Nejlepší externí pevný disk roku 2020: Naše nejlepší hardwarové úložiště

V posledních několika letech byly pevné disky mnohem levnější. Mechanické pevné disky dosáhly svého špičkového výkonu a skladování flash se stalo levnější výrobou, což znamená, že nyní můžete získat levné, levné, multi-terabajtové externí úložiště za levné. V této příručce nejlepších externích pevných disků představíme naše oblíbené.


To je výzva, protože externí pevný disk, který je pro vás nejlepší, je z velké části založen na tom, pro co jej používáte. V této příručce uvedeme naše tři nejlepší tipy ve čtyřech kategoriích: funkce, ceny, rychlost a výkon, záruka a podpora. Nakonec dáme celkově náš nejlepší výběr, stejně jako naše oblíbené pro Xbox One a PlayStation 4. Pokud se vám líbí, můžete přejít na náš srovnávací graf.

Nejlepší externí pevný disk

Samsung T5

Testovali jsme nejnovější a největší externí pevné disky a Samsung T5 je pro většinu lidí nejlepší. Je rychlý, přenosný a extrémně odolný. Recenze Samsung T5samsung-t5-1249,99 $ $ 179,97Ušetřete 70,02 $ (28%) Zobrazit recenzeKoupit na Amazonu$ 184,99(77 Recenze) Buy on Walmart$ 199,99(843 recenzí) Koupit za nejlepší nákup

Typy externích pevných disků

Než se dostaneme do našich tipů, je důležité mluvit o různých druzích externích disků. Faktory jako velikost, rychlost a rozhraní nejsou izolované proměnné. Často jsou určovány samotnou jednotkou. Stejně jako diskety a pevné disky plní stejnou funkci různými způsoby, jednotky pevného disku a jednotky SSD dělají totéž.

HDD

Nejběžnějším pevným diskem, na který narazíte, je pevný disk. V našem hodnocení externích pevných disků označujeme tento typ disku jako „spřádání“. Je to proto, že data, která ukládáte, se zapisují a čtou z řady talířů podobných diskům, které jsou zasunuty uvnitř krytu.

Tyto disky se točí kolem a hlava jehly čte data z různých bodů na disku. Ačkoli to není stejná technologie, dobrý způsob, jak přemýšlet o rotujícím pevném disku, je jako vinyl záznam. Čtecí a zapisovací hlavy mohou přeskočit na různé body na disku a číst zde uložená data nebo na ně zapisovat nová data.

Tento přístup ke skladování má jednu hlavní výhodu: je levný. Spřádací jednotky jsou již po celá desetiletí a přecházejí z méně než čtyř megabajtů v roce 1957 na 16 terabajtů v roce 2019. Tato inovace umožnila pohonům s větší kapacitou levnější a menší, což je ideální pro externí disky.

To znamená, že datovaná technologie má drsné okraje. Rychlost je hlavním problémem při otáčejících se discích, protože to vyžaduje čas, aby hlavy jednotky našli data na disku. Dlouhověkost je dalším problémem. Rotující disky uvnitř jsou citlivé a skutečnost, že se točí, vytváří vibrace. Tyto vibrace časem zpomalí pohon a nakonec způsobí jeho selhání.

To ignoruje i možné problémy s poškozením jednotky. Ačkoli externí pevné disky obvykle přicházejí v robustním krytu, několik kapek v pravém úhlu může způsobit jejich nepoužitelnost. To znamená, že pro získání spoustu úložného prostoru za málo peněz jsou vaše nejlepší sázky externí pevné disky.

SSD

Mnohem modernější jsou externí SSD. Namísto použití rotujícího disku tato zařízení používají paměťové moduly, kde se data ukládají do paměti. Data, která píšete na disk, jsou implantována do paměťového modulu bez pohyblivých částí, proto se nazývá „jednotka SSD“. 

Existuje mnoho vylepšení oproti tradičnímu spřádacímu disku kvůli nemechanické povaze SSD. A co je nejdůležitější, přenosové sazby jsou zlepšeny. Přestože zápis velkých souborů na SSD ve srovnání s HDD může přinést podobné výsledky, solidní úložiště má tu výhodu, že dokáže rychle zapisovat na více míst na paměťové moduly.. 

Je to proto, že neexistuje fyzická hlava, která by se měla pohybovat. Pokud HDD potřebuje číst informace z talíře jedna a talíře čtyři, bude nějakou dobu trvat, než se hlava přesune na obě místa. U SSD lze tato místa rychle najít, protože elektrický proud je jedinou věcí, která potřebuje cestovat.

Rychlost je zlepšena kvůli nedostatku pohyblivých částí, jako je tuhost, ale dlouhověkost má problémy. Protože data jsou zapsána přímo do paměťového modulu, zápis a odstraňování dat v určité oblasti znovu a znovu způsobí jejich opotřebení. Naštěstí to bylo většinou vyřešeno pomocí moderních možností procesem zvaným nivelace. 

Největším problémem této možnosti je však cena. Protože technologie je novější, cena jednoho je vyšší než HDD v téměř každém scénáři. Kromě toho je přístup k velkým pevným diskům ve spotřebitelských aplikacích omezen, protože vysokokapacitní SSD disky jsou převážně zaměřeny na podnikové aplikace.

Důvody pro použití externího pevného disku

V téměř všech případech bude externí pevný disk dražší než interní. Ačkoli to dává smysl pro ty, kteří se nechtějí kopat do svého počítače, existují i ​​jiné důvody, proč jsou možnosti exteriéru pro interiéry výhodné.

Přenosnost

Nejviditelnější výhodou je přenositelnost. Interní pevné disky jsou uzamčeny do vašeho počítače, což znamená, že k datům, která tam ukládáte, nelze přistupovat, pokud nepoužíváte službu cloudového úložiště, například Sync.com..

Externí pevné disky vám poskytují svobodu s prací na ploše pomocí jediného kabelu. Většina výběrů nevyžaduje externí napájení, což znamená, že vaše data jsou odtud vzdálena pouze USB nebo Thunderbolt.

Fotografie a videografie

Disky USB a Thunderbolt mají mimo pořizování souborů na cestách využití pro fotografy a videografy. Když se děje fotografování na místě, je obtížné vytvořit základnu operací a spoléhání se pouze na metodu ukládání fotoaparátu může vést ke katastrofálním výsledkům. 

Tento problém řeší externí pevný disk. To vám umožní nastavit notebook a výpis souborů na disk po celý den, zajistit, že vaše soubory jsou zálohovány. Kromě toho můžete místo vestavěného úložiště notebooku umístit na vnější zdroj, takže můžete okamžitě začít upravovat na ploše.

Záloha

A konečně je vhodné použít pro zálohování přenosné úložiště. Existuje několik důvodů. Zaprvé, pokud se vám v počítači něco nedaří a způsobíte ztrátu přístupu k vašim datům, lze externí disky připojit k jinému počítači. Ještě důležitější je, že je to kritický nástroj v plánu zálohování 3-2-1. 

Abychom to vyjasnili, znamená to, že externí nastavení není vhodnou náhradou za online zálohovací služby, jako je Backblaze (přečtěte si naši Backblaze recenzi). Místo toho je to jeden krok v tomto procesu. 

Místní zálohování na externím pevném disku a cloudová záloha s online zálohovací službou vás ochrání před jakoukoli katastrofou, která by mohla zasáhnout, ať už je to doma nebo v datovém centru, kde funguje online zálohovací služba.

Výběr přenosného úložiště pro PC a Mac

Teď, když máme z cesty nějaké základy, jdeme na to, jak jsme provedli výběr. Klíčovým problémem je vyvážení faktorů, které vytvářejí velký externí pevný disk. Jeden může mít vynikající převody a například vysokou cenu, nebo jiný může nabídnout velkou hodnotu, ale špatnou kvalitu sestavení. 

Především jsme považovali hodnotu. Ačkoli nejednoznačným pojmem, hodnotou pro nás je, jak dobře jsou výkon, funkce a cena vyváženy. To znamená, že Toshiba Canvio Basics, která má mnohem horší výkon než T5 od společnosti Samsung, má šanci bojovat díky svému vynikajícímu poměru cena / výkon a slušné kvalitě sestavení. 

Cena a výkon jsou jednoduché, ale funkce jsou neuspořádané. Při pohledu na funkce jsme spokojeni s téměř čímkoli. To zahrnuje něco tak malého, jako je zahrnutí více kabelů pro různá připojení v krabici nebo tak velké, jako je propojení záložního nástroje a ochrany heslem s jednotkou.. 

Mimo to jsme také zvažovali podporu a záruční období. Téměř všechny externí pevné disky mají omezenou záruku, liší se však v závislosti na možnosti. Uvažovali jsme o délce záruky, o tom, jak snadné bylo využít výhody a ustanoveních uplatněných kvůli „omezené“ doložce.

Jak jsme testovali

Testovali jsme každou jednotku pomocí stejného procesu, abychom se ujistili, že jsou na stejném poli. Začalo to objednáním na Amazonu, takže jsme netestovali vzorek třešně, rozbalili ho a zapojili do počítače. 

Poté jsme disk projeli benchmarky, prosili jsme informace o obalech a zárukách a dostali jsme se k napsání recenze. Tím, že obejdeme vzorky recenzentů, můžeme otestovat jízdy, které pocházejí ze stejného místa, jaké získáte, a zajistit, aby naše výsledky byly co nejblíže vašim..

Nejlepší porovnání externích pevných disků

Funkce

Jak již bylo zmíněno, funkce jsou pro externí pevné disky široké. Jednotka někdy nemusí obsahovat nic jiného. Připojíte jej a začnete používat. Ačkoli takový přístup je přijatelný, existují věci, které hledáme, pokud jde o funkce. 

Nejdůležitější je, že hledáme nástroje, které přicházejí s jednotkou, jako je například záložní nástroj, ochrana heslem a šifrování. Mimo to bereme v úvahu celkovou kvalitu sestavení a to, co je obsaženo v rámečku v této sekci.

Samsung T5

Pokud jde o T5, Samsung nenechává žádný kámen bez kamenů. Po vybalení získáte jednotku, která je menší než vizitka, kabel USB typu C na USB Type-C a kabel USB-C na USB-A. Oba kabely jsou obaleny suchým zipem, který je připevněn k jednotce, což usnadňuje přepravu celého balení. 

nastavení samsung-t5

Jednotka je vyrobena a zabalena úžasně, ale nejvýraznější je její ochrana heslem. Po nastavení jednotky budete vyzváni k instalaci obslužného programu, kde jej můžete spravovat. Zde můžete nastavit heslo, které bude vyžadováno při každém připojení jednotky. 

Kromě toho podporuje Android již po vybalení, což funguje jen málo jednotek. Více se můžete dozvědět v naší recenzi Samsung T5.

Western Digital My Book

Western Digital My Book je opakem T5. Je velký a objemný a zaměřuje se na řešení zálohování na počítači. To znamená, že přichází s přístupem k celé řadě funkcí společnosti Western Digital, což znamená, že se může proměnit v něco většího než jen nadměrný externí pevný disk..

western-digital-my-book-1

Ve výchozím nastavení můžete nastavit heslo, ale My Book přijde do svého vlastního, když se přihlásíte k dalším nástrojům. Zahrnují zálohovací nástroj, bezpečnostní nástroj a obecný nástroj, který zahrnuje mnoho kategorií. S touto šarží můžete zařízení šifrovat, konfigurovat pokročilá nastavení úložiště pomocí RAID (přečtěte si našeho průvodce RAID) a zálohujte si disk. 

Další informace naleznete v naší recenzi Western Digital My Book.

Seagate Backup Plus Portable

Seagate je jedinečný v tom, že přichází s mnoha funkcemi bez ohledu na to, jakou úroveň jednotky kupujete. Mimo kryt, který stojí za příplatek, má Backup Plus Portable přístup ke stejným nástrojům jako normální Seagate Portable.

seagate-backup-plus-portable-1

Tyto nástroje mají podobu sady Seagate Toolkit, kterou lze použít k zálohování počítače nebo zrcadlení existujícího pevného disku. Navíc jste k tomu vyzváni při nastavování disku, což znamená, že po zkopírování dat do něj nemusíte hledat nástroj.. 

Přestože postrádá některé funkce My Book a T5, Backup Plus Portable je levný, přenosný a na funkce bohatý balíček. Přečtěte si o tom více v naší recenzi Seagate Backup Plus Portable.

Cena

Cena je pro externí pevné disky obtížná, ne proto, že se děje něco klamavého – přečtěte si naše webhostingové služby, abyste viděli příklad – ale protože je třeba zvážit kapacitu. V této sekci máme nejen celkovou cenu každého disku, ale také cenu za gigabajt, takže můžete přesněji porovnat disky. 

Navíc je třeba vzít v úvahu rychlost přenosu a styl pohonu. Například úložiště typu flash bude vždy dražší než mechanické disky, ale nechtěli jsme je vyřadit z rotace. Zvažujeme celkovou hodnotu, kterou získáte za gigabajt, nejen cenu.

Přenosná Seagate

Na jeden gigabajt je standardní přenosná jednotka Seagate nejlevnější, kterou jsme testovali. Když je však sčítán, rozdíl mezi ním a ostatními externími jednotkami blackboxu, jako je Toshiba Canvio Basics a WD Elements, je minimální. To, co dělá rozdíl, jsou funkce. 

Přenosná Seagate
Hodnocení editora: 1 TB44,99 $2 TB55,99 $4 TB91,99 $8 TB$ 141.99$ 44,99Zobrazit recenze na Amazonu99,99 $ $ 55,99Ušetřete 44,00 USD (44%) Zobrazit recenzeKoupit na Amazonu$ 119.99 $ 91,99Ušetřete 28,00 USD (23%) Zobrazit recenzeKoupit na Amazonu$ 256,53(333 recenzí) Koupit na Walmart$ 141,99Zobrazit recenze na Amazonu

Stejně jako u nástroje Backup Plus Portable můžete použít nástroj Seagate Toolkit, což znamená, že zálohy a zrcátka jsou férová hra. Jednotky Canvio Basics a Elements nepřicházejí s funkcemi, takže i když je Seagate Portable podobný těm, které mají téměř ve všech ohledech, jeho vlastnosti jej umístí o krok výše. Přečtěte si více v naší recenzi Seagate Portable. 

Western Digital My Book

Jak již bylo zmíněno, My Book je řešení zálohování zaměřené na stolní počítače, což znamená, že přichází s vysokou kapacitou. S rostoucím úložným prostorem klesá cena za gigabajt, díky čemuž jsou moje knihy pro peníze šílené. Pokud se zajímáte pouze o úložný prostor, nic není levnější než My Book. 

Western Digital My Book
Hodnocení editora: 3 TB89,99 $4 TB97,50 $6 TB129,99 $8 TB149,96 $10 TB197,00 USD$ 89,99Zobrazit recenze na Amazonu99,99 $ $ 89,99Ušetřete 10,00 $ (10%)(668 recenzí) Koupit za nejlepší nákup$ 97,50Zobrazit recenze na Amazonu118,96 $ 99,99Ušetříte 18,97 $ (16%)(20 Recenze) Buy on Walmart$ 119.99 $ 99,99Ušetřete 20,00 $ (17%)(1680 recenzí) Koupit za nejlepší nákup$ 129,99Zobrazit recenze na Amazonu$ 159,99 $ 129,99Ušetříte 30,00 $ (19%)(294 recenzí) Koupit za nejlepší nákup299,99 $ $ 149,96Ušetřete 150,03 $ (50%) Zobrazit recenzeKoupit na Amazonu209,99 $ $ 159,99Ušetřete 50,00 $ (24%)(1029 recenzí) Koupit za nejlepší nákup299,99 $ $ 197,00Ušetřete 102.99 $ (34%) Zobrazit recenzeKoupit na Amazonu$ 289,99(117 recenzí) Koupit za nejlepší nákup

To je do velké míry kvůli faktoru tvaru. Na rozdíl od našich ostatních tipů nelze knihu My Book snadno přepravovat, zejména s ohledem na to, že vyžaduje externí napájení. V podstatě jde pouze o 3,5palcový HD v pouzdru USB 3.0, který výrazně snižuje náklady. 

Přenosný SanDisk Extreme

Přestože je SanDisk Extreme Portable dražší než každá varianta blackboxu na trhu, vyniká jako jeden z levnějších přenosných SSD. To je ještě působivější vzhledem k tomu, že funguje téměř stejně dobře jako mobilní SSD T-G a technologie G-Drive, zatímco je menší a odolný vůči vodě. 

Přenosný SanDisk Extreme
Hodnocení editora: 250 GB72,99 $500 GB89,00 $1 TB156,39 USD2TB329,99 $99,99 $ $ 72,99Ušetřete 27,00 US $ (27%) Zobrazit recenzeKoupit na Amazonu109,99 $ 72,99Ušetříte 37,00 $ (34%)(2 Recenze) Koupit na Walmart$ 99,99(95 Recenze) Buy on Best Buy$ 169,99 $ 89,00Ušetřete 80,99 USD (48%) Zobrazit recenzeKoupit na Amazonu129,00 $ $ 89,00Ušetřete 40,00 $ (31%)(7 Recenze) Koupit na Walmart$ 129,99(671 recenzí) Koupit za nejlepší nákup$ 156,39Zobrazit recenze na Amazonu$ 261,29(6 recenzí) Koupit na Walmart$ 249,99(211 recenzí) Koupit za nejlepší nákup$ 329,99Zobrazit recenze na Amazonu549,99 $ $ 446,46Ušetřete 103,53 $ (19%) Zobrazit recenzeKoupit na Walmartu$ 449,99(154 recenzí) Koupit za nejlepší nákup

K čemu se však staví ve vestavěné kvalitě, postrádá funkce. Jednotka je dodávána s programem, který šifruje vaše data s názvem SecureAccess. To znamená, že se jedná o „lite“ verzi placeného softwaru. Je to úhledný nástroj, ale ochrana heslem nebo nástroj pro zálohování by bylo hezké. Přesto je to vynikající hodnota, o které se můžete v naší recenzi dozvědět více.

Rychlost a výkon

Testujeme naše pevné disky pomocí čtyř standardů. Dva se používají pro přenosové rychlosti a další dva se používají ke kontrole chyb. Doufáme, že mezi těmito čtyřmi získáme co nejucelenější pohled na to, jak funguje disk. 

Je důležité si uvědomit, že nebereme v úvahu cenu. Jak se očekávalo, SSD vymazaly podlahu HDD kvůli tomu, jak ukládají data. To však neznamená, že tradiční rotující disk je špatná volba, zejména pokud se snažíte ušetřit peníze. 

Samsung T5

T5 byl rychlejší než většina pohonů, které jsme testovali téměř v každé kategorii. Byl poražen G-Drive a SanDisk v sekvenčních čteních a Mobile SSD v náhodných čteních. To znamená, že to bylo rychlejší než u sekvenčních i náhodných zápisů a během našeho přenosu složek 2,3 GB.

samsun-t5-crystaldiskmark

Co se týče chyb, žádné nebyly. Během testování jsme měli CrystalDiskInfo otevřený, abychom mohli sledovat stav disku, včetně teploty a míry chyb. I při intenzivním skenování chyb zůstala jednotka chladná a konzistentní, bez ohledu na to, jak tvrdě to fungovalo. 

G-Technology G-Drive Mobile SSD

Výkon je skvrnitý, pokud je třeba zvážit tolik metrik. Ačkoli náš první výběr, T5, v některých kategoriích vedl lépe než G-Drive Mobile SSD, ve všech z nich ho nepřekonal. Mobilní SSD byl rychlejší při náhodných a sekvenčních čteních a zaostával, když došlo na náš 2,3GB přenos. 

g-drive-mobile-crystaldiskmark

Přestože jsme nepočítali míru chyby – jsme spisovatelé, ne statistici – mluvíme o zlomcích vteřiny. Všechno ostatní bylo kopoketické, což znamenalo, že po našem hlubokém skenování nedošlo k chybám. To znamená, že jsme si všimli něčeho zajímavého na disku, když to bylo v CrystalDiskInfo. 

Ukázalo se jako SSD SanDisk X600 M.2. Vzhledem k tomu, že jsou majetkem Western Digital, existuje vysoká pravděpodobnost, že mobilní SSD je v robustním šasi jen M.2 X600. Přečtěte si o tom více v naší recenzi SSD G-Drive Mobile SSD. 

Přenosný SanDisk Extreme

Disk SanDisk v postupných čteních porazil mobilní SSD T5 a G-Drive Mobile, ale ve všech ostatních kategoriích zaostal. To znamená, že to jen trochu zaostalo. Například, T5 nastavil na 160,1 megabajtů za sekundu v náhodných čteních a SanDisk nastavil na 159 MBps.

ssandisk-extreme-portable-review-crystaldiskmark

Zajímavé je, že fungovalo mnohem odlišněji než mobilní SSD G-Drive, a to i přesto, že mobilní SSD G-Drive má uvnitř SSD SanDisk. Rozdíl není obrovský, ale celkově byl blíže k T5. Nabídka společnosti SanDisk je však o 50 USD levnější než GD Drive Mobile SSD při 2 TB, takže malý rozdíl ve výkonu není velký problém.

Záruka a podpora

Naše poslední kolo se zaměřuje na záruku a podporu. Na rozdíl od našich nejlepších poskytovatelů VPN, kteří často nabízejí výjimečnou podporu, vám výrobci hardwaru poskytují malou až žádnou podporu. To je ale nedostane z háku. Hledáme disky, které mají společnosti, které jdou nad rámec a poskytují podporu prostřednictvím svépomoc a přímého kontaktu. 

V této části se také díváme na záruční dobu. Kromě toho, jak dlouho to trvá, vezmeme v úvahu ustanovení a jak snadné je využít. 

G-Technology G-Drive Mobile SSD

GD Drive Mobile SSD je jediný disk, který jsme testovali a který nabízí pětiletou omezenou záruku. To částečně ospravedlňuje vysokou cenu, protože většina externích disků SSD nabízí pouze tři roky. Navíc zde není tolik ustanovení. Pokud dojde k problémům způsobeným technologií G-Technology, necháte si je opravit nebo vyměnit zdarma. 

g-drive-mobile-knowledgebase

Díky podpoře poskytuje technologie G-Technology pro své produkty náležitou znalostní základnu, což je u výrobců externích pevných disků zřídka vidět. Najdete zde soubory ke stažení, specifikace produktu, časté dotazy a úvodní příručky. Pokud potřebujete další pomoc, můžete kontaktovat e-mailem, ale prostředky svépomoc by měly stačit. 

Samsung T5

Společnost Samsung nabízí tříletou omezenou záruku na disky T5. Stejně jako většina omezených záruk se vztahuje pouze na problémy s výrobou jednotky. Poškození způsobené vámi, přepravním procesem nebo distributorem není poctěno.

samsung-t5-2

To znamená, že Samsung má s celou řadou svých produktů určitou podporu, kterou jsme viděli. Přestože je v dokumentaci málo podpory, než co získáte v krabici, existují tři způsoby kontaktu, což je první pro každého výrobce hardwaru, kterého jsme viděli. Můžete naplánovat opravu v domácnosti, poslat e-mail prodejnímu týmu nebo zavolat zástupce podpory.

Seagate Backup Plus Portable

Portál Seagate Backup Plus Portable a veškerý disk Seagate k tomu přijde s vynikající podporou. Získáte pouze dvouletou omezenou záruku, což má smysl, protože se jedná o levnější, spřádací jednotku, ale existuje mnoho možností podpory. Kromě článků s informacemi jsou k dispozici automatické nástroje pro odstraňování problémů a telefonická a e-mailová podpora.

seagate-backup-plus-portable-2

Seagate navíc nabízí předplatné Rescue za téměř nic. Tato služba je jako pojištění vašich dat, což znamená, že se Seagate pokusí obnovit v případě poškození vašich dat. Na 14,99 $ po dobu tří let si nemůžeme stěžovat. To znamená, že byste také měli používat online záložní službu.

Nejlepší externí pevný disk

Samsung T5 je nejlepší přenosný disk SSD. Je to drahé, ale opravuje všechny nedostatky, které viděli jeho externí konkurenti SSD. Je k dispozici v využitelných kapacitách. Na rozdíl od ADATA SD600, který je k dispozici pouze do 512 GB, má T5 kapacitu 1 TB a 2 TB (přečtěte si naši recenzi ADATA SD600). 

samsung-t5-1

To v kombinaci s nekompromisními přenosovými rychlostmi činí vzhled T5 mnohem atraktivnějším. Počínaje 150 USD je cesta drahá, ale v tak malém balíčku nenajdete takový skvělý výkon pro nic méně. 

Navíc jsou funkce skvělé. Je to jediná jednotka, kterou jsme zkontrolovali a která podporuje Android již po vybalení, nabízí ochranu heslem a přichází s kabely pro připojení USB typu C a USB-A. Je také přenosný, váží pouze 51 gramů a měří menší než vizitka.

Je to kompletní balíček, chráněný robustním kovovým krytem a podpořený štědrou tříletou zárukou. Pokud hledáte rychlost, přenositelnost a kapacitu, T5 přináší. 

Nejlepší externí pevný disk PS4

Neexistují žádné exkluzivní možnosti pro PS4, mimo značkovou možnost společnosti Seagate. Na rozdíl od Xbox One, kterého se dotkneme další, hry PS4 nejsou tak velké a kladou důraz na přenositelnost. Přestože existuje spousta možností, rozdáme WD Elements výkřik. 

western-digital-elements-2

Nebyl to hlavní průvodce, ale v naší recenzi Western Digital Elements můžete vidět, že se jedná o solidní disk, zejména pokud chcete hodně levného úložiště. Varianta 4TB vás pobaví 100 $, a přestože je to trochu pomalé, cena zahanbuje jakékoli externí SSD na trhu. 

Pokud chcete zvýšit rychlost a nevadí vám snížená kapacita, přenosné SSD, jako je G-Drive Mobile SSD nebo T5, načte vaše hry rychleji. Kvůli kapacitě a ceně však musíme dát jednotku Elements pro PS4. 

Nejlepší externí pevný disk Xbox One

S jednotkou Xbox One lze použít libovolnou jednotku připojením do jednoho z portů USB. Na rozdíl od PS4 je však skladovací kapacita velkým problémem. Společnost Microsoft si užije používání nekomprimovaných textur a vede první tituly, které zabírají 100 GB nebo dokonce 200 GB prostoru. Z tohoto důvodu je ideální vysokokapacitní a levná varianta, například Western Digital My Book. 

Xbox One a Xbox One X jsou také menší než PS4 Pro, takže si můžete dovolit další prostor vedle konzoly. To znamená, že Moje knihy mají mnoho funkcí, které budou při připojení ke konzoli irelevantní, a to šifrování a zálohování. 

Navíc potřebuje další energii. Pokud potřebujete jen trochu místa navíc, přenosný disk SSD vám umožní načítat hry rychleji. Zejména Xbox One X je však sám o sobě dostatečně rychlý, takže se zde netýká jen PS4 Pro. 

Závěrečné myšlenky

Samsung T5 vyniká jako nejlepší volba, a to nejen svou rychlostí a kvalitou sestavení, ale také svou kompaktní velikostí, vynikající podporou a mnoha funkcemi. Jeho cena je vysoká, zejména pro ty, kteří nepotřebují šílené přenosové rychlosti. Jestli jste to vy, jednoduchá jednotka blackboxu, jako je přenosný počítač Seagate nebo Western Digital Elements, bude zázraky. 

Nakonec to přijde na vaše potřeby. Pokud máte zájem o zálohu vašeho zařízení, bude WD My Book ideálním řešením. Pokud však chcete použít externí disk jako mezipaměť Adobe Premiere Pro, Samsung T5 bude fungovat lépe. 

Který externí pevný disk používáte? Proč jste si to vybrali? Dejte nám vědět v komentářích níže a jako vždy děkujeme za přečtení. 

Nejlepší externí pevný disk FAQ

Jak zálohovat počítač na externí pevný disk

Počítač můžete zálohovat na externí pevný disk ručně nebo pomocí softwaru. Pokud to děláte ručně, přetáhněte soubory a složky, které chcete zálohovat, na jednotku. Pokud chcete používat software, jsou k dispozici nástroje, jako například Google Backup, Paragon Backup a EaseUS Todo Backup. 

Jak formátovat externí pevný disk

V systému Windows můžete formátovat klepnutím pravým tlačítkem myši na jednotku v Průzkumníkovi souborů a výběrem „formátovat“. V systému MacOS můžete formátovat pomocí programu Disk Utility, který najdete vyhledáním v aplikaci Spotlight. 

Jak rozdělit externí pevný disk

V systémech Windows a MacOS musí být jednotka nejprve naformátována. V systému Windows můžete rozdělit externí pevný disk na oddíly Windows Key + X a výběrem „Správa disků“. Tam klepněte pravým tlačítkem myši na externí pevný disk a vyberte možnost „nový jednoduchý svazek“. V systému MacOS otevřete Disk Utility vyhledáním na Spotlight a vyberte záložku „partition“. 

Jak používat externí pevný disk na PS4

Připojte jednotku pomocí USB portu na PS4 a zapněte ji. Přejděte do nabídky nastavení a vyberte „zařízení“, pak „USB paměťové zařízení“. Zde najděte externí pevný disk a vyberte možnost „formátovat jako rozšířené úložiště“. Nezapomeňte však, že tím smažete všechno na disku. 

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map