Si të shikoni DAZN në vitin 2020: Shikoni Sporte nga SH.B.A. dhe Kanada

Ka të gjitha llojet e shërbimeve të transmetimit që konkurrojnë për vëmendjen tuaj dhe ofrojnë filma, TV dhe muzikë më të mirë. DAZN synon tifozët e sporteve duke ofruar një përzgjedhje të gjerë të programeve për shikuesit në të gjithë botën. Nëse keni menduar ndonjëherë se si të shikoni DAZN, ky është artikulli për ju.


DAZN është relativisht e re, por ajo ka fituar shumë tërheqje që prej fillimit në vitin 2016. Ai është me qendër në Mbretërinë e Bashkuar, pavarësisht se nuk është në dispozicion atje. Në shumë vende DAZN është mënyra e vetme për të parë turne ose ndeshje të veçanta në mënyrë legale. Ishte shërbimi i vetëm për të treguar të gjitha ndeshjet Premier League në Japoni sezonin e kaluar, për shembull.

Nëse nuk jeni të sigurt për DAZN, kontrolloni fuboTV, i cili ofron të gjitha llojet e sporteve dhe argëtimeve.

Farë është DAZN?

DAZN është në dispozicion në shumicën e pajisjeve. Ai funksionon në shfletues, kështu që mund të përdoret në çdo PC të rregullt. Ekzistojnë edhe aplikacione DAZN për Android dhe iOS, kështu që mund t’i përdorni në lëvizje. Kontrolloni gjerësinë tuaj të bandës, sepse mund të kushtojë shumë. Ai gjithashtu funksionon në tastierë lojrash dhe TV më moderne.

si-të-shikojnë-dazn-kryesore

Cilësia e rrjedhës është 1080p. Kjo është mjaft e mirë për shumicën e njerëzve, por një opsion 4K do të ishte i mirë. Cilësia është përgjithësisht e mirë. Ne nuk e kemi analizuar teknikisht, por fotografia është e mprehtë. Ne dyshojmë se niveli i kornizës është më i ulët se ai i TV kabllor, megjithëkëtë, të paktën disa nga koha. Ka rastësi të rastësishme gjatë ngjarjeve të drejtpërdrejta, por ato janë të rralla dhe janë përmirësuar gjatë vitit të kaluar.

Ekziston një përzgjedhje e gjerë e sporteve, duke përfshirë futbollin amerikan, futbollin, tenisin, motorët, boksin dhe basketbollin. MLB, NFL dhe Formula 1 janë përfshirë, por hidhni një sy për të parë se cili është i disponueshëm në vendndodhjen tuaj. Tifozët e futbollit mund të vlerësojnë gjithashtu mënyrën tonë për të parë artikullin e Champions League.

how-to-watch-dazn-kampionët-League

Orari i DAZN është i paparashikueshëm. Lojërat transmetohen live dhe zakonisht janë të disponueshme për të transmetuar për një javë ose dy më pas. Mund të shikoni transmetime ose vetëm pikat kryesore, megjithëse disa gjëra janë në dispozicion vetëm si pikat kryesore. Ju gjithashtu merrni intervistën e rastit ose veçori të veçanta, siç janë mbledhjet javore të ligës.

Përveç SH.B.A.-së, është në dispozicion në Kanada, Japoni, Brazil dhe disa vende evropiane, por evropianët që flasin anglisht mund të kenë nevojë të përfitojnë nga VPN-ja më e mirë për Mbretërinë e Bashkuar ose VPN më e mirë për artikujt në Irlandë.

Kostoja DAZN

DAZN kushton 19,99 dollarë në muaj në Sh.B.A. Kohët e fundit dyfishoi çmimet e saj në një përpjekje për t’i shtyrë përdoruesit drejt planeve të saj vjetore. Një abonim vjetor, në 99 dollarë, është shumë më i lirë se sa oferta e saj mujore.

Ajo ofron një përzgjedhje të mirë të mënyrave të pagesës. Përveç pagimit përmes kartës së kreditit, mund të përdorni PayPal, Apple Pay, Blerje në Aplikacione në Amazon dhe Faturim në Google Play. Kartat e parapaguar janë gjithashtu në dispozicion në disa vende.

Gjykimi falas i DAZN zgjat një muaj, kështu që ju mund të shikoni se si është cilësia për ju dhe të shihni se cilat sporte ofrohen. Zgjedhja ndryshon sipas rajonit, prandaj sigurohuni që ajo që dëshironi të jetë në dispozicion për ju.

Në mënyrë të dobishme, ju mund të bëni pauzë pajtimin tuaj. Nëse ekipi juaj luan të Shtunën dhe pajtimi juaj rinovon të Mërkurën tjetër, mund të vononi rinovimin deri në ndeshjen tjetër që dëshironi të shihni. Karakteristika nuk ju paraqitet derisa të klikoni në butonin e pajtimit të anuluar, megjithëse është mirë të dini se është aty.

DAZN USA & DAZN Kanada

Nëse DAZN nuk është i disponueshëm në vendin tuaj ose preferoni zgjedhjen e ofruar diku tjetër, mund të jeni në gjendje të përdorni një VPN për të hyrë në të. Ne kemi shumë artikuj VPN, kështu që hidhni një vështrim në VPN tonë më të mirë për udhëzuesin e transmetimit, ose hidheni në rishikimin tonë të ExpressVPN për të lexuar në lidhje me një nga më të mirët. Ju mund të merrni një hit të performancës kur të përdorni atë në atë mënyrë, kështu që mund të jetë me vlerë ta bësh atë përmes provës falas në fillim.

Një VPN mund të maskojë vendndodhjen tuaj, duke e bërë të duket sikur jeni pothuajse në çdo vend të botës dhe duke ju lejuar të keni shërbime që janë në dispozicion vetëm atje. Kjo mund ose nuk mund të jetë e ligjshme, por në shumë raste, kufizimet gjeografike janë në masën e marrëveshjeve të licencimit dhe mbajtësit e platformës janë të lumtur të marrin paratë tuaja.

Streaming DAZN

Ka mënyra të tjera për të rregulluar sportin tuaj, natyrisht, duke përfshirë disa faqe interneti falas, siç është Couchtuner. Sidoqoftë, ki kujdes sepse përmbajtja në ato uebfaqe mund të jetë e paligjshme ose e rrezikshme. Për të mësuar rreth mbrojtjes nga krimi në internet, lexoni udhëzuesin në internet të intimitetit.

Ekziston edhe Kodi, një aplikacion mediatik që funksionon në TV të zgjuar dhe pajisje të tjera. Mund të nxjerrë veprat e këmbëve nga lidhja me prurjet, por përsëri, duhet të tregoheni të kujdesshëm me të sepse jo të gjithë përmbajtja që ofron është e ligjshme ose e sigurt.

Kodi ka një plugin DAZN, por nuk është zyrtar. Kodi vjen në shumë shije, shumica e të cilave ne kemi ekzaminuar këtu në Cloudward.net. Nëse po mendoni ta përdorni atë, lexoni udhëzuesin tonë Kodi ose artikullin më të mirë të Kodi ndërton.

Nëse keni humbur një lojë dhe dëshironi ta kapni atë, mund të jeni në gjendje të gjeni një përrua për ta shkarkuar. Përsëri, ligjshmëria e kësaj do të varet nga sporti, ngjarja dhe nga cili vend në të cilin futeni. Shikoni VPN-të tona më të mira për torrent, nëse doni të gaboni në anën e kujdesit.

Nëse lodheni nga sportet, ka mjaft TV me cilësi në dispozicion për të transmetuar. Lexoni se si të shikoni artikullin Outlander ose, nëse preferoni anime, mënyra sesi të shikojmë një udhëzues me një Punch Man.

Mendimet përfundimtare

DAZN është një mundësi e shkëlqyeshme për adhuruesit e sporteve për shkak të zgjedhjes së gjerë të ngjarjeve dhe cilësisë së mirë të fotografive. As nuk është shumë e kushtueshme. Nëse nuk mund t’i qaseni aty ku jeni, ekzistojnë disa rrugëdalje të mundshme, siç kemi parë.

Nëse nuk jeni në sport por keni nevojë për diçka për të parë, hidhni një sy në mënyrën tonë për të parë artikullin Amazon Prime Video për një alternative. Amazon Prime Video ka të gjitha llojet e filmave dhe shfaqjeve televizive për t’ju mbajtur të okupuar.

Nëse i keni provuar DAZN-in ose provuat t’i qaseni asaj duke përdorur ndonjë nga metodat që kemi diskutuar, ju lutemi na tregoni si u futët në komente. Faleminderit per leximin.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me