Si ta shikoni Grimm Online në vitin 2020: Gjuetia e Përbindëshve në Oregon

Grimm është një nga shfaqjet e çuditshme, por megjithatë Addictive atje atje sot. Pason aventurat e Nick Burkhardt, një detektiv vrasjesh në Portland, Oregon, i cili një ditë zbulon se ai është trashëgimtari i një trashëgimie të gjahtarëve përbindës. ’Shtë një gjë e domosdoshme për këdo në një realizëm magjik, kështu që ne kemi bashkuar këtë udhëzues se si të shikojmë Grimm në internet.


Bota e Grimm është ajo ku kafshët, të quajtur Wesen në derrin gjerman të shfaqjes, ecin midis nesh në maskën njerëzore, format e tyre të vërteta bëhen të dukshme vetëm kur duan të shihen. Ekziston një grup i zgjedhur i njerëzve të rregullt që mund t’i shohin ata në kushte normale, megjithatë – Grimms. Talenti kalohet nga brezi në brez dhe Nick është i fundit në një linjë të gjatë.

Për shekuj me radhë, Grimms kanë vepruar si gjyqtar, juri dhe ekzekutues i Wesen, dhe një pjesë e madhe e shfaqjes ka të bëjë me Nick që balancon punën e tij si polic me atë të thirrjes së tij si Grimm. Në përgjithësi ai merr një rrugë më të butë se pararendësit e tij, që e çojnë atë dhe shikuesin, për të zbuluar botën e pasur Wesen në të gjithë lavdinë e saj fantastike.

Shfaqja ka momentet e saj të errëta – Wesen janë kafshë që mund t’i heqin njerëzit gjymtyrë nga gjymtyrët, por në përgjithësi luan quirkiness e personazheve të saj dhe botën e ftohtë që shkrimtarët krijuan. Nëse ju pëlqen shfaqje që bëjnë gjëra jashtë murit, Grimm është për ju. Ekziston mjaft procedural policor atje, megjithëse, nëse doni pushim nga Shield ose The Wire, mund të jetë një opsion i mirë.

Thënë kështu, ka një gabim në Grimm, të cilin e ndan me shumë të tjerë. Tapa cilësore, pothuajse në rënie, pas sezonit 4. Megjithëse ka ende episodet e mira në sezonin 5 dhe sezonin 6, finalja ishte një përfundim pas shkrimeve të shkëlqyera dhe skenave të tensionuara të katër sezoneve të para. ’Shtë më mirë të gjykoni vetë, prandaj, le të fillojmë.

Si ta shikoni Grimm Online

Grimm është i disponueshëm për transmetim të paguar në Amazon Prime Video dhe Netflix. Amazon Prime Video e ofron atë në Sh.B.A dhe Evropë, ndërsa Netflix e ka vetëm në Evropë. Nëse nuk jeni në një prej atyre rajoneve, ose nuk doni të merrni një pajtim të dytë, ne do t’ju tregojmë se si t’i kaloni ato geoblocks më poshtë.

Grimm-amazon-kryeministër

Në Amazon Prime Video, është në dispozicion në tërësinë e saj, kështu që ju mund të largoheni larg. Për shkak se Amazon ka një tendencë të keqe për të thithur të dhënat tuaja, megjithatë, ne ju rekomandojmë të përdorni një rrjet privat virtual për të mbrojtur veten. Ne kemi një artikull mbi VPN më të mirë për Amazon Prime Video për ju që të shikoni. Si një bonus, ju mund ta përdorni atë për të anashkaluar disa geoblocks që vë Amazon.

Sa i përket Netflix, të gjashtë stinët janë në dispozicion në BE, si dhe në të gjitha vendet, Bosnjë dhe Hercegovinë. Nëse nuk jeni në ndonjë prej atyre vendeve, por prapëseprapë dëshironi të shikoni Grimm në Netflix, do t’ju duhet një VPN që mund të kalojë në ndalimin e Netflix VPN. Ne ju rekomandojmë të përdorni VPN-në më të mirë për Netflix, ExpressVPN, i cili ka serverë në të gjithë Evropën, si dhe një në Bosnje.

Grimm-Netflix

Si ta shikoni Grimm Online falas

Siç e dini ndoshta, ka edhe shumë faqe interneti të papaguara të transmetimit, dhe disa prej tyre ofrojnë Grimm. Thënë kjo, përdorimi i tyre mbart një rrezik të madh sepse të gjitha ato vijnë të ngarkuara me reklama pop-up të ngarkuar me malware, kështu që ju rekomandojmë të përdorni një nga bllokuesit tanë më të mirë pop-up në lidhje me ndonjë prej zgjidhjeve më të mira antivirus para se t’i vizitoni.

Grimm-PutLocker

Ashtu si me shumicën e shfaqjeve, Outlander duke qenë një shembull i mirë, opsioni më i mirë nga deti i faqeve të internetit me streaming falas është PutLocker. Ka të gjashtë stinët e Grimm dhe një kthesë e shpejtë përmes një bande prej tyre nuk tregon episode apo skedarë të korruptuar. Përveç reklamave, nëse vendosni të shkoni në PutLocker, jeni mirë të shkoni. Ne gjithashtu kontrolluam Couchtuner, por shumica e lidhjeve atje u prishën.

Si të shikojmë Grimm në Kodi

Nëse nuk jeni aspak të keq për pakujdesi, ju keni një mundësi më të madhe për transmetim, përkatësisht Kodi. Kjo bibliotekë e mediave me burim të hapur mund të marrë ca punë për të filluar, por atëherë do të keni qasje në pothuajse çdo film, shfaqje TV dhe kanal sportiv atje (shikoni shtesat tona më të mira Kodi për sportet nëse shikoni njerëzit marrin djersë). 

grimm-kodi

Ne bëmë disa gërmime dhe zbuluam se Poseidoni ka të gjitha gjashtë stinët e Grimm. Mund ta gjeni nën Kodil, i cili është një nga depot më të mira të Kodi dhe duhet të jetë i instaluar. Nëse keni probleme, megjithatë, ne kemi një udhëzues të plotë Kodi që do t’ju ndihmojë. Ne gjithashtu ju rekomandojmë të përdorni një nga VPN-të tona më të mira për Kodi pasi përdorimi nuk është saktësisht i ligjshëm.

Grimm Torrents

E fundit, por jo më pak e rëndësishme, ju mund ta shihni Grimm-in me modën e vjetër duke torrentuar skedarët dhe duke shikuar atë nga hard drive-i juaj. Një vështrim i shpejtë rreth pasqyrës sonë të preferuar The Pirate Bay tregon se duhet të jeni në gjendje të tërhiqni të gjitha stinët së bashku, por mund t’ju duhet të shikoni se cilat përralla janë legjitime dhe cilat nuk janë.

Grimm-torrent

Nuk është shfaqja më e mirë që kemi parë, por duhet t’ju bëjë të shikoni aventurat e Nick në kohën e duhur. Për qëllime praktike, përleshja është e paligjshme, megjithatë, prandaj përdorni një nga VPN-të tona më të mira për zgjedhjen e torrenteve ose merrni një nga ato njoftimet e këqija në kutinë tuaj postare.. 

Sidoqoftë, seriozisht: kurrë përrua pa u aktivizuar VPN.

Mendimet përfundimtare

Kjo përmbledh të gjitha mënyrat, për të cilat mund të mendonim, legale dhe të paligjshme, që ju të shikoni Grimm. Ne ju rekomandojmë të kontrolloni shfaqjen nëse jeni në idenë se ekziston një botë që ekziston njëkohësisht me tonën ose nëse thjesht ju pëlqen ideja e monsters që vrapojnë në rrugë nëpër Portland.

Na tregoni nëse kemi humbur ndonjë rrugë në komentet më poshtë ose të ndajmë mendimin tuaj për shfaqjen. Faleminderit që lexuat, dhe argëtohuni duke parë Grimm.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map