Nejrychlejší externí pevný disk roku 2020 pro přenosové rychlosti

Rychlost je králem, pokud jde o externí pevné disky. I když byste měli zohlednit kvalitu, kapacitu a funkce sestavení v závislosti na vašem použití, jádrem toho, co činí externí pevný disk hodným našeho nejlepšího průvodce externími pevnými disky, je jeho rychlost. V této příručce spustíme nejrychlejší externí pevné disky, které jsme testovali. 


Na základě recenzí externích pevných disků jsme zúžili pět nejrychlejších externích pevných disků, jaké jsme kdy viděli. Jak budeme mluvit o chvíli, rychlost nebyla jediným faktorem, který jsme zvažovali, ale byla to nejdůležitější. Externí jednotky, díky nimž byl seznam proveden podle očekávání nebo nad jejich očekávání, vzhledem k jejich sestavení. 

Než se však dostaneme k našim výběrům, chceme si trochu promluvit o tom, jak jsme testovali každý externí pevný disk a jak jsme analyzovali výsledky. Takto si můžete prohlédnout naše výsledky a vybrat nejlepší externí pevný disk podle vašich potřeb.

Jak testujeme externí pevné disky

Pro testování externích pevných disků používáme čtyři měřítka, z nichž dva se zaměřují na rychlost. Existuje skutečný benchmark – v tomto případě CrystalDiskMark – a také praktický test, když přeneseme 2,3GB testovací složku plnou videí, hudby a fotografií. Když je vše řečeno a hotovo, máme dva body pro přímé porovnání externích disků. 

Před testováním však musíme externí pevný disk skutečně získat. Místo toho, abychom přímo požádali výrobce o vzorek, objednáme pevný disk z Amazonu, abychom se ujistili, že netestujeme vzorek třešně. Objednávkou a platbou za externí pevný disk uzavíráme jakoukoli mezeru mezi našimi výsledky a rychlostí, kterou zažijete.

Náš test CrystalDiskMark je nastaven tak, aby používal testovací soubor 4 GB s pěti průchody, a spustil všechny testy dostupné v aplikaci. Celkem existují čtyři testy, z nichž každý má dva výsledky, jeden pro čtení a druhý pro zápisy. Abychom plně porozuměli tomu, co říkají naše čísla, poskytneme stručný přehled každého testu.

  • Seq Q32T1: První test je pro sekvenční čtení a zápisy. Jak název napovídá, sekvenční čtení a zápisy probíhají postupně, což znamená, že pevný disk čte a zapisuje informace do bloků vedle sebe. Sekvenční výkon obvykle nenaznačuje výkon v reálném světě, ale to je nejčastěji inzerováno na externích pevných discích. Část „Q32T1“ označuje hloubku fronty 32 s jediným vláknem. O tom si povíme více v následujícím testu.
  • 4 kB Q8T8: Všechny ostatní testy jsou pro náhodné čtení a zápisy pomocí velikosti bloku 4 kB s proměnlivou hloubkou fronty a vlákny. V tomto případě je hloubka fronty osm, což znamená, že osm žádostí je připraveno kdykoli uskutečnit. Existuje také osm podprocesů, což znamená, že se může stát osm procesů najednou. Výsledky tohoto testu jsou to, co používáme k porovnání náhodných čtení a zápisů.
  • 4KiB Q32T1: Toto je další náhodný test, až na to, že CrystalDiskMark používá hloubku fronty 32 s jediným vláknem, podobně jako sekvenční test. Tento výsledek je obvykle o něco pomalejší než test Q8T8, protože existuje méně vláken.
  • 4 kB Q1T1: Nakonec tento náhodný test používá hloubku fronty jednoho s jediným vláknem. Výsledky z tohoto testu jsou nejhorší, protože měnič má ve frontě pouze jednu žádost a dokáže zpracovat pouze jeden požadavek najednou.

Důvodem rozdílné velikosti hloubky vlákna a fronty je získat ptačí pohled na to, jak bude pevný disk hrát v různých scénářích. Čím větší je hloubka fronty a počet vláken, tím náročnější je pevný disk na sobě a prostředky CPU. Z tohoto důvodu je důležité při analýze výsledků zvážit počítač a pevný disk. 

Například jednotka SSD, jako je ADATA SD600 (přečtěte si naši recenzi ADATA SD600), je schopna číst a zapisovat data mnohem rychleji než tradiční spřádací jednotka, jako je Seagate Portable (přečtěte si naši Seagate Portable review). Z tohoto důvodu dokáže během náhodných čtení a zápisu zvládnout větší počet vláken a větší hloubku fronty. 

Když porovnáme tyto dva disky, můžeme vidět, že Q32T1 pro Seagate Portable byl ve skutečnosti rychlejší než test Q8T8, zatímco opak platí pro ADATA SD600. 

SSD, v tomto případě, může běžet více vláken současně, zatímco rotující disk se zpomaluje, když se pokouší vyřešit více požadavků najednou.

adata-sd600-crystaldiskmark

Seagate-portable-crystaldiskmark

Všechny disky, které jsme testovali, se během testu Q1T1 zpomalují, a na každém jednotlivém pevném disku existuje pouze malá odchylka mezi výsledky Q8T8 a Q32T1. Z tohoto důvodu používáme první výsledky náhodného čtení a zápisu k přímému porovnání pevných disků.

Výběr nejrychlejšího externího pevného disku

Výsledky našich testů byly nejdůležitějším faktorem při výběru. Jak již bylo uvedeno, SSD jsou schopny číst a zapisovat data mnohem rychleji než tradiční HDD, takže hrací pole není na stejné úrovni. Místo jednoduchého výběru pěti nejrychlejších externích pevných disků, které jsme testovali, jsme zvážili typ externího pevného disku a jeho relativní rychlost. 

Například výše uvedený ADATA SD600 funguje lépe než kterýkoli z testovaných otáčejících se disků, což dává smysl, protože se jedná o SSD. Funguje však dobře pod tím, co bychom očekávali od SSD, aniž by byl levnější. Z tohoto důvodu jsme ji ze seznamu vynechali. 

SSD jsou stále nejrychlejšími pevnými disky, takže zabírají většinu seznamu. Máme také několik tipů na HDD. Vybrali jsme je nikoli proto, že jsou rychlejší než SSD, ale proto, že jsou rychlejší než většina ostatních pevných disků. 

Nejrychlejší externí pevný disk: Samsung T5

Samsung T5 je nejrychlejší externí pevný disk, který jsme testovali. CrystalDiskMark se vrátil s neuvěřitelnými výsledky, se sekvenčním čtením 562,4 MB / s, sekvenčním zápisem 520 MB / s, náhodným čtením 160,1 MB / sa náhodným zápisem 195,7 MB / s. 

Rychlost náhodného čtení a zápisu je nejpůsobivější, což ukazuje, že jednotka může rychle chytit data z více bodů v úložišti. 

samsun-t5-crystaldiskmark

Jak je vidět z výše uvedené tabulky, test Q8T8 byl lepší než test Q32T1 při slušné marži. Na základě našich výsledků můžeme usoudit, že Samsung T5 je velmi dobrý při řešení více požadavků najednou, takže je ideální pro celou řadu scénářů, včetně úpravy videa a fotografií.. 

Naše 2,3GB testovací složka byla přenesena za pouhých 16,08 sekund, během testu se pohybovala kolem 145 MB / s. Samsung T5 je nejrychlejší pevný disk, který jsme testovali, pokud jde o test přenosu složek, i když některé z našich dalších tipů nejsou pozadu. 

Existuje několik důvodů pro vynikající výkon T5. Kromě toho, že se jedná o SSD, používá jednotka pro přenos dat USB 3.1 přes připojení USB-C. 

Ačkoli se to nezdá, USB 3.0 bylo vydáno před více než deseti lety v roce 2008 a SSD již dosáhly limitu 5 GB / s plug. USB 3.1 zvládne dvakrát tolik, až 10 GB / s, což dává Samsungu T5 více prostoru pro přenos.

Další důvody, proč se nám Samsung T5 líbí

Rychlost je jedním z důvodů, proč se vám Samsung T5 bude líbit, ale nemusí to být důvod, proč si zakoupíte přenosný disk. To, co nás poprvé upoutalo, je jednoduchá, nádherná kovová krytina. Váží pouhých 51 gramů a měří 57,3 mm x 74 mm – menší než vizitka – Samsung T5 je kompaktní, tuhý a krásný. 

samsung-t5-1

Samsung s tím zahrnuje i nějaké dobroty. Když poprvé připojíte externí pevný disk, najdete na něm několik načtených souborů. Po spuštění spustitelného programu se zobrazí výzva k zadání názvu a nastavení hesla pro pevný disk, které budete muset zadat při každém jeho připojení k novému počítači. Rozbočovač disku také umožňuje vyhledávat aktualizace a vypnout ochranu heslem, pokud si vyberete. 

Pro špičkové SSD je to standardní jízdné. Samsung T5 odděluje dvě věci. Za prvé, podporuje Android; jednoduše zapojte přiložený kabel USB-C-USB-C do smartphonu nebo tabletu a získejte přístup k úložišti. 

Navíc T5 přichází v kapacitách až 2TB, což je vzácné pro externí SSD. Více se o tom můžete dozvědět v naší recenzi Samsung T5.

SanDisk Extreme Portable SSD

Přenosný disk SSD SanDisk Extreme je velmi drahý, ale s Samsung T5 se může pohybovat mezi prsty, zatímco je ještě menší. Sekvenční výkon na Extreme Portable SSD byl ve skutečnosti lepší než T5, s rychlostí sekvenčního čtení 564,8 MB / sa sekvenční rychlostí zápisu 503,2 MB / s.

ssandisk-extreme-portable-review-crystaldiskmark

SanDisk Extreme Portable SSD mírně zaostal, pokud jde o náhodné čtení a zápisy, což svědčí o výkonu v reálném světě. Klíčovým slovem je „lehce“. Přenosný disk SSD SanDisk Extreme stále nabízí působivé výsledky s náhodnou rychlostí čtení 159 MB / sa náhodnou rychlostí zápisu 157,2 MB / s během našeho testu Q8T8.. 

Přenos 2,3 GB proběhl hladce a kopírování Extreme Portable SDD vše za 16,61 sekund. Během tohoto testu měla jen mírně pomalejší přenosové rychlosti než Samsung T5 a během toho se pohybovala kolem 143 MB / s. Vzhledem k tomu, že používá USB 3.1 a SATA 600, stejně jako Samsung T5, lze bezpečně říci, že výkon je stejný.

Další důvody, proč se nám líbí systém SanDisk Extreme Portable SSD

Přestože je Samsung T5 kompaktní, je SanDisk Extreme Portable SSD ještě menší. Plášť z měkké gumy je také chráněn před vodou a prachem, s krytím IP55. Kromě toho je v horní části přenosné jednotky malá díra, která usnadňuje házení karabiny, pokud jste na cestách..

sandisk-extreme-portable-2

Stejně jako T5 je k dispozici až 2 TB, i když za mírně vyšší cenu. Možná však nebudete chtít skočit na model 2TB. SanDisk nabízí hliníkovou verzi přenosného disku s kapacitou 500 GB. Hliníková verze používá kromě smrkového krytu také připojení NVMe, které se může pochlubit rychlostí čtení až 1050 MB / s. 

Systém SanDisk Extreme Portable SSD se mohl umístit na prvním místě na základě přenosových rychlostí a kvality sestavení. Ve srovnání s T5 jsou však funkce méně působivé. Přesto je to fantastický externí disk SSD, který si zaslouží vaši pozornost. Více se o tom můžete dočíst v naší recenzi SanDisk Extreme Portable SSD. 

G-Technology G-Drive Mobile SSD 

S mobilním SSD G-Drive se věci trochu zmatou. Je to stejně skvělé jako performer jako SanDisk Extreme Portable SSD a Samsung T5, ale malé rozdíly ve výsledcích ztěžují zařazení na náš seznam. 

Samsung T5 jsme nejprve ohodnotili na základě jeho celkových funkcí. Pouze při přenosových rychlostech se však mobilní SSD G-Drive Mobile nebo SanDisk Extreme Portable SSD mohli umístit na prvním místě. 

Sekvenční rychlost čtení a zápisu byla překvapivě působivá. G-Drive Mobile SSD je taktován s rychlostí sekvenčního čtení 562,8 MB / sa sekvenční rychlostí zápisu 515,6 MB / s. 

Je to však divné, přechází na rychlost náhodného čtení a zápisu. Naše testování ukázalo náhodnou rychlost čtení 177,9 MB / sa náhodnou rychlost zápisu 170,5 MB / s během testu Q8T8..

g-drive-mobile-crystaldiskmark

Ve srovnání s Samsung T5 je rychlost náhodného čtení rychlejší, ale rychlost náhodného zápisu je pomalejší. Rychlost čtení a zápisu je však blíže k sobě. Vzhledem k našim výsledkům CrystalDiskMark a skutečnosti, že naše testovací složka 2,3 GB přenesená za pouhých 16 sekund, je mobilní SSD G-Drive Mobile SSD výkonem srovnatelný s Samsung T5 a SanDisk Extreme Portable SSD. 

Při testování jsme však zaznamenali něco zajímavého. Na CrystalDiskInfo se pevný disk ukázal jako SanDisk X600, což je interní SATA SSD. Vzhledem k tomu, že G-Technology a SanDisk jsou vlastnictvím Western Digital, je pravděpodobné, že mobilní SSD G-Drive je pouze M.2 X600 v uzavřeném prostoru. 

g-drive-mobile-crystaldiskinfo

Další důvody, proč se nám líbí mobilní SSD G-Drive

Pokud jde o funkce, existují důvody, proč si vybrat mobilní SSD G-Drive před přenosným SSD Samsung T5 a SanDisk Extreme. Zjednodušeně řečeno, externí disk je postaven jako tank, čímž se stydí i přenosný disk LaCie Rugged Mini (přečtěte si naši recenzi LaCie Rugged Mini). 

Kryt má krytí IP67 pro ochranu proti vodě a prachu, zvládne tlak až 1 000 liber a může pracovat i po 10-stopové kapce na beton.

g-drive-mobile-1

Tato zvláštní ochrana však přichází s vyššími náklady. Model 2TB je téměř o 100 dolarů vyšší než model 2TB Samsung T5. G-Drive navíc postrádá podporu pro Android. 

GD Drive Mobile SSD je postaven dobře a funguje dobře, ale přenosný disk mimo něj chybí. Více se můžete dozvědět v naší recenzi G-Technology G-Drive Mobile SSD. 

Western Digital My Book

Nyní jsme mimo území SSD. Pokud chcete ušetřit peníze a přitom získat vynikající výkon na rotujícím disku, Western Digital My Book je pro vás. Jedná se o objemné řešení, které vyžaduje svůj vlastní zdroj energie a nastavení stolního počítače, ale má lepší výkon než většina externích pevných disků. 

CrystalDiskMark měřil sekvenční rychlost čtení 208,2 MB / s, sekvenční rychlost zápisu 200,1 MB / s, náhodnou rychlost čtení 0,593 MB / sa náhodnou rychlost zápisu 11,54 MB / s. 

Pro orientaci je přenosný počítač Seagate Backup Plus – další pevný disk postavený pro zálohování – taktován rychlostí 129,6 MB / s, 136,9 MB / s, 1,31 MB / sa 1,31 MB / s (přečtěte si naši přenosnou verzi Seagate Backup Plus Portable) Posouzení). 

western-digital-crystaldiskmark

Čísla dávají smysl. 6TB My Book, kterou jsme testovali, má uvnitř pevný disk Western Digital Red, což je disk vytvořený pro síťové úložiště nebo NAS. Rychlost náhodného zápisu je mnohem rychlejší než rychlost náhodného čtení, což ukazuje, že My Book je zaměřen především na zálohování. Proto je rychlost vynikající. 

To se zobrazuje také v našem přenosu složek 2,3 GB. Naše My Book dokázala kopírovat složku za 17,8 sekund, což je jen o něco pomalejší než naše SSD. Protože má My Book vynikající výkon při zápisu, přenos proběhl hladce. Přenesení složky zpět však představovalo určité překážky v rychlosti.

Další důvody, proč se nám líbí Western Digital My Book

Pevný disk Western Digital My Book je zaměřen na zálohování a je zobrazen v přenosových rychlostech a sadách funkcí. Dodává se předem s několika nástroji WD, včetně nástroje WD Discovery, který umožňuje importovat data od poskytovatelů cloudových úložišť, jako jsou Microsoft OneDrive, Disk Google, Dropbox a Amazon Drive (přečtěte si naši recenzi na OneDrive, Recenze na Disku Google a Recenze na Dropboxu).

western-digital-my-book-1

Další nástroje vám umožňují nastavit heslo pro váš pevný disk, nakonfigurovat jej pro zálohování a nastavit ho v konfiguraci RAID (přečtěte si naši příručku RAID). Moje knihy jsou navíc k dispozici až do 10 TB, díky čemuž jsou ideální pro řešení zálohování na ploše. 

To je ale jediné místo, kde mohou žít. Všechny dobroty mají jednu velkou nevýhodu: velikost. Kniha je objemná, křehká a vyžaduje externí napájení. Za cenu však nenajdete výkonnější externí pevný disk. Další informace naleznete v naší recenzi Western Digital My Book.

Základy Toshiba Canvio

Upřímně řečeno, společnost Toshiba Canvio Basics nemá na tomto seznamu žádné podnikání. Soudě podle kvality sestavení, ceny a funkcí je snadné zapsat externí pevný disk jako pomalý externí pevný disk s nízkým rozpočtem.. 

Navzdory všemu, co proti němu pracuje, je však Canvio Basics překvapivě rychlý. CrystalDiskMark měřil sekvenční rychlost čtení 147,3 MB / s, sekvenční zápis 154,1 MB / s, náhodné čtení 0,51 MB / sa náhodný zápis 4,73 MB / s. 

toshiba-canvio-basics-crystaldiskmark

Ačkoli tyto výsledky nejsou ve srovnání s výše uvedenými disky SSD nic, jsou impozantní pro přenosné rotující disky. Ještě působivější byl náš 2,3GB test přenosu složek. Během testu byl Canvio Basics na stejné úrovni jako u našich SSD a přenos byl nastaven na 16,6 sekundy.

Společnost Toshiba dělá s programem Canvio Basics to, co Seagate dělá s přenosným SDD Backup Plus. Společnost Toshiba to však dělá lépe. Canvio Basics zvládne rychlejší sekvenční a náhodné rychlosti čtení a zápisu ve srovnání s jinými externími disky black-box, zatímco je levnější.

Další důvody, které se nám líbí Základy společnosti Toshiba Canvio

Cena je hlavním důvodem, proč se podívat na základy Canvio. Přenosové rychlosti jsou mnohem pomalejší než SSD, ale vzhledem k tomu, že můžete získat 2TB disk za přibližně čtvrtinu ceny jako Samsung T5 nebo SanDisk Extreme Portable SSD, může se stát, že ztráta výkonu stojí za to. 

toshiba-canvio-basics-1

Tento externí disk však není levnější než přenosný počítač Seagate Backup Plus nebo přenosný počítač Seagate. V závislosti na zakoupené kapacitě může být Canvio Basics dražší nebo levnější než konkurenti Seagate, když zohledníte cenu za gigabajt.

Western Digital Elements, který funguje podobně, je celkově levnější (přečtěte si naši recenzi Western Digital Elements). 

To znamená, že Canvio Basics stojí za poslední místo na našem seznamu externích pevných disků. Není to zdaleka tak rychlé jako SSD nebo dokonce My Book, ale externí disk funguje dobře. Pokud hledáte levný, rychlý a spolehlivý externí pevný disk, je těžké porazit základy Canvio. Více se dozvíte v naší recenzi společnosti Toshiba Canvio Basics. 

Závěrečné myšlenky

Pro rychlost, funkce, kvalitu sestavení a podporu je těžké porazit Samsung T5. Podle rychlosti samotné je však tato možnost přenosného úložiště zaměnitelná s SSD SanDisk Extreme Portable a G-Technology G-Drive Mobile SSD.. 

Přestože jsme zjistili malé odchylky mezi externími pevnými disky, výkon je dost blízko, abychom to považovali za identické. Pokud chcete ušetřit nějaké peníze, jsou Western Digital My Book a Toshiba Canvio Basics také dobrými externími disky.. 

Pokud hledáte více článků o nejlepších externích pevných discích, VPN routerech a dalších, nezapomeňte se podívat do našeho hardwarového archivu. Najdete zde návody k používání externích disků, jako je náš způsob formátování externího pevného disku a řešení externího pevného disku bez ukázek výukových programů.. 

Jaký externí pevný disk používáte? Dejte nám vědět v komentářích níže. Jako vždy, díky za čtení. 

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me