Si të shikojmë Teorinë e Big Bangut në vitin 2020

Nëse fjala “bazinga” nuk ju ngatërron, me siguri keni dëgjuar për Teorinë The Big Bang. Situata marramendëse për shqetësimet, shkencën dhe ndjekjen e pashpresë të grave ka kandiduar për 12 sezone, ka gjeneruar spin-off e saj dhe ka dëshmuar të jetë një nga shfaqjet më të suksesshme televizive amerikane të të gjitha kohërave.


Shfaqja përqendrohet në jetën e katër shkencëtarëve të bezdisshëm dhe fqinjit të tyre nga dera tjetër, ndërsa ata luftojnë nëpër situata të pakëndshme shoqërore dhe marrëdhënie të dështuara për të nxitur, për të gjetur dashuri dhe të rriten si njerëz. Nëse ju pëlqen shkenca ose shkenca shkencore, me siguri do ta doni Teorinë The Big Bang.

Kapja me mbi 200 episode do të jetë e ndërlikuar nëse nuk dini se ku mund të kërkoni. Në këtë udhëzues, ne do t’ju tregojmë se si të shikoni Theory Big Bang në internet.

Si të shikoni Teorinë e Big Bang Online

Netflix është i shkëlqyeshëm për shikimin e mprehtë derisa të zbuloni se nuk ka shfaqjen që po kërkoni. Kjo sepse jo çdo rajon ku shërben ka të njëjtën përmbajtje. Pasi të keni mësuar se si të mposhtni ndalimin e Netflix VPN, duke u regjistruar në rrjetin e duhur virtual virtual, siç është CyberGhost (shiko rishikimin tonë CyberGhost), mund t’ju lejojë të shikoni përmbajtje nga çdo rajon i Netflix.

BigBang-Netflix-UK

Teoria e Big Bangut nuk është në dispozicion në versionet amerikane ose kanadeze të Netflix, por është diku tjetër. Rajonet në Mbretërinë e Bashkuar, Zvicra dhe Gjermania Netflix mbajnë 11 sezonet e para të shfaqjes, dhe versionet Rumune, Japoneze dhe Greke kanë tetë të parat.

Shfaqja nuk është as në Amazon Prime Video, as në Hulu. Nëse mund të merrni një llogari, mund të kapni sezonin e fundit të shfaqjes në CBS All Access.

Marrja me qira ose blerja e episodeve nga 11 sezonet e para të shfaqjes është e lehtë me iTunes. Nëse dëshironi të hyni në skenë përmes Teorisë Big Bang në internet, megjithatë, kombinimi i një lidhjeje VPN nga VPN më e mirë për listën më të mirë Netflix me abonimin tuaj Netflix është metoda më e mirë.

Si ta shikoni teorinë e Big Bang-ut falas

Ka mënyra për të parë shfaqje televizive të tilla si The Big Bang Theory pa abonuar në një shërbim streaming. Uebfaqet me streaming falas ekzistojnë, por kini kujdes sepse jo të gjithë janë të sigurt për t’u përdorur.

Pirateria është një zgjedhje personale. Nëse nuk ju intereson se ku e merrni përmbajtjen tuaj, thjesht se është falas, ne nuk do t’ju gjykojmë për këtë. Ky artikull është rreptësisht faktik. Ne nuk po ju rekomandojmë të përdorni faqet e internetit me streaming falas ose ndonjë metodë tjetër për shkeljen e të drejtave të autorit.

Rekomandimi i vetëm që po bëjmë është të mbrojmë pajisjen tuaj. Instaloni programin më të mirë antivirus dhe mbajeni atë të azhurnuar për tu mbrojtur nga malware.

Një abonim VPN është një shtresë e mirë e dytë e mbrojtjes, veçanërisht nëse vjen me mbrojtje kundër malware, siç është personal WiPopiaVPN (lexoni rishikimin tonë personal WiPopiaVPN).

Do të gjeni Teorinë e Big Bangut në shumicën e faqeve të internetit pa streaming. Timerët e vjetër si Putlocker dhe Movies123 janë ende rreth, ashtu siç janë shumë pretendues që përdorin emra të njëjtë ose të ngjashëm, dhe të gjithë ata ka të ngjarë të kenë renditur Theory Big Bang.

Thjesht mos i beso asaj që shihni. Mbajeni mbrojtjen tuaj lart, dhe nëse nuk rrjedh, provoni diku tjetër.

Shikoni Teorinë e Big Bang-ut në Kodi

Jo të gjithë duan të rrezikojnë të infektojnë PC-në e tyre vetëm për të parë një shfaqje televizive. Kodi, programi i qendrës së mediave, është alternativa e përsosur, falë shtesave të palëve të treta.

BigBang-Kodi-Yoda

Ju do të duhet të lexoni udhëzuesin tonë përfundimtar Kodi nëse nuk keni përdorur kurrë programin. Pasi ta keni instaluar në PC ose smartphone, do të duhet të instaloni shtesën e duhur për të filluar fillimin e shikimit.

Seren, Placenta dhe 13 Clowns janë të njohura me përdoruesit e Kodi, por mund t’ju duhet të shtoni disa nga depot më të mira të Kodi së pari që të jeni në gjendje t’i gjeni dhe instaloni ato.

Shtesat e Kodit ndryshojnë herë pas here, kështu që shikoni udhëzuesin tonë më të mirë të shtesave Kodi për disa nga më të mirat. Shumica janë krijuar nga hobiistë që nuk duan të rrezikojnë zemërimin e firmave të mëdha për të mbajtur shërbimet e tyre të azhurnuara.

Not So Bazinga: Teoria e Big Bang dhe Torrentet

Siç kemi përmendur tashmë, nëse ju përfshiheni në pirateri të së drejtës varet nga ju. Nëse është diçka që ju jeni të gatshëm të bëni, përrua është një alternative për të transmetuar Teoria Big Bang diku tjetër.

Ne nuk mund të themi se është e ligjshme, sepse nuk është në shumë vende. Mos rrezikoni sigurinë tuaj. Përdorni një shërbim VPN siç është ExpressVPN (shikoni rishikimin tonë ExpressVPN) ose shikoni disa nga të tjerët nga VPN më e mirë për udhëzues për torrent.

BigBang-piratebay

Teoria e Big Bang është një nga sitomet më të njohura amerikane, kështu që gjetja e saj duhet të jetë e lehtë. Uebfaqet e Torrentit, si The Pirate Bay, kanë episodet dhe sezonet e plota për tu shkarkuar, përfshirë episodet më të transmetuara së fundmi.

Vetëm të jenë të vetëdijshëm se prodhuesit e mëdhenj të TV dhe filmave do të ndajnë përmbajtjen e tyre në faqet e internetit përrua për të krijuar një listë të aksionarëve që ata mund t’i ndjekin dëmet, duke përdorur adresat e tyre IP për t’i identifikuar ato.

Kjo është arsyeja pse përdorimi i një shërbimi VPN që mbështet torrenting, të tilla si TorGuard (shiko shqyrtimin tonë TorGuard), është kaq e rëndësishme.

Mendimet përfundimtare

Me Teorinë e Big Bang që transmeton sezonin e saj të fundit, nuk ka pasur kurrë një kohë më të mirë për të kapur qindra orë mirësi të mbushura me nerd. Falë spin-offit të Young Sheldon, tifozët e The Big Bang Theory do të kenë akoma mjaft për të parë kur seriali të përfundojë.

Nisur nga rreziqet, përrallat e Teorisë Big Bang nuk janë diçka që ju rekomandojmë. Nëse e bëni këtë, përdorni një VPN, të tillë si VyprVPN (lexoni rishikimin tonë VyprVPN), për mbrojtje shtesë. Streaming duke përdorur një shtesë shtesë Kodi është një mundësi më e mirë për shumicën e njerëzve, dhe ia vlen të shikoni se si ta përdorim së pari udhëzuesin Kodi.

Do të gjeni 11 sezonet e para të Teorisë Big Bang në disa versione rajonalë të Netflix, kështu që nëse jeni pajtimtar Netflix, përdorimi i një ofruesi VPN që mbështet Netflix, siç është ExpressVPN, është opsioni juaj më i mirë.

Nëse Teoria e Big Bang nuk është gjëja juaj, atëherë jepni vetes natën e pushimit dhe mësoni se si të shikoni filma falas në vend.

A keni rekomandime për të shikuar Teorinë e Big Bangut në internet? Ne do të donim të dëgjonim nga ju në komentet më poshtë. Faleminderit per kohen tuaj.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me