Si të shikoni Filmat Falas Online në vitin 2020

Në një epokë ku keni nevojë për një punë të dytë për të shkuar në kinema, nuk është çudi që gjithnjë e më shumë njerëz kërkojnë mënyra për të parë filma në internet. Ne do t’ju tregojmë se si të shikoni filma falas, kështu që ju mund të rrëmbeni disa dyqane ushqimesh prej 1 $ dhe të shikoni se çfarë keni vdekur të shihni nga rehatia e shtratit tuaj.


Ka shumë mënyra për të shikuar filma falas, por si dhe ku i gjeni ato ziejnë deri në moshën e vjetër. Ju mund të dëshironi të vendoseni me një klasik ose të humbni në një nga më të fundit të Hollywood-it. Cilado qoftë, mos u përfshini në faqet e internetit që ju kërkojnë të regjistroheni dhe të bëni një milion studime, vetëm për të gjetur se nuk mund ta përfundoni atë të fundit. Ju thjesht po humbni kohën tuaj.

Shikoni Filmat Falas Online

Nëse jeni pas filmave të rinj, do të duhet t’i prishni duart tuaja të ndyra. Ndërsa ne nuk e dënojmë piratimin, ne nuk jemi këtu për t’ju thënë se çfarë është e drejtë ose e gabuar. Ajo që mund të bëjmë, sidoqoftë, është t’ju drejtojmë në drejtimin e duhur dhe t’ju këshillojmë ta bëni këtë me siguri.

Nëse nuk jeni shumë të vëmendshëm për cilësinë, ka shumë site atje që transmetojnë përmbajtje të mbrojtur nga e drejta e autorit. 123Movies ishte një nga më të njohurit, por ajo u mbyll në vitin 2018, ka shumë të ngjarë për shkak të presionit nga autoritetet. Ka alternativa, të tilla si Putlocker, SolarMovie dhe LookMovie. Vetëm mbani në mend se shumë duhet të luajnë karrige muzikore me emrat e tyre të domain për të qëndruar në internet, kështu që mund t’ju duhet të gërmoni për t’i gjetur ato.

Shikoni Filmat falas

Duke pasur parasysh që jeni duke bërë disa gjëra marramendëse, ju sugjerojmë të regjistroheni në një rrjet privat të mirë virtual. Përdorimi i një VPN do t’ju mbrojë duke fshehur identitetin tuaj dhe duke mbajtur sekret aktivitetet tuaja, do të thotë se mund të vazhdoni në mënyrë anonime. ExpressVPN është duart më të mira në dispozicion, siç mund të lexoni në rishikimin tonë ExpressVPN.

Edhe me faqet e internetit më të njohura për filma falas, ju po i rrezikoni të dhënat tuaja dhe privatësinë. Shumë prej tyre janë dëmtuar me viruse dhe, megjithëse nuk jeni duke shkarkuar asgjë, ata ende mund të infektojnë kompjuterin tuaj. Për shkak të kësaj, ne rekomandojmë instalimin e një antivirusi të mirë, gjithashtu. Bitdefender është një nga opsionet më të mira për mbrojtje nga kërcënimet në internet. Shtoni në atë një nga bllokuesit më të mirë pop-up dhe do të jeni mirë të shkoni.

Shikoni Filmat Falas në Kodi

Kodi është një teatër shtëpie me burim të hapur. Kjo ju lejon të transmetoni, ruani dhe organizoni media dhe është në përputhje me shumicën e platformave. Pasi ta keni instaluar, mund t’i përshtateni parapëlqimeve tuaja. Nëse nuk jeni i ri për të, vizitoni udhëzuesin tonë Kodi për të filluar.

Shumë njerëz mendojnë se Kodi është i paligjshëm, por nuk është më vete. Ju mund të instaloni depo me shtesa që ju japin qasje në përmbajtje, disa prej të cilave janë zyrtare dhe disa prej tyre jo. Theshtë kjo e fundit që e bën atë të paligjshëm. Shtesat jozyrtare ju japin qasje në shumë përmbajtje pirate.

Një nga shtesat më të mira quhet Covenant. Ai gjen përralla të filmave në internet dhe i transmeton ato. Me të, ju do të merrni pothuajse çdo film që mund të dëshironi dhe mund të gjeni disa që janë akoma në teatro. Ka edhe shtesa të tjera, dhe ne kemi renditur të preferuarat tona në pjesën më të mirë të shtesave Kodi.

shikoni filma falas
© KodiVPN

Edhe me Kodin, fakti është se ju jeni akoma duke transmetuar një përrua, kështu që duhet të përdorni një VPN për të mbajtur veten të mbrojtur dhe të fshehur. Ju nuk mund ta mposhtni ExpressVPN, por mund të shikoni artikullin tonë më të mirë të VPN për Kodi për më shumë zgjedhje.

Ju gjithashtu mund të kërkoni vetëm për një përrua të filmit që dëshironi të shikoni në faqet e internetit të tilla si Pirate Bay, por prapëseprapë duhet të mbroheni. VPN-ja jonë më e mirë për përrua ka disa sugjerime që varen nga detyra.

Shikoni Filma Nëpërmjet Shërbimeve Streaming

Ju mund të përdorni shërbime transmetimi, të tilla si Amazon Prime Video, Hulu, Vudu ose Netflix, për të parë filma gjithashtu. Ata kanë zgjedhje të mirë dhe, edhe pse nuk do të kenë bllokimet më të fundit në bibliotekat e tyre, disa shtohen shpejt.

Ndërsa asnjë prej tyre nuk është falas, ju mund të regjistroheni në gjyqet e tyre falas për të parë nëse ju pëlqen ata. Vetëm sigurohuni që të anulloni para se të paguani nëse nuk dëshironi të regjistroheni. Pastaj atëherë gjithmonë mund të vendosni të regjistroheni vazhdimisht duke përdorur adresat e rreme të postës elektronike. Troublesshtë e mundimshme, por, hej, falas është falas.

Në varësi të vendit ku jeni, mund të zbuloni se bibliotekat e tyre janë të kufizuara nga geoblocks. Zakonisht mund të merrni rreth tyre duke shkarkuar një VPN dhe duke e përdorur atë të lidheni me një server në një vend tjetër. Pasi ta keni bërë këtë, do të keni qasje në shumë më shumë tituj se më parë. Për shembull, ju mund të duhet të lidheni me një server në BE për të parë një lëvizje Marvel (lexoni se si të shikoni udhëzuesin Avengers).

Thënë kështu, Netflix është mjaft i ndërlikuar dhe ka një nga sistemet më të sofistikuara të zbulimit VPN, pasi mund të lexoni në pjesën tonë se si të mposhtni ndalimin e Netflix. Për fat të mirë për ju, ne kemi bërë punën e vështirë dhe gjetëm VPN më të mirë për Netflix.

ExpressVPN është zgjidhja më e mirë për anashkalimin e sistemeve të Netflix dhe VPN më të mirë për transmetim në përgjithësi. NordVPN është një zgjedhje tjetër kryesore, megjithatë, sepse është e shkëlqyeshme në anashkalimin e geoblocks të shërbimeve streaming. Lexoni rishikimin tonë të NordVPN për të mësuar më shumë.

Mendimet përfundimtare

Në varësi të asaj që jeni pas, ka shumë mënyra për të parë filma në internet. Nga njëra anë, ka faqe interneti dhe shërbime që ofrojnë një bibliotekë të mirë, por mund të mos kenë filmat më të fundit dhe mund të vijnë me një paywall. Nga ana tjetër, ka shumë mënyra për të parë ato që dëshironi falas, por nëse jeni pas një që është akoma në teatro, ka më shumë për të.

Ju mund të përdorni një faqe në internet, të tilla si Putlocker, të zgjidhni torrenting ose të vendosni Kodi me një shtesë. Nëse planifikoni ta bëni atë, megjithatë, duhet të filloni duke mbrojtur veten nga rreziqet në internet dhe problemet ligjore me një nga ofruesit tanë më të mirë VPN dhe një antivirus.

Shpresojmë se ju kemi ndihmuar të planifikoni natën tuaj të filmit tjetër më lirë. Nëse ka mënyra për të marrë filma falas që na kanë munguar, na tregoni në seksionin e komenteve. Faleminderit që lexuat.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me