Si të shikoni ESPN Plus në vitin 2020: Galore Sportive

ESPN filloi shërbimin e saj për transmetimin e videove, ESPN Plus, në 2018, dhe është një opsion i shkëlqyeshëm për këdo që e do sportin. Sidoqoftë, ekziston një konfuzion në lidhje me atë që përfshihet dhe si mund t’i qaseni asaj. 


Nuk është një zëvendësim për kanalet e rregullta të ESPN, kështu që mund të mos jetë ai që ju prisni. Në këtë udhëzues, ne do t’ju tregojmë se çfarë është dhe si të shikoni ESPN Plus.

ESPN ka një aplikacion falas, ku mund të merrni lajme, informacione dhe pikat kryesore të azhurnuara nga ngjarjet e fundit. Nëse keni një abonim me TV të paguar që përfshin ESPN, mund të transmetoni kanalet nga aplikacioni pa ndonjë kosto shtesë. 

ESPN Plus, nga ana tjetër, mund të blihet si një shërbim më vete, dhe ka veçori unike që vetëm pajtimtarët e saj mund të kenë qasje. Nuk ka një aplikacion të dedikuar, sidoqoftë. Ju duhet ta përdorni atë përmes aplikacionit ekzistues.

Përmbajtja dhe çmimi ESPN Plus

ESPN Plus ofron mijëra ngjarje të drejtpërdrejta, shfaqje dhe përmbajtje sipas kërkesës, të cilat ESPN ka të drejtë t’i transmetojë. Kjo përfshin ngjarje ndërkombëtare, sporte kolegjesh dhe lojëra futbolli futbolli amerikanë jashtë tregut dhe lojëra futbolli.

si-të-Watch-ESPN-plus-sportive

Sidoqoftë, për të qenë të qartë, ngjarjet që ai tregon nuk janë ato që shfaqen në kanalet kryesore televizive të ESPN. Pra, ndërsa do të merrni ngjarje të drejtpërdrejta nga MLB, NHL, MLS dhe kështu me radhë, nuk do të mund të shihni një ngjarje kryesore që transmetohet në kanalet e rrjetit ESPN. Plus, Monday Night Football nuk është në dispozicion në ESPN Plus.

Nëse kjo tingëllon në rrugicën tuaj, do të jeni të kënaqur të dini se është një shërbim mjaft i lirë. Kushton 4,99 dollarë në muaj, ose mund të vendosni për pajtimin vjetor në 49,99 dollarë. 

si-të-shikojnë-ESPN-plus-çmimi

Ju mund të regjistroheni përmes aplikacionit ESPN ose përmes faqes së internetit të ESPN Plus. Plus, ka një provë falas shtatë ditore në ofertë, kështu që mund të shihni nëse ju pëlqen më parë. Vetëm mos harroni të anuloni pajtimin para përfundimit të gjykimit nëse nuk ju pëlqen, përndryshe do të faturoheni automatikisht.

Gjithashtu, në fillim të këtij viti ESPN Plus u bë destinacioni ekskluziv për ngjarjet e pagave për shikim të UFC-së. Eachdo ngjarje kushton 59,99 dollarë shtesë mbi pagesën e abonimit tuaj, megjithëse. Thënë kështu, pajtimtarët e rinj mund të blejnë një pako të një ngjarje PPV UFC dhe një abonim vjetor ESPN Plus për 79.98 dollarë (normalisht 109.98 dollarë, nëse blihen veçmas).

si-të-watch-ESPN-plus-UFC

Pasi të keni një abonim të paguar, mund të anuloni në çdo kohë, por nuk siguron rimbursime. Kjo do të thotë që nëse anuloni ndërsa pajtimi juaj është akoma aktiv, do të keni akses në shërbim deri në fund të periudhës tuaj të faturimit. 

Me fjalë të tjera, pajtimtarët mujorë do të kenë qasje për pjesën tjetër të muajit, dhe pajtimtarët vjetorë do të kenë qasje për pjesën tjetër të vitit.

Duke pasur parasysh këtë – dhe faktin që një gjykim shtatë-ditor mund të mos jetë kohë e mjaftueshme për të qenë të sigurt që jeni të kënaqur me shërbimin – mund të jetë një ide e mirë të zgjedhni së pari abonimin mujor.

Pajisjet E përputhshme ESPN Plus

ESPN Plus ju lejon të transmetoni në çdo kohë, në çdo vend. Plus, mund të rivendosni, ritransmetoni ose shkarkoni përmbajtje për të parë më vonë. Shtë në dispozicion në HD dhe mund ta shikoni atë njëkohësisht deri në tre pajisje.

Ju thjesht mund të shikoni ESPN Plus drejtpërdrejt nga shfletuesi juaj. Sidoqoftë, nëse doni një përvojë të ndezur ose preferoni ta transmetoni atë në TV tuaj, ekzistojnë disa opsione nga të cilat mund të zgjidhni. 

si-të-Watch-ESPN-plus-pajisje

Opsionet në lëvizje përfshijnë pajisjet iPhone, iPad dhe Android. Për ta transmetuar direkt në TV tuaj, mund ta përdorni atë në pajisje të tilla si Roku, Chromecast, Fire TV dhe gjenerata e tretë dhe e katërt e Apple TV. Plus, nëse keni një TV Samsung me sistemin operativ Tizen, mund të lidhni pajtimin tuaj ESPN Plus në të dhe ta transmetoni direkt nga atje..

Opsione të tjera përfshijnë Xbox One, PlayStation 4 dhe Oculus Go. Në rast se keni nevojë për ndihmë për ta vendosur atë në ndonjë nga ato pajisje, ESPN Plus ka disa artikuj të dobishëm për t’ju ndihmuar.

ESPN Plus Geoblocks

ESPN Plus nuk është në dispozicion jashtë Shteteve të Bashkuara për shkak të marrëveshjeve të licencimit. Nëse nuk jeni jashtë vendit, do të duhet të prishni vendndodhjen tuaj për të anashkaluar geoblocks. Ju mund ta bëni atë duke përdorur një rrjet virtual privat për të marrë një adresë IP të Shteteve të Bashkuara.

VPN-të kanë shumë karakteristika të tjera të dobishme, të tilla si siguria, kështu që ia vlen të investoni në një. Ka shumë zgjedhje brenda rishikimeve tona VPN, por ne ju rekomandojmë të përdorni ExpressVPN. Shtë e lehtë për t’u përdorur dhe do t’ju tërheqë çdo kufizim të transmetimit që hasni (madje edhe ndalimi i Netflix). Kjo – dhe shpejtësia e saj e shpejtë – është arsyeja pse është VPN-ja jonë më e mirë për transmetim.

Alsoshtë gjithashtu VPN-ja jonë më e mirë për ESPN, kështu që nuk është çudi që është një përshtatje e mirë për ESPN Plus. Lexoni rishikimin tonë për ExpressVPN për të mësuar më shumë ose provoni pa rrezikshmëri me garancinë e tij për 30 ditë kthimin e parave.

Ngjarje sportive në Kodi

Ju gjithashtu mund të përdorni Kodi për të parë ngjarje sportive. Nëse nuk jeni të njohur me të, Kodi është një media player falas me burim të hapur. Kjo ju lejon të ruani dhe luani media, dhe ju mund të merrni qasje në përmbajtje përmes depove dhe shtesave. Lexoni udhëzuesin tonë Kodi për të filluar.

Legalshtë e ligjshme, për aq kohë sa ju nuk shikoni përmbajtje të mbrojtur nga të drejtat e autorit. Sidoqoftë, shumë ngjarje sportive gjenden në shtesa jozyrtare, të cilat shpesh furnizojnë rrjedhje jolegjitime. Nëse përdorni një për të parë një ngjarje sportive, duhet të siguroheni që përdorni një VPN për të mbajtur veten të fshehur. Ju nuk mund ta mposhtni ExpressVPN, por VPN-ja jonë më e mirë për udhëzuesin Kodi ka disa zgjedhje më shumë.

Ka shumë shtesa në dispozicion për të parë sporte në Kodi, dhe ne kemi emëruar disa nga shtesat më të mira Kodi për pjesët sportive. SportsDevil dhe Project D janë të dy shtesa që mund të gjenden në depo Kodil. 

how-to-Watch-ESPN-plus-kodi

Me SportsDevil, ju mund të shikoni pothuajse për çdo ngjarje live ku ka, dhe shpesh në 1080p. Projekti D, megjithatë, është i shkëlqyeshëm për lojërat më të vjetra, pasi nuk ka transmetime live.

Mendimet përfundimtare 

Shpresojmë që të kuptoni tani dallimet midis aplikacionit ESPN dhe ESPN Plus. Edhe pse do t’ju duhet të pajtoheni në kanalet e rregullta të rrjetit ESPN për të parë ngjarjet më të mëdha sportive, ESPN Plus jep një shërbim unik për adhuruesit e sporteve në SH.B.A. Do të merrni shfaqje origjinale, ngjarje live dhe përmbajtje sipas kërkesës për të ulët çmimi prej 4,99 $ në muaj.

Mos harroni, nëse nuk jeni në Shtetet, nuk është fundi i botës. Ju mund të ndryshoni vendndodhjen tuaj duke përdorur një VPN, duke mashtruar në thelb shërbimin duke menduar se jeni në vend. ExpressVPN është VPN më e mirë për të hyrë në shërbime streaming, kështu që është një zgjedhje e mirë për ESPN Plus.

A keni ndonjë sugjerim për shikimin e ESPN Plus, apo ka ndonjë gjë që ne kemi humbur? Na tregoni në seksionin e komenteve. Shikoni edhe artikujt tonë të tjerë argëtues. Faleminderit që lexuat.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map