Si të shikoni rezervuarin e peshkaqenëve në vitin 2020: Gjaku në ujë

Shark Tank ka qenë rreth e rrotull që nga viti 2009, duke treguar sipërmarrës shpresëdhënës që kanë shansin t’i kthejnë në realitet ëndrrat e tyre, dhe po kthehet për sezonin e 11-të të saj në rrjetin ABC në Shtator 2019. Qoftë dëshiron të shikosh episodet e mëparshme apo të bëhesh gati për sezonin 11 premierë, ky udhëzues do t’ju tregojë se si të shikoni Shark Tank në internet.


Gjatë secilës episod, sipërmarrësit shfaqin idetë e tyre në panelin e pesë investitorëve – “peshkaqenë” – me shpresën për të bërë përshtypje të paktën njërit prej tyre. Qëllimi i tyre është që peshkaqenët të investojnë në idenë e tyre të biznesit dhe të përfitojnë përfundimisht nga financimi i tyre dhe ekspertiza e biznesit.

Në disa raste, më shumë se një nga peshkaqenë janë të interesuar, ose ose një luftë ofertash lind ose ata vijnë në një marrëveshje për të ndarë përqindjen e investimeve.

Si të shikoni rezervuarin e peshkaqenëve në internet

Tank Shark është transmetuar në ABC, kështu që ju mund të shkoni direkt në faqen e internetit dhe të shikojnë atë, pasi ajo ka të gjitha sezonet në dispozicion për të parë falas. 

si-të-shikojnë-peshkaqen-tank-abc

Sidoqoftë, nëse nuk jeni jashtë SH.B.A., do të përshëndeteni me një mesazh të mrekullueshëm “Kodi i Gabimit: 403-1”. Kjo për shkak se transmetuesit janë të rreptë në lidhje me përmbajtjen e treguar për qëllime licencimi.

si-të-shikojnë-peshkaqen-tank-error

Emri i duhur për këto kufizime është geoblocks. Nëse jetoni jashtë vendit ose po udhëtoni jashtë vendit të dëshiruar, mund të merrni rreth bllokut duke instaluar një rrjet privat virtual dhe duke ndryshuar vendndodhjen tuaj.

Ju gjithashtu mund të shikoni Tank Tank në Hulu. Sidoqoftë, për ndonjë arsye, sezoni nëntë nuk është i disponueshëm, dhe ne mund të shohim vetëm episodet 18 deri 22 për sezonin 10. Ju do të duhet të paguani një tarifë mujore për të hyrë në përmbajtje, por ju mund t’i jepni asaj një rrotullimë me provën e saj falas.

si-të-shikojnë-peshkaqen-tank-Hulu

Thënë kështu, ju mund të përdorni Hulu vetëm nëse jeni në Shtetet, kështu që do t’ju duhet një adresë IP e Shteteve të Bashkuara për të marrë qasje. VPN-ja jonë më e mirë për udhëzuesin Hulu mund të ju ndihmojë me këtë, megjithëse.

Ne gjithashtu gjetëm Tank Tark në Amazon Prime Video. Për të hyrë në përmbajtje, do të duhet të jesh anëtar. Kjo do të thotë që do të duhet të paguani tarifën mujore, dhe më pas do të paguani një tarifë shtesë për shfaqjet që dëshironi të shihni. Ju mund të blini episodet individuale të Shark Tank për 1.99 $ dhe sezonet e plota për 14,99 $.

si-të-shikojnë-peshkaqen-tank-amazon-kryeministër-video

Nëse nuk jeni në gjendje të hyni në shfaqje në vendin tuaj aktual, VPN-ja jonë më e mirë për Amazon Prime Video do t’ju ndihmojë të lidheni me një server amerikan.

Nëse gjatë rrugës goditni ndonjë geobllëk dhe nuk dëshironi që të shqetësoni zgjedhjen e një VPN të përshtatshme, ju rekomandojmë të përdorni ExpressVPN. Do t’ju lidhë lehtësisht me një server të SH.B.A.-së, dhe nuk do të mërziteni me ekrane ngarkimi, si VPN më e shpejtë që kemi testuar. Alsoshtë gjithashtu VPN-ja jonë më e mirë për transmetim. Lexoni rishikimin tonë të ExpressVPN për më shumë rreth ofruesin.

Si të shikoni rezervuarin e peshkaqenëve falas

Ka shumë site pa streaming, por shumë prej tyre janë bllokuar me përmbajtje dashakeqe dhe reklama pop-up. Nëse përdorni një sit të tillë, ju rekomandojmë të instaloni një nga bllokuesit tanë më të mirë të shfaqur. 

PutLocker është një mundësi. Toshtë e thjeshtë për të lundruar, dhe ka një numër të madh të shfaqjeve dhe filmave televizivë për të zgjedhur, përfshirë të gjitha 10 sezonet e Shark Tank.

si-të-shikojnë-peshkaqen-tank-putlocker

Ju gjithashtu mund të shkoni në rrugën e përroit për të parë Shark Tank në internet. Ne bëmë një kërkim të shpejtë në Pirate Bay dhe gjetëm disa rezultate premtuese, por ka shumë site alternative përrua për të zgjedhur, gjithashtu. 

si-të-shikojnë-peshkaqen-tank-the-pirate-bay

Jini të kujdesshëm kur shkarkoni ndonjë gjë nga faqet e përroit, megjithëse do të jeni në rrezik të krimit kibernetik. Plus, pavarësisht nëse shikoni nëpër faqet e transmetimit falas ose përrua, shumica e përmbajtjes në dispozicion është material i mbrojtur nga të drejtat e autorit, kështu që ju do të shkelni ligjin duke e parë atë. Varet nga ju se çfarë bëni, por ne duam t’ju bëjmë të vetëdijshëm.

Cilindo prej atyre rrugëve që merrni, duhet të siguroheni që jeni i mbrojtur me një VPN, pasi siguria e tij do t’ju mbajë të sigurt nga kërcënimet në internet dhe do të fshehë adresën tuaj IP nga sytë e çmendur. 

NordVPN është një pretendent i mirë, në këtë rast, për shkak të serverëve të tij personal P2P. Alsoshtë gjithashtu VPN-ja jonë më e mirë për përrua, por ju mund të lexoni rishikimin tonë të NordVPN për të vendosur vetë.

Gjithashtu, për një shtresë shtesë mbrojtjeje, duhet të instaloni një antivirus të mirë. Bitdefender është një zgjedhje e mirë, pasi funksionon në kohë reale për t’ju mbrojtur nga rreziqet në internet që mund të hasni. Lexoni rishikimin tonë të Antivirusit Bitdefender për një vështrim më të mirë të shërbimit.

Si të shikoni rezervuarin e peshkaqenëve në Kodi

Në rast se nuk e dini, Kodi është një softuer me burim të hapur që ju lejon të shndërroni shumë çdo pajisje në një teatër argëtimi në shtëpi. Ju mund të transmetoni filma dhe TV live duke instaluar depo dhe shtesa, plus, ju mund të ruani media brenda tij.

Toshtë e thjeshtë për t’u instaluar, dhe mund ta rregulloni që t’i përshtatet preferencave tuaja. Shikoni udhëzuesin tonë Kodi për t’ju ndihmuar të filloni. 

Përdorimi i Kodi më vete është plotësisht i ligjshëm. Ajo bëhet e paligjshme vetëm kur filloni të shikoni materiale të mbrojtura nga e drejta e autorit. Disa shtesa janë të ligjshme, por të tjera, të tilla si Pakti, ju japin qasje në përmbajtje pirate. Ka shumë shtesa për të zgjedhur, megjithëse, dhe ju mund t’i shikoni depot tona më të mira Kodi dhe listat më të mira të shtesave Kodi për disa rekomandime.

Ne i gjetëm të gjitha 10 sezonet e Shark Tank në shtesën Poseidon, e cila është pjesë e depo e Kodil. Dosjet dukeshin sikur ato ishin në gjendje të mirë.

si-të-shikojnë-peshkaqen-tank-kodi

Mos harroni, sidoqoftë, që kur përdorni Kodi për të transmetuar përmbajtje të caktuar, po e bëni këtë përmes një përrua. Për këtë arsye, duhet të përdorni një VPN për ta mbajtur identitetin tuaj anonim. ExpressVPN është VPN më e mirë atje, dhe është gjithashtu VPN më e mirë për Kodi, por CyberGhost është gjithashtu një zgjedhje e mirë. Lexoni rishikimin tonë në CyberGhost për të parë që preferoni.

Mendimet përfundimtare

Shpresojmë që ky udhëzues të ju ndihmojë të gjeni një mënyrë të përshtatshme për të parë Shark Tank në internet. Opsionet e paguara, të tilla si Hulu dhe Amazon Prime Video, janë të shpejtë dhe të thjeshtë për tu vendosur. Sidoqoftë, nëse nuk keni fonde, atëherë faqet e transmetimit falas, përrua ose Kodi mund të jenë zgjidhja më e mirë.

Nëse shkoni në rrugën e fundit, sigurohuni që të armatoseni veten me një bllokues që shfaqet, antivirus dhe VPN. Ka shumë ofrues të mirë në vlerësimet tona VPN, por ExpressVPN është VPN më e mirë në treg. Plus, mund të përdorni garancinë e kthimit të parave për 30 ditë për të parë nëse ju pëlqen.  

A keni ndonjë rekomandim për të parë Shark Tank në internet? Na tregoni në seksionin e komenteve. Ndërsa jeni këtu, hidhini një sy artikujve tanë të tjerë të argëtimit. Faleminderit që lexuat.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map