Trend Micro Antivirus + recenze – aktualizováno do roku 2020

Trend Micro Antivirus + recenze

Trend Micro Antivirus + je levná a pevná alternativa k jiným antivirovým řešením. Přestože při testování občas míč spadne, běžní uživatelé jej pravděpodobně ocení pro jeho mnoho silných stránek. Podrobnosti najdete v naší úplné revizi Trend Micro Antivirus.


trendové mikro rozhraní

nastavení mikro ochrany trendu

nastavení mikro pozadí

nastavení mikroprocesoru pro vlastní skenování

ochrana mikro sociálních sítí v trendu

Předchozí

další

Trend Micro v antivirové hře často nebyl mocným hráčem. V našem žebříčku nejlepšího antivirového softwaru jsme jej uvedli jako jednička v kategorii zákaznické podpory, zatímco ostatní programy jej porazily lepšími funkcemi, rozhraními, ochranou a stanovováním cen..

Existuje však několik důvodů, proč si Trend Micro zaslouží druhý pohled. S našimi bývalými oblíbenými rozpočtovými možnostmi, Avast a AVG, pod palbou tajného shromažďování uživatelských dat, je Trend Micro skvělou alternativou k úspoře peněz bez ohrožení vašeho soukromí. Během posledních dvou let se také dramaticky zlepšil v testech ochrany.

Osobní antivirové produkty společnosti Trend Micro se snaží být lehké, s nízkým dopadem a levné. V této recenzi aplikace Trend Micro Antivirus projdeme její sadu funkcí, ceny, vstřícnost pro uživatele, ochranu a zákaznickou podporu. Na konci doufáme, že zodpovíme otázku, zda je Trend Micro spolehlivý a zda překonává své oblíbené konkurenty, jako je Norton.

Silné stránky & Slabé stránky

Alternativy pro Trend Micro Antivirus+

Funkce

Na rozdíl od mnoha jiných antivirových řešení nemá Trend Micro jediný plán zdarma. Místo toho poskytuje několik individuálních funkcí zdarma. Některé z nich jsou kompletní služby, zatímco jiné jsou snížené verze placených funkcí.

Zcela bezplatné funkce začínají nástroji proti ransomwaru. Crypto Ransomware Decryptor společnosti Trend Micro – který udržuje průběžný protokol ransomwaru, který šifruje vaše soubory – může dešifrovat jakýkoli soubor cílený ransomwarem, o kterém ví. Funguje na všech platformách.

Uživatelé systému Windows získají přístup k další ochraně ransomwaru pomocí štítu Ransom Buster, který chrání složky před přístupem k vybraným souborům..

Složka štít

Zdarma mobilní funkce

Mobilní zabezpečení Trend Micro je pro uživatele iOS zcela zdarma, ale ne pro uživatele Android. Na iOS Trend Micro blokuje nebezpečné weby, registruje vaše zařízení v případě ztráty a analyzuje vaše e-maily a fotografie na známky podvodu. Zahrnuje také rodičovskou kontrolu, kontrolu sociálního propojení a dvoufaktorové ověření.

Mobilní správce hesel Trend Micro pojme zdarma až pět hesel pro Android a iOS a neomezená hesla s předplatným (podívejte se na naše nejlepší správce hesel ohledně alternativ). Jeho aplikace na ochranu před krádeží identity je k dispozici zdarma pro Android a iOS.

K dispozici je také řada produktů, které fungují na počítačích s operačními systémy Windows nebo Mac. HouseCall je skener virů à la carte společnosti Trend Micro, který poskytuje několik možností skenování k detekci malwaru na vašem počítači Mac nebo PC (funguje také na telefonech se systémem Android). Další verze prohledává inteligentní domácí sítě pro interlopers.

Kromě bezplatných služeb Trend Micro je zde RootkitBuster pro PC, který vykořenuje rootkity, které hackeři používají k získání vzdáleného přístupu k zařízením. Dr. Cleaner – k dispozici pro Mac – prohledá váš počítač, aby uvolnil místo na disku. Konečně kdokoli může použít nástroj Fraud Buster, nástroj založený na prohlížeči, který vám umožní vložit do textu e-mailu a zjistit, zda se jedná o podvod.

Placené funkce

První placená úroveň předplatného pokrytí Trend Micro je Antivirus +. Ve Windows zahrnuje ochranu složek proti ransomwaru, phishingové e-mailové výstrahy a detekci virů prostřednictvím sítě Trend Micro AI. Hlavním bonusem, který se vám nedostane zdarma, je Pay Guard, rozšíření prohlížeče, které zpřísňuje zabezpečení finančních transakcí.

Trend Micro Antivirus pro Mac obsahuje stejné funkce, minus Pay Guard, ale s rodičovskou kontrolou a detekcí podvodů v sociálních sítích (vydělávat to místo v našem nejlepším antiviru pro Mac zaokrouhlování). Předplatné systému Windows i Mac je dodáváno s jednou licencí na zařízení.

Panel pro ochranu webu

Další úroveň, Trend Micro Internet Security, je pouze pro Windows. Kromě nabídky všeho od verze Windows Antivirus + Security přidává rodičovskou kontrolu, hodnocení bezpečnosti sociálních médií a systémový optimalizátor a dvě další licence (celkem tři).

Trend Micro Maximum Security je nejvyšší úroveň a je dodávána se stejnými funkcemi na zařízeních Windows, Mac, Android a iOS. Maximální zabezpečení zahrnuje licenci pro 10 zařízení, plus správce hesel (s neomezeným počtem hesel) a mobilní bezpečnostní balíčky, i když se počítají do celkového počtu zařízení.

Společné uvedení funkcí

Některé z těchto funkcí fungují skvěle. Seznam známých podvodných e-mailů od společnosti Trend Micro je komplexní a je skvělé mít možnost prohlédnout si rybí zprávu, aniž byste museli cokoli stahovat. Skenování HouseCall je také hračka, kterou lze použít, a agresivně důkladný, i když hluboké skenování zabere spoustu času.

Jeho sada ransomware je také vysoce kvalitní. Dešifrovač stojí za to pro nějaký velký klid, a Trend Micro je neustále na vrcholu pravidelných aktualizací, aby zůstali před hackery. Štít složky, který chrání zranitelné soubory s extra bezpečností, je skvělý dotyk.

Další funkce jsou pevně v kategorii prostředníků. Její správce hesel je založen výhradně na webu a nedělá moc toho, co Chrome nemá – ve skutečnosti méně, pokud za něj nezaplatíte. 

Pak existují funkce, které by skutečně měly být přítomny, ale nejsou. Neexistuje žádný skartovač souborů, žádná volně použitelná VPN a žádná webová ochrana. Přestože je Trend Micro rozpočtovým programem, některé z nich jsou prakticky univerzálními standardy a je neskutečné vidět je pryč.

Přehled funkcí Micro Trend

Trend Micro Antivirus + Logowww.trendmicro.com

Začíná od 250 $ za měsícVšechny plány

Funkce

Správce hesel

Skartovačka

Podpora více operačních systémů

Rodičovská kontrola

Vyčištění disku

VPN

Profily

Ochrana

Ochrana Ransomware

Ochrana webové kamery

Monitorování v reálném čase

Zabezpečený prohlížeč

Ochrana stahování

Ochrana proti phishingu

Firewall

Operační systém

Okna

Operační Systém Mac

Linux

Android

iOS

Použitelnost

Desktopové uživatelské rozhraní

Mobilní aplikace

Rozšíření prohlížeče

Podpěra, podpora

Centrum nápovědy

Fórum

Živý chat

Telefon

E-mailem

Podpora 24/7

Výukový program pro video

Různé

Zdarma plán

Ceny

Následující funkce jsou k dispozici zdarma: antivirová kontrola HouseCall, RootkitBuster (pouze Windows), optimalizátor Dr. Cleaner (pouze Mac), veškerá mobilní bezpečnost na iOS, ochrana proti krádeži mobilních ID na Android, Fraud Buster a omezené použití hesla manažer.

Antivirus + Security stojí 29,95 USD ročně na ochranu jediného zařízení. To vyjde na 2,50 $ za měsíc, což je zcela rozumná cena, kterou zaplatíte za jeden bezpečný počítač; pro informaci, je to přibližně stejné jako základní předplatné společnosti Norton (viz naše recenze zabezpečení aplikace Norton).

Trend Micro Antivirus pro Mac stojí stejně jako Antivirus + Security. Zaměňuje několik bonusových funkcí s verzí Windows, ale zachovává stejnou základní funkčnost. Vzhledem k tomu, že Pay Guard – funkce exkluzivní pro Windows na této úrovni – je jednou z nevýraznějších funkcí Trend Micro, uživatelé Macu vyjdou lépe na základní úrovni předplatného.

Trend Micro Internet Security stojí 39,95 USD ročně na pokrytí tří zařízení. V současné době to vůbec nestojí za nákup na této úrovni. Důvodem je, že Trend Micro Maximum Security také nyní stojí 39,95 $ ročně a získáte podstatně více zařízení a několik dalších funkcí.

Ve skutečnosti je zvýšený počet předplatných – 10 stolních, přenosných nebo mobilních zařízení – hlavním tahem úrovně Trend Micro Maximum Security. Správce hesel a další mobilní ochrana jsou pěkné, ale za to by samy nestály.

Trend Micro má také podnikové plány, které jdou nad rámec maximální bezpečnosti a jsou určeny k ochraně koncových bodů pro celé firmy. Nemáme dobrý způsob, jak tento balíček otestovat, takže je mimo rozsah této kontroly.

Uživatelská přívětivost

Rozhraní Trend Micro jsme testovali pomocí Trend Micro Antivirus + Security pro Windows. Její počáteční známky nebyly pozitivní, protože instalace trvala dlouho, ale během půl hodiny jsme ji nechali zprovoznit.

Instalace Trend-Micro-Antivirus

Jakmile se nacházíte a program Trend Micro dokončí spuštění základního skenování, zobrazí se vám velké zelené tlačítko skenování lemované čtyřmi skupinami funkcí. Šipka vedle tlačítka skenování umožňuje vybrat mezi rychlou kontrolou, úplnou kontrolou nebo skenováním přizpůsobeného seznamu souborů. Kliknutím na tlačítko velkého skenování zahájíte rychlé skenování.

Hlavní uživatelské rozhraní

Zařízení vedle tlačítka skenování přizpůsobuje, jak každé skenování funguje, pomocí zaškrtávacích políček, která jsou snadno pochopitelná. Malé tlačítko napravo od ozubeného kola otevře bezpečnostní zprávu, která dokumentuje bezpečnostní problémy, které Trend Micro zachytil ve vašem zařízení v období, které definujete. Z tohoto panelu můžete také naplánovat přerušované skenování.

Konfigurace skenování

Funkce UI

Každá ze čtyř kategorií funkcí je poměrně jednoduchá. Z „zařízení“ můžete přizpůsobit kontroly probíhající v reálném čase a aktivovat „ztlumený režim“, který odstraňuje nekritická bezpečnostní upozornění. Také zde můžete rozšířit ochranu na další zařízení, pokud to vaše předplatné umožňuje.

Nastavení zařízení

„Ochrana osobních údajů“ vám umožňuje nakonfigurovat ochranu sociálních sítí, ale u vašeho prohlížeče neexistují žádná další nastavení, která by umožňovala jeho zapnutí a vypnutí. Tento panel můžete také použít k otevření karty prohlížeče s aktivní službou Pay Guard (nebo ji aktivovat pomocí zástupce na ploše, pokud dáváte přednost).

„Data“ je karta pro ochranu ransomwaru. Konfigurace štítků složek je stejně jednoduchá jako pojmenování složek, které chcete chránit před neznámými programy. Konečně je zde také karta „rodina“, ve které jsou umístěny všechny rodičovské kontroly Trend Micro. Na úrovni Antivirus + Security není nic jiného než nabídka na upgrade.

Dopad na výkon

Abychom zkontrolovali vliv Trend Micro na výkon zařízení, provedli jsme skenování při sledování jejich vlivu na rychlosti procesoru. Rychlá i úplná kontrola měla zanedbatelný dopad, což se dobře shoduje s jejím celkově pozitivním výkonem v testu výkonnosti společnosti AV-Comparatives z října 2019 (kde bylo zjištěno, že způsobuje potíže pouze při spuštění jiných aplikací uživateli).

Zkouška výkonu

Celkově jsme rádi, že Trend Micro Antivirus + Security má elegantní a odpouštějící rozhraní. Každá jednotlivá funkce je přístupná do dvou kliknutí a uživatel je přirozeně veden od jednoho k druhému. Přestože existují pouze tři druhy skenování, uživatelsky příjemný panel přizpůsobení zajišťuje, že tyto tři pokrývají vše, co byste mohli potřebovat.

Jedinou věcí, která udržuje Trend Micro z dokonalého skóre, je vestavěný vzestup. Do uživatelského rozhraní není třeba přidávat další karty, abyste uživatelům sdělili, jaké funkce ještě nemají.

Ochrana

Použili jsme testovací soubory od organizace Anti-Malware Testing Standards Organization (AMTSO), abychom získali pocit účinnosti Trend Micro Antivirus + na našem vlastním zařízení. Mějte na paměti, že testy AMTSO nám jen pomáhají získat prvotní dojem a více se spoléháme na výsledky profesionálních testovacích laboratoří.

Trend Micro úspěšně zablokoval ručně stažený malware soubor, malware stažený soubor malware, ZIP malware komprimovaný soubor, potenciálně nežádoucí aplikaci a soubor, který vyžadoval, aby byl připojen k cloudovému vyhledávacímu systému.

Během normálního prohlížení se nepodařilo zachytit phishingovou stránku, i když byla úroveň zabezpečení Internetu nastavena na vysokou úroveň. Blokoval však phishingovou webovou stránku, když byl prohlížeč otevřen pomocí služby Pay Guard. Fungovalo to dobře, ale nedosahovalo dokonalého skóre, protože bezpečnost webu by neměla být závislá na tom, aby si uživatelé pamatovali, že si prohlížeče otevřou určitým způsobem.

AV-Comparatives

Šli jsme do AV-Comparatives a MRG Effitas, abychom potvrdili výsledky našich vlastních testů. Ve svém posledním testu na ochranu před malwarem, který byl proveden v září 2019, poskytla společnost AV-Comparatives společnosti Trend Micro Internet Security smíšené skóre.

Pozitivní první: Trend Micro dosáhl 100% míry ochrany, což neumožňuje malwaru provádět žádné změny v chráněném systému. Když se připojil k cloudu, zjistil 97,9 procent testovacích paketů malwaru a umístil je v horní třetině ze 16 zkoumaných produktů.

Bohužel, když není online, míra detekce Trend Micro klesla na 20,9 procenta – nejnižší ze všech komerčně dostupných antivirů. To naznačuje, že Trend Micro Internet Security je silně závislý na cloudových službách a že nedostatečná dostupnost na obou koncích může způsobit katastrofu.

Přidání problému je vyšší než průměrná falešně pozitivní míra. Společnost AV-Comparatives provedla v červenci až říjnu 2019 test ochrany v reálném světě, během kterého společnost Trend Micro Internet Security označila podezřelých 19 škodlivých adres URL, což je mnohem více než průměrně osm.

MRG Effitas

MRG Effitas vyprávěl poněkud odlišný příběh. Ve své zkoušce Trend Micro nejen porazil své AV-srovnávací čísla, ale udělal to mnohem lépe, než když jsme je naposledy před pár lety zkontrolovali. V Q1 roku 2018 Trend Micro zcela nepodařilo získat certifikaci od MRG Effitas, která vyžadovala, aby antivirový program detekoval nebo blokoval nejméně 98 procent hrozeb do 24 hodin.

Ve 4. čtvrtletí 2019 Trend Micro udělal mnohem lépe. Společnost MRG Effitas udělila programu Trend Micro Worry-Free Business Security nejvyšší certifikaci úrovně 1, což znamenalo, že k zastavení 100 procent hrozeb použil autoblocking a analýzu chování prvního kontaktu. 

Antivirové testovací firmy téměř vždy souhlasí. Jedinými rozpory mezi těmito dvěma testy jsou rychlost offline (kterou MRG Effitas netestuje) a obrovský rozdíl ve falešných pozitivech. To lze vysvětlit skutečností, že MRG Effitas testoval podnikovou verzi Trend Micro, zatímco AV-Comparatives testoval verzi pro koncového zákazníka, ale není jisté.

Jsme trochu více nakloněni tomu AV-Comparatives věřit. Pouze jeden program z 12 nesprávně zablokoval jakýkoli z 1 499 testovacích vzorků MRG Effitas, což nás nutí považovat jeho test za tak přísný, jak by mohl být. Naštěstí u Trend Micro je konsenzus ohledně zbytku jeho ochranné síly docela dobrý.

Podpěra, podpora

Podpora Trend Micro má spoustu společného s bezplatnými antivirovými funkcemi. Všechno, co potřebujete, je tam, ale někdy je prezentováno ve frustrující mozaice, díky které se zdá, že je menší, než je.

Znalostní databáze Trend Micro

Znalostní databáze Trend Micro začíná odkazy na tři obecná témata: stahování a instalace produktů, nákup produktů a předplatného a porovnání funkcí různých produktů. Pod tím uvidíte odkazy na stránky podpory pro každý konkrétní produkt, včetně těch starších, které se blíží nebo vyprší konec jejich životnosti.

Kliknutím na odkaz pro jakýkoli produkt se dostanete na stránku, která je zdánlivě věnována pomoci s používáním tohoto produktu. Na stránkách produktů pro předplatné, jako je Trend Micro Antivirus + Security, je však velká část obsahu místo toho určena k prodeji produktu. Naleznete zde video zájezdy, pokyny k instalaci a odkazy na další funkce, které byste mohli chtít.

Chcete-li získat nápovědu, klikněte na jedno z témat uvedených v banneru „vybrat téma“. To vše vás zavede na různá místa na webu. Například „oblíbená témata“ odkazují na stahování pro uživatelskou příručku každé úrovně předplatného. Pokud z toho přejdete dolů, konečně najdete FAQ.

Zákaznická podpora

Abychom byli věrní znalostní databázi společnosti Trend Micro, spousta jednotlivých stránek s funkcemi jde přímo k informacím. Jakmile najdete informace, je to docela kompletní. Mezi nimi jsou dobře napsané uživatelské příručky, jasně ilustrovaná videa a rozsáhlé časté dotazy pokrývají celou řadu potenciálních problémů.

Živá podpora

První možností živé podpory je chatovací bota Trend Micro Vanessa, kterou lze kontaktovat prostřednictvím Facebook Messenger pomocí odkazu v dolní části domovské stránky nápovědy (a několika dalších stránek). Přestože není člověk, Vanessa je překvapivě dobrá při řešení uživatelských otázek.

Pokud vám Vanessa nemůže pomoci, může vám nabídnout impozantní řada dalších možností podpory. Můžete poslat e-mail, chatovat s člověkem nebo se ponořit do uživatelských fór Trend Micro. Fóra jsou uspořádána čistě a témata jsou rozdělena do několika karet (i když bychom to mohli udělat bez sekce „chvály“). Není to nejaktivnější scéna, ale zaměstnanec Trend Micro odpovídá na každý příspěvek.

Fórum Trend-Micro-Antivirus

Můžete také volat. Trend Micro vydělá jeden z našich nejméně oblíbených trendů v antivirovém světě tím, že nejen zpřístupní své telefonní číslo podpory na webu, ale také jej prominentně zobrazí. Je k dispozici zdarma ve všední dny 12 hodin denně a 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Pojďme mluvit o prémiové podpoře na vteřinu. Za 59,95 $ ročně získáte telefonickou podporu 24/7, jedno odstranění virů, jednu roční kontrolu stavu počítače a jeden rok Trend Micro Maximum Security vhození. 69,95 $ ročně vás však upgraduje na neomezené odstranění virů a kontroly stavu počítače, plus instalace vzdáleného přístupu.

Celkově by znalostní databáze Trend Micro mohla být mnohem lépe organizovaná (a méně náročná na vzestupný trend), ale mnoho možností dosažení živé podpory generuje mnohem více dobré vůle, než ztrácí frustrující FAQ. Je to snadno jedna z nejdostupnějších bezpečnostních softwarových společností, dokonce i pro lidi, kteří za nic neplatili.

Verdikt

Vzhledem k našim minulým zkušenostem s Trend Micro jsme nečekali mnoho, ale Trend Micro Antivirus + Security nás překvapilo nejpříjemnějším způsobem. Disponuje špičkovou ochranou, zušlechtěnou přátelským uživatelským rozhraním a odhodláním co nejvíce zpřístupnit podporu.

Spolehlivost poškozuje několik černých značek: její falešná pozitiva vyvolávají obavy, a tak hrozí nebezpečí zakopnutí o phishingové stránky poté, co zapomenete spustit prohlížeč s ochranou Trend Micro. Přesto je Trend Micro mnohem spolehlivější než dříve a každým čtvrtletím se zlepšuje.

Pokud jste použili nějaké produkty Trend Micro a měli jste dobrý, špatný nebo jedinečný zážitek, dejte nám vědět v komentářích níže. Děkuji za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me