Si të shikoni përrallën e Handmaid’s në vitin 2020

Përralla e Handmaid duhet të jetë një nga shfaqjet më interesante për të goditur platformat streaming në kujtesën e fundit. Drama dystopiane ka marrë çmime të panumërta për aktrim, efekte speciale, kinematografi dhe më shumë. Nëse jeni të uritur për dramën e brooding me angazhime të rënda fetare dhe politike – ne e dimë, joshëse – ne jemi këtu për të ndihmuar.


Në këtë udhëzues se si të shikoni përrallën e The Handmaid, ne do t’ju ofrojmë çdo mënyrë që të transmetoni shfaqjen në internet. Disa metoda janë paguar dhe të tjera janë falas. Disa janë të ligjshme dhe të tjerët jo aq shumë. Pavarësisht nga madhësia e xhepit tuaj, megjithatë, ne kemi një mënyrë për ju që të shikoni përrallën e The Handmaid.

Shikoni Tale Online Handmaid’s

Aksesueshmëria nuk është e vështirë kur bëhet fjalë për përrallën e The Handmaid’s. Shfaqja është prodhuar nga Hulu, dhe si shumica e platformave streaming, ajo lëshon të gjitha episodet e një sezoni të veçantë menjëherë (ashtu si Netflix bën me Black Mirror). Hulu nuk është shumë i kushtueshëm, të paktën nëse jeni i gatshëm të paraqitni reklama.

si të shikosh përrallën e përrallës së shërbëtores

Në këtë rast, të shkoni në rrugën e ligjshme nuk është shumë e keqe. Hulu është i lirë, dhe duke e transmetuar atë atje, do të jeni në gjendje të siguroni që të merrni një rrjedhë 4K. Kjo tha, kjo nuk është e mundur për të gjithë. Hulu është i disponueshëm vetëm në Sh.B.A falë geoblloqeve rigoroze të vendosura nga rrjetet si NBC. Nëse jeni jashtë SH.B.A., nuk keni fat.

VPN-ja jonë më e mirë për udhëzuesin Hulu mund të ndihmojë, megjithëse. Një rrjet virtual virtual maskon lidhjen tuaj të internetit për ta bërë atë të duket sikur jeni në një vend tjetër. Kur përdorni një, ju mund të jeni kudo në botë dhe prapëseprapë ju duket sikur jeni në Sh.B.A në Hulu.

Nëse dëshironi të shikoni përrallën e The Handmaid’s, ju duhen dy gjëra: një abonim aktiv Hulu dhe të gjendeni në Sh.B. Për fat të mirë, një VPN mund të heqë kërkesën e fundit nëse nuk jetoni në SH.B.A..

Shikoni përrallën e Handmaid’s Free

Megjithëse të lira, Hulu ende kushton diçka. Mos u shqetësoni, sepse ekzistojnë mënyra për ta transmetuar atë falas. Rruga më e drejtpërdrejtë është Couchtuner, e cila ka të dyja stinët e Përrallës së Handmaid. Ka edhe faqe të tjera në internet, por patëm fatin më të mirë me Couchtuner.

Mos harroni vetëm dhe mos filloni të transmetoni, megjithëse. Të shkosh në ndonjë faqe në internet që shkel shkelje të ligjeve për të drejtat e autorit është një mënyrë e mirë për të marrë malware. Para se të hapni zjarr, mbroni veten nga kërcënimet e mundshme me programin më të mirë antivirus. Ne ju rekomandojmë Bitdefender sepse mund të mbrojë makinën tuaj në kohë reale nga çdo krim në internet duke goditur një udhëtim në rrjedhën tuaj (lexoni rishikimin tonë të Bitdefender).

Përdorimi i një VPN nuk do të dëmtonte. Bitdefender ka të vetin, por siç e shihni në rishikimin tonë të Bitdefender VPN, nuk është aq i shkëlqyeshëm. Do të bëni më mirë me ndonjë nga opsionet nga udhëzuesi ynë më i mirë VPN, por nëse nuk jeni të interesuar të lexoni disa mijëra fjalë në VPN, mund të lexoni në vend të kësaj rishikimin tonë ExpressVPN.

VPN do të mbrojë adresën tuaj IP nga kushdo që dëshiron të heqë dorë nga lidhja juaj. Kur përdorni një VPN dhe antivirus, jo vetëm që do të mbroheni nga malware në faqen e internetit, por edhe të gjithë ata që duan të zbulojnë se ku jeni. Plus, këto uebfaqe nuk janë të ligjshme, kështu që nëse doni të shmangni një letër nga ofruesi i shërbimit tuaj të internetit, duhet të fshehni atë që po bëni.

Shikoni përrallën e Ndihmës në Kodi

Nëse nuk doni të uleni në tryezën tuaj dhe të shikoni përrallën e Handmaid’s, mund të përdorni Kodi. Përcaktimi mund të jetë i ndërlikuar, megjithatë, sigurohuni që të lexoni udhëzuesin tonë Kodi nëse nuk jeni të njohur me platformën. Me pak fjalë, është një qendër mediatike e përparme që ju lejon të organizoni media të ruajtura në rrjetin tuaj.

Shumë shtesa jozyrtare për Kodi ju lejojnë të transmetoni filma dhe shfaqje televizive falas. Shumë prej tyre kanë episodet e The Handmaid’s Tale – ju mund të lexoni udhëzuesin më të mirë të shtesave Kodi për të parë cilat – por ju rekomandojmë Exodus. Nëse doni të mësoni se si ta instaloni atë, sigurohuni që të lexoni udhëzuesin e lartpërmendur.

Legaliteti i Kodit është i ndërlikuar. Ju mund të lexoni udhëzuesin tonë juridik Kodi për specifikat, por thelbi i tij është se çdo material i mbrojtur nga të drejtat e autorit është përgjithësisht një jo-jo. Ndjehemi sikur po rrahim një kal të ngordhur, por mënyra përreth blloqeve të tilla ligjore është një VPN.

Ju mund të vendosni Kodi dhe të filloni transmetimin pa një VPN, por nuk është një ide e mirë. Sa herë që kërkoni të transmetoni një episod, adresa juaj IP dhe, si e tillë, identiteti juaj në internet, dërgohet së bashku me të. Kushdo që e sheh atë informacion, përfshirë ISP-në tuaj dhe agjencitë e zbatimit të ligjit, do të dijë se çfarë po bëni.

Lexoni VPN-në tonë më të mirë për udhëzuesin Kodi për të shpejtuar. Ne gjithashtu na pëlqen ExpressVPN edhe për Kodi, por NordVPN është një alternativë solide, e përqendruar në buxhet (lexoni rishikimin tonë të NordVPN).

Shikoni Torrentin e The Handmaid’s Tale

Së fundmi, ju mund të përralloni përrallën e The Handmaid’s. Një kërkim i shpejtë në faqet e internetit të përrallave të njohura – ne jemi të sigurt se mund t’i merrni me mend se cilat prej tyre – tregon që të gjitha episodet nga sezonet një dhe dy janë në dispozicion për shkarkim. Nëse nuk jeni të njohur me mënyrën se si funksionon përralla, lexoni udhëzuesin për torrent.

si të shikosh përrallën e përrallës së shërbëtores

Unuditërisht, ekzistojnë shqetësime ligjore edhe për përrallat. Tona po torrenton përpjekjet e paligjshme të udhëzuesve për të pastruar zonën gri në të cilën merret, por pavarësisht, ju gjithashtu duhet të përdorni një VPN. VPN-ja jonë më e mirë për listën e torrenteve është një vend i mirë për të filluar.

ExpressVPN është i qëndrueshëm për përrua, por neve na pëlqen më shumë NordVPN për shkak të serverëve të saj të dedikuar kolegëve. CyberGhost ka gjithashtu serverë përrallorë, por siç mund ta shihni në rishikimin tonë CyberGhost, shpejtësitë janë zhgënjyese.

Edhe më shumë sesa kur transmetoni në internet, një antivirus është thelbësor kur po përroni. Kur shkarkoni përmes një lidhjeje magnetike, nuk ka asnjë mënyrë të tregoni se çfarë përmban skedari i torrentit, do të thotë që nuk mund të dini se çfarë po vendosni në makinën tuaj. Për sa kohë që po përdorni programin më të sigurt antivirus, mirëpo jeni mirë.

Bitdefender e merr kurorën për këtë, por ka mundësi të tjera nëse nuk e gudulis dashurinë tuaj. F-Secure është, siç nënkupton emri, i sigurt, por është i kushtueshëm siç mund ta shihni në rishikimin tonë të F-Secure Antivirus. Kaspersky Anti-Virus renditet vazhdimisht në rezultatet e laboratorit, por ka shqetësime në lidhje me të kur bëhet fjalë për privatësinë e përdoruesit (lexoni rishikimin tonë Kaspersky Anti-Virus).

Mendimet përfundimtare

Ka shumë rrugë për të parë përrallën e The Handmaid’s. Pavarësisht se çfarë jeni duke marrë, një VPN do të vijë në dispozicion. Shikoni përmes vlerësimeve tona VPN për të gjetur një ofrues që funksionon për ju.

Arkivi ynë i transmetimit duhet të jetë gjithashtu i dobishëm. Atje, mund të gjesh artikuj të tjerë si ky për transmetimin e filmave më të fundit dhe shfaqjeve televizive në internet. Kohët e fundit, ne kemi përgatitur mënyrën se si të shikojmë Dragon Ball dhe si të shikojmë Panther Black, kështu që kontrolloni ato.

Si po shikoni përrallën e The Handmaid? Na tregoni në komentet më poshtë dhe, si gjithmonë, faleminderit për leximin.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me