Pritja më e mirë në internet për WordPress në vitin 2020

WordPress është një nga platformat më të njohura të faqeve të internetit në botë. Sistemi i menaxhimit të përmbajtjes fuqizon uebfaqe të mëdha, përfshirë ato për kompaninë Walt Disney, Vogue, BBC America dhe Qendrën e Lajmeve të Microsoft. Unuditërisht, fuqizimi i markave të mëdha si kjo kërkon mbajtjen më të mirë në internet, dhe ne jemi këtu për t’ju udhëhequr në atë rrugë. 


Një vështrim në faqet e internetit të paraqitura në WordPress tregon që ju jeni në shoqëri të mirë, por nëse nuk përdorni web hosting më të mirë për WordPress, faqja juaj e internetit ka të ngjarë të bjerë e sheshtë. Megjithëse platforma ofron shumë fleksibilitet, sigurimi që përmbajtja juaj mund të dorëzohet shpejt dhe me siguri duhet të jetë hapi i parë në ndërtimin e faqes suaj të internetit.. 

Ne do të japim pesë rekomandime, dhe një përmendje të nderuar, për mbajtjen në internet të WordPress. Ne kemi testuar pothuajse 30 ofrues për shpejtësinë, sigurinë, lehtësinë e përdorimit, veçoritë dhe më shumë, dhe zgjedhjet më poshtë janë kremi i të korrave për WordPress. Megjithatë, para se të arrijmë në këtë, le të shohim se si i bëmë zgjedhjet tona. 

Gjithashtu, nëse nuk jeni i ri në WordPress dhe doni të mësoni rreth platformës, sigurohuni që të shikoni serinë tonë të udhëzuesve të WordPress:

  • Udhëzuesi i fillestarit për të përdorur WordPress
  • Udhëzues i ndërmjetëm për të përdorur WordPress
  • Udhëzues i avancuar për të përdorur WordPress

Pritja më e mirë në internet për WordPress 2020

Zgjedhja e Web Pritjes më të mirë për WordPress

Kur themi mbajtjen në internet të WordPress, ne i referohemi hostit të menaxhuar. Ndërsa bëni blerje përreth, me siguri do të shihni shërbime që pretendojnë të ofrojnë “mbajtjen e WordPress” kur, në realitet, ata thjesht janë rishikuar planet e përbashkëta (lexoni rishikimin tonë të GoDaddy për një shembull). Këto plane nuk ofrojnë veçori specifike për WordPress, por janë etiketuar që për lehtësinë e lundrimit dhe rezultateve të kërkimit. 

Nëse nuk jeni të njohur me pritjen e përbashkët, lexoni përmbledhjen e llojeve tona të pritjes. Shumë plane të WordPress ende përdorin pritjen e përbashkët, por ato vijnë plotësisht të menaxhuara. Kjo do të thotë që azhurnimet thelbësore dhe plugin të WordPress do të rrokullisen në faqen tuaj automatikisht, duke siguruar që të mbroheni nga krimi i fundit në internet dhe të mund të përdorni karakteristikat më të fundit. 

Ekzistojnë dy përjashtime nga ai rregull, dhe kjo është kryesisht për shkak të shpejtësisë, të cilën do ta prekim brenda një minutë. Përveç mbajtjes së menaxhuar, karakteristikat specifike të WordPress janë të rëndësishme. Për shembull, Bluehost ka një tabelë që integrohet mirë me WordPress, por nuk do ta bëjë këtë udhëzues për arsye të tjera (lexoni rishikimin tonë të Bluehost).

Shpejtësia e WordPress

Mbi të gjitha, sidoqoftë, shpejtësia është faktori më i rëndësishëm kur kërkoni për mbajtjen në internet të WordPress. WordPress është një CMS me burim të hapur që bazohet në PHP dhe MySQL, dhe duke pasur parasysh atë fleksibilitet, ju lejon të ndërtoni faqen tuaj në pothuajse çdo mënyrë që dëshironi. Megjithëse rekomandohet njohuri minimale për kodim, nuk kërkohet. 

Ju mund të ndërtoni faqen tuaj në internet duke përdorur tema të personalizuara, shtojca dhe më shumë, por megjithëse kjo siguron që të keni një faqe të bukur dhe funksionale, ajo mund të marrë një numër masiv të shpejtësisë tuaj të internetit. Siç mund ta shihni në mënyrën tonë për të përmirësuar udhëzuesin për kohën e ngarkimit të faqeve në internet, ka shumë gjëra që mund të bëni, por disa nga shpejtësia janë në duart e hostit të uebit. 

Kjo e bën shpejtësinë një faktor të madh për WordPress sepse shpesh kërkoni që faqja juaj e internetit të gërmojë nëpër bazat e dendura të të dhënave për të gjetur të dhëna duke ngarkuar njëkohësisht imazhe dhe përmbajtje dinamike. WordPress është e shkëlqyeshme për fleksibilitetin e saj, por që shpesh çon në shumë fryrje, që do të thotë kohë më e ngadaltë e ngarkimit.

Sa i përket gjykimit të shpejtësisë, ka shumë gjëra që hosti i uebit mund të bëjë, por në përgjithësi fillon me arkitekturën në të cilën është pritur faqja juaj e internetit. Kinsta, për shembull, tregon fuqinë e mbajtjes së cloud për WordPress, ndërsa Hostinger vërteton se Apache nuk është zgjidhja më e mirë për softverin e serverit. 

Kombinuar me këtë, shtresa të shumta të caching janë të rëndësishme sepse mbajtja e tyre do t’ju lejojë të shërbeni përmbajtje të ruajtur në memorie në vend që të kaloni përsëri në bazën e të dhënave. Një rrjet i ofrimit të përmbajtjes, siç është Cloudflare, ndihmon gjithashtu, dhe siç mund të lexoni në udhëzimin tonë Cloudflare, ekziston një plan falas që çdo uebsajt mund të përdorë. 

Tani që e kuptoni se si i bëmë zgjedhjet tona dhe cilat janë të rëndësishme për WordPress, është koha të zhyten në listën tonë. Ka shumë opsione atje, kështu që ishte një betejë e vështirë, por pesë që dolëm me shpërndarjen e performancës së shkëlqyeshme për WordPress me një çmim të mirë dhe shumë karakteristika, për të ngritur. 

1. Web Hosting më i mirë për WordPress: Kinsta

Një vështrim i shpejtë në rishikimin tonë Kinsta do të tregojë se është një nga opsionet më të shtrenjta që kemi parë. Megjithëse loja e fëmijës krahasohet me Pagely, Kinsta ende kushton rreth dy herë më shumë sesa planet konkurruese të WordPress. Kjo do të thotë që ju do të paguani më shumë, por rritjet e prapme të karakteristikave dhe shpejtësisë janë shumë të mëdha për të injoruar.

kinsta-Slider1

Për dallim nga disa opsione, Kinsta është ekskluzivisht një ofrues i pritjes së cloud, duke shfrytëzuar fuqinë e Google Cloud për të dhënë përmbajtjen tuaj në të gjithë globin. Siç u përmend, shpejtësia është e rëndësishme për WordPress, dhe të kesh burime të dedikuara është pjesë e sigurimit të faqes suaj të internetit të mbetet e shpejtë. Me Kinsta, kjo nuk është shqetësuese.

Plus, është një nga shërbimet e pakta që i janë kushtuar WordPress. Megjithëse e vlerësuam atë në fleksibilitet gjatë rishikimit tonë, përkushtimi për WordPress është e gjitha këtu. Plani juaj menaxhohet plotësisht, që do të thotë që azhurnimet thelbësore dhe të shtojcave janë jo-çështje. 

Disa tipare të cilësisë së jetës janë përfshirë gjithashtu, të tilla si skenimi i WordPress dhe një shtojcë memorie në shtëpi për WordPress. Plus, ju merrni një CDN të ndërtuar për HTTP / 2 dhe IPv6, si dhe ruajtje të plotë me makinë të ngurtë dhe mbështetje për rrjetet me shumë faqe në internet. E gjithë kjo e kombinuar çon në performancë mbresëlënëse, veçanërisht në krahasim me GreenGeeks (lexoni rishikimin tonë të GreenGeeks).

Arsyet e tjera që na pëlqejnë Kinsta

Megjithëse tiparet e WordPress janë më mbresëlënëse, Kinsta nuk është aspak e dobishme kur bëhet fjalë për gjërat thelbësore. Plani juaj vjen me një çertifikatë falas SSL / TLS, rezervë automatik ditor, mbrojtje të shpërndarë të mbrojtjes nga sulmi dhe monitorim të vazhdueshëm në kohë. Politika e privatësisë nuk është as e keqe, e cila është gjithnjë e më e rrallë (lexoni rishikimin tonë të HostGator për më shumë për këtë). 

Ajo që bie më shumë në sy është përvoja e përdoruesit, sidoqoftë. Kinsta është një gëzim për t’u përdorur nga arka deri tek menaxhimi i pritjes. Ajo punëson një panel kontrolli të pronarit që nuk do të marrë në rrugën e asaj që po kërkon të bësh. Për dallim nga LunarPages, Kinsta ndërtoi panelin e saj të kontrollit me përdoruesit e WordPress në mendje (lexoni rishikimin tonë LunarPages).

Sistemi është aq i rrjedhshëm saqë na deshën më pak se pesë minuta për të zgjedhur një plan dhe për të marrë faqen tonë të internetit dhe funksionimin. Megjithëse shumë nga hostet e WordPress zvarriten këmbët duke ju vendosur – lexoni rishikimin tonë JustHost për një shembull – Kinsta merr faqen tuaj të internetit të jetojë pothuajse menjëherë. Mimi është më i lartë, por të paktën ka një garanci prej 30 ditësh për kthimin e parave.

2. SiteGround

Për më shumë SiteGround me vetëdije për buxhetin është një zgjedhje e shkëlqyeshme. Krahasuar me pritësit e tjerë të menaxhuar të WordPress, planet janë standarde: ju merrni memorje WordPress, menaxhim të azhurnuar, backup ditor dhe skenë. Ajo që e bën të shkëlqejë SiteGround është se ajo ofron gjithçka me një çmim të ulët. 

SiteGround-Slider3

Ju do të faleni sepse mendoni se SiteGround thjesht rifilloi planet e saj të përbashkëta për WordPress sepse çmimet dhe madje edhe emrat janë të njëjta. Thënë kështu, ka mjaft veçori specifike për WordPress për ta bërë formacionin të qëndrojë më vete. Kjo përfshin deri në tre shtresa të SuperCacher, WP-CLI duke u para-instaluar dhe skenë me një klikim të WordPress.

Ashtu si me Kinsta, edhe plani juaj është vendosur menjëherë, që do të thotë se nuk është e nevojshme të merreni me instaluesin e aplikacionit Softaculous. Nëse jeni duke ardhur nga një host tjetër në internet, SiteGround gjithashtu ofron transferim falas të WordPress. 

Thënë kështu, tavani është më i ulët për SiteGround. Nuk mund të akomodojë llojet e faqeve të internetit që Kinsta mund, duke përfunduar me një plan që mbështet rreth 100,000 vizita në muaj. Nëse thjesht po e hiqni faqen tuaj në internet, megjithatë, SiteGround mund të sigurojë të gjitha tiparet thelbësore të WordPress me një çmim të arsyeshëm.

Arsyet e tjera që na pëlqejnë SiteGround

SiteGround nuk është vetëm për rishtar. Rregullimi i planit është i dendur, duke filluar nga pritja e përbashkët që strehon rreth 10,000 përdorues dhe shkon deri në programe të strehimit në re, i cili vjen me grupin e vet të burimeve të dedikuara. Mund të përdorni gjithashtu planet e cloud për WordPress, kështu që një rrugë azhurnimi është në dispozicion nëse e dëshironi. 

Ajo që me të vërtetë shet SiteGround është karakteristikat e saj. Everythingdo gjë llogaritet, duke përfshirë backupet e përditshme, shtresa të shumta caching, një çertifikatë falas SSL / TLS dhe adresa të pakufizuara të postës elektronike në domenin tuaj. Nëse nuk përdorni WordPress, mund të përfitoni nga ndërtuesi i faqes në internet Weebly, i cili është një nga krijuesit më të mirë të faqes në internet (lexoni rishikimin tonë të Weebly). 

Shpejtësia është gjithashtu e shkëlqyeshme, meqenëse SiteGround po afron performancën e Kinsta në një plan që kushton gjysma më shumë. Megjithëse përvoja e përdoruesit vuan për shkak të një versioni të datës cPanel, gjithçka tjetër në lidhje me SiteGround është e nivelit të lartë. Mund ta provoni me dritaren e tij të rimbursimit 30-ditor ose të lexoni rishikimin tonë të SiteGround për të mësuar më shumë.

3. DreamHost

Kur bëhet fjalë për shpejtësinë, veçoritë dhe vlerën, DreamHost ulet përkrah SiteGround. Thënë kështu, DreamHost ka një pritje më të fuqishme të WordPress përmes planeve të saj të DreamPress, të cilat fillojnë në kufirin mujor të trafikut ku përfundojnë planet e SiteGround.

Dreamhost-rishikim-dreampress-control-panel

Ekzistojnë gjithashtu plane themelore të menaxhuara të WordPress, dhe ato janë me të njëjtën çmim si SiteGround, por ne jemi më shumë të impresionuar nga DreamPress. Ashtu si Kinsta, DreamHost përdor hostimin e cloud për planet e saj të DreamPress, i cili ofron tepricë më të mirë në rast të ndërprerjes dhe shpejtësisë më të shpejtë. 

Plani më themelor mund të trajtojë 100,000 vizita, ndërsa plani më i shtrenjtë Pro mund të strehojë 1 milion. DreamHost nuk e monitoron ose kapërcen trafikun tuaj, megjithëse. Burimet që shërbehen nga cache, që përfshin DreamHost, nuk llogariten në kufirin e trafikut dhe duke marrë parasysh që janë aktivizuar si parazgjedhje, është mirë të mos kesh një kufi trafiku.

Të gjitha esencat e WordPress janë gjithashtu, duke përfshirë edhe azhurnimet e menaxhuara, kopjet rezervë automatike, skenë me një klik dhe një CDN të pakufizuar. DreamHost përfshin gjithashtu një version të paguar të Jetpack me planin tuaj, i cili ju lejon të përdorni një listë të gjatë të temave premium WordPress dhe të skanoni faqen tuaj të internetit për malware.

Arsyet e tjera që na pëlqen DreamHost

Qasja e pakuptimtë e DreamHost ndaj mbajtjes në internet e bën atë tërheqës. Në secilën faqe të produktit, mund të ndryshoni çmimin mujor dhe vjetor, në mënyrë që të mos ketë befasi në arkë – lexoni rishikimin tonë Arvixe për të mësuar në lidhje me një shërbim që ju befason – dhe nuk ka shtesa të mëdha ose tarifa për të filluar. 

Më e rëndësishmja, DreamHost ka një përkushtim për sigurinë dhe privatësinë që shihet rrallë nga shërbimet e mbajtjes së faqes në internet. Të gjitha fushat përfshijnë privatësinë e domainit, të cilin ne kemi parë vetëm nga një pjesë e vogël e ofruesve (lexoni rishikimin tonë WestHost dhe rishikimin e Midphase për t’i parë ato). Plus, DreamHost mbrojti një prej klientëve të saj në gjykatë kundër Departamentit të Drejtësisë të Sh.B.A.. 

Shpejtësia e saj nuk është aspak e keqe, por testimi ynë tregon se është më i ngadalshëm se Kinsta dhe SiteGround. Edhe pse, DreamHost ofron shumë vlerë për pak para, dhe duke marrë parasysh se ka një garanci të kthimit të parave të 97-të, ka shumë pak rrezik për t’i dhënë asaj një goditje. Ju mund të mësoni më shumë në rishikimin tonë të DreamHost. 

4. Hostinger

Hostinger është shërbimi më i mirë për mbajtjen në internet që ne kemi rishikuar. Thënë kjo, zë vendin e katërt në këtë listë sepse nuk ofron ofertën e menaxhuar të WordPress-it. Prapëseprapë, çmimi, shpejtësia dhe karakteristikat janë perfekte për WordPress, edhe nëse kjo do të thotë se do të duhet të mbani bazat dhe shtojcat tuaja të azhurnuara vetë. 

hostinger-rishikim-cPanel

Kjo është për shkak se Hostinger përdor serverët LiteSpeed. Shumica e pritësve të uebit përdorin softuerin e serverit Apache sepse është me burim të hapur dhe të personalizueshëm. LiteSpeed ​​është një program alternative që integron gjithashtu me mjete të tilla si ModSecurance, por e bën këtë me më pak krye. 

Më pak sipër do të thotë shpejtësi më e shpejtë në planet e përbashkëta, dhe duke pasur parasysh çmimin e ulët të Hostinger, kjo është një kombinim që mund të marrim pas. Nëse jeni duke parë paketën më të lirë të përbashkët, e cila mund të ketë më pak se një dollar në muaj, ose diçka më të mirë, siç është një plan cloud, Hostinger jep shpejtësi të shkëlqyeshme.

Plus, ajo përfshin shtresa të shumta caching, e cila, siç u përmend, është e rëndësishme për WordPress. Nëse Hostinger ofronte një plan të menaxhuar WordPress, do të mundë Kinsta lehtë. Ndërsa është për të ardhur keq që një nuk ofrohet, performanca, veçoritë dhe çmimi i Hostinger janë të pamohueshme, duke e bërë atë një zgjedhje të shkëlqyeshme për WordPress. 

Arsyet e tjera që na pëlqejnë hostinger

Hostinger dallon nga turma sepse nuk ka skaje të përafërt. Megjithëse A2 Hosting jep një performancë të jashtëzakonshme, vendosja mund të jetë e vështirë, dhe megjithëse 1&1 IONOS ofron një pritje cilësore në një buxhet, shumë nga karakteristikat e saj ndjehen gjysëm të pjekura (lexoni rishikimin tonë të Hosting A2 dhe 1&1 rishikim IONOS). 

Nuk është rasti me Hostinger. Shpejtësia, çmimi dhe karakteristikat janë të shkëlqyera, dhe kështu është përvoja e përdoruesit. Për dallim nga shumica e faqeve tona më të mira në internet me zgjedhje cPanel, Hostinger merr ndërfaqen e njohur të mbajtjes së faqes në internet dhe ndërton mbi të. Shtë po aq e lehtë për të menaxhuar skedarët dhe bazat e të dhënave tuaja, por me shtimin e një tregu të integruar dhe menaxhimin e llogarisë së pritjes. 

Hostinger merr shumë të drejtë, dhe megjithëse nuk është zgjidhja e përsosur për WordPress, është një mallkim i mirë. Do të duhet të merreni me instalimin e azhurnimeve të WordPress vetë, por duke pasur parasysh sa ofron Hostinger dhe me çfarë çmimi, tregtia ia vlen. Ju mund të mësoni më shumë në rishikimin tonë të Hostinger ose ta provoni me garancinë e tij 30-ditore për kthimin e parave.

5. MDDHosting

Ashtu si Hostinger, MDDHosting nuk ofron plane të menaxhuara me WordPress. Ka edhe ofrues të tjerë të menaxhuar që mund ta bëjnë këtë listë, siç është InMotion Hosting, por siç mund ta lexoni në rishikimin tonë të Hosting InMotion, ka shumë probleme me shpejtësinë me atë shërbim. Këtu, ne jemi duke i dhënë përparësi përparësisë, veçorive, vlerës dhe sigurisë së azhurnimeve automatike. 

mddhosting-Slider1

Kjo nuk do të thotë që ju do të mbeteni të ftohur nëse diçka nuk shkon mirë në faqen tuaj të internetit në WordPress. MDDHosting ofron mbështetje mbi bazën e biletave 24/7, dhe megjithëse dëshirojmë të shohim bisedën live, reprezentimi me të cilin folëm ishte i dobishëm gjatë gjithë periudhës sonë të testimit. 

Ajo që e bën MDDHosting të shkëlqyeshme për WordPress, është se ajo ofron ekskluzivisht host të cloud. Siç u përmend, kjo është e përkryer për WordPress sepse bërthamat shpesh të fryra dhe herë pas here të paqëndrueshme të faqeve të internetit të WordPress mund të merren offline lehtësisht kur hostohen në një server të përbashkët. 

Plus, MDDHosting ofron cloud hosting lirë. Planet fillojnë me vetëm disa dollarë në muaj, ndërkohë që sigurojnë akoma karakteristika si rezervë ditore, softuer të serverit LiteSpeed ​​dhe Cloudflare Railgun. Duke pasur parasysh që është pritja në re, shërbimi juaj është gjithashtu i shkallëzueshëm, do të thotë që paketa juaj e pritjes mund të rritet siç bën faqja juaj e internetit. 

Arsyet e tjera që na pëlqejnë MDDHosting

Ndërsa MDDHosting nuk ka një formacion të dendur, dëshmon se është më mirë të jesh mjeshtër i një tregtie sesa një fole për të gjithë. Planet e cloud janë të mbushura me karakteristika, të gjitha këto janë zbatuar për të siguruar që faqja juaj e internetit është e shpejtë dhe e sigurt. 

Serverat LiteSpeed ​​janë fillimi i shfaqjes, por MDDHosting shkon përtej kësaj dhe përfshin edhe plugin LiteSpeed ​​Cache për WordPress. Ajo shtojcë komunikon me serverin LiteSpeed ​​për të ulur kohën e ngarkesës. Për shkak se mjetet janë ndërtuar për njëra-tjetrën, ka shumë mundësi të tjera të optimizimit në shtojcë, gjithashtu.

MDDHosting është gjithashtu një partner zyrtar i Cloudflare Railgun. Railgun përshpejton shpejtësinë e faqes suaj të internetit duke shërbyer të dhëna nga kasetat e ruajtura në të gjithë botën. Kjo zvogëlon të dhënat në distancë duhet të udhëtojnë dhe, si e tillë, përmirëson kohën e ngarkimit. 

Ju mund të mësoni më shumë rreth Railgun, dhe veçoritë e tjera të MDDHosting, në rishikimin tonë të MDDHosting ose të provoni hostin e uebit me garancinë e tij për 30 ditë kthimin e parave.

Përmendje e nderuar: me vend

Nëse çmimi nuk do të ishte objekt, Pagely do të zinte vendin e parë. Kur bëhet fjalë për mbajtjen në shërbim të plotë të WordPress që apelon për klientë si Disney dhe Visa, asnjë host i faqes në internet nuk është aspak si Pagely. Thënë kështu, etiketa e çmimeve astronomike është e padiskutueshme për shumicën e njerëzve sepse Pagely mund të kushtojë lart 30,000 dollarë në muaj. 

pagely-Slider1

pagely-slider2

pagely-slider3

pagely-slider4

pagely-slider5

i mëparshëm

tjetër

Mund të kushtojë pak sa 200 dollarë në muaj, gjithashtu, por skajet e përafërt të shërbimit në atë shkallë janë shumë të mëdha për t’u injoruar. Edhe kështu, ju po merrni një gamë të jashtëzakonshme të veçorive specifike të WordPress dhe performancën më të mirë që kemi parë nga një ofrues pritës, kështu që megjithëse çmimi është i lartë, Pagely ju paguan për këtë.

Kjo tha, është e kaluara në pikën e zvogëlimit të kthimeve. Ata që mund të paguajnë çmimin e fryrë ka të ngjarë të kenë nevojë për veçoritë e ngrohta të ofertave të faqeve, por shumica e përdoruesve do të jenë në rregull me një opsion të tillë si Kinsta ose SiteGround. Ata ofrues marrin 90 përqind të rrugës atje, por e bëjnë këtë në një pikë çmimi shumë më të ulët. 

Nëse Pagely tingëllon sikur mund të jetë një mundësi për ju, lexoni rishikimin tonë të faqes. Ka shumë për të pëlqyer në lidhje me shërbimin, veçanërisht duke marrë parasysh sa shpejt është, por që të gjitha duhet të balancohen në kontekstin e çmimit.

Mendimet përfundimtare 

Ka shumë mundësi kur bëhet fjalë për mbajtjen në internet, por shumë zhgënjejnë më shumë sesa bëjnë përshtypje. Gara në majë është edhe më e ashpër kur bëhet fjalë për WordPress sepse hosti i faqes në internet duhet të sigurojë karakteristika që mund të trajtojnë ngarkesën e rritur duke e mbajtur çmimin të ulët. 

Fatmirësisht, ka shërbime që plotësojnë atë sfidë. Anydo nga opsionet e mësipërme do të fillojë faqen tuaj të internetit në këmbën e duhur, por për shumicën e njerëzve, Kinsta është zgjidhja më e mirë. Nëse sapo po filloni ose nuk keni nevojë për tiparet që ofron Kinsta, gjithashtu SiteGround është një opsion solid. 

Cilin ofrues të mbajtjes së uebit po përdorni për faqen tuaj të internetit WordPress? Pse shkove me të? Na tregoni në komentet më poshtë dhe, si gjithmonë, faleminderit për leximin.

Pritja më e mirë në internet për FAQ të WordPress

Farë është WordPress Web Hosting?

WordPress nuk kërkon një lloj specifik të hostimit. Termi “WordPress hosting”, megjithëse, përgjithësisht i referohet hostimit të menaxhuar, që do të thotë se shërbimi i mbajtjes së uebit menaxhon azhurnime për faqen tuaj të internetit WordPress. 

Cili është ndryshimi midis Web Hosting dhe WordPress Hosting?

Teknikisht, nuk ka asnjë ndryshim midis pritjes në internet dhe mbajtjes së WordPress. Thënë kështu, mbajtja e WordPress në përgjithësi menaxhohet dhe vjen me karakteristika të tilla si skenimi dhe caching. 

Cila është hostimi më i mirë në internet për WordPress?

Kjo varet kryesisht nga trafiku i faqes suaj të internetit, por për shumicën e faqeve të internetit të mesme, Kinsta është zgjidhja më e mirë për WordPress. 

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me