni ato.

Si po shikoni Zonën e Muzgut? Na tregoni në komentet më poshtë dhe, si gjithmonë, faleminderit për leximin.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map