Si të shikoni Black Mirror dhe Bandersnatch në vitin 2020

Black Mirror na lejon të udhëtojmë në një të ardhme jo aq të largët dhe të përjetojmë jetën pasi do të funksiononte nëse teknologji të caktuara përparojnë më shpejt se shpejtësia e dritës. Nëse keni menduar ndonjëherë se si do të ndjeheni të rivendosni kujtimet tuaja ose thjesht e doni tronditjen e një bote post-apokaliptike të sunduar nga mutantët, kjo shfaqje është e përshtatshme për ju.


Episodet janë të pavarura dhe inteligjente për natyrën njerëzore, kështu që nuk është çudi që ajo ka tërhequr vëmendjen e njerëzve që nga debutimi i tij në dhjetor 2011. Seriali është planifikuar të nisë një sezon të pestë dhe ajo publikoi një film interaktiv të quajtur Black Mirror: Bandersnatch në fund të 2018.

Mendja që qëndron pas Black Mirror është Charlie Brooker. Netflix drejton shfaqjen tani, pasi ka blerë serialin nga BBC në 2015. Nga mënyra se si duken gjërat, do të jetë për ca kohë.

Nëse jeni kurioz për mënyrën më të mirë për ta shikuar atë, duhet të merrni parasysh sigurinë dhe çmimin, kështu që lexoni më tej për mënyrën më të mirë për të parë Black Mirror.

Si të shikoni pasqyrën e zezë: Bandersnatch

Shumë njerëz u futën në Pasqyrën e Zi falë Bandersnatch. Shtë një vepër arti që shtrihet në kufirin midis lojërave të filmave dhe videove. Shtë një pamje lëvizëse, por lejon shikuesin të bëjë zgjedhje ndërsa shikon. Sa mirë kjo funksionon do t’i lëmë lexuesit individual.

Filmi është i bazuar në librat Zgjidhni Your Own Adventure që ishin të famshëm në vitet ‘70 dhe‘. Popullariteti i tyre u ul pasi interaktiviteti u zhvendos në skenën e lojërave video, ku qëndroi për një kohë të gjatë.

Kjo është deri tani. Bandersnatch revolucionarizoi fotografitë me lëvizje duke ju lënë të zgjidhni mënyrën se si shpaloset historia. Nuk është një punë e përsosur arti, por ajo krijoi shumë mundësi për industrinë e filmit.

si-të-shikojnë-black-pasqyrë-bandersnatch

Nëse po flasim për transmetim të paguar, Netflix është vendi i vetëm që mund ta shikoni. Asnjë platformë tjetër nuk përmban titullin.

Ju mund ta gjeni Bandersnatch në disa faqe interneti pa streaming, dhe është në dispozicion për përrua. Fatkeqësisht, opsionet falas do t’ju lejojnë të shikoni filmin me zgjedhje paraprake. Ky është një opsion i mirë nëse jeni kurioz për komplotin, por për përvojën e plotë do t’ju duhet një abonim Netflix.

Rrjedhur me pagesë

Kur bëhet fjalë për Black Mirror në përgjithësi, Netflix është platforma e duhur. Ekzistojnë mënyra alternative për ta shikuar atë, megjithatë, le t’i mbledhim ato.

Netflix

Të gjitha stinët e Black Mirror janë në dispozicion për të transmetuar në Netflix në definicion të lartë dhe me titra. Platformat e paguara, të tilla si Netflix, nuk paraqesin shumë kërcënime, por për sigurinë tuaj ne ende rekomandojmë të transmetoni në mënyrë anonime.

Për të shmangur problemet, duhet të përdorni një rrjet virtual privat. Në thelb, do të ndryshojë IP-në tuaj për ta bërë të duket sikur po kërkoni nga një vend tjetër.

Kjo ju ndihmon të qëndroni të sigurt gjatë transmetimit sepse informacioni juaj nuk do të jetë i disponueshëm për organizatat. Netflix është i besueshëm, por shfletimi pa VPN akoma ju bën të prekshëm në rast të një shkeljeje.

Video Kryeministri Amazon

Amazon Prime Video nuk ka Black Mirror, por ndërmarrja nisi Electric Dreams në vitin 2017. ’shtë e ngjashme me Black Mirror dhe, megjithëse i pëlqen në krahasim me hitin e Charlie Brooker, është një shfaqje e mirë.

Mund ta gjeni serinë në Amazon, megjithëse. Për shembull, seria e parë e Black Mirror është në dispozicion për vetëm 33 dollarë. Plus, mund të gjeni speciale Black Mirror, siç është loja e saj me strategji sociale Black Mirror: Nosedive.

Amazon nuk është vendi më i mirë për të zhytur veten në botën e Black Mirror, por mund të gjeni gjëra të këndshme atje.

Hulu

Hulu nuk ka asgjë në lidhje me Black Mirror, por mund të shikosh In Dark, i cili u quajt si një konkurrent i shfaqjes. Ai vjen nga krijuesit e The Purge, dhe megjithëse është i ngjashëm me Black Mirror, përqendrohet shumë më tepër në dhënien e emocioneve.

Shikoni Pasqyrën e Zezë falas

Një ton faqet e internetit me streaming falas shfaqin Mirror Black. Shtë një seri e famshme, kështu që nuk do ta keni të vështirë ta transmetoni falas. Ne ju këshillojmë që të kujdeseni, megjithëse. Shumë prej atyre faqeve të internetit paraqesin kërcënime të sigurisë, të tilla si malware ose phishing.

Ne rekomandojmë IOmovies.to për transmetimin e shfaqjes. Nuk është faqja e internetit më e mirë për sa i përket bezdisjeve – ka shumë reklama – por është një platformë e sigurt. Nëse doni të kapërceni çështjen pop-up, shikoni listën më të mirë të bllokuesve të pop-up për ndihmë.

Disa faqe në internet do të zbulojnë një softuer të tillë, por ne e provuam atë dhe uBlock Origin punon me IOmovies.

torrents

KickassTorrents u rrëzua dhe Pirate Bay nuk është lehtësisht i arritshëm. Sidoqoftë, ju ende mund të jepni të dhëna lech në 2019, kështu që lexoni udhëzuesin tonë për përrua dhe listën tonë të faqeve të torrenteve alternative.

Ju mund të gjeni Black Mirror dhe Bandersnatch të veçantë në faqet e internetit përrua, por, përsëri, ne duhet t’ju këshillojmë të kujdeseni. Rreziku është shumë më i lartë në krahasim me transmetimin falas, prandaj sigurohuni që të merrni masat paraprake të nevojshme.

Një nga çështjet më të zakonshme me torrenting është shkarkimi i malware, të cilat në thelb janë viruse të fshehura në skedarët e rregullt të një filmi. Një masë e mirë paraprake e sigurisë është të përdorni një antivirus, kështu që lexoni mbledhjen tonë të softuerit më të mirë antivirus falas përpara se të filloni..

Më e rëndësishmja është të bëni gjithçka në mënyrë anonime. Disa vende nuk zbatojnë ligjet e tyre kundër piraterisë, por është akoma më mirë ta luani atë të sigurt dhe të merrni VPN më të mirë për përrua.

Kodi

Kodi është një aplikim për teatër në shtëpi. Filloi si një aplikacion për Xbox mbi 15 vjet më parë, por është në dispozicion në shumë platforma tani.

si-të-shikojnë-black-pasqyrë-kodi

Në thelb ju shkarkoni plugins që përmbajnë shfaqjen ose filmin tuaj të dëshiruar për t’i shikuar ato me Kodi. Të gjitha seritë Black Mirror janë në dispozicion për t’u shkarkuar, dhe ato vijnë edhe në HD.

Thënë kështu, Kodi është më i ndërlikuar për tu vendosur, kështu që shikoni udhëzuesin tonë Kodi. Nëse ju pëlqen programi, ju mund të shkarkoni programe të tjera shtesë, kështu që shikoni udhëzuesin tonë për shtesat më të mira Kodi, si dhe.

Mendimet përfundimtare

Black Mirror është argëtuese për tu parë, por gjithashtu shtron pyetje të rëndësishme në lidhje me ekzistencën tonë. Nëse jeni të interesuar, provoni ta transmetoni. Si rregull i përgjithshëm, duhet të shfletoni uebin me siguri. Për ta bërë atë më mirë, lexoni në lidhje me ofruesit më të mirë të VPN.

A ishte i dobishëm ky udhëzues? Ju pëlqeu Pasqyra e Zezë? Na tregoni në komentet më poshtë, dhe ju falënderojmë që lexuat.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me