Si të shikojmë amerikanët në vitin 2020 për Lojërat Spiunë Luaj

E vendosur në vitet 1980, Amerikanët ndjek një familje në dukje tradicionale nukleare që jeton në periferi të Uashingtonit, D. C. Megjithatë, e gjitha nuk është ashtu siç duket. Kjo për faktin se prindërit në familje janë në fakt spiunë sekretë sovjetikë, në mbulim të thellë. Aq shumë e thellë, në fakt, sa dy fëmijët e tyre nuk kanë asnjë ide mbi identitetin e tyre të vërtetë. Në këtë artikull, ne do t’ju tregojmë se si t’i shikoni Amerikanët në internet, në mënyrë që të zbuloni nëse gjithçka varet nga ata.


Duke parë shfaqjen, ju jeni zhytur në një botë intrigash, spycraft dhe tension të lartë. Personazhet kryesore, Elizabeth dhe Philip Jennings – të luajtura nga Keri Russell dhe Matthew Rhys – ekzistojnë në një gjendje të vazhdueshme paranoje dhe pasigurie, pasi ata duhet të zënë detyrat e tyre me mbajtjen e paraqitjeve, madje edhe përpara fëmijëve të tyre.

Kjo detyrë nuk bëhet më e lehtë kur Stan Beeman (luajtur nga Noah Emmerich) – një agjent i FBI-së që punon në kundërzbulim – befas bëhet fqinj i dyerve të ardhshme. Pleiftoni këtë me një interpretim të shkëlqyeshëm të Amerikës së vitit 1980 dhe ju keni një ferr të një shfaqje që ju mban vazhdimisht në gishtërinjtë tuaj.

Amerikanët përfunduan garën e saj gjashtë sezonale në vitin 2018, kështu që tani është koha e përsosur për të parë shfaqjen nëse nuk e keni tashmë, pasi do të jeni në gjendje të krijoni tërë gjërat pa pasur nevojë të prisni. Nga ana tjetër, nëse filluat të shikonit shfaqjen, por binin në një moment gjatë pesë viteve të saj, tani ka shumë mënyra për ju që të kapni.

Si të shikojmë amerikanët në internet

Edhe pse Amerikanët u krijuan nga dhe u transmetuan fillimisht në FX, tani që shfaqja ka mbaruar, ka një mori platformash të ndryshme streaming që mund t’i shikoni në.

Si-to-Shikoj-the-amerikanëve-Amazon

Së pari është Amazon Prime Video, ku ju mund të transmetoni të gjashtë stinët nëse jeni anëtar i Kryeministrit, ose mund ta blini atë një episod ose sezon në një kohë, nëse nuk jeni. Do sezon kushton 12,99 dollarë, ndërsa një episod i vetëm do ju kushtojë 2.99 dollarë. Nëse nuk jeni të njohur me shërbimin e transmetimit të Amazon, shikoni udhëzuesin tonë se si të shikoni Amazon Prime Video.

Amerikanët janë gjithashtu në dispozicion në iTunes. Sidoqoftë, krahasuar me Amazon, ky është një opsion më i shtrenjtë, pasi çdo sezon kushton me 19,99 $, dhe nuk ka asnjë mundësi për të blerë episode individuale. 

Si-të-Watch-e-amerikanët-iTunes

Duhet të keni parasysh gjithashtu se iTunes ofron vetëm shfaqje TV në gjashtë vende, këto janë SH.B.A., Kanada, Francë, Britani e Madhe, Gjermani dhe Australi. Për të marrë rreth këtij kufizimi, mund të përdorni një VPN për të marrë një adresë IP të Sh.B.A-së.

Duke vazhduar më tej, ju gjithashtu mund të shikoni pesë sezonet e para të shfaqjes në Netflix, por vetëm nëse jeni të vendosur në një nga tre vendet – Gjermani, Suedi dhe Zvicër – për shkak të geobllokimit të Netflix. 

Si-to-Shikoj-the-amerikanëve-Netflix

Thënë kështu, ju mund të përdorni një VPN për të trajtuar këtë problem, por ndalimi i Netflix VPN mund të jetë i vështirë për tu shmangur. Prandaj, shikoni listën tonë të VPN më të mirë për opsionet Netflix, në mënyrë që të shikoni shfaqjen me, për shembull, me një adresë IP gjermane.

Tjetra është Vudu, ku mund të blini çdo sezon të Amerikanëve me 12,99 dollarë ose çdo episod me 1.99 dollarë. Për më tepër, episodi pilot ofrohet falas, duke e bërë Vudu një mundësi të shkëlqyeshme nëse nuk shiteni plotësisht në konceptin e shfaqjes. 

Si-to-Shikoj-the-amerikanëve-Vudu

Për fat të keq, Vudu është në dispozicion vetëm për banorët e Sh.B.A dhe Meksikës, kështu që ju rekomandojmë të merrni duart tuaja në një adresë IP meksikan, nëse ju pëlqen kjo mundësi.

Microsoft gjithashtu ofron shfaqjen në shitje sipas kërkesës, me secilën episod që mbart një çmim prej 2.99 $ dhe çdo sezon që varion nga 14,99 $ në 24,99 dollarë. Shfaqjet televizive janë në dispozicion vetëm nga Microsoft në 20 vende të zgjedhura, duke përfshirë SH.B.A., MB, Meksikë, Kanada, Zelanda e Re, Brazili dhe Japonia, si dhe shumica e Evropës Perëndimore dhe Skandinavia. 

Si-to-Shikoj-the-amerikanëve-Microsoft

Do të duhet të përdorni një metodë pagese nga njëra prej këtyre vendeve për të parë shfaqjen, kështu që përdorimi i një VPN nuk do t’ju ndihmojë në këtë rast.

Më në fund, njerëz nga Australia, Austria, Kanada, Franca, Gjermania, Japonia, Zvicra, Mbretëria e Bashkuar dhe Sh.B.A mund të blejnë Amerikanët nga Google Play Store. Do sezon do t’ju kushtojë ose 22,99 $ ose 24,99 $, dhe një episod kushton 2.99 $. 

Si-to-Shikoj-the-amerikanëve-GooglePlay

Për të parë rreth kufizimeve të vendit, mund të hidhni një vështrim VPN tonë më të mirë për zgjedh Android, të gjithë janë të aftë të mashtrojnë Play Store.

Si të shikojmë amerikanët në internet falas

Nëse nuk preferoni të shpenzoni paratë tuaja të fituara nga vështirësia për të parë Amerikanët, ekzistojnë mundësi falas për ju, gjithashtu. Sidoqoftë, para se të shikoni këto mundësi, duhet të përgatiteni vetë në përputhje me rrethanat. 

Faqet me streaming falas në përgjithësi financojnë operacionet e tyre përmes reklamave me hije pop-up që shpesh mbajnë malware, prandaj sigurohuni që së pari të shkarkoni një nga bllokuesit tanë më të mirë të pop-up.

Ju gjithashtu duhet të siguroheni që të instaloni një nga shënimet në listën tonë të softuerit më të mirë antivirus, pasi pajisjet tuaja lehtë mund të preken nga kriminelët në internet dhe të infektohen me forma të ndryshme të malware, edhe pas vetëm një vizite të vetme.

Si-to-Shikoj-the-amerikanëve-Putlocker

Të gjitha këto që thanë, ne kontrolluam faqet e lira të transmetimit PutLocker dhe CouchTuner dhe gjetëm të gjashtë stinët e shfaqjes në dispozicion për të dy. Disa prej lidhjeve janë prishur, por secila faqe ofron disa pasqyra për çdo episod, kështu që lehtë do të jeni në gjendje të gjeni atë që funksionon.

Si-to-Shikoj-the-amerikanëve-CouchTuner

Meqenëse transmetimi i përmbajtjes së mbrojtur nga e drejta e autorit në këtë mënyrë është e paligjshme, ne gjithashtu rekomandojmë të shkarkoni një nga opsionet tona më të mira VPN, pasi në varësi të vendit ku jetoni, mund të përballeni me pasoja ligjore për të parë Amerikanët në këto site.

Si të shikojmë amerikanët në Kodi

Kodi është një tjetër mundësi e shkëlqyeshme për të parë Amerikanët falas. Nëse nuk keni dëgjuar kurrë më parë për platformën, patjetër që duhet të lexoni udhëzuesin tonë Kodi. Për ta përmbledhur, Kodi është një platformë me burim të hapur ku mund të instaloni depo, dhe ne kemi përpiluar një listë të dobishme të depove më të mira të Kodi për lehtësinë tuaj.

Si-to-Shikoj-the-amerikanëve-Poseidon

Këto repo përmbajnë disa shtesa, disa prej të cilave janë të mbushura me biblioteka gjigande televizive dhe filmash. Gjetja e shtesës së duhur gjithashtu mund të jetë konfuze, kështu që lista jonë e shtesave më të mira të Kodi do të jetë shumë e dobishme nëse vendosni Kodi për herë të parë.

Si-to-Shikoj-the-amerikanëve-Poseidon

Ne kontrolluam dy shtesa të njohura për përmbajtjen televizive – Poseidon dhe Incursion – dhe gjetëm të gjashtë stinët e Amerikanëve të disponueshme për t’u transmetuar në të dy. Ashtu si me opsionet tona të tjera të transmetimit falas, Kodi është i paligjshëm kur përdoret për këtë qëllim, kështu që sigurohuni të mbroni veten me një nga VPN-të tona më të mira për zgjedh Kodi.

Torrentët e Amerikanëve

Më në fund, përrua është gjithmonë një mundësi kur kërkoni një mënyrë për të marrë përmbajtje të mbrojtur nga e drejta falas. Sidoqoftë, para se të ngritni flamurin e zi, gjithnjë mbani mend se përralla është e paligjshme dhe, në varësi të vendit ku jetoni, mund të sjellë pasoja të rënda juridike. Kështu, sigurohuni që të shkarkoni Torrentë vetëm nëse jeni të mbrojtur nga një prej VPN-ve tona më të mira për përrua.

Si-to-Shikoj-the-amerikanëve-Torrents

Ashtu si me faqet e transmetimit, përrua mund të jetë e rrezikshme. Faqet e strehimit janë mbushur me përralla të rreme dhe malware, kështu që gjithmonë duhet të kërkoni ngarkues të besueshëm ose përrua me komente që vërtetojnë vërtetësinë e tyre. Për mbrojtje shtesë, sigurohuni që keni një nga programet më të sigurt antivirus të ngritur dhe aktiv, gjithashtu.

Mendimet përfundimtare

Ekziston një numër mahnitës i opsioneve për të shikuar Amerikanët, pavarësisht nëse jeni i gatshëm të paguani për të apo jo. Fatkeqësisht, shumica e rrugëve ligjore janë të bllokuara nga kufizimet e rajonit, kështu që nëse nuk ju ndodh të jetoni në një nga vendet e përmendura më lart, do të dëshironi të armatoseni me një VPN për të parë shfaqjen përmes burimeve më pak zyrtare ose të merrni rreth gjeobllokut.

Whatfarë mendoni për Amerikanët? A ju sjell shfaqja në buzë të sediljes tuaj ndërsa tensioni ndërtohet dhe spiunët tanë i shpëtojnë shumë shpejt zbulimit dhe zbulimit? Përndryshe, a e shihni se është shumë e ngadaltë për shijet tuaja dhe dëshironi që të ketë ndonjë veprim më shumë për të bërë erëza gjërat? Na tregoni në komentet më poshtë. Faleminderit që lexuat.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map