Jak zálohovat iPhone na externí pevný disk v roce 2020

Zálohování vašeho iPhone je chytrý tah, protože vás může ochránit, pokud ztratíte iPhone nebo se v určitém okamžiku poškodí. I když vlastní služba zálohování iCloud společnosti Apple je skvělá, znamená to, že všechna vaše data budou pod kontrolou Apple (viz naše recenze iCloud).


Pokud vám to nebude znít lákavě, nebo vám dochází úložný prostor iCloud, budete se chtít naučit zálohovat iPhone na externí pevný disk. To zahrnuje přesun dříve skrytých záložních souborů iPhone z počítače se systémem Windows nebo Mac na externí pevný disk.

Budete potřebovat externí pevný disk s dostatečným úložným prostorem, abyste mohli tuto práci vykonat. Než se rozhodnete zálohovat soubory iPhone, podívejte se na investice do jedné z nejlepších možností externího pevného disku..

Jak zálohovat iPhone na externí pevný disk

Je to už dávno, co bylo nutné zálohovat váš iPhone pomocí počítače PC nebo Mac. Díky magii iCloudu můžete zálohovat data z iPhonu, aniž byste potřebovali jakékoli další vybavení..

To má své výhody, v neposlední řadě je schopen provádět pravidelné zálohy, aniž by byl připojen váš iPhone. Největším problémem tohoto přístupu je však skladování. Zálohování na iCloud využívá omezené úložiště iCloud. Čím větší jsou záložní soubory, tím méně místa máte pro náležitosti, včetně fotografií z fotoaparátu, i když můžete raději přesunout svou sbírku fotografií do nejlepšího online úložiště pro fotografie..

Proto může být zálohování na externí pevný disk lepší metodou. Je to více zapojené a vyžaduje, abyste se vrátili ke starým zálohám pro iPhone pomocí iTunes nebo, pokud používáte MacOS Catalina, můžete místo toho použít Finder..

iTunes-Mac

Pokud jste provedli zálohu vašeho iPhone pomocí počítače PC nebo Mac, můžete soubory přesunout na externí jednotku.

Jak zálohovat iPhone na externí pevný disk ve Windows

Chcete-li začít zálohovat iPhone na externí pevný disk v systému Windows, musíte mít nainstalovanou iTunes. Připojte svůj iPhone k počítači a po instalaci otevřete iTunes.

Jakmile je váš iPhone připojen k vašemu PC, odemkněte váš iPhone a stiskněte na něm „trust“, aby se váš počítač mohl připojit. Poté by se váš iPhone měl objevit na kartě „zařízení“ v levé nabídce iTunes.

Nalezen iTunes-iPhone

Klikněte na ikonu iPhone v levém horním rohu obrazovky iTunes. Nachází se vedle rozbalovací nabídky médií (tj. „Hudba“). Otevře se nabídka informací o zařízení pro váš iPhone.

Chcete-li provést ruční zálohování vašeho iPhone do počítače, klikněte na „zálohovat nyní“ v části „ručně zálohovat a obnovit“.

iTunes-iPhone-Begin-Manual-Backup

Váš iPhone bude nějakou dobu trvat, než bude zálohování dokončeno. Po dokončení budete muset záložní soubory zkopírovat ručně na externí disk. 

Umístění záložních souborů iPhone je C: \ Users \ username \ AppData \ Roaming \ Apple Computer \ MobileSync \ Backup, přičemž „username“ je nahrazeno vlastním uživatelským jménem Windows. Do Průzkumníka Windows můžete také zadat „% appdata% \ Apple Computer \ MobileSync \ Backup“, abyste se dostali přímo do složky.

iTunes-Backup-Folder

Ve sloupci „změněno datum“ najděte nejnovější zálohu svého zařízení. Klepněte pravým tlačítkem myši na složku a stiskněte „Kopírovat“. Poté můžete připojit externí pevný disk, otevřít jej v Průzkumníkovi souborů, kliknout pravým tlačítkem a vložit záložní složku do příslušného umístění. To budete muset udělat pokaždé, když provedete ruční zálohování svého iPhone do počítače.

Jak zálohovat iPhone na externí pevný disk ve Windows

 1. Otevřete iTunes a připojte svůj iPhone.
 2. Klikněte vlevo nahoře na ikonu zařízení a poté klikněte na „zálohovat nyní“.
 3. Po dokončení procesu přejděte do záložní složky iTunes („% appdata% \ Apple Computer \ MobileSync \ Backup“).
 4. Vyhledejte nejnovější záložní složku, klikněte pravým tlačítkem, stiskněte „copy“ a vložte ji na externí pevný disk.

Jak zálohovat iPhone na externí pevný disk v systému Mac

Proces zálohování iPhone na externí pevný disk v systému Mac je dosti podobný pro uživatele s operačními systémy MacOS Mojave nebo staršími systémy, které podobně jako Windows používají iTunes pro zálohování iPhone. Pokud používáte Mac s MacOS Catalina, proces se liší, místo toho použijte Finder.

Pokud máte MacOS Mojave nebo starší, připojte svůj iPhone a otevřete iTunes. Klikněte vlevo nahoře na ikonu zařízení iPhone. Pokud vaše zařízení Mac používá MacOS Catalina, otevřete místo toho Finder z doku aplikace v dolní části obrazovky.

Ikona zařízení iTunes-Mac

V nabídce informací o zařízení klikněte na „zálohovat nyní“ v části „ručně zálohovat a obnovit“. Pro uživatele Cataliny je tlačítko „zálohovat nyní“ uvedeno v části „zálohy“.

Ruční zálohování iTunes-Mac-Begin-Manual

Dokončení tohoto procesu bude nějakou dobu trvat, zejména pokud je to vaše první záloha zařízení. Jakmile tak učiníte, můžete začít kopírovat soubory na externí jednotku.

Ať už používáte iTunes nebo Finder, typické umístění záložních souborů pro iPhone je „~ / Library / Application Support / MobileSync“ – které se ve Finderu nezobrazí. Klikněte na ikonu vyhledávání v pravé horní části obrazovky počítače Mac a zadejte umístění záložní složky. Vyhledejte poslední záložní složku, klepněte pravým tlačítkem myši a potom klepněte na příkaz „Kopírovat“. 

Složka iTunes-Mac-Backup-Folder

V levém menu aplikace Finder přejděte na externí jednotku uvedenou pod položkou „umístění“ a vložte do ní záložní složku. 

Stejně jako u Windows to budete muset provést vždy, když provedete ruční zálohování vašeho iPhone na Mac.

Jak zálohovat iPhone na externí pevný disk v systému Mac

 1. Připojte svůj iPhone k počítači Mac. Mac se systémem MacOS Mojave nebo starším by měl otevřít iTunes. Mac s MacOS Catalina by měl otevřít Finder.
 2. Klikněte na iPhone v levém horním rohu (iTunes) nebo na název vašeho zařízení v části „umístění“ (Finder) a poté klikněte na „zálohovat“ a zahajte ruční zálohování.
 3. Klikněte na ikonu vyhledávání v pravém horním rohu obrazovky Mac, najděte „~ / Library / Application Support / MobileSync“ a poklepáním na složku ji otevřete v aplikaci Finder..
 4. Klepněte pravým tlačítkem myši na složku s poslední aktualizací, klikněte na „Kopírovat“ a vložte ji na externí pevný disk.

Závěrečné myšlenky

I když se nejedná o přímý proces, zálohování iPhone na externí pevný disk vám může poskytnout kontrolu nad zálohami iPhone. Také vám může pomoci získat zpět iCloud úložiště nebo přesunout zálohy iPhone do cloudové záložní služby, jako je Carbonite, v dlouhodobém horizontu (viz naše hodnocení Carbonite).

V závislosti na velikosti vašeho úložiště pro iPhone bude pravidelné zálohování vyžadovat dostatečně velký externí pevný disk. 1TB úložné zařízení je minimální velikost, kterou doporučujeme, takže se podívejte na náš nejlepší externí seznam 1TB externího pevného disku, kde najdete možnosti. Pokud máte obavy o podporu Mac, podívejte se na naši recenzi nejlepšího externího pevného disku pro Mac.

Dáváte přednost ručnímu zálohování iPhone? Sdílejte své tipy a triky pro zálohování iPhone v komentářích níže. Děkuji za přečtení.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map