Si të shikojmë vendin e mirë në vitin 2020: Kujdes nga ajo thikë kohe

Vendi i Mirë është një shfaqje e rrallë pasi arrin të bëjë disa gjëra menjëherë, dhe t’i bëjë ato mirë, me të vërtetë. Megjithëse ju mund të gjeni veten duke menduar ndonjëherë se a është një komedi, një mister, një studim personazhi apo një ushtrim në absurditet, nuk do të keni kurrë një moment të shurdhër. Për këtë arsye, e kuptuam se do të ishte një ide e mirë nëse bashkojmë një udhëzues se si të shikojmë Vendin e Mirë.


Seriali fillon me vdekjen e Eleanor Shellstrop, i cili e gjen veten në Vendin e Mirë, pjesën e jetës së përtejme ku shkojmë nëse jetonim një jetë të mirë. Kjo surprizon Eleanor pasi ajo ishte një person mjaft i tmerrshëm. Në pragjet humoristike, ne kemi treguar llojet e gjërave që ajo bëri, të gjitha ato thjesht të tmerrshme, nga hedhja e mbeturinave deri tek vjedhjet deri tek tradhtimi i njerëzve që vendosnin besimin tek ajo.

Pjesa tjetër e kastit është e përbërë nga një shumëllojshmëri moto e karaktereve të shkruara mirë, duke përfshirë Chidi intelektual dhe me ankth, Tahani i mbërthyer-up, i mirë dhe i pavëmendshëm Jason, dhe Janet, udhërrëfyesi për Vendin e Mirë i cili mund të ngjiz vetëm për ndonjë gjë nga ajri i hollë. 

Sidoqoftë, vjedhja e shfaqjes është Ted Danson si Michael, arkitekti i Vendit të Mirë dhe njeriu që drejton gjërat. Danson është padyshim që po shijon çdo sekondë të rolit të tij, dhe një pjesë e mirë e kënaqësisë që do të marrësh nga Vendi i Mirë po e shikon atë thjesht të egër në ekran. Shpresojmë që të tërheq oreksin tuaj, kështu që le të përpiqemi t’ju tregojmë se si ta shikoni Vendin e Mirë në internet.

Si të shikoni vendin e mirë në internet

Vendi i mirë është një shfaqje NBC dhe nuk mund të gjendet në një shërbim të pronarit të transmetimit, ndryshe nga shfaqjet nga HBO ose CW (lexoni udhëzuesin tonë se si të shikoni Wire ose udhëzuesin tonë se si të shikoni CW për shembuj të të dyve).

Sidoqoftë, si çdo shfaqje tjetër e NBC (kontrolloni udhëzuesin tonë të Përjetshëm për një tjetër), Vendi i Mirë mund të gjendet në Hulu në Shtetet e Bashkuara dhe në Netflix në Evropë dhe pjesë të Azisë. Hulu ka të tre sezonet tani, dhe është parapërgatitur të fillojë transmetimin e sezonit 4 të Vendit të Mirë në Shtator 2019. 

The-Good-Place-Hulu

Hulu është një shërbim i shkëlqyeshëm, me shumë shfaqje në ofertë, dhe ka një shans pas leximit të disa prej udhëzuesve tanë (si të shikosh Archer) që mund të dëshirosh të pajtohesh. Nëse jeni në Shtetet, nuk ka asnjë problem. Sidoqoftë, nëse jeni kudo tjetër, do të keni nevojë për një rrjet virtual virtual për të prishur vendndodhjen tuaj si në SH.B.A..

Me pak fjalë, një VPN do të rivarrojë lidhjen tuaj në cilindo vendndodhje që dëshironi dhe do ta enkriptojë, kështu që të mos mund të gjurmoheni kur përdorni një të tillë. Ato janë mjete shumë të dobishme nëse doni të mbani veten anonim gjatë shfletimit, ndërsa gjithashtu keni një përfitim argëtimi. Hulu është mjaft i mirë për të zbuluar nëse po përdorni një, megjithëkëtë, sigurohuni që të përdorni një nga VPN tonë më të mirë për zgjedhjet Hulu për rezultate më të mira.

Një VPN gjithashtu do të vijë në dispozicion nëse doni të shikoni Vendin e Mirë në Netflix. Ne shikuam rreth ofertave të Netflix të disa vendeve evropiane dhe zbuluam se mund të gjesh të gjitha tre sezonet ekzistuese atje, megjithëse nuk ka asnjë fjalë se kur do të shtohet sezoni i katërt.

The-Good-Place-Netflix

Nëse nuk jeni jashtë Evropës por preferoni Netflix mbi Hulu, do të duhet të përdorni një nga VPN më të mirë për zgjedhjet e Netflix për të kaluar tej ndalimin e frikshëm të Netflix VPN. Shtë e vështirë, por ne kemi testuar disa VPN pa pushim për t’u siguruar që ata punojnë, me të preferuarin tonë këtu në Cloudward.net që është ExpressVPN.

Si të shikoni vendin e mirë falas

Sigurisht, interneti nuk do të ishte interneti pa piraterinë e mirë. Ne bëmë disa kërkime dhe gjetëm tre mënyra me të cilat mund të shikoni falas The Place mirë online. Mbani në mend, sidoqoftë, që për të gjitha këto, do të duhet të përdorni një nga shërbimet më të mira VPN ose gjobitje rreziku.

Së pari është transmetimi i paligjshëm. Ashtu si me shfaqjet e tjera që kemi mbuluar, si Outlander, mund të gjesh të gjitha stinët e The Good Place në PutLocker, një sit me streaming. Ajo funksionon shumë si Netflix dhe Hulu, përveç që në vend që të paguajnë me para, monedha është durimi juaj.

The-Good-Place-Putlocker

PutLocker dhe faqet si ajo gjenerojnë të ardhurat e tyre përmes reklamave. Këto reklama shfaqen tek ju sa herë që ndjehen si ajo, dhe ndonjëherë edhe ju ridrejtojnë në faqet e shëmtuara. Për të mos lejuar që kjo të ndodhë, ne rekomandojmë të përdorni një VPN në lidhje me ndonjë nga bllokuesit më të mirë të shfaqur.

Si të shikojmë vendin e mirë në Kodi

Opsioni juaj tjetër më pak se i ligjshëm është të përdorni Kodi, një platformë transmetimi që do të duhet të instaloni në cilindo pajisje që po kërkoni. Prettyshtë shumë e lehtë për t’u bërë, veçanërisht pasi kemi një udhëzues të plotë për Kodi për t’ju ndihmuar së bashku. Sigurohuni që gjithashtu të shikoni VPN më të mirë për Kodi, megjithëse, kështu që ju nuk mund të gjurmoheni duke e përdorur atë.

Një kontroll i shpejtë i Poseidon, shtesa jonë e preferuar dhe më e mirë Kodi, tregon se të tre sezonet e Vendit të Mirë janë të pranishëm dhe llogariten. Nëse nuk e keni Poseidonin, duhet. Mund ta gjeni nën një nga repos më të mirë Kodi, Kodil.

Torrentet e Vendit të Mirë

Për të përfunduar, ne gjithashtu kontrolluam Pirate Bay për të parë nëse mund të gjenim ndonjë përrua të mirë të The Place mirë, natyrisht duke përdorur NordVPN, VPN më e mirë për përrua. Nëse nuk do të kishim, ne mund të kishim bërë baste dollarë për donuts që do të ishim goditur nga ekuivalenti ynë i një njoftimi DMCA, i cili nuk është kënaqësi.

The-Good-Place-Torrent

Ne mund të gjenim përrua për të gjitha stinët, por, si zakonisht, ne nuk do të garantojmë për cilësi përveç që të themi se të gjithë ngarkuesit kanë një vlerësim të lartë. Nëse nuk jeni tifoz i Pirate Bay, ne kemi një artikull në faqet më të mira alternative përrua, gjithashtu.

Mendimet përfundimtare

Vendi i mirë është një shfaqje me të vërtetë unike, dhe ne e rekomandojmë atë për këdo që i pëlqen disa filozofi të shkojë me batutat e tyre. Wonshtë fituar një bandë çmimesh, dhe ne mund të shohim pse: Nuk ka asgjë si ajo atje, dhe ne jemi duke pritur në buzë të vendeve tona për sezonin e ardhshëm.

Whatfarë mendoni për Vendi i Mirë? Në vend të kësaj, do të shikonit më mirë Cheers? Na tregoni në komentet më poshtë, ose nëse mendoni se kemi humbur ndonjë mënyrë për të kapur shfaqjen në internet. Faleminderit që lexuat.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me