Si ta shikoni telin në internet në vitin 2020 sepse është shumë e mirë për TV

Teli është një nga shfaqjet televizive më të rëndësishme të krijuara ndonjëherë. Ajo debutoi në 2002 në HBO dhe hodhi nofullat në të gjithë botën falë tregimeve të saj të gjalla dhe pamjes së papërpunuar të rrugëve të vështira të rrugëve të vështira të Baltimorit, kryeqyteti i vrasjeve të Sh.B.A-së në atë kohë. Për tu siguruar që të gjithë marrin një shans për ta provuar atë, ne kemi bashkuar këtë udhëzues se si ta shikojmë Wire në internet.


Me pak fjalë, The Wire është për një grup të policëve që shkojnë pas peshqve të mëdhenj në tregtinë lokale të drogës duke përgjuar telefonat e tyre, por ai përshkrim është sikur të thuash që Mona Lisa është vetëm një portret. Gjatë pesë sezoneve, shkrimtari David Simon na çon në një turne në rrugët mesatare të një qyteti të varfër, duke trajtuar çështje sociale, siç janë varësia e drogës, gjendja e shkollave dhe varfëria.

Alsoshtë gjithashtu një shfaqje politike në shumë mënyra, duke na treguar marrëdhëniet e dhomës së prapme që kanë formuar një qytet thellësisht të korruptuar dhe luftimet që e kthejnë një departament policie në një automjet për ngjitjen e njerëzve në shkallët sesa një mënyrë për të mbrojtur dhe shërbyer njerëzit e qytetit. 

Simoni tërhoqi përvojën e tij si një gazetar i Baltimore, dhe kjo tregon. Linedo linjë dialogu duket e rrëmbyer nga jeta. Personazhet janë dhënë në mënyrë të përkryer, nga narcisisti Jimmy McNachel deri tek ujku i vetmuar Omar dhe ambiciozi Stringer Bell, të gjithë ata do të qëndrojnë me ju vite pas shikimit të montazhit të famshëm të episodit. 

Mjaft e depiluar lirike, sidoqoftë. Le të hedhim një vështrim se ku mund ta shikojmë Wire në internet. Përndryshe, nëse do të dëshironit që një Bregu më West të dëshironi të mbani intensitetin e The Wire, ne ju rekomandojmë udhëzuesin tonë se si të shikoni Shield, një shfaqje po aq e mirë që ra në borë nga The Wire.

Shikoni tela në HBO Tani

Mënyra më e lehtë për të parë Wire është të merrni një pajtim në HBO Tani, shërbimi i transmetimit të HBO. Kushton 15 dollarë në muaj dhe do t’ju lejojë të përdorni jo vetëm The Wire, por për të gjitha seritë e shkëlqyera të HBO, përfshirë Game of Thrones dhe Westworld. Nuk është e lirë, por ia vlen.

The-Wire-HBO

Kjo tha, nëse nuk jeni jashtë SH.B.A., nuk mund të hyni në HBO Tani sepse është prapa një geoblock. Kjo kryesisht ka të bëjë me çështjet e licencimit, por është një dhimbje e vërtetë për tifozët e programimit të HBO. Nëse dëshironi të përdorni HBO Tani nga jashtë SH.B.A., do të keni nevojë për një rrjet virtual virtual.

Me pak fjalë, një VPN kodon lidhjen tuaj dhe ju lejon të paraqiteni sikur jeni diku tjetër. Në këtë rast, do të jetë 48-ta e Poshtme. Të gjitha shërbimet VPN nuk e presin mustardën, sepse HBO është xheloze për produktet e saj, kështu që ju nuk mund të regjistroheni në asnjë. Ne kemi bërë veprat e këmbëve dhe gjetëm VPN më të mirë për HBO Tani. Nëse jeni të padurueshëm, ExpressVPN është basti juaj më i mirë.

Në kohën e shkrimit, Netflix, Amazon Prime Video dhe Hulu nuk e ofruan Wire për shikim, kështu që HBO Tani është opsioni i vetëm legjitim i transmetimit që keni.

Shikoni telin në internet falas

Fjala operative në atë fjali është megjithatë “legjitime”. Ka shumë mënyra për të shikuar sezonet e Wire 1 nga 5 në internet falas. Thjesht duhet të jesh i gatshëm t’i heqësh duart tuaja të ndyra. Ne do të flasim së pari në faqet e internetit të transmetimit në internet para se të kalojmë te opsionet tuaja me Kodi dhe përrua.

Putlocker është ndoshta faqja e internetit më e mirë për transmetim – ishte opsioni ynë i vetëm kur hulumtonim se si të shikojmë artikullin Outlander, për shembull – dhe i ka të gjitha pesë stinët e The Wire në dispozicion për transmetim. Një klik i shpejtë duke klikuar rreth tregon se të gjitha skedarët po funksionojnë gjithashtu.

The-Wire-Putlocker

Sidoqoftë, aq sa na pëlqen Putlocker, do t’ju duhet të instaloni një nga bllokuesit tanë më të mirë para se të shkoni atje ose do të përfundoni duke i shqyer flokët në zhgënjim për shkak të të gjitha reklamave që bllokojnë ekranin në faqen e internetit. . Përdorimi i softverit më të mirë antivirus nuk është një luks i padrejtë, gjithashtu, pasi shumica e cookies në uebfaqe duket se infektohen me malware.

Shikoni telin në Kodi

Një tjetër mundësi është të përdorim Kodi, një shtrirje mediatike e zhvilluar për Xbox por tani në dispozicion për çdo pajisje të imagjinueshme. Ju ndoshta mund ta drejtoni atë në frigoriferin tuaj në këtë pikë. Ne hodhëm një vështrim të shpejtë dhe Teli aktualisht është në dispozicion në Poseidon, të cilin mund ta gjeni nën repo Kodil, një nga depot më të mira të Kodi.

The-Wire-Kodi

Për të mësuar se si të gjeni dhe instaloni Kodil, shikoni udhëzuesin tonë Kodi, i cili ka të gjitha udhëzimet që mund të keni nevojë ndonjëherë. Ju mund të dëshironi të merrni një xhandar në artikullin tonë më të mirë VPN për Kodi ndërsa jeni në të sepse transmetimi përmes Kodi nuk është saktësisht i ligjshëm. Kjo përveç nëse, sigurisht, ju pëlqeni të merrni njoftime për ndalimin dhe dëshirën nga ofruesi i shërbimit tuaj të internetit.

Torrentët e telit

Një opsion i fundit është të shikoni Wire është përmes përrua, por zbatohen paralajmërimet e zakonshme. Pirateria është e paligjshme pothuajse kudo, kështu që një VPN është një domosdoshmëri absolute. Për shkak se shumica e VPN-ve dështojnë të mbrojnë në mënyrë adekuate të dhënat tuaja, ne ju rekomandojmë të përdorni vetëm ato në përzgjedhjen tonë të VPN më të mirë për përrua ose mund të përballeni me gjoba që mund të shkojnë në mijëra.

Me paralajmërimin e duhur, ne jemi të kënaqur të raportojmë që pasqyra e Pirate Bay që kemi përdorur ishte e mbushur me përrua të The Wire. 

The-Wire-Torrents

Siç mund ta shihni, ju jeni të prishur për zgjedhje. Plus, ju merrni kënaqësinë të shikoni një shfaqje në lidhje me mbikëqyrjen e policisë duke anashkaluar mbikëqyrjen dixhitale.

Mendimet përfundimtare

Këshillat e mësipërme duhet t’ju sjellin mirë në rrugën tuaj për të shikuar Wire në internet. Megjithëse HBO Tani është mënyra më e mirë për ta kapur atë, veçanërisht nëse përdorni ExpressVPN, ekzistojnë mënyra të jashtëligjshme gjithashtu. Përdorimi i një VPN është gjithashtu një ide e zgjuar në ato raste.

Shpresojmë që të shijoni atë që është ndoshta shfaqja më e mirë televizive e bërë ndonjëherë, dhe ju lutemi na tregoni në komentet më poshtë nëse kemi humbur rrugët e tjera për të parë që McNachel të ketë probleme. Faleminderit per leximin.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me