Nejlepší externí pevný disk pro Mac v roce 2020: Arsenal pro Apple

Počítače Mac mají několik problémů, zejména v oblasti softwarové podpory a celkové spotřeby energie, ale existuje spousta důvodů, proč ji použít. Design je minimalistický a atraktivní, displeje jsou naprosto úžasné a můžete dostat hodně počítačů v relativně malém balení. Tento malý balíček však ztěžuje rozšíření úložiště. 


V současné době 13palcový MacBook Pro dosahuje až 2 TB úložného prostoru, 15palcový až 4TB a iMac pojme až 3TB. Pokud chcete rozšířit úložiště, není uvnitř příliš mnoho místa, takže budete muset jít externě. V tomto průvodci nejlepším externím pevným diskem pro Mac vám ukážeme naše oblíbené tipy. 

Celkově hodnotíme Samsung T5 jako náš nejlepší výběr, který by neměl být překvapením, protože se jedná o nejlepší externí pevný disk, který jsme zkontrolovali. Pokud je tato jednotka příliš drahá nebo prostě nevypadá jako to, po čem jdete, přečtěte si naše další tipy. 

Nejlepší externí pevný disk pro Mac 2020

Výběr nejlepšího externího pevného disku pro Mac

Na externích pevných discích Mac není nic zvláštního, alespoň u nejmodernějších možností. Vzhledem k tomu, že jsou FireWire téměř mrtvé a porty USB typu A jsou postupně vyřazovány, většina externích pevných disků je připravena k použití s ​​MacOS nebo Windows. Největší rozdíl je v systému souborů, se kterým je jednotka dodávána.

Jak můžete vidět v našem formátu formátování průvodce externím pevným diskem, systém MacOS používá jiný systém souborů než Windows. Souborové systémy jsou to, co operační systém používá k rozpoznání a uspořádání dat na jednotce. Windows a MacOS mají své vlastní výchozí systémy souborů, ale existují i ​​některé, například exFAT, které fungují napříč operačními systémy. 

Externí pevné disky jsou obvykle formátovány na exFAT nebo NTFS, z nichž poslední je výchozím souborovým systémem Windows. Pokud je jednotka naformátována na systém souborů NTFS, bude stále fungovat v systému MacOS, ale bude nutné ji přeformátovat na výchozí souborový systém systému MacOS exFAT nebo HFS Plus. Pokud máte externí pevný disk, který se nezobrazuje, může to být důvod, proč.

Pro účely této příručky to byl hlavní problém. Jednotka musí být naformátována tak, aby exFAT byla vybrána z krabice, nebo musela obsahovat snadný obslužný program pro nastavení v systému MacOS. Neočekáváme, že většina lidí bude vědět, co je souborový systém, nebo, mnohem méně, proč na tom záleží, takže čím blíže byla jednotka skutečnému plug-and-play, tím lepší. 

To pole nějak zužuje, ale ne moc. Abychom dále rozšířili naše možnosti, obrátili jsme se na rychlost a tvarový faktor. Všechny počítače Mac jsou o přístupnosti a designu, takže je pouze vhodné, aby se váš externí pevný disk shodoval. 

Zaměřili jsme se na jednotky, které z hlediska designu vypadnou z cesty a jsou schopny držet krok s interním úložištěm většiny počítačů Mac. Uvažovali jsme také o ceně a podpoře, ale tyto faktory nebyly stejně důležité jako rychlost a forma.

Nejlepší externí pevný disk pro Mac: Samsung T5

Samsung T5 je vše, co chceme z externího pevného disku. Je rychlý a využívá plné úložiště SSD a USB 3.1. Je také lehký, váží pouhých 51 gramů a je kompaktní, s rozměry menšími než vizitka. U počítačů Mac není nic lepšího než Samsung T5. 

samsung-t5-2

Podporuje MacOS a Samsung usnadňuje nastavení na platformě po vybalení z krabice. Po připojení jednotky najdete tři uložené aplikace: jednu pro Windows, jednu pro MacOS a druhou pro Android. Vše, co musíte udělat, je spustit aplikaci macOS a budete na cestě. 

Během instalace společnost Samsung nainstaluje svůj obslužný program pro disky, který lze použít s jakýmkoli z jeho disků, včetně X5 (další informace najdete v našem nejlepším průvodci externím pevným diskem SSD).. 

Nástroj se používá ke kontrole aktualizací, ale co je důležitější, používá se k ochraně heslem. T5 lze šifrovat pomocí AES-256, který chrání vaše data v případě ztráty nebo odcizení jednotky (další informace najdete v našem popisu šifrování na AES). 

Z estetického hlediska se disk perfektně hodí i pro Mac. Přestože to Samsung a Apple dukují v mobilní oblasti, zdá se, že T5 je šitý na míru pro Mac. 

Exteriér má stejný povrch z kartáčovaného kovu jako počítače Apple, s minimalistickým designem. Jeden kabel USB-C-USB-C je také užitečný, protože většina MacBooků se vzdává portů USB-A. 

Další důvody, proč se nám Samsung T5 líbí

Forma faktor a nastavení jsou vysoké body pro Samsung T5, ale skutečným důvodem k nákupu jednotky je rychlost. Je to nejrychlejší externí pevný disk, který jsme testovali, časování se sekvenčními čteními a zápisy nad 520 MB / sa náhodnými čteními a zápisy blížícími se 200 MB / s. 

Náhodný výkon je obzvláště působivý a ukazuje, že jednotka dokáže snadno zpracovat více kusů velkého souboru. Ve skutečnosti je to tak rychlé, že T5 se často používá pro vysoce kvalitní záznam videa. 

Například nedávno vydaná kamera Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K může nahrávat přímo na externí SSD. Samsung T5 je oblíbenou volbou pro média s BMPCC 4K, natolik, že SmallRig má speciálně vytvořený úvazek. 

Bez ohledu na případ použití je Samsung T5 ideální volbou. Je to rychlé, kompaktní, lehké a nádherné, které spojuje vše, co chceme vidět z externího pevného disku. Více se o tom můžete dozvědět v naší recenzi Samsung T5. 

Western Digital My Book

Samsung T5 je vhodný pro MacBook, zatímco Western Digital My Book je pravděpodobně lepší pro iMac. Jedná se o externí pevný disk stolního počítače, což znamená, že je součástí objemného krytu a vyžaduje externí napájení. Počítačům Apple však nabízí úroveň flexibility, kterou obvykle neposkytují.  

western-digital-my-book-1

MacOS je připraven vyjmout disk z krabice, ale to není jediný důvod, proč jej zařazujeme do tohoto seznamu. Je to náš druhý výběr, protože společnost Western Digital s tím nabízí. 

Najdete instalátory pro aplikace, které vám umožní importovat data ze cloudové zálohy, včetně služeb, jako jsou Microsoft OneDrive, Google Drive, Dropbox a Amazon Drive, a také bezpečnostní nástroj, který vám umožňuje šifrovat data (přečtěte si naši recenzi OneDrive) , Recenze na Disku Google a recenze Dropboxu). Naše oblíbená aplikace je však WD Drive Utilities. 

Pomocí nástroje Disk Utilities můžete spustit diagnostiku, nastavit časovač vypnutí jednotky a naformátovat jednotku. Nejdůležitější funkcí je však jeho konfigurace RAID (přečtěte si naši příručku RAID). RAID můžete nastavit v systému MacOS, ale iMacs nemají žádný snadný způsob, jak přidat interní jednotky. S více Moje knihy však můžete mít RAID nastaven na MacOS.  

Přestože Western Digital My Book není nejrychlejším nebo nejkompaktnějším externím pevným diskem pro Mac, je to pravděpodobně nejfunkčnější. Zahrnuté nástroje více než ospravedlňují skromnou cenu. Western Digital nabízí také kapacity až 10 TB, takže My Book je také dobrým řešením pro zálohování Mac. 

Další důvody, proč se nám líbí Western Digital My Book

Porovnání My Book s T5 z hlediska rychlosti je vtip. Ve srovnání s jinými rotujícími pevnými disky je však My Book působivá. Zaznamenali jsme rychlost sekvenčního čtení a zápisu nad 200 MB / s, což je o 50 MB / s rychlejší než většina ostatních externích pevných disků. Rychlost náhodného čtení nebyla velká, ale rychlost náhodného zápisu byla pevná na 11,54 MB / s. 

Rychlost se příliš netýká, pokud je My Book používán ve správném kontextu. Vše o jednotce je vytvořeno pro trvalé nastavení s dostupnými funkcemi, jako jsou konfigurace RAID a kapacitou až 10 TB. Kniha Western Digital My Book je vynikajícím způsobem, jak rozšířit úložiště iMacs nebo zálohovat soubory, ale není to nejlepší řešení, pokud jste na cestách.. 

Pokud však máte stolní počítač Mac, stojí to za to se podívat. Více se o tom můžete dozvědět v naší recenzi Western Digital My Book. 

Seagate Backup Plus Portable

Backup Plus Portable je v podstatě Seagate verze My Book, ale v menší formě. Dodává se s interní jednotkou 2,5 palce, na rozdíl od jednotky 3,5 palce, a nevyžaduje externí napájení. Není k dispozici verze 10TB, alespoň ne v kompaktním provedení, ale Seagate stále nabízí až 5 TB. 

seagate-backup-plus-portable-1

Je to skvělé pro Mac, nicméně, kvůli nastavení. Všechny jednotky Seagate, včetně běžných přenosných Seagate Portable, usnadňují vstávání a provoz (přečtěte si naši recenzi Portable Seagate). 

Na disk jsou načteny dvě aplikace, jedna pro Windows a druhá pro MacOS, každá označená jako „start here“. Kliknutím na MacOS jeden spustíte prohlížeč pro dokončení nastavení. 

V prohlížeči můžete jednotku zaregistrovat, stáhnout si Seagate Toolkit – což vám umožní zrcadlit jinou jednotku, zálohovat počítač a další – a zakoupit služby obnovy. Navíc máte možnost uplatnit všechny nabídky obsažené v disku. V našem případě máme doma dva měsíce Adobe Creative Cloud Photography. 

Milujeme webové nastavení. Usnadňuje registraci a provoz disku bez ohledu na to, jaký operační systém používáte. Neexistuje žádné přeformátování ani uživatelské příručky, kterými je možné se podívat. Seagate zvládne všechny špinavé práce za vás.

Další důvody, které se nám líbí Seagate Backup Plus Portable

Kromě plynulého nastavení existují pro Seagate Backup Plus Portable dva vysoké body. Prvním je kvalita sestavení. 

Ačkoli ne tak robustní na SanDisk Extreme Portable (přečtěte si naši recenzi SanDisk Extreme Portable), Backup Plus Portable je pevnější než jeho protějšky blackboxu. Má elegantní top z kartáčovaného kovu, zatímco záda je pokryta matným povrchem, který zabraňuje sklouznutí. 

Dalším vrcholem je sada nástrojů Seagate, která je k dispozici pro všechny pevné disky Seagate. Umožňuje zrcadlit jednotku, která uchovává kopii toho, co je v počítači, nebo zálohovat jednotku, která ukládá veškerý obsah ve formátu, který software dokáže přečíst. 

Vzhledem k ceně je Backup Plus Portable skvělým nástrojem v nastavení zálohování 3-2-1, kde jej používáte s online zálohovacími službami, jako je Backblaze (přečtěte si naši Backblaze recenzi). 

Bohužel existují i ​​nějaké nevýhody. Konkrétně, přenosný počítač Seagate Backup Plus není skvělý, pokud jde o rychlost, taktování se sekvenčními rychlostmi pod 130 MB / s. Seagate nabízí obrovskou kapacitu za málo peněz, což samo o sobě činí z pohledu hodného pohledu. Více se můžete dozvědět v naší recenzi Seagate Backup Plus Portable. 

G-Technology G-Drive Mobile SSD

Backup Plus Portable a My Book bojují, pokud jde o rychlost, ale nabízejí spoustu úložiště za nízkou cenu. Pokud jste více znepokojeni rychlostí než kapacitou, je G-Technology G-Drive Mobile SSD pro vás. Přichází za vysokou cenu, ještě více než Samsung T5, ale výkon stojí za to. 

g-drive-mobile-1

Nastavení je plynulé, i když trochu divné. Když jsme připojili naši jednotku, zaregistrovala se pouze jako 4GB místa. Na disk bylo načteno několik instalačních technik spolu s pokyny. Nejprve je to trochu otřesné, ale G-Technology z nějakého důvodu nastavila pohon tímto způsobem. 

Jednotka je zformátována na HFS Plus, což je, jak bylo uvedeno výše, výchozí systém souborů pro MacOS. Pokud používáte pouze Mac, jste připraveni jít; jednoduše spusťte průvodce formátováním a máte hotovo. G-Technology však také obsahuje průvodce instalací HFS Plus pro Windows, který vytvořil Paragon. 

Všimněte si, že jsme řekli „nainstalovat“, nikoli „formátovat“. HFS Plus pro Windows nevyžaduje přeformátování při přechodu mezi systémy MacOS a Windows, což znamená, že můžete jednotku používat na obou platformách a přitom zachovat data neporušená. V kreativních prostředích, kde lze externí disky přenášet na více počítačů s různými operačními systémy, je tato funkce zásadní. 

Další důvody, proč se nám G-Technology G-Drive Mobile SSD líbí

Mobilní SSD G-Drive není tak rychlý jako Samsung T5, ale je blízko. S CrystalDiskMark jsme měřili sekvenční rychlost čtení 562,8 MB / s, sekvenční rychlost zápisu 515,6 MB / s, náhodnou rychlost čtení 177,9 MB / sa náhodnou rychlost zápisu 170,5 MB / s. Tyto výsledky nepřekvapí, když vezmeme v úvahu to, co je uvnitř SSD G-Drive Mobile. 

Pod odolným krytem je ve skutečnosti jednotka M.2 SanDisk X600, což je interní 2,5palcový disk SSD, který je k dispozici k prodeji. G-Technology – která je stejně jako SanDisk ve vlastnictví Western Digital – přeformulovala měnič do krytu s krytím IP67, který jej posílil ochranou proti pádu až 10 stop a tlakovou odolností až 1 000 liber. 

Ačkoli je to dražší než Samsung T5, G-Drive G-Drive Mobile SSD poskytuje výhody v kvalitě a funkcích sestavení. Pokud přepínáte mezi MacOSem a Windows, jeho použití je bez přemýšlení. Více o jednotce si můžete přečíst v naší recenzi G-Technology G-Drive Mobile SSD. 

LaCie Rugged Mini

LaCie, stejně jako G-Technology, je zaměřena na tvůrce. Pohony jsou zkonstruovány pro tuhost a flexibilitu a to se projevuje u modelu Rugged Mini. Společnost LaCie je ve vlastnictví společnosti Seagate, takže se na vás vztahuje stejný vynikající postup nastavení, jako je záložní přenosný počítač. 

lacie-rugged-mini-1

V případě MacOS stačí kliknout na aplikaci „start here“ pro Mac. Poté budete moci jednotku zaregistrovat a stáhnout všechny dostupné nabídky. S naším Rugged Mini jsme dostali měsíc Creative Cloud, který normálně běží $ 60 (přečtěte si náš nejlepší software pro úpravu fotografií a nejlepší průvodce pro editaci videa, abyste zjistili, proč cena stojí za to). 

Jednotka je navíc naformátována pro práci s MacOS. Rugged Mini má uvnitř uvnitř tradiční spřádací jednotku, která přenáší data přes USB 3.0. LaCie však v balení obsahuje kabel USB-C. Ačkoli to nezmění dostupnou šířku pásma, zahrnutí kabelu USB-C je pro uživatele Mac skvělé, protože porty USB-A začínají být vzácné. 

Další důvody, proč se nám LaCie Rugged Mini líbí

Jakákoli jízda ze série LaCie Rugged je postavena jako tank. Zejména Rugged Mini je působivý, protože se jedná o rotační pohon. I v provozu dokáže pohon zvládnout pád až čtyři stopy, je odolný proti dešti a zvládne tlak až 2 205 liber. 

To je díky plně kovovému krytu a ikonickému oranžovému tlumiči, který jej obklopuje. Když vidíte jednotku LaCie, nemýlí se. Tato ochrana však přichází za cenu. 

LaCie Rugged Mini je jedním z nejhorších interpretů, které jsme kdy viděli – okolo 120 MB / s – je také jednou z nejdražších. Model 1TB stojí kdekoli od $ 75 do $ 100 a nemá lepší výkon než přenosný počítač Seagate Backup Plus, který stojí o 40 $ méně. 

Přesto je vytvořen tak, aby se bil, a přichází s některými stránkami pro uživatele Mac, k zavedení. Pokud vám to zní dobře, přečtěte si naši recenzi LaCie Rugged Mini. 

Závěrečné myšlenky

Samsung T5 je nejlepší externí pevný disk pro Mac, ale neměli byste slevu na naše další tipy. Pokud hledáte podobnou rychlost, ale jiný tvarový faktor, G-Drive Mobile SSD je skvělá volba. Podobně, pokud chcete jen ušetřit nějaké peníze a zároveň získat vyšší kapacitu, můžete jít s přenosným počítačem Seagate Backup Plus. 

Naštěstí nejste omezeni na naše výběry. Ačkoli věříme, že výše uvedených pět možností je pro Mac nejlepší, další disk může být pro vás ten pravý, záleží na vašich potřebách. Většina možností v našich recenzích externích pevných disků funguje se systémy Mac, takže pokud potřebujete několik dalších možností, vyhledejte je. 

Jaký externí pevný disk používáte pro Mac? Proč jste si to vybrali? Dejte nám vědět v komentářích níže. Jako vždy, díky za čtení. 

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me