Nejlepší externí pevný disk pro Xbox One v roce 2020: Game On

Společnosti Sony a Microsoft se snažily co nejlépe udržet krok s požadavky moderních her, pokud jde o výpočetní výkon. Xbox One X a PS4 Pro rozšířily funkčnost svých základních systémů místo nové generace konzolí a poskytovaly podporu pro hraní 4K, vylepšené textury a další. 


Jednou z oblastí, která byla v tomto procesu přehlížena, je však úložiště. Například Xbox One X nabízí pouze 1 TB kapacity. Ačkoli by to bylo působivé před několika lety, hry se v posledních několika letech značně zvětšily, takže interní pevný disk 1TB je ve srovnání s tím patetický.

Naštěstí však můžete úložiště Xbox One rozšířit o externí pevný disk. V této příručce nejlepšího externího pevného disku pro Xbox One vám ukážeme naše nejlepší tipy na herní konzoli společnosti Microsoft. Vybrali jsme jednotky z našeho nejlepšího průvodce externím pevným diskem, abychom zajistili co nejlepší rychlost, kapacitu a kvalitu sestavení. 

Než se dostaneme k našim výběrům, chceme si promluvit o tom, jak jsme provedli náš výběr, a také o tom, jak můžete použít externí pevný disk s Xbox One.

Nejlepší externí pevný disk pro Xbox One 2020

Výběr nejlepšího externího pevného disku pro Xbox One

Při výběru externího pevného disku pro Xbox One jde především o kapacitu. Přestože nedoporučujeme vybírat jednu jízdu před druhou čistě na základě ceny za gigabajt, Microsoft ráda zahrnuje do svých her obrovské textury, zejména ty, které byly vylepšeny Xbox One X. 

Díky tomu jsou hry obrovské. Pro několik bodů, Forza Motorsport 7 je 95 GB, Gears of War 4 je 103,3 GB a Halo 5: Guardians je 107 GB. V kombinaci s několika malými hrami – v případě Xbox One X, přibližně 20 GB až 25 GB – jste již na polovině kapacity interního pevného disku 1 TB..

Nejprve jsme hledali kapacitu, někdy za cenu rychlosti. Je to proto, že porty USB na Xbox One a Xbox One X jsou pouze USB 3.0, ne USB 3.1. I když jednotka, kterou používáte, je zpětně kompatibilní s rozhraním USB 3.0, nebudete moci plně využít šířku pásma disku. 

Díky tomu jsou externí SSD, jako je Samsung T5 nebo SanDisk Extreme Portable, mnohem méně atraktivní (přečtěte si naši recenzi Samsung T5 a SanDisk Extreme Portable). 

I když mohou pracovat s Xbox One, nebudete moci plně využít jejich rychlosti. Pokud však máte nějaký disponibilní příjem a chcete co nejrychlejší dobu načítání, náš nejlepší průvodce externím pevným diskem SSD vás připraví. 

Obvykle doporučujeme nejmenší a nejrychlejší externí pevný disk v okolí, to však neplatí pro Xbox One. Protože konzola pravděpodobně bude mít trvalý domov, může mít jednotka, která s ní bude běžet, také trvalý domov. Z tohoto důvodu je důležité vyvážit rychlost a kapacitu, zatímco velikost a tvarový faktor se zadním sedadlem.

Jak používat externí pevný disk s Xbox One

Připojení externího pevného disku k zařízení Xbox One je velmi jednoduché, i když to na první pohled nemusí být zřejmé. Po zakoupení disku – ujistěte se, že se jedná o USB 3.0 – jej rozbalte a kabel a vydejte se ke svému Xbox One. Poté postupujte takto: 

 1. Připojte externí pevný disk pomocí přiloženého kabelu USB. USB porty v přední a zadní části Xbox One budou fungovat. 
 2. Po zjištění jednotky vyberte možnost „formátovat paměťové zařízení“.
 3. Pojmenujte jednotku a vyberte „nainstalovat zde nové věci“. 
 4. Nakonec vyberte možnost „formátovat paměťové zařízení“.

Pokud používáte externí pevný disk s daty na něm, všechna tato data budou při formátování jednotky pro Xbox One vymazána. Více se o tom můžete dozvědět v našem průvodci formátováním externího pevného disku. 

Od té doby budou všechny budoucí hry nainstalovány na externí pevný disk. Pokud z jakéhokoli důvodu chcete přesouvat hry a aplikace, můžete tak učinit na stránce nastavení úložiště. Chcete-li se tam dostat, postupujte takto:

 1. Vyberte „nastavení“
 2. Přejděte na kartu „systém“
 3. Vyberte „úložiště“

Na stránce úložiště si budete moci zobrazit tituly, které jste aktuálně nainstalovali, a také dostupné místo na interních a externích pevných discích. Pokud chcete přesunout hry a aplikace, vyberte je pomocí zaškrtávacích políček a poté klikněte na „Přesunout vybrané“. Odtud si můžete vybrat, kam chcete aplikace přesunout.

Nejlepší externí pevný disk pro Xbox One: Western Digital My Book

Pokud jde o nevyužitou kapacitu, neexistuje žádný externí pevný disk lepší než Western Digital My Book. Přestože je jeho velký tvarový faktor a potřeba externí energie obvykle nevýhodou, pro Xbox One nezáleží na těchto nevýhodách. Vyžaduje trochu dalšího nastavení, ale s My Book můžete získat spoustu kapacity za velmi málo peněz. 

western-digital-my-book-1

Na rozdíl od něco jako Seagate Portable (přečtěte si naši Seagate Portable recenzi), Western Digital My Book je k dispozici až do 10 TB. To je také pro verzi s jedním pohonem. 

Western Digital také nabízí verzi s duálním pohonem, která dosahuje až 20 TB. Verze s duálním pohonem se dodává s předem nakonfigurovaným RAID-0, což by mělo zlepšit dobu načítání (přečtěte si naši příručku RAID). 

Protože je My Book stolní jednotka, může podporovat mnohem vyšší kapacitu. Přenosné disky, které mají 2,5 palcový tvar, mají menší prostor pro umístění talířů, což znamená, že na ně nelze ukládat tolik dat. Navíc mají obecně horší výkon než jejich stolní protějšky, protože čtecí / zapisovací hlava má menší prostor pro pohyb. 

Moje kniha tento problém řeší. Uvnitř jednotky 6TB jsme testovali pevný disk Western Digital Red, který je zkonstruován pro síťové úložiště. 

Díky tradičnímu tvarovému faktoru může společnost Western Digital poskytovat větší kapacitu a rychlost a přitom udržovat cenu za gigabajt kolem něčeho, jako je Western Digital Elements (přečtěte si naši recenzi na Western Digital Elements).

Další důvody, proč se nám líbí Western Digital My Book

Větší velikost Western Digital My Book je během instalace neohrabaná, ale při použití se vyplatí. Interní jednotka Western Digital Red funguje překvapivě dobře, protože se jedná o rotující disk. 

Během našeho testování jsme zaznamenali rychlost sekvenčního čtení a zápisu nad 200 MB / s, s vynikajícím výkonem náhodného zápisu kolem 12 MB / s. Ve skutečnosti Western Digital My Book vytvořil náš seznam nejrychlejších externích pevných disků. 

Náhodný výkon při čtení však nebyl tak skvělý, což by mohlo s Xboxem One způsobit nějaké problémy. Vzhledem k rychlosti náhodného zápisu, kterou jsme zaznamenali, by samotný disk neměl omezovat rychlost instalace her. Některé pomalejší disky potřebují čas k zápisu stahovaných dat, což překrývá dobu instalace. 

Western Digital My Book tento problém nemá, ale může to znamenat o něco delší dobu načítání. Klíčovým slovem je zde však „mírně“. Během hry se vzdáváte trochu rychlosti, abyste během stahování získali hodně rychlosti. Můžete vidět naše úplné výsledky testů a přečíst si naše plné myšlenky v naší recenzi Western Digital My Book.

Seagate Backup Plus Portable

Seagate Backup Plus Portable je vyhrazený bratranec Western Digital My Book. Není k dispozici ve velkých kapacitách a dosahuje 5TB, ale přichází s rafinovanějším estetickým a menším tvarovým faktorem. Spravuje také rychlejší výkon náhodného čtení, což by mělo pomoci s dobami načítání. 

seagate-backup-plus-portable-1

Seagate Backup Plus Portable má mnoho variací, takže pro tuto položku zahrnujeme všechny. K dispozici je standardní verze, která je k dispozici v kapacitách 4TB a 5TB a je nejlevnější z řady v měřítku cena za gigabajt. 

Pak je k dispozici Slim verze, která je k dispozici v kapacitách 1TB a 2TB a přichází s menším tvarovým faktorem. A konečně je k dispozici verze Ultra Touch, která je dodávána s tkanou látkou, podporou šifrování USB-C a hardwaru. 

Doplňkové funkce ve verzi Ultra Touch pro Xbox One nejsou relevantní, proto vám doporučujeme, abyste tam své peníze ušetřili. Tenká verze je menší a dodává se ve více barvách, ale za cenu kapacity. Na druhou stranu je standardní verze k dispozici ve větších kapacitách, ale je přibližně dvakrát větší než u Slim drive. 

Pokud jde o rychlost, Seagate Backup Plus Portable není tak rychlý jako Western Digital My Book, ale to zřídka představuje problém s Xbox One. Při testování na Xbox One X nám během stahování her nebránil disk a výkon načítání byl srovnatelný s interním pevným diskem Xbox One.. 

Další důvody, které se nám líbí Seagate Backup Plus Portable

Mimo Xbox One je Seagate Backup Plus Portable velmi působivý. Je to proto, že je dodáván s sadou Seagate Toolkit, která dává jednotce mnohem více funkcí, než jen ukládání nových souborů. Když jej připojíte k počítači PC nebo Mac, proběhne online nastavení, kde můžete zaregistrovat jednotku a stáhnout sadu nástrojů.. 

Po instalaci se Toolkit zeptá, zda chcete použít jednotku k zálohování počítače nebo zrcadlení existujícího pevného disku. Funkce zrcadlení dělá přesně to, co název napovídá. Pokaždé, když něco uděláte s jednotkou, která zrcadlí, tato změna se projeví na vašem Backup Plus Portable. Zálohy jsou podobné, ale můžete si vybrat konkrétní složky a soubory, které chcete zálohovat. 

Z tohoto důvodu není přenosný počítač Seagate Backup Plus skvělý disk pro Xbox One, je to také nezbytná součást záložního řešení 3-2-1, když disk používáte s online zálohovací službou, jako je Backblaze (přečtěte si naši Backblaze) Posouzení). V naší recenzi aplikace Seagate Backup Plus Portable můžete vidět, jak se jednotka vejde do této konfigurace. 

Seagate Official Xbox One Game Drive

 

Seagate nabízí řadu pohonů specificky pro Xbox One a Xbox 360. Mezi seznam možností patří SSD, velké řešení s tvarovým faktorem a standardní herní mechanika, pro kterou je tato položka určena. 

Standardní herní jednotka je v podstatě normální přenosná jednotka Seagate s nějakou další značkou. Poskytuje však některé výhody pro Xbox One. 

hra s mořskými dveřmi

Za prvé, je připraven jít ven z krabice. Místo toho, abyste prošli procesem nastavování disku, jak jsme popsali výše, vše, co musíte udělat, je připojit jej a vybrat, jak chcete ukládat své hry. Funguje to také na konzolách, takže si můžete vzít knihovnu kamkoli, kde je systém. 

Jednotka navíc obsahuje další nabídku v závislosti na zakoupené kapacitě. Verze Game Pass, která je stejná jednotka s bílým exteriérem, přichází s měsícem nebo dvěma měsíci hry Xbox Game Pass zdarma. 

Herní disk je k dispozici v kapacitách 2TB a 4TB, což ve srovnání s Western Digital My Book není působivé. Seagate však také nabízí Game Drive Hub, který má kapacitu 8 TB. Kromě nabídky většího úložného prostoru obsahuje Game Drive Hub také dva porty USB 3.0 pro připojení dalších periferií.

Další důvody, proč se nám hra Seagate Xbox One Game Drive líbí

Seagate kromě Game Drive a Game Drive Hub nabízí také SSD Game Drive. Je k dispozici v kapacitách 500 GB, 1 TB a 2 TB, ale nedoporučujeme to oproti standardní herní jednotce. Ačkoli uvidíte oproti standardní herní jednotce výhodu výkonu, pravděpodobně nedosáhnete rychlosti 540 MB / s, která je inzerována. 

Jak jsme viděli v naší recenzi ADATA SD600, disky SSD založené na rozhraní USB 3.0 mají omezenou rychlost, protože rozhraní, přes které přenášejí data, se maximalizuje. 

Ve srovnání s SSD založeným na USB 3.1 je výkon nevýrazný (příklad si můžete přečíst v recenzi G-Technology G-Drive Mobile SSD). Z tohoto důvodu je Game Drive SSD, i když to stojí za cenu, spojením vykastrován. 

Celkově však hlavní tah do série Game Drive je estetika. Ve srovnání s běžnou přenosnou jednotkou Seagate Portable nedosahujete moc výhod, i když utratíte dalších asi 30 $. To znamená, že pro server Xbox One existují určité výhody. Například společnost Seagate v současné době prodává disk s tematikou Gear of War 5, který je dodáván s herním obsahem.

Základy Toshiba Canvio

Pokud hledáte dostatek úložného prostoru za velmi málo peněz, základna Toshiba Canvio Basics je pro vás. Přestože je chatrný a trochu pomalý, základna Canvio je nejlevnější disk, který jsme zkontrolovali na základě ceny za gigabajt. Je to ztělesnění funkce nad formou, ale nakonec vám to ušetří nějaké peníze. 

toshiba-canvio-basics-2

Je to přenosný disk podobný přenosnému a hernímu disku Seagate Backup Plus a je k dispozici až do 4 TB. Doporučujeme však držet se modelu 1TB nebo 2TB. Kromě rychlejšího výkonu vykazují menší kapacity největší hodnotu. 

Model 4TB je technicky levnější v měřítku cena za gigabajt, ale celkově vyšší náklady vykazují klesající návratnost, pokud jde o výkon. 

Ve srovnání s jednotkou Seagate dosáhl produkt Toshiba Canvio Basics lepšího výkonu při sekvenčním čtení a zápisu, taktování s sekvenční rychlostí čtení 147,3 MB / sa sekvenční rychlostí zápisu 154,1 MB / s. 

Trpěly však náhodné výkony – zejména náhodné čtení. Program Canvio Basics měl přibližně polovinu rychlosti náhodného čtení přenosného zařízení Seagate Portable.

Tento kompromis je vytvořen při náhodném zápisu. Podobně jako u Western Digital My Book by i Toshiba Canvio Basics měla psát hry na disk velmi rychle. Tento kompromis však přináší prodloužené doby načítání.

Další důvody, které se nám líbí Základy společnosti Toshiba Canvio

Stejně jako u Western Digital My Book je i základna Toshiba Canvio Drive jednotkou, kterou bychom normálně nedoporučovali. Je to proto, že postrádá základní funkce, jako je záložní obslužný program, přestože je levnější než konkurence. Pro Xbox One však na těchto zvláštních funkcích nezáleží, díky nimž jsou základy Canvio Basics mnohem atraktivnější. 

Přestože je přenosný, doporučujeme ponechat základy Canvio Basics na jednom místě. Může být přepravován, ale chabý plášť dokáže zvládnout pouze kapku nebo dvě, než se stane nepoužitelným. Úspora nákladů pochází odněkud a v tomto případě je to z kvality stavby. 

Přesto však základna Toshiba Canvio Basics nabízí spoustu dalšího úložiště her za velmi málo peněz. Pokud vše, co vás zajímá, vycpává vaši kapacitu, je to bezpečná sázka. Více se dozvíte v naší recenzi společnosti Toshiba Canvio Basics.

LaCie Rugged Mini

LaCie Rugged Mini je protikladem společnosti Toshiba Canvio Basics, pokud jde o kvalitu stavby. Je postaven jako tank a má celokovové tělo a oranžovou ochranu proti nárazům. Pokud jste na cestách a chcete si vzít hry s sebou, LaCie Rugged Mini je ideální externí pevný disk. 

lacie-rugged-mini-1

Kromě toho, že je LaCie Rugged Mini odolný vůči dešti, zvládne za chodu kapku čtyř stop a tlak až 2 205 liber. Ačkoli to není příliš působivé ve srovnání s SSD, skutečnost, že LaCie dokáže sbalit tolik ochrany na rotující jednotce, by neměla být bez povšimnutí. 

LaCie je vlastnictvím Seagate, takže zde platí i všechna pozitiva s Seagate Backup Plus Portable. Stále máte přístup ke stejnému nastavení tekutiny a sadě Seagate Toolkit. Ačkoli to pro Xbox One moc nezáleží, je důležité, pokud se někdy rozhodnete jednotku převést na svůj počítač. 

Stejně jako základy Toshiba Canvio je jednotka k dispozici až do 4 TB, ale to stojí za cenu. Díky mimořádné kvalitě sestavení účtuje společnost LaCie přibližně o 25 USD více než ostatní přenosné pevné disky. Příplatek navíc znamená, že můžete snadno přenášet celou vaši knihovnu her bez rizika selhání.

Další důvody, proč se nám LaCie Rugged Mini líbí

Kvalita konstrukce je důvodem, proč si koupíte LaCie Rugged Mini. Jinak je to docela nevýrazná cesta. Během našeho testování jsme zaznamenali sekvenční rychlost čtení 133,9 MB / s, sekvenční rychlost zápisu 27,9 MB / s, náhodnou rychlost čtení 1,1 MB / sa náhodnou rychlost zápisu 0,89 MB / s. 

Zajímavé je, že LaCie Rugged Mini je zaměřena mnohem více na čtení než na psaní. U Xbox One to znamená, že se při stahování hry prodlužujete rychlostí a zkrátíte dobu načítání. 

Přestože vám naše výše uvedené tipy nabídnou celkově vyšší rychlost, LaCie Rugged Mini je příliš pozadu. To znamená, že se budete muset potýkat s hrami, které si budete muset stáhnout, pokud vás zajímá.

Pro ty, kteří plánují udržet svou herní knihovnu v klidu, je LaCie Rugged Mini jednoduše předraženým a nedostatečně výkonným externím HDD. Pokud však chcete mít hry na cestách, není vhodná náhrada. Více se můžete dozvědět v naší recenzi LaCie Rugged Mini.

Závěrečné myšlenky

Pro celkový výkon a kapacitu je Western Digital My Book nejlepším externím pevným diskem pro Xbox One. Přichází však na úkor přenositelnosti. Pokud hledáte něco, co se dá přepravovat, Seagate Backup Plus Portable to může poškrábat. Pokud je vaše hra více estetická, je Seagate Game Drive vynikajícím řešením. 

Bez ohledu na to, co si vyberete, jednotky uvedené výše rozšíří úložiště Xbox One a přitom udržují nízké doby načítání. To znamená, že existují i ​​jiné možnosti. Pokud chcete nakupovat o něco více, přečtěte si naše další recenze externích pevných disků. 

Jaký externí pevný disk používáte s Xbox One? Proč jste si to vybrali? Dejte nám vědět v komentářích níže. Jako vždy, díky za čtení.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map