Nejlepší 4TB externí pevný disk pro rok 2020

Pokud jste na trhu s externím pevným diskem za účelem zálohování počítače, 4TB je ideální velikost. I když se to může zdát jako nadměrné – skromný downloader se může snažit obsadit 1 TB, vyšší kapacita se však časem ukáže jako užitečná. V této příručce k nejlepšímu 4TB externímu pevnému disku vám ukážeme naše oblíbené. 


Vzali jsme si poznámky od našeho nejlepšího průvodce externím pevným diskem, ale výběry jsme do tohoto průvodce jednoduše nepřenesli. Externí disky SSD, které z hlediska výkonu a přenosnosti dominují, nepřispěly k vyšším kapacitám a díky tomu je nelze zálohovat. Místo toho se možnosti, které jsme vybrali, zaměřují na hrubou kapacitu nad rychlostí. 

Přesto máme několik solidních umělců, včetně našeho nejlepšího výběru, Western Digital My Book. Než se však dostaneme k našim možnostem, pojďme mluvit o tom, jak jsme je vytvořili.

Nejlepší 4TB externí pevný disk 2020

Výběr nejlepšího 4TB externího pevného disku

Na rozdíl od našeho nejlepšího 1TB externího pevného disku a nejlepšího průvodce 2TB externím pevným diskem se v tomto disku nesoustředíme na hrubou rychlost. Přestože je výkon důležitý, 4TB je kapacita, ve které se začnete dostávat do skutečného zálohovacího území, házení přenositelnosti a urychlení okna ve prospěch většího prostoru. 

Můžete získat to nejlepší z obou světů, pokud jste ochotni koupit několik menších jednotek, ale to je vaše jediná možnost. Jak jsme viděli v našem nejlepším průvodci externím pevným diskem SSD, flash-storage zařízení, jako je Samsung T5, dosahují nejlepších výsledků na 2TB (přečtěte si naši recenzi Samsung T5). Při této kapacitě stojí i většina přenosných disků SSD více než 300 USD, což je těžký prodej. 

Z tohoto důvodu se zaměříme na externí jednotky pevného disku – na zařízení, která k ukládání dat používají spřádací disk – namísto jejich flashování na čip. Archivní řešení nepotřebují vysokou rychlost, takže to není příliš velké obavy. Jednotka však musí být dostatečně rychlá, aby podporovala zápis velkého množství dat na něj najednou. 

Přestože jsme se zabývali výkonem čtení – v určitém okamžiku budete muset získat svá data – více jsme se zabývali výkonem zápisu. Pokud má disk pomalý výkon zápisu a snažíte se jej použít pro zálohování, znamená to, že se vyrovnávací paměť naplní velmi rychle a zpomalí rychlost přenosu dat na procházení.. 

Z tohoto důvodu již některé aspekty, které obvykle zvažujeme, již nejsou relevantní. Tvarový faktor a přenositelnost nejsou vysoké úvahy a ani rigidita. 

Celková kvalita sestavení je stále důležitá – pohon musí být alespoň pokryt jemným plastem – ale robustní konstrukce něco jako G-Technology G-Drive Mobile SSD není tak kritická (přečtěte si naši G-Technology G-Drive Mobile Recenze SSD). 

Mnohem důležitější než kvalita sestavení jsou funkce. Jako archivní řešení musí pevné disky 4TB zahrnovat software, který vám umožní zálohovat váš systém. Ochrana heslem, podpora RAID a hardwarové šifrování nejsou nezbytné, ale jsou rádi. 

Nejlepší externí pevný disk 4 TB: Western Digital My Book

Pokud hledáte spolehlivý, vysoce kapacitní externí pevný disk, je těžké porazit Western Digital My Book. Přestože točící se disk uvnitř vyloučil z našeho nejspolehlivějšího průvodce externím pevným diskem, stále si získal místo na našem nejrychlejším seznamu externích pevných disků. Není to tak rychlé jako externí SSD, ale My Book zahanbuje jakýkoli jiný externí HDD. 

western-digital-my-book-1

Sekvenční výkon je výrazně nad úrovní par, přičemž My Book dosahuje rychlosti čtení a zápisu nad 200 MB / s. Tento výkon je působivý iu externího pevného disku založeného na stolním počítači. 

Obvykle očekáváme 150 MB / s až 170 MB / s pro stolní řešení a 130 MB / s až 150 MB / s pro přenosná řešení, což znamená, že My Book bude alespoň 30 MB / s nad konkurencí v sekvenčním výkonu.. 

Náhodný výkon není tak působivý. Moje kniha se zpomalila v náhodných čteních, časování při méně než 0,6 MB / s. Výkon náhodného zápisu byl však solidní. Získal náhodné zápisy kolem 12 MB / s, což ukazuje, že My Book je zaměřen především na zálohování dat. 

Funkce to také podporují. Western Digital obsahuje spoustu bezplatných nástrojů, které můžete s My Book použít. Standardy jsou zahrnuty, včetně záložního nástroje, ale Western Digital zahrnuje také některé lichotky. Pomocí sady nástrojů můžete nastavit heslo, konfigurovat pokročilé možnosti úložiště a dokonce nastavit pole RAID (přečtěte si naši příručku RAID). 

Další důvody, proč se nám líbí Western Digital My Book

Přestože je tato příručka zaměřena na 4TB disky, možná budete chtít zvážit další kapacity, pokud vás zajímá My Book. Model s jedním pohonem se pohybuje od 3 TB do 10 TB. Doporučujeme diskové jednotky 3TB – přečtěte si našeho nejlepšího průvodce externími pevnými disky 3TB, abyste zjistili proč – ale vyšší kapacity jsou solidní. 

Model s dvěma pohony je však zajímavější. Western Digital nabízí variantu My Book, která je dodávána se dvěma disky místo jednoho, a je k dispozici ve kapacitách 12TB, 16TB a 20TB. Kromě toho jsou tyto dva disky předem nakonfigurovány v RAID-0, což vám umožňuje prokládat data mezi nimi, aby byl ještě lepší výkon. 

Navíc je to levné. Jednotka My Book s jedním diskem je na špičce ve službě Western Digital My Book, což je pro 10TB úložiště šílený dobrý obchod. To znamená, že verze s dvěma disky jsou velmi drahé, přičemž varianta 20TB stojí 700 USD. Přesto je model s dvěma disky vybaven podporou RAID-0 a oficiální podporou USB 3.1 Gen 1. Více se o tom můžete dozvědět v naší recenzi Western Digital My Book. 

 

Rozšiřující plocha Seagate

Pokud se vám líbí Western Digital My Book, ale chcete ušetřit ještě více peněz, Seagate Expansion Desktop je pro vás. Nevykonává se téměř stejně dobře jako My Book, ani není k dispozici ve variantě s dvojitým pohonem, ale většinu funkcí můžete získat o něco méně.

rozšiřovací plocha pro mořskou bránu

Při 4TB je Expansion Desktop o 20 $ levnější než My Book v době psaní, čímž se cena za gigabajt sníží na dva centy ze dvou a půl centů v My Book. Získáte stejné množství úložného prostoru a mnoho stejných funkcí, ale v tomto procesu obchodujete. 

Seagate inzeruje maximální rychlost 160 MB / s, což se týká sekvenčního výkonu. Na základě našich zkušeností s našimi disky Seagate – přečtěte si příklad z přenosné recenze Seagate – lze bezpečně očekávat méně. Rozšíření Desktop bude mít lepší výkon než jeho přenosný protějšek, ale ne na úrovni Western Digital My Book. 

Naštěstí máte mnoho stejných funkcí. Stejně jako u všech pohonů Seagate máte přístup k sadě Seagate Toolkit. Ačkoli to není tak robustní jako nástroje Western Digital, Toolkit má spoustu funkcí. S ním můžete zálohovat nebo zrcadlit existující pevný disk a také konfigurovat plán a typ zálohování.

Další důvody, které se nám líbí Seagate Expansion Desktop

Co se týče vzhledu, Seagate Expansion Desktop je jasný. Celočerná krabička stojí na boku a na jedné straně má jedinečný pyramidový design. Mimo samotnou jednotku získáte pouze 18palcový kabel USB 3.0, napájecí adaptér a průvodce rychlým startem. 

Pravděpodobně to však nebudete potřebovat. Seagate nabízí úžasně plynulé nastavení napříč všemi svými produkty, včetně LaCie Rugged Mini (přečtěte si naši recenzi LaCie Rugged Mini). 

Po připojení jednotky najdete předinstalovanou aplikaci, která vás přesměruje na web Seagate. Tam budete moci zaregistrovat disk, stáhnout si Toolkit a zakoupit plán obnovy dat pro případ, že si to budete přát.. 

Naštěstí nemusíte projít tímto procesem, pokud to nechcete. Seagate usnadňuje používání jednotky tak, jak uznáte za vhodné, a to vše při poskytování nástrojů na podporu vašeho produktu. Ačkoli to nefunguje tak dobře, ani nepřichází s tolika funkcemi jako My Book, Seagate Expansion Desktop je stále hodně. 

Seagate Backup Plus Portable

Seagate Backup Plus Portable je zúžená verze rozšiřující plochy, ale s ještě více funkcemi. Seagate ve skutečnosti prodává také přenosnou přenosnou jednotku, ale vzhledem k tomu, že nefunguje stejně dobře jako verze pro počítače a je dražší, tuto příručku z tohoto průvodce vynecháme. 

seagate-backup-plus-portable-2

Jeho náhradou je Backup Plus Portable, který je nejen levnější, ale má i další funkce. Seagate prodává tři verze jednotky, ale pouze jedna je k dispozici ve 4TB. Pohon je k dispozici v kapacitách 1TB, 2TB, 4TB a 5TB, přičemž první dva jsou nabízeny v modelu Slim a druhé dva ve standardním provedení.. 

K dispozici je také verze Ultra Touch, která je bohužel k dispozici pouze do 2 TB. Pokud se rozhodnete, že navíc nepotřebujete další úložný prostor, je jednotka Ultra Touch skvělou volbou. Je to stejná jednotka vzhledu a výkonu, ale přichází s šifrováním AES-256 a podporou USB-C (přečtěte si náš popis šifrování).

Pokud jde o funkce, které získáte ve všech verzích, Seagate stále obsahuje Toolkit, který vám umožní zálohovat nebo zrcadlit jednotku na místním počítači. Seagate navíc obvykle zahrnuje nějakou nabídku s disky, které prodává. 

Například naše Backup Plus Portable přichází se dvěma měsíci Adobe Creative Cloud Photography zdarma (přečtěte si naši nejlepší příručku k úpravě fotografií). 

Další důvody, které se nám líbí Seagate Backup Plus Portable

Rychle je Portable Backup Plus Portable nevýrazný, přičemž po Expansion Desktop. Zaznamenali jsme průběžné rychlosti čtení 129,6 MB / s, sekvenční rychlosti zápisu 136,9 MB / sa náhodné čtení a zápisy 1,3 MB / s. 

Podle všech metrik, které si lze představit, se jedná o standardní výkon, přestože rychlost náhodného čtení byla vyšší než rychlost Western Digital My Book. 

Výkon není hlavním prodejním bodem Backup Plus Portable. Funkce, design a cena jsou. Se záložním přenosným portem nabízí Seagate pohon, který vypadá lépe než konkurence – s množstvím barevných možností, každý přichází s topem z tkané textilie zdarma – a přitom stojí stejnou cenu nebo dokonce levnější. 

V tomto procesu obchodujete s rychlostí několika megabajtů za sekundu, ale na této úrovni výkonu to nijak nezmění. Díky funkcím, kvalitě a ceně je Seagate Backup Plus přenosný za to. Více se můžete dozvědět v naší recenzi Seagate Backup Plus Portable.

Western Digital Elements

Western Digital Elements se dostane k jádru toho, co je pevný disk. Jedná se o disk, který se nezaměřuje na výkon nebo funkce, ale spíše na hrubou kapacitu. Ačkoli to není ideální ve srovnání s našimi nejlepšími tipy, měli byste zvážit prvky, zejména pokud chcete přenosný disk.

western-digital-elements-1

Ve srovnání s řekněme, SanDisk Extreme Portable, kvalita sestavení je vtip. Pokud je však postaven proti jiným externím pevným diskům s černým rámečkem, je to docela dobré (přečtěte si naši recenzi na SanDisk Extreme Portable). 

Plastová krytka je vyztužena těžšími plasty, na spodní straně jsou čtyři pryžové podložky, které chrání před vibracemi, a pohon se na rozdíl od ADATA SD600 nevydává ohyb (přečtěte si naši recenzi ADATA SD600). 

Nejvyšší kapacita, kterou jsou elementy k dispozici, jsou 4 TB. Kapacita je zde důležitá, protože to jsou všechny prvky, které skutečně přináší stůl. 

Chybí vám funkce, které vidíte u Western Digital My Book, jako je zálohovací software a ochrana heslem. Pokud jste na trhu těchto funkcí, měli byste být lepší pomocí služby Western Digital My Passport

Jednoduchost pohonu Elements je však atraktivní. Funguje po vybalení z Windows u Windows a vyžaduje jednoduchý přeformátování s MacOSem (přečtěte si náš návod, jak formátovat průvodce externím pevným diskem). Vše, co musíte udělat, je připojit přiložený kabel USB k přenosu souborů.

Další důvody, proč se nám líbí digitální prvky Westen

Western Digital Elements není jednotka, která se zaměřuje na základy úložiště, pokud jde o výkon, není skvělá. Stejně jako jeho větší sourozenec, Western Digital My Book, se však zvláštní pozornost zaměřuje na zálohování. 

Naše testování přineslo rychlost sekvenčního čtení 131,3 MB / sa rychlost sekvenčního zápisu 127,4 MB / s, což není ve srovnání s našimi dalšími možnostmi působivé. Náhodný výkon však zrcadlí My Book. Zaznamenali jsme náhodné čtení 0,55 MB / sa náhodné zápisy 10,11 MB / s. 

To znamená, že zápis nových dat na disk bude mnohem rychlejší než čtení dat z disku. Naše náhodné výsledky pocházejí z testu, který měl hloubku fronty osm, s osmi současnými vlákny, což ukazuje, že Western Digital Elements dokáže zvládnout více úkolů současně. Více se o tom můžete dozvědět v naší recenzi Western Digital Elements.

Základy Toshiba Canvio

Je snadné přehlédnout základy společnosti Toshiba Canvio. Na rozdíl od výše uvedených možností není zkonstruována dobře, nepřichází s žádnými funkcemi a není ani příliš jednoduchá pro oči. Navzdory všem značkám směřujícím dolů je však Canvio Basics impozantní pohon. Poskytuje solidní výkon a je levnější než konkurence.

toshiba-canvio-basics-1

Začněme s kvalitou sestavení. Není překvapením, že společnost Toshiba používá celoplastický kryt, ale je mnohem chabější než Western Digital Elements a Seagate Backup Plus Portable. Zdá se, že i Toshiba ví, jak je to chatrné. Namísto toho, aby byl disk přepravován v plastovém pouzdře, je zabalen s pevným držákem bublin, podobně jako standardní pevné disky. 

Je to přenosný disk, ale ne ten, který byste měli brát s sebou příliš často. Pokud jej několikrát zahodíte, bude to pravděpodobně zbytečné, takže s ním zacházejte opatrně. I když je cena považována za jednoduchou, lze se snadno podívat kolem kvality sestavení. 

The Canvio Basics při 4TB stojí kolem 90 $, v závislosti na tom, odkud si jej koupíte, což je krádež. Ačkoli je plocha Seagate Expansion Desktop o 10 $ nebo méně levnější, nenabízí přenositelnost, kterou Canvio Basics nabízí. Rozšiřující plocha také nefunguje dobře.

Další důvody, které se nám líbí Základy společnosti Toshiba Canvio

Zdá se, že základna Canvio je pouze verzí Western Digital Elements společnosti Toshiba, a přestože to platí z hlediska kvality a funkcí sestavení, není to pravda ve výkonu. Canvio Basics utírá podlahu s dalšími externími HDD a ukazuje sekvenční rychlosti blízké 150 MB / s.

Tento výkon je srovnatelný s Expansion Desktop. Externí pevné disky s plným formátem obvykle fungují lépe, protože uvnitř jednotky je více místa pro pohyb čtecí a zapisovací hlavy a celkově méně talířů. Skutečnost, že Canvio Basics může dosáhnout těchto úrovní – a za dostupnou cenu – je neuvěřitelná. 

Náhodný výkon však není skvělý. Základy společnosti Toshiba Canvio se v našem testu snažily produkovat 5 MB / s náhodných zápisů pomocí hloubky fronty osmi, s osmi vlákny. Jednovláknové testy přinesly mnohem lepší výsledky, kolem 7 MB / s. Další výsledky našich testů naleznete v naší recenzi společnosti Toshiba Canvio Basics.

Závěrečné myšlenky

Pokud jste na trhu s externím pevným diskem 4TB se záměrem zálohování, je těžké porazit Western Digital My Book. Nabízí dlouhý seznam funkcí, vysokou kapacitu a vynikající rychlost za rozumnou cenu. To znamená, že existují i ​​jiné možnosti. 

Rozšíření Desktop snižuje určitou rychlost, ale vyrovnává se s nižší cenovkou. Navíc je Backup Plus Portable mnohem pomalejší, ale přichází s pohodlím přenositelnosti. Pokud se žádná z výše uvedených možností nezdá být jako vaše hra, přečtěte si naše další recenze externích pevných disků. 

Jaký externí pevný disk 4TB používáte? Proč jste si to vybrali? Dejte nám vědět v komentářích níže. Jako vždy, díky za čtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me