Softueri më i mirë për bërjen e aplikacioneve – Como Vs. Appy Pie Vs. Berber i mirë

Bërja e aplikacioneve është një mënyrë ideale për të fituar para nga njerëzit që përdorin smartphone dhe tablet, jo vetëm që kërkojnë informacion, por edhe për të bërë blerje, për të prenotuar bileta dhe për të bërë pothuajse gjithçka tjetër të imagjinueshme.


Për të ndërtuar një aplikacion personal ose të biznesit të vogël përmes një zhvilluesi, ka shumë të ngjarë të kushtojë një krah dhe këmbë. Një zgjidhje e shkëlqyeshme alternative është ta krijoni vetë, me një krijues aplikacioni, të cilat nuk janë thjesht të disponueshme, por edhe të thjeshta për t’u përdorur.

Por cili është prodhuesi më i mirë i aplikacioneve atje? Në këtë artikull, unë do të krahasoj programin më të mirë për krijimin e aplikacioneve për të ndërtuar aplikacione personale ose biznesi për Android dhe iOS, pa pasur nevojë për ndonjë aftësi serioze për kodim.

Qëllimi këtu është që t’ju mundësojë të zgjidhni një krijues të aplikacioneve që i përshtatet më së miri kërkesave tuaja të zhvillimit.

Tabela e përmbajtjes:

Kriteret për zgjedhjen e softuerëve për bërjen e aplikacioneve

Së pari, le të bëjmë një listë të gjërave më të rëndësishme për të kërkuar kur zgjedh krijuesin më të mirë të aplikacioneve. Unë kam zgjedhur kriteret në këtë listë bazuar në përvojën personale për të bërë aplikacione.

1. Lehtësia e përdorimit

Kur kërkoni një softuer për krijimin e aplikacioneve, keni nevojë për një të tillë që është i lirë dhe i lehtë për t’u përdorur. Një krijues aplikacioni i cili ofron të gjitha mjetet ose tiparet e nevojshme në pultin e tij, është i detyruar të rezultojë në një proces krijimi tepër të lehtë.

Softueri që kërkon shumë hulumtime për të kryer detyra themelore, të tilla si ngarkimi i një logoje ose lidhja me Google Analytics, nuk është i dobishëm për personin mesatar.

Ju duhet një krijues aplikacioni që mund të përdoret me lehtësi dhe pa e ditur, ose duhet të mësoni shumë kod.

2. Modelet dhe funksionaliteti

Shumica e modeleve të disponueshëm për krijuesit e aplikacioneve posedojnë një sërë funksionesh të integruara.

Sidoqoftë, është e rëndësishme të mos nxitoni kur të zgjedhni atë që është i duhuri për ju, pasi së pari do të duhet të kaloni nëpër të gjitha modelet e mundshme.

Ideja është që të zgjidhni një shabllon me pamje të mirë që përmbush shumë funksione themelore dhe të avancuara, pa pasur nevojë të harxhoni kohë duke përfshirë ato veçori.

Edhe nëse aktualisht kërkohen vetëm disa veçori thelbësore, mbani në mend lojën afatgjatë dhe kontrolloni funksionet e përparuara që janë në dispozicion ndërsa bëni zgjedhjen tuaj.

Shtë gjithashtu kritike të shikoni rishikimet e klientëve për mjetin që po konsideroni, duke verifikuar jo vetëm tiparet e tij, por duke i eksploruar ato gjatë një gjyqi të lirë asnjëherë nuk dhemb,.

3. Disponueshmëria ndër-platformë

Nëse po planifikoni të ndërtoni një aplikacion për:

android

iOS 

Windows

Ka kuptim të kërkosh një krijues të aplikacioneve që do të ndihmojë në ndërtimin e të gjitha llojeve të aplikacioneve. Ju nuk dëshironi të përfundoni në krijimin e një aplikacioni për Android, vetëm për të kuptuar disa muaj më vonë që audienca juaj e synuar ka shumë përdorues të iOS.

Në këtë rast, transportimi i aplikacionit të bërë tashmë do të kushtojë para dhe kohë.

Shumë dhimbje koke mund të shmangen, duke zhvilluar zhvillim të drejtë që nga fillimi.

4. Integrimi i CMS

Të kesh një sistem të menaxhimit të përmbajtjes të integruar nga marrja do të thotë që gjithmonë do të jesh në gjendje të ngarkosh informacionin shpejt dhe me lehtësi në disa platforma.

Zgjidh një CRM me të cilën je rehat, herët, dhe sigurohu që krijuesi i aplikacionit të mund ta përdorë atë.

5. Mbështetje CRM

Puna e një mjeti zhvillimi mund të mos mbarojë pasi aplikacioni të shkojë drejtpërdrejt.

Në fakt, sfida e vërtetë fillon më pas, pasi më shumë përdorues fillojnë të përdorin aplikacionin tuaj dhe t’i mbani ato, ju duhet të vazhdoni të përmirësoni përvojën e përdoruesit.

Softueri i Menaxhimit të Marrëdhënieve me Klientin vjen në dispozicion këtu, ato lejojnë mbledhjen e të dhënave në kohë reale në lidhje me mënyrën se si klientët përdorin aplikacionin. Këto të dhëna mund të ndihmojnë në planifikimin e strategjive dhe për të përmirësuar më tej përvojën e përdoruesit të aplikacionit. Mbështetja e krijuesit të aplikacionit tuaj një CRM është thelbësore.

6. Karakteristikat e mediave sociale

Në epokën e Facebook dhe Twitter, të gjithë programet e zhvillimit duhet të ofrojnë integrimin e mediave sociale, për të arritur tek një audiencë e gjerë.

Shkoni te krijuesit e aplikacioneve që mbajnë përdoruesit të azhurnuar me njoftime push dhe rrit angazhimin e tyre me aplikacionin, përmes programeve ose garave të besnikërisë. Karakteristikat e tilla të angazhimit të përdoruesve shkojnë shumë në rritjen e numrit të shkarkimeve për një aplikacion dhe mbajtjen e klientëve ekzistues.

Në fund të fundit, ju nuk dëshironi të keni një aplikacion që fshihet në radhë të parë të një paralajmërimi “memorje të plotë”.

Krahasimi i prodhuesve më të mirë të aplikacioneve

Duke zhvilluar disa aplikacione të miat, duke përdorur disa programe të ndryshme të projektimit, dhe bazuar në përvojën personale, unë kam zgjedhur tre që do të plotësojnë kërkesat e shumicës së njerëzve.

Ata janë:

como

Pie e prishur 

Berber i mirë

Secili ka të metat dhe përparësitë e veta dhe unë i kam futur këto në tabelën më poshtë.

Pro dhe kundra:

Prodhuesi i AplikacionevePlatformat e MbështeturMarketingu me emailRedaktori i Kodit të BurimitAnëtarësia falas?Import automatik i faqes
comoAndroid, iOS
Pie e prishurAndroid, iOS, Windows, Blackberry, Amazon Fire
Berber i mirëAndroid, iOSGjyq 30-ditor

Planet e icingmimeve:

Prodhuesi i AplikacionevePlani themelorPlani i ndërmjetëmPlani i avancuar
como57 dollarë në muaj, më pak nëse paguhet çdo vitN / AN / A
Pie e prishur15 dollarë në muaj30 dollarë në muaj50 dollarë në muaj
Berber i mirë16 dollarë në muaj32 dollarë në muaj48 dollarë në muaj

Tani që kemi një përmbledhje, le t’i hedhim një vështrim më të afërt nga këta tre krijues të aplikacioneve.

1. Komo

Como është një nga krijuesit më të famshëm të aplikacioneve DIY, pasi bërja e një aplikacioni me këtë mjet është shumë e lehtë. Pasi të keni filluar programin, thjesht zgjidhni llojin e aplikacionit që dëshironi të krijoni, dhe Como më pas ofron një shabllon bazë që korrespondon me llojin e aplikacionit të zgjedhur.

Pasi modeli të jetë gati, mund ta rregulloni duke shtuar faqe të reja me përmbajtje shtesë (foto, harta, etj.), Duke redaktuar temën e çdo faqe, duke ngarkuar një temë, ose madje duke zgjedhur ndonjë nga temat në dispozicion.

Ju madje mund ta përgatisni aplikacionin pa zotëruar një uebfaqe.

Për më tepër, është e mundur të provoni disa veçori të Como me planin e tij të anëtarësimit falas.

Shërbimi siguron pesë shkarkime të aplikacioneve dhe lejon deri në 50 njerëz ta përdorin atë në muaj. Përmes gjykimit, përdoruesit lejohen të provojnë tiparet e ndryshme të Como dhe të mësohen me ndërfaqen e tij.

Shumë nga tiparet e Como, të tilla si:

Njoftime për shtytje të drejtuara nga gjeo

Kartat e besnikërisë

Kuponë ekskluzivë

Mundësitë e tregtisë elektronike

Përqendrohuni në rritjen e shitjeve, besnikërinë dhe angazhimin e përdoruesve. Prodhuesi i aplikacioneve Como madje ofron analiza të përparuara për të mësuar se cilat veçori të aplikacionit tuaj po funksionojnë më mirë.

Për të marrë të gjitha tiparet, ju mund të zgjidhni për paketat e paguara të Como të cilat fillojnë me 57 dollarë në muaj ose nëse paguani çdo vit, 48 dollarë në muaj. Ju madje mund të punësoni ekipin Como për zhvillimin e aplikacioneve një herë me një çmim fiks.

Përparësitë Como & dobësitë:

   

2. Pie me gjalpë

Appy Pie është në këtë listë për shkak të aftësisë së saj për të krijuar aplikacione celularë për një sërë platformash, siç janë:

android

iOS

Windows

ferrë

Amazon Fire

Ajo gjithashtu ofron shabllone për një gamë të gjerë të industrive.

Ashtu si Como, Appy Pie është e lehtë për t’u përdorur, dhe të gjitha opsionet janë të disponueshme në pultin tuaj. Ai gjithashtu inkurajon përdoruesit të fillojnë biznesin e tyre të zhvillimit të aplikacionit dhe madje ofron mbështetje përmes hostimit të Amazon Drive.

Gjithashtu, nëse vendosni të mos bëni një aplikacion, ekipi i Appy Pie mund të ndërtojë një për ju për një tarifë një herë.

Skema e çmimeve të Appy Pie është gjithëpërfshirëse dhe pak më e lirë se ajo e Como, megjithëse duhet të theksohet se ato ofrojnë më pak mundësi për ndërtimin e aplikacioneve.

Forcat e byrekut & dobësitë:

   

3. Berber i mirë

Pika më e madhe e shitjes e Berberit është më shumë se 70 tema që ofron për ndërtimin e aplikacioneve.

Nëse është e rëndësishme të bëni të mundur aplikacionin më tërheqës vizual, ky mund të jetë krijuesi i aplikacionit për ju. Nga tre aplikacionet, ai është më i përshtatshmi për projektuesit, megjithëse mungon në fusha të tjera.

Në krahasim me mjetin Como, çmimi i mirë i Berberit është shumë më i përballueshëm, megjithëse ofron një funksionim më të vogël.

Forcat e mira të berberit & dobësitë:

   

Aktgjykimi

Gjetja e krijuesit më të mirë të aplikacioneve atje nuk është shumë e vështirë. Duke përdorur secilën nga mjetet e bërjes së aplikacioneve të diskutuara më lart; E di që të gjithë kanë një veçori të veçantë që i bën ata të qëndrojnë larg nga turma.

Për shembull:

Appy Pie është opsioni më fleksibël

Good Barber është pretendentja më tërheqëse vizive

Como është përgjithësisht prodhuesi më i mirë i aplikacioneve falë mjeteve të tij gjithëpërfshirëse

Përveç që ofron lehtësi të madhe të përdorimit, integrimin CMS, veçoritë e përparuara dhe personalizimin me një redaktues të kodit burimor, Como gjithashtu përqendrohet jashtëzakonisht në angazhimin e konsumatorit dhe mënyrat për të rritur shitjet.

Të cilën e bën duke siguruar mbështetje për marketing me email, reklama në Facebook, karta besnikërie, etj. Como ofron një aplikacion mobil të pasur me funksion dhe ju pajis me mjete për të ndjekur përdorimin e aplikacionit dhe për të rritur angazhimin, në mënyra të ndryshme inovative.

Shpresoj që informacioni i mësipërm në lidhje me ndërtuesit më të mirë të aplikacioneve të dëshmojë i dobishëm.

A keni përdorur Como, Appy Pie, Good Barber ose një tjetër aplikacion për të bërë softuer më parë? Nëse po, ju lutem mos ngurroni të ndani përvojat ose reagimet tuaja në seksionin e komenteve më poshtë.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me