Si të shikoni Kupën Botërore FIFA në internet

Kanë kaluar katër vite të gjata që kur Gjermania fitoi trofeun në Kupën e Parë Botërore, duke mposhtur Argjentinën nga gjerësia e flokëve. Tani, fillimi i një tjetër Kupe Botërore të futbollit është këtu. Nëse nuk keni fat sa të jeni në Rusi, të aftë të bëni sallë pritje për të qëndruar përpara TV gjatë gjithë ditës ose të uleni në një bar me ajër të kondicionuar diku, ekziston një shans i mirë që do t’ju duhet të rregulloni ndeshjet. Më poshtë, do t’ju tregojmë se si të shikoni Kupën Botërore FIFA në internet.

Pavarësisht nëse jeni një tifoz sportivi i ngordhur apo një vrojtues i rastit, ka prurje që i përshtaten nevojës tuaj. Tifozët e basketbollit me siguri do të dëshironin të akordojnë dhe të shikojnë ndeshjet më të nxehta nga SH.B.A. Ju mund ta bëni këtë duke u këshilluar se si të shikojmë udhëzuesin në internet NBA. Tifozët e sendeve më të përgjakshme mund të përdorin një udhëzues të ngjashëm për të parë UFC në internet. Ekziston gjithashtu një mënyrë për të parë NFL në internet në Kodi.

Sidoqoftë, futbolli është i tërbuar tani, kështu që le të hedhim një vështrim se si mund ta bartni atë. Ju mund të duhet të anashkaloni geoblocks rajonal, por më shumë më vonë.

Sportsala

Sportsala është një faqe interneti kushtuar, mirë, sporteve. Nga kriketa deri tek mundja faqja ofron të gjitha llojet, përfshirë Kupën e Botës së Futbollit.

Vizitoni faqen dhe klikoni në butonin “FIFA World Cup 2018”. Do të shihni një listë të ndeshjeve të planifikuara. Faqja e rrjedhës së ndeshjes tregon një shumëllojshmëri informacioni, veçanërisht data dhe ora e ndeshjes.

Rrjedhat si kjo nuk janë plotësisht të besueshme. Ata gjithashtu kanë tendencë të kenë reklama pop-up dhe janë potencialisht keqdashës. Për më tepër, streaming falas rrallë funksionon gjatë gjithë ndeshjes. Ju ndoshta do të duhet të lëvizni nëpër disa rrjedhje të ndryshme në mënyrë që të përfundoni shikimin.

FOX Sport

FOX Sports po transmeton të gjitha 64 ndeshjet, së bashku me prurjet shtesë. Përveç rrjedhës kryesore, pesë burime bonus janë në dispozicion për vizitorët e FOX Sports. Këto janë: Kanalet e Ekipeve, Ndeshja 360, Pamja Taktike, Kablloja kabllore dhe Pikat kryesore.

Pasi të zbarkoni në faqen e fillimit të FOX Sports, lundroni në zonën “FIFA World Cup” dhe do të shihni artikuj, grupe dhe ekipe. Të gjitha informacionet që duhet të dini për të vlerësuar plotësisht Kupën e Botës.

Në anën e djathtë do të shihni ndeshje të paraqitura. Klikoni në njërën prej prurjeve dhe do të uleni në pjesën “watch”. Sidoqoftë, nëse jetoni jashtë SH.B.A., do të duhet të përdorni një VPN. Ne kemi një listë të ofruesve më të mirë VPN përreth dhe ne ndjehemi më të mirë për të qenë ExpressVPN, në përgjithësi – megjithëse NordVPN vjen një sekondë e afërt. Ata nuk janë të lirë, por të dy vijnë me një garanci të kthimit të parave 30-ditore; vetëm sa për të parë Kupën e Botës.

Goditni butonin “zgjidh vendndodhjen”, zgjidhni “Amerika” dhe më pas Sh.B.A. Do të shihni një listë të serverëve nga të cilët mund të zgjidhni. Express VPN është një nga më të shpejtë dhe nuk duhet të shihni një ndikim të madh në lidhjen tuaj, pavarësisht vendndodhjes suaj.

IPlayer BBC

Ju gjithashtu do të duhet që VPN nëse doni të kaloni në BBC. BBC ka një mbulim të gjerë të Kupës, por ata gjithashtu do të tregojnë ndeshje live në platformën e tyre në internet, BBC iPlayer. Edhe pse qasja në mbulimin në internet të BBC është falas, ju duhet të keni një adresë IP në Mbretërinë e Bashkuar. Për këtë, thjesht aplikoni udhëzimet tona VPN nga seksioni i mëparshëm. Ne kemi një listë të VPN më të mirë për iPlayer në BBC nëse doni të shkoni në këtë rrugë.

Pasi të mbaroni të rrethoni geoblock, do të duhet të krijoni një llogari duke klikuar në lidhjen “hyrja” dhe duke ndjekur udhëzimet.

Lojërat do të shfaqen në BBC, BBC një, BBC Two dhe BBC Four. Sigurohuni që të akordoni në ato kanale.

SBS

SBS është transmetuesi zyrtar i FIFA World Cup 2018 për Australinë dhe ai do të ofrojë mbulim live në faqen e tij zyrtare. Meqenëse është një transmetues zyrtar, SBS mban të gjitha të drejtat e transmetimit dhe do të sigurojë transmetimet më të mira të ndeshjeve në Australi.

Klikoni lidhjen në kokën lart dhe shijoni lojrat. Nëse nuk jeni në Australi, do të duhet të përdorni një VPN, megjithatë, pasi qasja në SBS është e kufizuar për australianët. Megjithatë, është një çmim i vogël për të paguar për të parë ndeshjet e dëshiruara të Kupës së Botës.

Kodi

Ju gjithashtu mund të përdorni Kodi, një qendër e mediave me burim të hapur. Për ta instaluar atë, ndiqni udhëzimet në udhëzuesin tonë të drejtpërdrejtë. Ju gjithashtu mund të konsultoheni me artikullin tonë më të mirë VPN për artikullin Kodi. Për të instaluar një shtesë për të parë FIFA World Cup, ndiqni këto udhëzime:

 • Hapni Kodin dhe shkoni te cilësimet (ikona e ingranazheve në krye)
 • Klikoni tek “menaxheri i skedarëve” dhe lëvizni poshtë. Klikoni dy herë mbi “shtoni burimin”
 • Zgjidhni “asnje”, ngjisni “http://mavericktv.net/mavrepo/” dhe klikoni “ok”
 • Emërtoni depon e re “Mavrepo”, goditi mirë dhe kthehu në menunë kryesore
 • Klikoni në “shtesa” dhe pastaj në ikonën “kuti” (instaluesi i paketave)
 • Zgjodhi instalimin nga vendndodhja e skedarit zip
 • Nëse është i paaftë, klikoni në “cilësimet” dhe ndizni “burimet e panjohura”
 • Ju duhet të zgjidhni “Maverepo” në pop-up dhe të klikoni në “depo.maverickrepo-3.4.zip”
 • Klikoni tek “instaloni nga depoja” dhe pastaj kliko në “MaverickTV Repo”
 • Zgjidhni Shtesat e Video, pastaj Joker Sports dhe shtypni “install”
 • Hapni Joker Sports, zgjidhni BT Sports dhe më pas zgjidhni ndonjë nga Kanalet Sportive BT
 • Klikoni në depo.Maverickrepo-3.4.zip dhe prisni që instalimi të përfundojë
 • Zgjidhni “instaloni nga depo” dhe pastaj klikoni në “repo maverickTV”
 • Klikoni në “shtesa video”, zgjidhni “sporte joker” dhe shtypni “install”
 • Hapni Joker Sports, zgjidhni BT Sports dhe klikoni në cilindo nga kanalet sportive BT (mund t’ju duhet të instaloni një shtesë) dhe të shikoni Kupën e Botës FIFA

Nota Përfundimtare

Kupa Botërore FIFA përfundon më 15 korrik 2018. Deri atëherë, ka mjaft kohë për ta shijuar atë duke përdorur një nga mënyrat që diskutuam këtu. Disa mund të jenë më të lehta se të tjerët, por të paktën një do të jetë i përshtatshëm për ju. Sigurisht, këto transmetime nuk mund të krahasohen me shërbimet e paguara dhe do të duhet të bësh ndonjë magji VPN, por, hej, ato janë falas.

Nëse jeni të interesuar të dini më shumë rreth VPN-ve tona të rekomanduara, shikoni në rishikimin tonë ExpressVPN dhe vlerësimin e NordVPN. Nëse preferoni të bëni hulumtimin tuaj, ne gjithashtu kemi një përmbledhje të vlerësimeve të VPN.

A mendoni se shërbimet e mësipërme do të bëjnë hile, apo do të përdorni një shërbim tjetër për të parë ndeshjet? Na tregoni në komentet më poshtë. Faleminderit dhe të shohim në finale.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me