Si të shikoni Blinders Peaky në vitin 2020: Grime & Dhuna

Birmingham, 1919: Korrupsioni, anarkia, brutaliteti dhe shumë papastërti po mbulojnë rrugët angleze. Pas Luftës së Parë Botërore, qyteti i Birmingham, si pjesa tjetër e Evropës, është ende duke u shëruar. Ajo siguron një shans që banda Peaky Blinders, e udhëhequr nga familja Shelby, dëshiron të përdorë për të ndërtuar perandorinë e tyre. 


Familja Shelby ka bërë një emër për veten e tyre si krijuesit e reklamave, rekordët dhe bandat. Zakonisht, vëllai i madh, Arthur Shelby, është drejtuesi i bandës dhe është në krye. Sidoqoftë, shpejt bëhet e qartë se mjeshtri i vërtetë që qëndron pas ngjarjeve është vëllai i tij më i vogël, Thomas Shelby. 

Peaky Blinders, një shfaqje televizive në BBC, bazohet në një histori të vërtetë për një bandë që ishte një marrëveshje e vërtetë në fillim të shekullit të 20-të. Sidoqoftë, familja Shelby është plotësisht fiktive. 

Në seri, ne mund të shohim antiheroes tonë veshur një lloj të caktuar të kapak gri, i njohur gjithashtu si një “kulm”. Emri “Blinders Peaky” iu dha bandës sepse ata ishin famëkeq për vendosjen e briskave në kulmet e tyre për t’i përdorur në betejë.

Në këtë artikull, ne do t’ju japim këshillat më të mira se si të shikoni Blinders Peaky në internet.

Si të shikoni Blinders Peaky Online

Meqenëse Peaky Blinders është një shfaqje në BBC, mënyra më e lehtë për ta shikuar atë do të ishte përmes iPlayer BBC. Ju mund të regjistroheni për një llogari në BBC falas, por kjo është vetëm njëra anë e medaljes. Në mënyrë që të shijoni programin BBC në iPlayer, duhet të jeni fizikisht në Mbretërinë e Bashkuar, ose të paktën BBC duhet të shihni një adresë IP në Mbretërinë e Bashkuar.  

Duke pasur parasysh faktin se BBC është në dispozicion vetëm në Mbretërinë e Bashkuar dhe askund tjetër, duhet të gjesh një mënyrë për të kapërcyer geoblock-in e tyre. Një rrjet privat virtual është një zgjedhje solide për ta bërë këtë. Nëse nuk e dini se cilin të përdorni, kontrolloni artikullin tonë më të mirë për artikullin iPlayer të BBC-së. 

Një mënyrë tjetër për të parë Peaky Blinders në internet është përmes Netflix. Ju do të duhet të regjistroheni në shërbimin e tij, por gjëja e mirë është, sidoqoftë, që ofron një provë falas një-mujore, dhe mund të abonoheni në baza mujore. Me provën falas, ju mund të shihni vetë nëse ju pëlqen shërbimi dhe nëse doni të vazhdoni ta përdorni apo jo. 

Pjesa e ndërlikuar me Netflix është geoblock-i i saj gati i padepërtueshëm dhe ndalimi VPN. Për fat të mirë për ju, ne kemi shkruar një artikull se si të mposhtni ndalimin e Netflix VPN. Sidoqoftë, sezoni i pestë dhe i fundit nuk është i disponueshëm në Netflix për momentin, gjë që është një turp.

how-to-watch-pafuqishëm-pafta-free-streaming-Netflix

Sidoqoftë, nëse nuk i keni parë ende katër sezonet e para, atëherë Netflix është një opsion i mirë për ta bërë këtë. Katër sezonet e para të Blinders Peaky janë në dispozicion në Mbretërinë e Bashkuar, Norvegji, Kanada, SH.B.A., Gjermani dhe shumë vende të tjera (ne nuk mund të testojmë çdo vend). 

Sezoni i pestë do të shfaqet në Netflix amerikan në 4 tetor. Megjithatë, mbetet e paqartë nëse kjo do të jetë dita që tifozët evropianë Peaky Blinder më në fund mund të shohin shfaqjen e tyre në Netflix, gjithashtu.

Amazon Prime është gjithashtu një mënyrë e shkëlqyeshme për të parë filma dhe seriale në internet. Sidoqoftë, vetëm dy sezonet e para të Blinders Peaky janë në dispozicion për blerje në shumicën e vendeve, përfshirë Gjermaninë, Norvegjinë, SH.B.A., Kanada dhe Hong Kong. 

I vetmi vend ku mund të blini të pesë sezonet në Amazon Prime është në Mbretërinë e Bashkuar. Pyetja është, pse dikush do të dëshirojë ta blejë atë në Amazon Prime nëse mund ta shikojë falas në iPlayer të BBC-së falas? Nëse nuk jeni të njohur me Amazon Prime, kontrolloni udhëzuesin tonë se si të shikoni Amazon Prime.

Si të shikoni Blinders Peaky Online falas

Përveç shërbimeve të paguara të transmetimit të përmendura më lart, mund të transmetoni edhe Blinders Peaky në internet falas përmes platformave të tjera. Në fakt, ka shumë mënyra falas në internet për të parë familjen Shelby të ndërtojë perandorinë e tyre. 

Para se t’ju tregojmë se ku mund ta shihni, një fjalë këshilluese: Duhet të jeni të kujdesshëm kur të përdorni këto faqe, pasi shumica e tyre janë të ngarkuar me junkware dhe malware. 

Prandaj ju duhet të përdorni program antivirus për të mbrojtur pajisjen dhe shfletuesin tuaj nga pop-ups dhe viruset me qëllim të keq që mund të sjellin këto faqe. Ju gjithashtu duhet të merrni parasysh mënyra për të fshehur adresën tuaj IP, në rast rasti. 

how-to-watch-pafuqishëm-pafta-free-kullim-123-filma

Një nga faqet ku kemi gjetur të pesë stinët e Peaky Blinders është 123Movies, por ka edhe site të tjera falas, si CouchTuner dhe SolarMovie, i cili gjithashtu ju lejon të shikoni sesi banda po sundon mbi Birmingham.

Si të shikoni Blinders Peaky në Kodi

Një tjetër mënyrë për të parë Peaky Blinders falas është duke përdorur Kodi, një aplikacion shumë-platformë për teatër në shtëpi. Kodi ju lejon të organizoni dhe ruani shfaqjet tuaja të preferuara televizive, muzikë, filma dhe video për gati 15 vjet tani. 

Meqenëse është një aplikacion me shumë platforma, kjo do të thotë që mund ta instaloni në disa platforma (natyrisht). Edhe pse disa njerëz thonë ndryshe, Kodi në vetvete është i ligjshëm për t’u përdorur dhe i disponueshëm në Windows, iOS, Linux ose Android për ta shkarkuar. 

Kjo bëhet pak më e komplikuar me shtesat, sepse kjo është një zonë gri ligjore. Disa prej tyre janë të ligjshme dhe disa jo. Kjo është arsyeja pse duhet të mendoni dy herë se cilat do të vendosni dhe përdorni. Nëse keni nevojë për ndihmë me Kodi, shikoni udhëzuesin tonë gjithëpërfshirës se si të përdorni Kodi.

how-to-watch-pafuqishëm-pafta-free-streaming-kodi

Ne i gjetëm të pesë stinët e Peaky Blinders në shtesën Poseidon. Ju mund ta merrni këtë shtesë duke instaluar depon e Kodil. Vetëm sigurohuni që po përdorni lidhjen e duhur të instalimit sepse këto ndryshojnë çdo javë. 

Torrente të Blinders Peaky

Para se të mendoni edhe për përrallat, duhet të shikoni udhëzuesin tonë se çfarë është përralla dhe nëse është legal në vendin tuaj apo jo. Përdorimi i një shërbimi përrua mund të jetë i ndërlikuar, të shkelni privatësinë tuaj dhe të dëmtoni sistemin tuaj. 

Ashtu si me shërbimet e transmetimit falas, skedarët që shkarkoni nga përroi mund të korruptohen. Përsëri, ju këshillojmë të mbroni sistemin tuaj me një program antivirus. Nëse nuk keni para të gatshme, shikoni vlerësimin tonë në lidhje me programin më të mirë antivirus falas. 

Përdorimi i softverit antivirus mund të mos jetë i mjaftueshëm, sidoqoftë. Për të qenë në anën e sigurt, merrni veten një VPN. Nëse nuk e dini se cili VPN bën një punë të mirë, shikoni VPN-të tona më të mira për udhëzues për torrenting. 

how-to-watch-pafuqishëm-pafta-free-streaming-knaben

Tani, le të merremi me biznesin: Mund të shkarkoni të gjitha pesë stinët e Blinders Peaky në internet nga disa site përrua. Të gjithë ata ofrojnë madhësi dhe formate të ndryshme të skedarëve. Disa nga vendet e njohura të piratimit janë Knaben ose Pirate Bay. 

Mendimet përfundimtare

Nëse ju pëlqejnë shfaqjet historike me dramë dhe krim, atëherë Blinders Peaky është vetëm shfaqja për ju. Shikoni Thomas Shelby ndjekur ambiciet e tij të mëdha dhe ndërtoni biznese të ligjshme në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar në bazë të dhunës, borxheve dhe krimit.

Blinders Peaky është një shfaqje e shkëlqyeshme që mund të shihni në iPlayer të BBC-së, Netflix dhe pjesërisht në Amazon Prime. Ka edhe mundësi të tjera transmetimi dhe përrua, gjithashtu.

Siç u përmend më lart, ne nuk ju rekomandojmë të shikoni Peaky Blinders në internet falas ose ta shkarkoni si përrua, sepse ka metoda që janë më të lehta dhe më të ligjshme. Për shembull, ne ju rekomandojmë të merrni një VPN të mirë për Mbretërinë e Bashkuar dhe më pas të shikoni Peaky Blinders në iPlayer në BBC. 

Whatfarë mendoni për Blinders Peaky? E keni shikuar? Whatfarë mendoni për opsionet tona të shikimit? A dini ndonjë nga ato që janë më të mira? Na tregoni në komentet më poshtë. Si gjithmonë, faleminderit që lexove.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map