Si të shikojmë Goldbergs në vitin 2020 për disa nostalgji të viteve 80

Nëse jeni duke pyetur veten se si ishte të jetosh dhe të rritesh në vitet ‘80, atëherë The Goldbergs është shfaqja për tu parë. Shfaqja zhvillohet në Jenkintown, Pennsylvania, dhe ndjek një familje tipike amerikane. Pavarësisht nëse keni humbur disa episode apo sapo keni mësuar në lidhje me këtë sitcom argëtues të komedisë, udhëzuesi ynë do t’ju tregojë se si të shikoni në internet Goldbergs.


Shfaqja bazohet kryesisht në fëmijërinë e krijuesit të emisionit, Adam Frederick Goldberg. Një Adam 11-vjeçar luhet nga Sean Giambrone, dhe pjesa më e madhe e skenarit të shfaqjes është marrë nga ngjarje nga jeta reale që ai i ka realizuar përmes videove gjatë fëmijërisë së tij në vitet 1980. 

Që kur Goldbergs u transmetua për herë të parë në ABC në 2013, ajo është treguar në disa vende të ndryshme në të gjithë botën dhe gjithashtu ka një shfaqje spin-off, të quajtur Schooled.

Shikoni Goldbergs Online

Ka shumë shërbime në internet që ofrojnë prurje me cilësi të mirë për të parë The Goldbergs. Mënyra më e lehtë për ta parë është të shkoni drejtpërdrejt në faqen e internetit të ABC, pasi ato janë të disponueshme atje. 

si-të-shikojnë-the-goldbergs-abc

Nëse banoni jashtë SH.B.A., do të merrni një mesazh gabimi. Kjo është për shkak se ju keni goditur një geoblock. Për ta arritur këtë, do t’ju duhet një adresë IP e Sh.B.A. Mënyra jonë se si të merrni një udhëzues të adresave IP të Sh.B.A. mund t’ju ndihmojnë në këtë drejtim.

Nëse jeni anëtar i Amazon Prime Video, mund të gjeni The Goldbergs atje. Kjo ju lejon të blini episode individuale ose sezone të tëra. Kjo gjithashtu përfshin sezonin aktual dhe ato të mëparshme. Plus, anëtarët e rinj mund të shijojnë një provë 30-ditore falas të Amazon Prime Video, në mënyrë që të ulë pak.

Nëse nuk është i disponueshëm në vendin tuaj aktual, mund të përdorni udhëzuesin më të mirë VPN për Amazon Prime Video për të marrë rreth bllokut.

si-të-Watch-e-goldbergs-amazon-kryeministër

Hulu po tregon gjithashtu The Goldbergs dhe ofron një provë falas shtatë-ditore, kështu që të siguroheni që ju pëlqen shërbimi. Ashtu si episodet në ABC, Hulu është në dispozicion vetëm në SH.B.A., kështu që nëse jeni jashtë Amerikës, do të bllokoheni. Ju mund të përdorni një rrjet privat virtual për të marrë një adresë IP të Sh.B.A-së, dhe VPN-ja jonë më e mirë për copën Hulu ka disa rekomandime.

si-të-shikojnë-the-goldbergs-Hulu

Nëse nuk keni kohë për të parë shumë VPN, atëherë ju rekomandojmë të përdorni ExpressVPN. Do të ndryshojë vendndodhjen tuaj, por do të përfitoni gjithashtu nga gjerësia e tij e pakufizuar dhe siguria e shkëlqyeshme. (Mësoni më shumë rreth asaj se si të qëndroni të sigurt në internet me artikullin tonë të sigurisë VPN.) 

Alsoshtë gjithashtu VPN më e shpejtë në treg. Me ato veçori, ajo fitoi vendin e parë në VPN-në më të mirë për krahasimin e transmetimit. Lexoni rishikimin tonë ExpressVPN për më shumë informacion.

Shikoni falas Goldbergs

Nëse paratë janë të ngushta dhe pagesa ndjehet sikur ka muaj larg, atëherë do të jeni të kënaqur të dini se kemi gjetur disa faqe që tregojnë The Goldbergs falas. 

Ne e gjetëm PutLocker të ishte mjaft premtues, pasi i kishte të gjitha gjashtë sezonet në faqen e tij të internetit. Kini kujdes kur shikoni në faqet e transmetimit të paligjshëm, megjithatë, pasi mund të kenë viruse dhe malware të fshehura brenda rrjedhave të tyre.

si-të-shikojnë-the-goldbergs-putlocker

Mund të zbresësh gjithashtu në rrugën e përroit. Ka shumë site përrua në dispozicion, por ne kontrolluam Pirate Bay dhe gjetëm shumë skedarë në The Goldbergs që ndahen, nga sezoni një deri në episodet më të fundit. Sidoqoftë, ashtu si faqet e internetit me streaming falas, ekzistojnë rreziqe që mund të shkarkohen përrua.

si-të-Watch-e-goldbergs-the-pirate-bay

Duke përdorur një VPN, ju do të mbani adresën tuaj IP të fshehur nga sytë e çmendur dhe do të mbani veten të mbrojtur nga krimi në internet. NordVPN është i lartë në listën tonë. Ka siguri të shkëlqyeshme, e cila përfshin një ndërprerës vrasës dhe gjithashtu ka serverë të personalizuar nga kolegët. Nuk është çudi që është VPN-ja jonë më e mirë për përrua. Lexoni rishikimin tonë të NordVPN për të mësuar më shumë.

Shtë një ide e shkëlqyeshme të instaloni një program të mirë antivirus. Ne rekomandojmë Bitdefender sepse funksionon mirë në kohë reale. Nëse do të shkarkoni një përrua që kishte viruse, Bitdefender do të mbronte pajisjen tuaj. Lexoni rishikimin tonë të Bitdefender për më shumë informacion.

Shikoni Goldbergs në Kodi

Një tjetër mundësi është të përdorni Kodi. Nëse nuk e dini se çfarë është Kodi, me pak fjalë, është një teatër shtëpie me burim të hapur. Ju mund ta përdorni atë për të transmetuar, si dhe për të ruajtur dhe organizuar skedarët e mediave brenda tij. 

Ju mund ta përshtatni atë me preferencat tuaja, dhe ai funksionon në platforma të ndryshme, të tilla si desktop, macOS dhe Android. Shikoni udhëzuesin tonë Kodi për të filluar.

Vetë Kodi nuk është i paligjshëm (pjesa jonë ligjore është Kodi shkon në detaje). Aty ku uji bëhet me baltë është kur filloni të instaloni depo dhe shtesa për të hyrë në përmbajtje.

Disa prej tyre janë zyrtare dhe ligjore, por të tjerët, siç është shtesa Besëlidhja, nuk janë. 

Ne ishim në gjendje të siguronim hyrjen në të gjashtë stinët e Goldbergs përmes shtesës Poseidon, e cila është pjesë e depove të Kodil.

si-të-Watch-e-goldbergs-kodi

Shikoni listën tonë më të mirë të shtesave Kodi për më shumë rekomandime, në rast se dëshironi të provoni një tjetër. Ju lutemi mbani mend, sidoqoftë, kur përdorni Kodi për të parë Goldbergs që po e bëni këtë përmes një përrua. Përdorimi i një VPN është një domosdoshmëri për të mbuluar identitetin tuaj. 

Për ne, ai që duhet të përdorim është ExpressVPN, por mund të rekomandojmë edhe CyberGhost, pasi ofron një shërbim të shkëlqyeshëm. Ju mund të lexoni në lidhje me të në rishikimin tonë CyberGhost. Ju gjithashtu mund të shikoni VPN tonë më të mirë për mbledhjen Kodi për më shumë zgjedhje.

Mendimet përfundimtare

Ka mënyra të ndryshme për të parë në internet Gold Golds. Ju mund të shkoni në rrugë të thjeshtë dhe të përdorni një pajtim të paguar, të tilla si Amazon Prime Video. Thënë kështu, ju mund të zgjidhni rrugën e lirë dhe të përdorni faqet e transmetimit, përrua ose Kodi. 

Ne e dimë se kjo e fundit duket si një fushë e minuar atje, dhe ju ndoshta jeni të shqetësuar për shkarkimin e një virusi në vend të episodit që dëshironi të shihni. Sidoqoftë, nëse ndiqni këshillat tona për antivirus dhe VPN, duhet të jeni të sigurt.

Ne ju rekomandojmë të përdorni ExpressVPN. ’Shtë një nga VPN-të tona më të mira dhe siguria e tij e shkëlqyeshme do t’ju mbajë të sigurt nga çdo fatkeqësi që hasni. Ekziston gjithashtu një garanci për 30 ditë kthim parash, kështu që mund ta provoni para se ta blini.

Na tregoni nëse mund të rekomandoni një mënyrë tjetër për të parë në internet Goldbergs në seksionin e komenteve. Shikoni edhe artikujt tanë të tjerë të argëtimit. Faleminderit që lexuat.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map