Bitdefender vs Kaspersky: Výběr nejlepšího antiviru pro rok 2020

Bitdefender a Kaspersky patří mezi nejlepší antivirový software na trhu. Oba přicházejí s vynikajícími ochrannými známkami, množstvím funkcí a plánů, které podporují více zařízení. Liší se však v několika oblastech, jako je uživatelská přívětivost a podpora.


V tomto srovnání Bitdefender vs Kaspersky se podíváme, jak se antivirové viry otřásají v pěti kolech. Přestože mají tyto dvě funkce podobné vlastnosti a ceny, existují drobné rozdíly, které by každé kolo měly zajímavé.

Porovnání poskytne přehled antivirového softwaru, proto vás žádáme, abyste si přečetli naši recenzi Bitdefender a kontrolu Kaspersky Anti-Virus, kde najdete všechny podrobnosti o každé službě..

Nastavení boje: Bitdefender vs Kaspersky

Bitdefender a Kaspersky patří mezi nejlepší antivirové ochrany. V našem průvodci nejbezpečnějším antivirovým softwarem si vzali první, respektive třetí, takže buď bude stačit, pokud se budete starat o bezpečnost.

To se však liší v jiných oblastech, jako je podpora a uživatelská přívětivost. V pěti kolech porovnáme Bitdefender a Kaspersky, což odpovídá kritériím nastaveným v našem nejlepším průvodci antivirovým softwarem.

Dva antivirové programy budou soutěžit ve funkcích, cenách, uživatelsky přívětivosti, ochraně a podpoře. Poskytneme vám přehled antivirů pro každé kolo, uvedeme úvahy o tom, jak porovnají a vyhlásí vítěze. Ať už trvá tři nebo více kol, bude celkový vítěz.

Stejně jako v případě našeho srovnání Dashlane vs 1Password, které staví proti sobě dva z nejlepších správců hesel, existuje v našem hodnocení flexibilita. Nezapomeňte si přečíst naše myšlenky na konci každého kola pro naši logiku. Některá kola, jako je uživatelská přívětivost, jsou většinou osobní preference.

1

Funkce

Antiviry se vyvinuli ze základního skenování do úplných bezpečnostních sad. Nejprve se podíváme na nejnovější verze Bitdefenderu a Kaspersky a vyhodnotíme, jaké nové nástroje přidali, aby vás udrželi v bezpečí.

Bitdefender

Levné plány Bitdefenderu jsou lehké, ale balíčky pro více zařízení, které nabízí, jsou plné. Funkce služby se nám velmi líbí, zejména u špičkových plánů, ale jejich distribuce ponechává něco, co je žádoucí.

Antivirus Bitdefender poskytuje kompletní sadu ochrany, včetně ochrany před ransomwarem, zneužitím webové kamery, phishingem a nebezpečnými stahováními z internetu. Bitdefender také obsahuje SafePay, bezpečný prohlížeč pro online transakce a sledování bank.

SafePay je samostatná verze vaší plochy. Izoluje všechna ostatní síťová připojení od transakčního připojení. Není to však pro příležitostné prohlížení, protože je výrazně pomalejší než Chrome. Naštěstí vám Bitdefender pošle oznámení, když přistoupíte na online platební portál, a vyzve vás k jeho otevření v SafePay.

Všechny plány jsou dodávány také s Bitdefender Wallet, což je správce hesel, který ukládá identity, hesla a bankovní informace. Může také importovat data z prohlížečů Chrome, Firefox a Internet Explorer. Peněženka je slušný správce hesel a jako bezplatné zahrnutí si nemůžeme stěžovat. Není to ale na Dashlaneově úrovni (přečtěte si naši Dashlaneovu recenzi).

Bitdefenderová peněženka

Získáte také omezenou verzi Bitdefender VPN. To vám dává 200 MB denně k použití ve virtuální soukromé síti, což je dost na to, abyste obešli nebezpečí veřejné WiFi, včetně malwaru a ransomwaru. Můžete upgradovat na plný plán, ale místo toho doporučujeme použít jednoho z našich nejlepších poskytovatelů VPN. ExpressVPN je náš nejlepší výběr (přečtěte si naši recenzi ExpressVPN).

Naší oblíbenou funkcí – jednou se znovu dotkneme ve třetím kole – jsou ochranné profily. Antivirus Bitdefender můžete nakonfigurovat tak, aby poskytoval různé úrovně zabezpečení internetu na základě toho, co děláte. Například pracovní profil zvýší ochranu proti phishingu. Profily jsou volitelné, takže pokud nechcete, nemusíte v určitých oblastech snižovat ochranu.

Funkce Bitdefenderu se nám velmi líbí. Jsou však distribuovány zvláštním způsobem. Například Bitdefender Antivirus Plus, nejdražší plán, neobsahuje základní bránu firewall, ale je dodáván s SafePay a peněženkou. Je to pouze Windows a vestavěný firewall Windows funguje dobře, ale jiné antiviry nabízejí sofistikovanější firewally, a to i na levné plány.

Kaspersky

Kaspersky má podobnou sadu funkcí jako Bitdefender, ale některé si vyhrazuje, například zabezpečený prohlížeč online bankovnictví, pro dražší plány. Nejlevnější program, Anti-Virus, má pouze základní sadu ochrany, takže je třeba upgradovat na Kaspersky Internet Security nebo vyšší, abyste mohli využívat funkcí Kaspersky.

Safe Money je bezpečný bankovní prohlížeč, například SafePay. Při otevření platebního portálu vás společnost Kaspersky vyzve, abyste jej otevřeli v bezpečných penězích. Stejně jako u Bitdefenderu izoluje všechna ostatní síťová připojení, takže vaše transakce je bezpečná.

Na rozdíl od SafePay však Safe Money není samostatná plocha. Zelený zářící halo kolem okna budete vědět, že jste v zabezpečeném prohlížeči.

Kaspersky-Safe-Money

Společnost Kaspersky nabízí také omezenou verzi své zabezpečené VPN VPN. Stejně jako u Bitdefenderu si můžete zahrát 200 MB denně. VPN je s laskavým svolením Hotspot Shield, hrubého poskytovatele, kterého jsme v naší recenzi Hotspot Shield vysoce nehodnotili.

Znovu zdůrazňujeme použití jiné služby VPN, jako je NordVPN (přečtěte si naši recenzi NordVPN).

Existují i ​​další nástroje pro ochranu osobních údajů. Kaspersky přidává ochranu webové kamery, soukromé prohlížení a čistič soukromí. Ochrana webové kamery je vynikající a doporučujeme ji v našem průvodci, jak webovou kameru zabezpečit. Soukromé prohlížení blokuje pokusy sociálních sítí, reklamních agentur a dalších o shromažďování vašich dat.

Kaspersky tracker blocker

Ochrana osobních údajů je také užitečná. Zametá váš systém pro identifikaci dat a zeptá se, zda je chcete odstranit.

Pokud měníte účet za nejdražší plán, Kaspersky Total Security, získáte také Kasperskyho správce hesel. Na rozdíl od Bitdefender Peněženky je nabídka společnosti Kaspersky plně funkční správce hesel, jak si můžete přečíst v naší recenzi Kaspersky Password Manager..

První myšlenky

Kaspersky a Bitdefender mají téměř stejný seznam funkcí. Největší rozdíl je v tom, kde je představují. S Bitdefenderem získáte více za méně, ale za cenu základních bezpečnostních funkcí, jako je firewall.

Na druhé straně má Kaspersky lepší funkce, například správce hesel. Musíte však upgradovat na drahý plán Kaspersky Total Security, abyste jej získali.

Zatímco Bitdefender přeskakuje na firewallu podle svého nejdražšího plánu, Bitdefender Antivirus Plus, Windows by měly mít zabezpečenou ochranu a jeho další funkce jsou dostačující pro vítězství v tomto kole.

Kolo: Představuje bod pro Bitdefender Antivirus

Logo antivirového programu Bitdefender
Logo společnosti Kaspersky Anti-Virus

2

Ceny

Většina antivirů nabízí plán pro více zařízení, který chrání nejen váš stolní počítač, ale také vaše mobilní zařízení. Kaspersky a Bitdefender mají stejné cenové schéma, ale podrobnosti o plánech se liší. Podíváme se na to, co každý plán nabízí a za jakou cenu.

Bitdefender

Pokud se budete držet propagačních cen Bitdefenderu, bude tato cena dobrá. Sleva na první platbu vám obvykle ušetří kolem 30 $, ale plány, které si můžete vybrat, jsou omezené. Bitdefender Antivirus Plus a Bitdefender Internet Security mají propagační ceny plánů se třemi zařízeními. Snížení na jednu nebo až 10 zvýší rychlost.

Skutečnost, že můžete jít až do 10 zařízení, je pěkná. Nejlevnější plán, Bitdefender Antivirus Plus, může chránit jedno, tři, pět nebo 10 zařízení. Má vestavěnou ochranu proti ransomwaru a používá stejnou databázi malwaru jako zbytek softwaru Bitdefenderu.

I když můžete jít až do 10 zařízení, neměli byste to dělat. Bitdefender Antivirus Plus je pouze systém Windows, což znamená, že s ním nemůžete chránit svá mobilní zařízení. Tento plán se nejlépe hodí pro jednoho uživatele, který má stolní nebo přenosný počítač.

Bitdefender Internet Security má stejné problémy. Je to pouze Windows a míra propagace se vztahuje pouze na plán tří zařízení. Schopnost jít až do 10 zařízení má však větší smysl, protože zavádí rodičovskou kontrolu. Má také další funkce, jako je ochrana sociálních sítí a webkamera.

Většina uživatelů by se měla rozhodnout pro úplnou bezpečnost Bitdefenderu. Je to o 10 $ více než Bitdefender Antivirus Plus a přichází s podporou pěti zařízení. Můžete také upgradovat na 10 za dalších 5 USD.

Bitdefender Total Security je jediný plán pro více zařízení, který antivirus nabízí. Podporuje Windows, MacOS, iOS a Android. Jeho vynikající aplikace pro Android získala místo v našem nejlepším antivirovém programu pro Android.

Propagační sazba se vztahuje pouze na první nákup aplikace. Naštěstí vám Bitdefender umožňuje zakoupit až tři roky ochrany za akční cenu předem.

Bitdefender má dobré ceny a sestava plánů je uspokojivá, ale cítíme se nuceni do Bitdefender Total Security. Je to jediný plán pro více zařízení a ochrana vašeho mobilního zařízení je téměř stejně důležitá jako ochrana vašeho stolního počítače. Bitdefender Internet Security a Antivirus Plus jsou slušné možnosti, pokud se však opravdu snažíte ušetřit peníze.

Bitdefender nabízí také bezplatný antivirus. Je to základní, pomocí zavedené databáze malwaru prohledat váš počítač. Přesto bylo dost dobré vydělat si místo v našem nejlepším průvodci antivirovým softwarem. Před stažením softwaru však doporučujeme využít 30denní zkušební verzi Total Security společnosti Bitdefender.

Kaspersky

Kaspersky má také tří-plán lineup, a každý přijde o přibližně stejnou cenu. Nejlevnější plán, Kaspersky Anti-Virus, je o 5 $ levnější pro stejný počet zařízení, zatímco Kaspersky Total Security, nejdražší plán, je o 5 $ víc. Kaspersky však zavádí plány s více zařízeními na nižší úrovni než Bitdefender.

Anti-Virus může chránit tři nebo pět zařízení. Ačkoli vám nedává flexibilitu jít až do 10 zařízení, jako je Bitdefender, konfigurace dává větší smysl. Jako plán pouze pro Windows je nepravděpodobné, že budete muset chránit více než pět zařízení. Anti-Virus poskytuje základní sadu ochrany, včetně ochrany před malwarem v reálném čase.

Aplikace Kaspersky Internet Security je k dispozici pro tři nebo pět zařízení, ale na rozdíl od srovnatelného plánu Bitdefenderu můžete zabezpečit systémy Windows, MacOS, iOS a Android. Dodává se také s bezpečnými penězi a kontrolami soukromí. Kaspersky Internet Security bohužel nemá rodičovskou kontrolu.

Nejdražší plán, Kaspersky Total Security, může chránit pět nebo 10 zařízení. Zahrnuje rodičovskou kontrolu a správce hesel a předchozí funkce. Potřebujete však uživatelský účet, abyste mohli používat správce hesel a rodičovskou kontrolu.

Kaspersky Total Security lze nainstalovat až na 10 zařízení, ale pouze dva uživatelské účty mají přístup k rodičovským kontrolám a správci hesel.

Stejně jako Bitdefender vás Kaspersky tlačí k nejdražšímu plánu. Přestože aplikace Kaspersky Internet Security nabízí levný program pro více zařízení, máte omezeno na pět zařízení a nedostanete správce hesel ani rodičovskou kontrolu.

Kaspersky nabízí také bezplatnou verzi Security Cloud, která je lepší než bezplatná nabídka Bitdefenderu. Poskytuje základní ochranu, až 300 MB za den v VPN zabezpečeného připojení a 15 položek ve správci hesel společnosti Kaspersky.

Nejdražší plán zabezpečení Cloud je 150 $ s až 20 uživatelskými účty, domácím WiFi monitorováním, neomezeným zadáváním hesel a ochranou soukromí.

Round Two Myšlenky

Bitdefender a Kaspersky mají podobné plány, a přestože můžete ušetřit peníze na úvodní sazbu, cena se obnoví po obnovení. Největší rozdíl mezi nimi je v tom, kde jsou zavedeny funkce.

Společnost Kaspersky má plány na více zařízení za méně, ale Bitdefender obsahuje funkce – například rodičovskou kontrolu a správce hesel – na nižších úrovních. Oba mají zdarma mobilní antivirové programy, ale další funkce, které nabízí Bitdefender, ho v tomto kole posunou před Kaspersky..

Kolo: Cenový bod pro Bitdefender Antivirus

Logo antivirového programu Bitdefender
Logo společnosti Kaspersky Anti-Virus

3

Uživatelská přívětivost

Antiviry často žijí na hlavním panelu a tiše vás chrání před hrozbami číhajícími online. Chcete-li nakonfigurovat antivirový program a přistupovat k jeho dalším funkcím, musíte použít rozhraní.

Budeme porovnávat uživatelské zkušenosti, které nabízí Kaspersky a Bitdefender, a možnosti, které tvoří jejich rozhraní.

Bitdefender

Bitdefender má velký instalační program 500 MB. Během našeho testování to trvalo déle než 10 minut instalace a konfigurace, což je daleko od efektivní instalace Webrootu (přečtěte si naši recenzi Webroot SecureAnywhere). Přestože je instalační program objemný, vše ostatní o uživatelském prostředí je vynikající.

Na hlavní obrazovce se zobrazuje stav vašeho počítače, doporučení o zranitelnosti a pět ikon, které můžete přizpůsobit. Bitdefender jim říká „rychlé akce“ a jsou naší oblíbenou funkcí v rozhraní.

Existuje pět slotů, které můžete vyplnit, co chcete. Pokud používáte zkušební verzi, bude jedna vyhrazena pro výzvu k upgradu. Když jsme je nakonfigurovali, nastavili jsme další čtyři na rychlou kontrolu, SafePay, úplnou kontrolu a VPN.

Bitdefenderové rozhraní

Rychlé akce umožňují rychlý přístup k mnoha funkcím Bitdefenderu. Můžete přizpůsobit uživatelský dojem tomu, co potřebujete, a najít požadované funkce, aniž byste prohledávali hromadu nabídek.

Existují další tři karty: „ochrana“, „soukromí“ a „nástroje“. Každý má podobné rozhraní podobné dlaždicím s jednotlivými nastaveními. Tím se uvolní tlačítko „Nastavení“ ve spodní části pro podrobnosti a preference vašeho účtu.

V nabídce nastavení můžete také konfigurovat profily ochrany. Přizpůsobují použití systémových prostředků Bitdefenderu pro úkol, který provádíte. Například „filmový“ profil omezuje aktivitu antiviru na pozadí. Bitdefender potlačí oznámení, když je povoleno.

Nastavení profilu bitdefenderu

Profily však přesahují Bitdefender. Například „pracovní“ profil umožňuje odložit automatické aktualizace pro Windows. Můžete také nastavit aplikace, aby spouštěly profily, takže je nemusíte zakaždým aktivovat ručně.

Pokud používáte plán s více zařízeními, můžete v prohlížeči přistupovat k nástroji Bitdefender Central. Poskytuje přehled o vašich zařízeních a jejich aktuálním stavu. Zobrazí se také oznámení pro tato zařízení. Můžete vidět zdraví každého z nich a také nakonfigurovat rodičovská nastavení pro jednotlivá zařízení.

Přes zdlouhavou instalaci Bitdefenderu jsme nemohli doufat v lepší uživatelský dojem. Vše, co potřebujete, lze nastavit na ovládacím panelu díky rychlým akcím a můžete si přizpůsobit, jak se Bitdefender chová s profily. Je intuitivní, aniž by obětovalo jakoukoli moc.

Kaspersky

Kaspersky má snadno použitelné rozhraní, které se nám hodně líbí. Chybí možnosti přizpůsobení, které má Bitdefender, ale spravuje neuspokojivé uživatelské prostředí se spoustou energie. Má na ovládacím panelu rychlé akce, ale ikony, které Kaspersky nastavil, nemůžete změnit.

Hlavní obrazovka zobrazuje váš aktuální stav s odkazem na podrobnosti. Pod ním uvidíte počet varování, hrozeb a doporučení. Pod stavovou částí je šest ikon pro přístup k různým funkcím, které společnost Kaspersky nabízí.

Antivirové rozhraní Kaspersky

Ikony jsou samovysvětlující. Například „Aktualizace databáze“ stáhne nejnovější aktualizaci do databáze malwaru. První ikonou je „skenování“, pro které společnost Kaspersky nabízí čtyři režimy.

Můžete spustit úplné, rychlé, selektivní nebo externí skenování zařízení. Selektivní kontroly mohou zacílit na soubory nebo složky. Můžete určit, co se má prohledat, přejděte do hierarchie složek nebo jej přetáhněte do rozhraní. Obrazovka skenování je také místem, kde můžete nastavit plán skenování.

Nastavení selektivního skenování společnosti Kaspersky

Přestože z nabídky na obrazovce máte stejně snadný přístup k nabídce skenování, nemůžete zahájit skenování, aniž byste do něj vstoupili. To je velký důvod, proč rychlé akce v rozhraní Bitdefenderu svítí. Můžete provádět akce, jako je kontrola systému, aniž byste museli otevírat další okno.

Pod šesti ikonami je tlačítko označené „Další nástroje“. Zde najdete VPN, čistič soukromí a software update. Kaspersky také obsahuje monitor zdrojů a sítí, kde je uveden přehled toho, co je připojeno k vašemu zařízení a systémových prostředků, které používá.

Nabídka nastavení aplikace Kaspersky

Kaspersky má vynikající uživatelský dojem, ale chybí mu úder Bitdefenderu. I tak získáte rychlý přístup k základním funkcím aplikace bez křivky učení. Naše oblíbená funkce je schopnost přetahovat soubory nebo složky do rozhraní pro selektivní skenování.

Kolo tři myšlenky

Kaspersky a Bitdefender nabízejí vynikající uživatelské zážitky bez obětování energie. Přidání profilů a rychlých akcí v rozhraní Bitdefenderu to však posunulo před Kaspersky. To znamená, že bys taky neměl čas.

Kolo: Uživatelsky přívětivý bod pro Bitdefender Antivirus

Logo antivirového programu Bitdefender
Logo společnosti Kaspersky Anti-Virus

4

Ochrana

Nejdůležitější součástí antiviru je ochrana. Použijeme výsledky tří nezávislých laboratoří ve výkonu a ochraně, abychom zjistili, jak bezpečné vás Kaspersky a Bitdefender udrží, a také to, jak moc zpomalí váš počítač..

Bitdefender

Bitdefender má některá z nejlepších skóre ochrany na trhu s antivirovým softwarem. Neustále dostává perfektní nebo téměř dokonalé známky z laboratoří, které konzultujeme. Bohužel má několik problémů s výkonem, ale lze je snadno napravit pomocí profilů.

AV-Test poskytl Bitdefenderu šest ze šesti bodů ochrany mezi červencem a srpnem 2018. AV-Test zjistil, že byl stoprocentně účinný proti 275 vzorkům malwaru s nulovým dnem a 100% účinný proti 19 747 prevalentním vzorkům malwaru.

Web blokovaný bitdefenderem

Průměrná průmyslová výkonnost v té době byla 100 procent, takže výkon AV-Testu Bitdefenderu nebyl nijak zvlášť působivý. Během dubnové analýzy AV-Testu si Bitdefender zachoval 100 procent blokování, zatímco průměrný výkon v tomto odvětví byl 99,5 procent.

Bitdefender bojoval při spouštění populárních výběrů webových stránek, když byla aplikace spuštěna. Standardní počítač se při spouštění webových stránek zpomalil o 25 procent ve srovnání s průměrem v oboru pouhých 15 procent. Všechny ostatní testy, včetně spouštění aplikací a kopírování souborů, byly srovnatelné nebo lepší než průměr v průmyslu.

Společnost AV-Comparatives také zjistila, že je ve své studii z srpna 2018 100% efektivní, a nevrátila falešně pozitivní výsledky. ESET Internet Security byl ve stejném testu účinný pouze 98,4%, s jedním falešně pozitivním (přečtěte si naši recenzi ESET NOD32).

AV-Comparatives také udělila Bitdefenderu dokonalý výkon tří hvězd a pokročilé + hodnocení, nejvyšší možnou úroveň. Nejnovější data pocházejí z dubna 2018, ale Bitdefender je od května 2015 trvale v pokročilé a vyšší úrovni.

Společnost MRG Effitas ve své plné analýze spektra Q2 2018 udělila společnosti Bitdefender certifikát úrovně 2. To znamená, že bylo detekováno a neutralizováno nejméně 98 procent hrozeb. Bitdefender vše zablokoval, ale zápasil s potenciálně nežádoucími aplikacemi. Zmeškal pět z 20 vzorků.

Během celé spektrální analýzy Q1 2018 byl bitdefenderu udělen certifikát úrovně 1, což znamená, že zablokoval všechny hrozby testované MRG Effitas.

Kaspersky

Kaspersky má také vysoké skóre výkonu ochrany od AV-Test, AV-Comparatives a MRG Effitas. Pokud jde o bezpečnost, máte krytí. Vaše nedávná obvinění týkající se špionáže společnosti Kaspersky u jejích uživatelů však mohou ohrozit vaše soukromí.

Společnost AV-Test získala během testování v srpnu 2018 společnost Kaspersky dokonalé známky ochrany výkonu. Průměrný průměr ochrany v té době byl opět 100 procent, což není překvapivé. Stejně jako u Bitdefenderu byl však Kaspersky v dubnu 100% účinný, když průměr v průmyslu činil 99,5%.

Kaspersky zablokoval webovou stránku

Také ve výkonu dostal perfektní známky, ale při spouštění populárních webových stránek měl stejný problém jako Bitdefender. Kaspersky zpomalil standardní počítač o 22 procent, což je více než 15 procent průměr v průmyslu.

Společnost AV-Comparatives zjistila, že při hodnocení v srpnu 2018 byla 100% účinná. Trend Micro byl v těchto testech také 100% účinný, ale měl osm falešně pozitivních výsledků (přečtěte si naši recenzi Trend Micro Antivirus +). Kaspersky neměl.

Stejně jako Bitdefender získal Kaspersky v dubnu 2018 výkonnostní hodnocení + +. Od října 2014 má stejné hodnocení výkonu..

Společnost Kaspersky získala v rámci plnospektrálních analýz Q1 a Q2 2018 certifikaci Level 1 společností MRG Effitas. Antivirus zablokoval v obou testech 100 procent hrozeb a ve druhém čtvrtletí porazil bitdefender.

Existují však obavy ohledně ochrany osobních údajů uživatelů společnosti Kaspersky. Jedna zpráva tvrdí, že federální systémy USA využívající Kaspersky byly monitorovány a společnost předala data ruské vládě.

Kaspersky odpověděl, že „nikdy nepomohl, ani nepomůže, žádné vládě na světě pomocí kybernetického úsilí o špionáž“. Existuje jen málo důkazů, které potvrzují tvrzení, takže nemůžeme provést definitivní posouzení toho, zda je Kaspersky nebezpečný při použití nebo ne.

Kolo čtyři myšlenky

Kaspersky a Bitdefender získali vynikající skóre ze všech tří laboratoří co do výkonu a ochrany. S tím se také nemůžete pokazit. To znamená, že v okolí Kaspersky existují obavy ohledně ochrany soukromí, o kterých byste měli vědět.

Interní vyšetřování v Kaspersky, dokončené v listopadu 2017, dospělo k závěru, že dotyčný stroj byl „infikován nejméně 121 různými kmeny škodlivého softwaru a adwaru, přičemž malware NSA se nepočítal také na stroji“.

Úplnou zprávu si můžete přečíst zde.

Pro naše srovnání nemůžeme toto kolo udělit Bitdefenderu jednoduše proto, že Kaspersky má proti němu obvinění. Přichází to k tomu, co vám vyhovuje. Pokud jde o ochranu, patří k nejlepším.

Kolo: Ochrana Žádný jasný vítěz, body za oba

Logo antivirového programu Bitdefender
Logo společnosti Kaspersky Anti-Virus

5

Podpěra, podpora

Podpora je důležitá pro antiviry, zejména proto, že bezpečnostní balíčky, které nabízejí společnosti, jsou stále složitější. Podíváme se na formy přímé a kutilské podpory, kterou nabízí nabídka Kaspersky a Bitdefender.

Bitdefender

Bitdefender má všechny formy podpory, o které bychom mohli požádat. Máte přímé možnosti kontaktu přes chat, e-mail a telefon, jakož i databázi znalostí, videa s postupy a fórum komunity. Možnosti podpory pro kutily jsou rozděleny mezi domácí a obchodní produkty, takže si nemusíte dělat starosti s oběma míseními.

Znalostní základna je rozdělena podle produktů a některé články mají s sebou videonávod. Články obsahují spoustu screenshotů a podrobných pokynů a Bitdefender je udržuje již od roku 2015, což znamená, že najdete podporu i pro zastaralé produkty..

Bitdefenderová databáze znalostí

Existují tři fóra: domácí ochrana, ochrana podnikání a odesílání malwaru. Fóra jsou k dispozici v pěti jazycích, včetně angličtiny, němčiny a francouzštiny. Není divu, že většina diskuse se odehrává na fóru pro domácí ochranu.

Živý chat a telefonická podpora jsou vynikající. Telefonická podpora je k dispozici 24/7 v 16 zemích. Pokud nežijete v jedné z těchto zemí, Bitdefender má celosvětovou linku podpory v angličtině, která funguje nepřetržitě.

Živý chat se snaží vyřešit váš problém ve znalostní databázi. Je to agent AI, který vás nasměruje k článkům na základě vaší otázky. Kdekoli během živého chatu můžete požádat o živého agenta.

Kaspersky

Kaspersky má vynikající podporu pro kutily, ale možnosti kontaktů chybí. Většinou jste přilepená na znalostní základnu a komunitní fórum. Platící uživatelé mohou požádat o podporu, ale mimo to neexistuje jasný způsob kontaktu.

Znalostní základna je rozdělena podle produktu, poté podle operačního systému. Musíte najít dlouhý seznam článků, abyste našli to, co potřebujete. Upřednostňujeme, aby aplikace Kaspersky zhuštěné články pokryly více operačních systémů místo jejich rozdělení tak, jak to dělá.

Znalostní databáze společnosti Kaspersky

Články jsou ale dobré. Příručky pro odstraňování problémů jsou uspořádány čistě s příčinou problému a možným řešením. Výukové programy mají podrobné pokyny, ale postrádají snímky obrazovky.

Fóra se nám nejvíce líbí. Témata jsou rozdělena mezi domácí a obchodní produkty. Pokud chcete být mezi prvními, kteří vyzkouší nejnovější verzi aplikace Kaspersky, je zde sekce testování beta. Když jsme zkontrolovali, na fóru ochrany domů bylo více než 400 000 témat.

Přímá podpora má však problémy. Kaspersky můžete kontaktovat pouze e-mailem a v první řadě musíte požádat o podporu. Kaspersky chybí tolik potřebné live chat a možnosti telefonu.

Kolo pět myšlenek

Bitdefender má vynikající systém podpory, ať už chcete jít sám, nebo získat pomoc od někoho. Systém společnosti Kaskpersky je slušný, ale vzhledem k nedostatku přímých možností podpory je srovnání ve srovnání s průměrem.

Kolo: Bod podpory pro Bitdefender Antivirus

Logo antivirového programu Bitdefender
Logo společnosti Kaspersky Anti-Virus

6

Závěrečné myšlenky

Kaspersky a Bitdefender jsou podobné, jejich funkce, ceny a ochrana jsou zhruba na par. Bitdefender přesto nabízí dostatek malých výhod, aby se stal vynikající volbou.

Nemůžete se však také pokazit. Skóre ochrany jsou podobné, cena je téměř identická a získáte stejné základní funkce. Bitdefender svítí jasněji v použitelnosti, ale ne moc.

Váš výběr bude záviset na tom, zda potřebujete funkce, jako je správce hesel pro levné plány Bitdefenderu nebo podpora více zařízení v aplikaci Kaspersky Internet Security..

Pro nejlepší hodnocení ve všech kritériích je však naším výběrem Bitdefender. 

Vítěz: Bitdefender

Myslíte si, že Bitdefender nebo Kaspersky je lepší? Dejte nám vědět v komentářích níže a jako vždy děkujeme za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me