Si të shikoni Westworld Online në vitin 2020: Drejt një Utopia Robotike

Westworld është një shfaqje në lidhje me një park tematik të Wild West, i mbushur me robotë të gjallë që mysafirët mund të jetojnë me fantazitë e tyre, heroike dhe romantike. Whatfarë mendojnë robotët për këtë bëhet më e rëndësishme ndërsa vazhdon shfaqja. Nëse jeni duke pyetur veten se si të shikoni Westworld, ne do t’ju ndihmojmë ta gjeni atë.


Yjet e Westworld Anthony Hopkins si një gjeni egotistik dhe paraqesin një cast të robotëve që kalojnë nëpër kriza ekzistenciale ndërsa vuajnë nga tekat e vizitorëve më të pakëndshëm të parkut. Darkshtë e errët, e ashpër dhe NSFW, kështu që ju nuk do të dëshironi ta shikoni me gjyshe përreth, megjithëse ajo me siguri do ta shikojë vetë, sapo të kthehet shpina.

si-të-shikojnë-westworld-Netflix

Sezoni 1 dhe 2 i Westworld janë tashmë jashtë, me sezonin 3 të nxehtë në thembrat e tyre. Ka disa mënyra për ta parë atë, të tilla si transmetimi, Kodi dhe përrua.

Robotët humanoidë me çështje të kujtesës mund të dëshirojnë që ata të fshinin të dhënat e tyre në mënyrë më efektive. Nëse doni të jeni të sigurt se informacioni juaj është fshirë, lexoni cilat shërbime rezervë në internet nuk e fshijnë artikullin e skedarëve tuaj.

Shikoni Westworld Online

Një nga mënyrat më të lehta për të parë Westworld është përmes shërbimeve në internet. Amazon zhvillon dy sezonet e para në shumë vende. Në Sh.B.A mund ta shikoni atë me 3,99 $ një episod ose të regjistroheni në HBO për 14,99 dollarë pasi të keni përfunduar provën falas shtatë-ditore. Në disa vende në kohën e shkrimit, të tilla si Japonia, është falas për pajtimtarët e Amazon Prime Video.

Mënyra jonë për të parë artikullin e Amazon Prime Video është një vend i shkëlqyeshëm për të filluar nëse jeni të interesuar të provoni shërbimin.

si-të-shikojnë-westworld-amazon

Nëse nuk mund të gjeni një shërbim që mbart shfaqjen në vendin tuaj, ka mënyra për ta shikuar atë pa marrë parasysh. Një rrjet privat virtual mund t’ju ​​lejojë të përdorni internetin ndërkohë që duket se janë nga një vend i ndryshëm sesa ku jeni. Nëse shfaqja nuk është e disponueshme për ju në nivel lokal, lidheni nga diku tjetër me VPN-në më të mirë për udhëzuesin e Amazon Prime Video.

Kjo mund ose nuk mund të jetë e ligjshme, në varësi të vendit ku jeni dhe në cilin vend ku po lidhni, prandaj ki kujdes. Ne nuk do të ëndërronim të sugjeronim që ligjet e shkruara nga lobistët e korporatave mbajnë më pak peshë morale sesa ato për vrasje dhe vjedhje.

Disa shërbime të transmetimit do të zbulojnë kur po përdorni një VPN dhe do t’ju bllokojë, por vetëm sepse nuk mund të futeni me një shërbim nuk do të thotë që nuk mund ta bëni këtë me një tjetër. Bleni rreth, ose kurseni kohë dhe lexoni VPN-në më të mirë për artikullin transmetues.

Shfaqjet në shërbimet kryesore të rrjedhës vijnë dhe shkojnë, kështu që nëse nuk mund ta gjeni Westworld në Amazon Prime Video, kontrolloni se çfarë është në dispozicion diku tjetër. Tani nuk është në Netflix ose Hulu. Nëse keni nevojë të depërtoni ndonjë bllok, shikoni në rishikimin tonë ExpressVPN, shërbimi më i mirë për të kaluar muret dixhitale.

Ju nuk duhet ta transmetoni atë sepse është në dispozicion në DVD dhe Blu-ray. Megjithëse Netflix i rregullt nuk e bën shfaqjen, shërbimi i tij me qira DVD bën. Ju madje mund të jeni në gjendje ta gjeni në një dyqan (mbani mend ato?).

Shikoni Westworld Online falas

Ju gjithashtu mund të gjeni shfaqje që shfaqen falas në faqet e internetit të tilla si Couchtuner. Europix është një tjetër uebfaqe popullore e transmetimit dhe ju mund të jeni të vetëdijshëm për të tjerët. Këto uebfaqe janë të rrezikshme për t’u përdorur, prandaj ia vlen të siguroheni që kompjuteri juaj të mbrohet nga kopracitë para se t’i vizitoni. Shikoni në mbledhjen më të mirë antivirus për të parë se cili softuer ju jep mbrojtjen më të mirë.

si-të-Watch-westworld-Amazon-Dolores

Ju mund të merrni zemëruar me pop-ups kur kontrolloni ato faqe në internet, kështu që hidhini një sy artikullit tonë më të mirë të pop-up blocker. Jini të kujdesshëm për dorëzimin e informacionit privat, gjithashtu. Mënyra jonë për të mbrojtur udhëzuesin tuaj për privatësinë do t’ju japë disa këshilla.

Shikoni Westworld Via Kodi

Kodi është një platformë mediatike që ju lejon të transmetoni video nga shumë burime. Ka të gjitha llojet e mënyrave për ta përdorur atë. Për fat të mirë, ne kemi një mori artikujsh për t’ju ndihmuar. Artikulli ynë më i mirë ndërton Kodi ose udhëzuesi Kodi janë vendet e mira për të filluar.

Mjete të tilla si Kodi ju lejojnë të organizoni dhe menaxhoni prurjet në TV ose pajisjen tjetër të mediave. Uebfaqet që ofrojnë transmetime janë shpesh të njëjtat që diskutojmë kur flasim për transmetim falas, kështu që, përsëri, këshillohet kujdes.

Disa janë ligjërisht të diskutueshëm, kështu që përdorni ato në rrezikun tuaj dhe përpiquni të shmangni burimet e vështira. Lidhja përmes një VPN, si ato në VPN-në më të mirë për artikullin Kodi, është një masë paraprake e ndjeshme.

Ku mund të gjeni përralla Westworld

Torrentët janë një mënyrë e shkëlqyeshme për të hyrë në skedarë në neto. Westworld nuk do të jetë jashtë të drejtave të autorit për 40 deri në 60 vjet, në varësi të vendit ku jetoni dhe nëse korporatat e mëdha forcojnë më tej kontrollin e tyre në fytin e legjislatorëve tanë në vitet në vazhdim.

Nëse nuk jeni të sigurt nëse është e ligjshme të përdorni faqet e përroit në zonën tuaj, ose për ndonjë shfaqje të veçantë, hidhni një sy në udhëzimin tonë për torrent të paligjshëm.

Nëse po mendoni për torrente, shikoni VPN-në tonë më të mirë për artikullin për torrent për sugjerime se si ta bëni atë në mënyrë të sigurt.

Mendimet përfundimtare

Në Westworld, teknologjia e re premton shumë, por realiteti jo gjithmonë është aq i qetë sa pritej. Kjo nuk është e ndryshme me internetin, ku ëndrra për komunikim të lirë dhe të hapur i ka dhënë vendin një fushë të minuar të spyware, krimi kibernetik dhe legal.

Ashtu si me Westworld, nuk është gjithmonë e qartë nëse njerëzit e këqij janë kaubojët që gjuajnë armët ose ato gjëra që drejtojnë nga kullat e tyre të fildishtë.

Disa vjet më parë, ju mund të keni menduar se një korporatë e keqe duke përdorur teknologjinë me qëllim të keq ishte sendi i trillimit. Tani, ne e dimë më mirë. Nëse doni të mbani skedarët se çfarë po bëjnë njerëzit tanë të mbrapshtë të së keqes, hidhini një sy artikullit tonë të fundit të gjendjes së reve.

Siç kemi parë ka shumë mënyra për të parë Westworld. Disa janë të ligjshme dhe disa mund të mos varen nga vendi ku jetoni. Ka shumë mundësi të mira VPN, siç janë ato në artikullin tonë më të mirë VPN. Kodi është gjithashtu një zgjedhje e mirë.

Ka shumë TV të shkëlqyeshëm për momentin, kështu që kurrë nuk ka pasur një kohë më të mirë për të përfituar nga mënyrat e ndryshme për ta shikuar atë. Nëse keni mbaruar Westworld dhe jeni pas diçka tjetër për të parë, shikoni se si të shikoni Pantherin e Zi dhe si të shikoni artikujt e Përrallës së Handmaid.

Nëse jeni duke shikuar disa shfaqje në Kodi, mund të mbaroni hapësirën, kështu që shikoni ruajtjen tonë më të mirë në cloud në udhëzuesin Kodi.

Nëse keni përvojë me ndonjë nga shërbimet që kemi diskutuar ose rekomandimet që nuk i kemi përmendur, ju lutemi ndani me ne në komentet më poshtë. Faleminderit per leximin.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map