Si ta shikoni Ligën e Kampionëve Online në vitin 2020

Champions League është një nga turnet më konkurrues të futbollit në botë, me skuadrat më të mira të klubeve nga ligat evropiane që luftojnë për titullin çdo vit. Sigurimi i të drejtave të transmetimit është po aq konkurrues. Me mbi 300 milion shikues të akorduar në lojërat më të mëdha, tregu është fitimprurës.


Të kuptosh se si ta shikosh mund të jetë e ndërlikuar, veçanërisht nëse jeton jashtë Evropës. Lojërat kanë një zakon të lëvizin rreth orareve, dhe mund të lëvizin në një kanal tjetër, çdo herë e më pas, gjithashtu. Ne e kemi bashkuar këtë udhëzues për t’ju treguar se si të shikoni Champions League. Nëse jeni më shumë një adhurues i luftës, shikoni udhëzuesin tonë për të parë UFC në internet.

Në një botë perfekte

Shikoni Champions League Online

Vendi më i mirë për të parë një lojë është stadiumi. Biletat për lojërat e Ligës së Kampionëve në klubet më të mëdha mund të jenë si pluhur ari, megjithëse, shpesh kërkojnë pjesëmarrje në lojëra të tjera vetëm për t’u futur në një barazim për të blerë një të tillë. Biletat e mikpritjes janë zakonisht në dispozicion, por ato mund të kushtojnë qindra dollarë.

Kujdes nga faqet e internetit që pretendojnë të kenë bileta për shitje, pasi shumë prej tyre janë false. Procesi i marrjes së biletave të duhura ndryshon nga klubi në klub. Shpesh mund të gjeni diskutime se si ta bëni këtë në faqet zyrtare të ekipit ose forume të moderuar të tifozëve në faqet e internetit të tilla si Reddit.

Nëse nuk mund të merrni bileta ndeshje, vendi tjetër më i mirë për të parë është një bar sportiv. Ndoshta ju mund të gjeni një nga ata pa ndihmën tonë nëse jetoni afër një qyteti të madh. Nëse preferoni të shikoni nga shtëpia, megjithatë, ka shumë mundësi të shkëlqyera.

Shumë vende e kanë Ligën e Kampionëve në TV kabllor ose satelit, prandaj shikoni për të parë se çfarë është në dispozicion për ju në vend. Ekzistojnë gjithashtu shumë shërbime transmetimi, të paguara dhe falas, që mund t’i përdorni. Softueri, siç është Kodi, gjithashtu mund të ndihmojnë. Nëse doni të shikoni lojëra më të vjetra, përrallat janë një opsion.

Futbolli në SH.B.A..

Futbolli po bëhet më i popullarizuar në Sh.B.A, me një ligë në rritje dhe Kombëtarja e grave është kampioni aktual botëror. Shikimi i futbollit jashtë shtetit është më i lehtë se kurrë me Champions League dhe turne të tjera që transmetohen në kanalet amerikane. VPN më e mirë për ESPN janë pak ndihmë, megjithëse, pasi ai kanal nuk transmeton Ligën e Kampionëve.

Të drejtat e Sh.B.A-së për këtë turne mbahen nga Turner Broadcasting System dhe Univision. Kanali TNT i Turner tregon lojërat në anglisht, ndërsa Univision ka koment në spanjisht. Univision duket se ka më shumë vlerësime pozitive sesa TNT, kështu që mbase është koha që të mësoheni në spanjishten tuaj.

Rrjedhur me pagesë

DAZN ofron të gjitha lojërat e Champions League dhe është në dispozicion në pjesën më të madhe të botës. Për 9,99 dollarë në muaj, mund të shikoni lojëra të drejtpërdrejta dhe të transmetoni të tjerët nga java ose dy javën e kaluar. Në përvojën tonë, cilësia është e mirë, por jo në nivelin e kabllove, dhe do të shihni rrëmujë të rastit gjatë lojërave live..

Ka një përzgjedhje të mirë edhe të sporteve të tjera, përfshirë NFL, NBA, F1 dhe boksin.

dazn

DAZN është i disponueshëm në shumicën e vendeve, por ka shumë kompani streaming që operojnë në vetëm një ose një pjesë të vogël të vendeve. Për shembull, në Australi, Optus ju lejon të ndeshni lojërat e Champions League, si dhe Premier League dhe ndërkombëtarët.

Nëse një shërbim është i kufizuar në një vend të caktuar, mund të jeni në gjendje ta përdorni atë diku tjetër duke përdorur një rrjet privat virtual. Disa shërbime përpiqen të zbulojnë dhe bllokojnë VPN-të, por të tjerët janë të lumtur që pranojnë të paguajnë klientët kudo që të munden. Shikoni VPN-në tonë më të mirë për udhëzuesin e transmetimit për më shumë rreth asaj që bën dhe nuk funksionon.

Streaming Champions League falas

Nëse keni ngecur diku ku nuk mund të përdorni një shërbim të paguar, mund të provoni të gjuani për një rrjedhë falas. Ka shumë faqe në internet që transmetojnë Ligën e Kampionëve, siç është Couchtuner, por transmetimi është i paligjshëm në shumë vende, kështu që mund të jetë një ide e keqe për ju që ta bëni këtë.

UEFA, e cila drejton Ligën e Kampionëve, ka aplikacionin e vet për transmetim të drejtpërdrejtë, i cili, për fat të keq, është i kufizuar në statistikat audio dhe live. Sidoqoftë, ato shfaqin pikat kryesore, kështu që është një mënyrë e shkëlqyeshme për të kapur lojërat që keni humbur. Ju gjithashtu mund të shikoni barazimet për çdo raund. Aplikacioni është në dispozicion për Android dhe iOS.

Nëse po përpiqeni të gjeni diku që tregon finale për Ligën e Kampionëve ose Europa League, ato supozohet se do të tregohen falas. Bërja e finales falas është zakonisht një kusht që UEFA insiston kur të negociosh të drejtat. Në Mbretërinë e Bashkuar, për shembull, BT Sport transmetoi të dyja finalet herën e fundit, kështu që mbani një sy këtë sezon.

Kodi dhe Champions League

Shikimi i futbollit në Kodi

Kodi është një media player i gjithanshëm, që ju lejon ta rregulloni me shumë shtesa, disa prej të cilave mund të përdoren për transmetim. Lexoni udhëzuesin tonë Kodi për më shumë detaje.

Nëse dëshironi ta rregulloni për transmetim, hidhini një sy pjesës sonë në depot më të mira të Kodi. Do të gjeni disa opsione të mira atje. Nëse nuk jeni duke luajtur me softuer, mund të merrni një version me porosi të bërë për ju. Artikulli ynë për ndërtimet më të mira të Kodit ka këshilla se çfarë të zgjedh.

Ekzistojnë edhe disa shtesa për adhuruesit e sportit. Nuk do të ishit këtu nëse nuk do të ishte ju, kështu që shikoni udhëzuesin tonë për shtesat më të mira të Kodi për sportet.

Torrentet e futbollit

Torrentimi është një zonë e ligjshme gri dhe duhet të tregoni kujdes nëse jeni duke gjuajtur rreth faqeve të internetit përrua. VPN-të tona më të mira për përrua mund të bëjnë lidhjen tuaj më të vështirë për tu shkelur sesa një Juventus i katërt. Përdorni një dhe nuk ka asnjë mënyrë që të tërhiqeni jashtë.

Disa ofrues të shërbimeve të internetit përdorin inspektimin e thellë të paketave për të përplasur rrëmujët. Nëse kjo ndodh, shpejtësia juaj e shkarkimit do të godasë në tokë më shpejt se Neymar nën kontakt fizik. Nëse shpejtësitë tuaja nuk janë ato që mund të jenë, mënyra jonë për të shpejtuar udhëzuesin tuaj të lidhjes në internet mund t’ju ndihmojë të merrni disa megabits më shumë në sekondë.

Mendimet përfundimtare

Ka shumë mënyra për të parë Ligën e Kampionëve, zyrtare dhe jozyrtare, por nëse ka ndonjë futboll që na ka mësuar, është se rregullat janë atje për t’u përkulur. Mundohuni të përdorni metodat zyrtare nëse është e mundur. Ata janë me cilësi më të mirë dhe keni më pak të ngjarë të bini viktimë e krimit në internet.

Nëse jeni në një pjesë të botës ku nuk mund të keni akses në një shërbim zyrtar, ka mënyra për të marrë rreth bllokimeve rajonale. Udhëzuesi ynë për geoblocking do t’ju ndihmojë të përdorni shërbimet e transmetimit, pavarësisht nga vendndodhja juaj.

Nëse jeni të dëshpëruar për të parë ndeshjen e fundit, por nuk mund të gjeni kudo që e tregon atë, shpresojmë që të kemi ndihmuar. Nëse keni përdorur këshillat këtu me sukses, ose dini një mënyrë tjetër për të parë Champions League, na tregoni në komentet më poshtë. Faleminderit per leximin.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map