Si të shikojmë pa kohë në vitin 2020 sepse koha është e humbur

Megjithëse është në ajër tani, Timeless qëndron si një nga ato pak shfaqje të anuluara para kohës së tyre që ka një finale të kënaqshme. Ai ndjek tre udhëtarë kohë kur ata rregullojnë historinë amerikane nga sabotimi nga një organizatë misterioze e quajtur Rittenhouse. Nëse futeni në histori me një kthesë, është një mundësi shumë e mirë, për këtë arsye ne e kemi bashkuar këtë udhëzues se si të shikojmë pa kohë në internet.


Koha e transmetuar në NBC për sezonin e saj të parë, por u anulua sepse ato 16 episodet nuk morën audiencën që rrjeti dëshironte të shihte. Ne gjithashtu supozojmë se kostoja e lartë e bërjes së një shfaqje në të kaluarën ka luajtur rolin e saj; Veshjet e ngrira dhe karrocat e tërhequra nga kali nuk vijnë më të lira. 

Në fund të fundit, NBC vendosi të zgjedhë një sezon të dytë të Timeless. Sidoqoftë, pasi ato 10 episodë dolën jashtë, ata arritën në përfundimin se përçmimi i shfaqjes funksionoi më mirë, megjithëse jo para se të komisionuar një finale të veçantë dy-pjesës që lidhi pjesën më të madhe të skajeve të lirshme të shfaqjes.

Ashtu si shumë shfaqje të ngrohtë, Timeless nuk i goditi caqet që kërkoi rrjeti i saj, gjë që ishte një turp i vërtetë për fansat e saj. Shfaqja ofron një përzierje të mirë të historisë, veprimit dhe pezullimit amerikan, ndërsa personazhet dhe ndërveprimet e tyre do t’ju mbajnë të argëtuar. Shtoni në atë një histori shumë interesante gjithëpërfshirëse, dhe ju keni një shfaqje që do t’ju mbajë të argëtuar për të gjithë kohën e saj të shkurtër të kandidimit.

Me këtë udhëzues, ju mund të shikoni pa kohë nga kudo dhe të ndiqni aventurat e Lucy, Wyatt dhe Rufus për veten tuaj. Le të fillojmë.

Si të shikoni online pa kohë

NBC nuk ka asnjë shërbim transmetimi, kështu që ndryshe nga, të themi Arrow, nuk mund të shikosh pa kohë në një kanal të pronarit në internet. Në vend të kësaj, ju keni dy mundësi, varësisht se në cilën anë të Atlantikut jeni: Hulu dhe Netflix. Ju, sigurisht, mund të falsifikoni vendndodhjen tuaj duke përdorur një rrjet virtual privat, por ne do të arrijmë në atë.

Hulu është një shërbim i shkëlqyeshëm që ofron shumë shfaqje, mes tyre Archer dhe Tale The Handmaid, kështu që kur të kesh bërë me Timeless, ke shumë më tepër për të parë. Sidoqoftë, është në dispozicion vetëm në Shtetet e Bashkuara, kështu që ju do të goditni një geoblock nëse përpiqeni të hyni në sit nga kudo tjetër. 

pa kohë Hulu

Mënyra e vetme e besueshme për të arritur rreth një bllok është përdorimi i një VPN, një program që mund të prish vendndodhjen tuaj. Në rastin e Hulu, kjo është shumë e vështirë sepse shërbimi shkon në mënyrë aktive pas adresave IP të cilat i ka identifikuar se i përkasin një VPN. Prandaj, nëse nuk përdorni një nga VPN më të mirë për Hulu, do të keni një kohë të keqe. 

Nëse kjo tingëllon si sherr shumë dhe ju jeni në Evropë, ju jeni me fat: EU Netflix ka të dy sezonet e përjetshëm. Sidoqoftë, finalja e Dyfishtë Timeless mungon.

Netflix pa kohë

Netflix ka një koleksion edhe më të madh të shfaqjeve dhe filmave sesa Hulu, kështu që për mendimin tonë është një marrëveshje pak më e mirë se sa konkurrenti i saj – si bonus i shtuar, nuk ka reklama. Bëhet një marrëveshje edhe më e mirë nëse përdorni një nga VPN më të mirë për Netflix, pasi kjo do të heqë të gjitha kufizimet gjeo-kufizuese, do të thotë të keni akses në shumë shfaqje.

Si të shikojmë pa kohë pa kohë

Një tjetër mundësi, nëse dëshironi të shikoni gjithçka shumë atje, është të shkoni në rrugën e piraterisë. Ne kemi tre mundësi për ju, nëse jeni të interesuar për këtë. Do të fillojmë duke hedhur një vështrim në transmetimin e paligjshëm. Ka rreth një duzinë faqesh nga të cilat mund të zgjidhni, por ne si PutLocker sepse ju lehtë mund të çaktivizoni reklamat e tij duke përdorur cilindo nga bllokuesit tanë më të mirë të shfaqur.

Në fakt, edhe nëse preferoni të shkoni në rrugë ligjore, do të duhet të drejtoheni te PutLocker për të parë finale, pasi për ndonjë arsye Netflix nuk e ka atë. Pirateria kursen ditën këtu, pasi jo vetëm që janë të dyja sezonet në PutLocker, por edhe finalja është.

PutLocker pa kohë

Sidoqoftë, paralajmërohuni se ndoshta do të keni telashe, nëse jeni të kapur në faqet e vizitimit si kjo. Për këtë arsye, ju rekomandojmë të përdorni një nga zgjedhjet më të mira VPN dhe programin më të mirë antivirus kur vendosni kapelën tuaj të kafkës dhe kryqëzimeve..

Si të shikojmë pa kohë në Kodi

Një tjetër mundësi më pak se ligjore është të përdorësh Kodi, një platformë transmetimi mediatike e zhvilluar fillimisht për Xbox, por tani mjaft e disponueshme. Ju ndoshta mund të përdorni OS-në e automjetit tuaj për ta drejtuar atë, deri tani. Nëse dëshironi të dini pak më shumë rreth Kodi përpara se ta instaloni, kontrolloni udhëzuesin tonë të plotë për të marrë rrugën tuaj në Kodi.

Në përgjithësi, shtesa Poseidon është ajo ku gjeni shumicën e shfaqjeve dhe filmave televizivë, dhe Timeless nuk bën përjashtim. Në fund të fundit, ne e quajtëm atë një nga shtesat tona më të mira Kodi. Ka të dyja stinët, si dhe finalen në dispozicion për shikim.

Torrents pa kohë

Nëse të gjitha sa më lart ju duken argëtuese, por preferoni të shkoni në shkollë të vjetër, atëherë përrallimi i Timeless është shumë mundësi, megjithëse ju keni më pak zgjedhje sesa bëni zakonisht me shfaqje të tjera. Mungesa e popullaritetit pa kohë është pasqyruar nga numri shumë i vogël i përrallave që mund të gjenim. 

Torrents pa kohë

Asnjë fjalë nëse finale është përfshirë në sezonin 2 të sezonit Timeless, dhe ne do ta vlerësojmë nëse dikush mund të na tregojë në komentet më poshtë.

Si zakonisht me përrua, duhet të tregoheni shumë të kujdesshëm ose të rrezikoni të gjobiten. Ne kemi bashkuar një listë të VPN më të mirë për torrenting, të gjitha janë të garantuara për t’ju mbajtur larg syve të policëve të së drejtës gjatë shkarkimit.

Mendimet përfundimtare

Kohëzgjatja është një shfaqje mjaft e mirë që i kushton vëmendje të mprehtë detajeve historike, por prapë ofron një zbavitje zbavitëse përgjatë historisë së Shteteve të Bashkuara, me një kast të paharrueshëm dhe një mister intrigues. Shpresojmë që këshilla e mësipërme t’ju ndihmojë të shikoni atë dhe që ju të kënaqeni me sa më shumë.

Whatfarë mendoni për Koha? A kishte të drejtë NBC ta anulonte? Na tregoni në komentet e mëposhtëm dhe ndjejmë të lirë të ndajmë çdo mënyrë për të parë shfaqjen që mund të kemi humbur. Faleminderit që lexuat.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map