Si të shikoni Shtëpinë e Kartave

Pavarësisht nga pasqyra profetike apo nga funhouse, asnjë shfaqje televizive nuk pasqyron sistemin politik të Sh.B.A-së ashtu si House of Cards. Harku i Frank Underwood paraqet një pamje të politikës dhe vullnetit për pushtet që është vërtet i tmerrshëm.


Shtëpia e Kartave ka të ngjarë të mos kthehet për ca kohë, nëse është fare. Sidoqoftë, me pesë sezone tashmë nën rripin e saj, ka ende mjaft mbikëqyrje të Shtëpisë së Kartave.

Duke ardhur, ne do t’ju japim çdo rrugë për të parë Shtëpinë e Kartave në internet dhe të bashkohemi me Frank Underwood në udhëtimin e tij sociopatik në Shtëpinë e Bardhë.

Netflix

Mënyra më e qartë për të parë House of Cards është përmes Netflix, duke e konsideruar një shfaqje origjinale. Në shumë mënyra, House of Cards vendosi Netflix në hartë jo vetëm për të qenë një shërbim abonimi, por edhe një prodhues i përmbajtjes origjinale.

Plani premium Netflix, i cili ofron shikimin në katër ekrane njëkohësisht dhe transmetim 4K, është 13.99 dollarë në muaj. Ky është një sulm nga abonentët prej $ 11,99 në muaj janë mësuar në vitet e fundit, por ende një marrëveshje e mirë. Epo, është akoma më e lirë se një pajtim HBO për të parë Game of Thrones, sidoqoftë.

Për ata prej jush me televizione më të reja, 4K të përfshira në kosto do ta bëjnë të vlefshëm, sepse duke filluar nga sezoni dy, House of Cards është në dispozicion në atë rezolutë. Ky është, deri tani, alternativa më e mirë për ata që kanë standarde të larta për cilësinë e figurës, pasi çdo mundësi tjetër në këtë listë nuk ka gjasa të sigurojë 4K.

Netflix është gjithashtu global, kështu që ju nuk do të duhet të shqetësoheni për të mos qenë në gjendje ta përdorni atë në vendin tuaj. Ekzistojnë përjashtime nga Krimea, Koreja e Veriut dhe Siria, por me shumë gjasë nuk do ta shihni këtë faqe nëse jeni në një nga këto vende gjithsesi. Për të gabuar nga ana e kujdesit (ose në rast se jeni kurioz) mund të lexoni udhëzuesin tonë se si të merrni rreth geobllokimin.

VPN gjithashtu kanë përfitimin e hapjes së bibliotekave të videove specifike për vendet. Ndërsa Shtëpia e Kartave duhet të jetë e disponueshme kudo që është në pronësi të Netflix, ndonjë nga zgjedhjet tona më të mira për Netflix gjithashtu do t’ju ndihmojë të merrni qasje në përmbajtje të tjera.

Bleni atë në Blu-ray

Nëse, si unë, jeni të interesuar të zotëroni një kopje fizike të përmbajtjes tuaj, gjithmonë mund të blini seritë në Blu-ray. Të pesë sezonet janë aktualisht në dispozicion, dhe jam i sigurt se një koleksion i plotë është i afërt. Me secilën është një kopje dixhitale UltraViolet, kështu që mund ta shikoni kudo.

Sigurisht, rrezet Blu (si të gjitha) janë të bllokuara nga rajoni. Kjo nuk duhet të paraqesë shumë çështje, sepse, më shumë se sa ka gjasa, rezultati juaj i zgjedhjes po shet kopjen për rajonin tuaj.

Siç u përmend më parë, ju nuk do të merrni 4K këtu. Megjithë shfaqjen duke u skanuar në 4K nga filmi 35 mm, shfaqja vjen vetëm në 1080p tani. Nuk ka ende një Blu-ray 4K të disponueshme për serinë, dhe ka të ngjarë të jetë më poshtë në sondazhin totem për lëshime në mediumin e fundit të diskut.

Ky, deri tani, është opsioni më i shtrenjtë. Do sezon shkon afërsisht 25 dollarë, duke e bërë investimin prej 125 dollarë befasues në krahasim me opsionet e tjera. Nëse ju keni një koleksion Blu-ray tashmë, kjo është një pa mend.

torrenting

Nëse nuk doni të shpenzoni para, gjithmonë mund të përralloni Shtëpinë e Kartave, megjithëse duhet të paralajmëroheni se kjo nuk është plotësisht e ligjshme. Do të gjeni të pesë stinët për shkarkim, të gjitha në 1080p. Mund të ketë një version 4K që lundron diku në internet, por nuk e kam gjetur (jo se po kërkoj, NSA).

Dy nga faqet më të mira për videot përrua janë YIFY dhe 1337X, por mund të shikoni një listë të plotë të siteve dhe motorëve të kërkimit për përrua këtu.

Siç është bërë shaka më parë, informacioni juaj nuk është privat, qoftë me ISP-në tuaj dhe agjencitë e inteligjencës amerikane si NSA. Ata do të jenë në gjendje të shohin se çfarë jeni duke bërë. Për shkak të kësaj, është e rëndësishme të dini se çfarë është përralla dhe si ta mbani veten të mbrojtur.

Hapi i parë është një VPN. Një VPN do t’ju lejojë të hyrni në faqet e përroit që mund të bllokohen, si dhe të mbani IP-në tuaj private nga çdo sy i përgjumur. Ju mund të mësoni më shumë rreth VPN-të në udhëzimin tonë VPN, plus të lexoni në lidhje me VPN-të më të mira për torrenting nëse kjo është një nevojë specifike.

Do të hani shumë hapësirë ​​në disk nëse po shkarkoni të gjitha sezonet. Një vështrim i shpejtë në 1337X tregon sezonin e pestë që kushton 10 GB hapësirë, në .mp4, në 720p. Prandaj, nëse planifikoni të përroni, sigurohuni që të keni hapësirë ​​të mjaftueshme për t’i mbajtur të gjitha ato të sigurta. Nëse jo, udhëzuesi ynë për shërbimet më të mira të ruajtjes së cloud mund të ju ndihmojë të gjeni një shërbim të përshtatshëm për bibliotekat e mediave.

Përndryshe, ju mund të ndërtoni sistemin tuaj të ruajtjes së reve në shtëpi duke përdorur një pajisje NAS. Përmbledhja jonë e pajisjeve më të mira për ruajtjen e cloud-it për median në shtëpi do t’ju bëjë të keni theksuar në drejtimin e duhur.

Plex

Nëse keni zgjedhur për torrent, atëherë mund të pyesni veten se ku mund t’i shihni të gjitha këto, pasi ulja në një tavolinë nuk është gjendja optimale. Për zgjidhjen e kësaj çështje, ne rekomandojmë Plex.

Plex është softuer i serverëve të mediave që sinkronizon kompjuterin tuaj me pajisjet e tjera. Me programin kompjuterik, makina juaj vepron si një server i mediave, duke ju lejuar të transmetoni përmbajtje kudo ku mund të shkarkoni aplikacionin Plex.

Plex mbështetet me aplikacione në shumë platforma të ndryshme, gjithashtu. Mund të instalohet në iOS, Android, Roku dhe më shumë, duke e bërë më të lehtë shkarkimin në PC tuaj dhe shikimin në dhomën tuaj të jetesës. Shumë pajisje të ndryshme NAS mund të ekzekutojnë serverin e mediave Plex, gjithashtu, duke bërë një lëvizje drejt një qendre të mediave shtëpiake edhe më tërheqëse.

Plex gjithashtu ju lejon të organizoni gjithçka në listat e dëgjimit, kështu që ju mund të krijoni House of Cards pa ngritur një gisht.

Streaming në Kodi

Kodi kombinon kursimet e kostos nga përrua me lehtësinë e transmetimit. Me Kodin, ju mund të transmetoni çdo episod të vetëm të House of Cards në 1080p. Kindshtë një lloj si Netflix minus 4K, ndërfaqe tërheqëse dhe tarifë abonimi mujor. Kodi mund të instalohet në pothuajse çdo gjë, madje edhe Roku, kështu që i vendosur duhet të jetë mjaft pa dhimbje.

Aftësia për të transmetuar House of Cards vjen falë një shtese jozyrtare për Kodi të quajtur Covenant. Shtë një shërbim i përrua me përrua që ju lejon të shfletoni automjete në internet automjete për të gjetur atë që ju nevojitet. Nëse doni të mësoni se si ta vendosni atë, lexoni udhëzuesin tonë për instalimin e Besëlidhjes.

Për shkak se ju jeni ende përrua, rreziqet e privatësisë janë ende një çështje. Do të duhet të vendosni një VPN për ta mbajtur IP tuaj private. Nëse jeni duke kërkuar një mundësi të mirë, shikoni VPN-në më të mirë për artikullin Kodi.

Si dhe Shtëpia e Kartave, Pakti do t’ju japë qasje në një sasi gati të pafund filmash dhe shfaqjes televizive. Dobësia e vetme është që ju nuk do të keni një ndërfaqe miqësore për përdoruesit si Plex ose Netflix për organizimin e episodeve. Akoma, tregtia ia vlen.

përfundim

Udhëtimi në majë për Frank Underwood është i gjatë, konkretisht një 65 orë. Lajmi i mirë është se ekzistojnë një larmi mënyrash për ta provuar atë, nga ato ligjore deri në diskutime.

Pavarësisht se çfarë opsioni ju zgjidhni, për fat të mirë, do të merrni rezolucion të plotë HD. Ndërsa Netflix ka një avantazh të lehtë mbi opsionet e tjera falë transmetimit 4K, 1080p duhet të jenë më shumë sesa të mjaftueshme për të provuar këtë histori tmerri në Shtëpinë e Bardhë.

A keni parë Shtëpinë e Kartave? Na tregoni në komentet më poshtë dhe, si gjithmonë, faleminderit për leximin.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map