Recenze ESET NOD32 – Aktualizováno do roku 2020

ESET NOD32 recenze

Přestože nejde o nejnepříjemnější jména, ESET NOD32 je výkonný antivirový nástroj. Původně zaměřený na podniky vstoupil na spotřební trh teprve nedávno, a proto se zdá být nejvhodnější pro lidi, kteří chtějí pracovní zážitek. Přečtěte si naši úplnou recenzi NOD32.


nejlepší antivirové recenze

ESET chrání uživatele pomocí technologie NOD32 již více než 30 let. Ve své době přitahoval silný antivirový program jako Canon, Honda, T-Mobile a další. Její bezpečná ochrana podnikání se však přesunula na spotřebitelský trh, což znamená, že čelí různí oponenti.

V této recenzi ESET NOD32 otestujeme domácí antivirus a porovnáme naše zjištění s výsledky laboratoře, abychom zjistili, jak dobře funguje. Před vydáním našeho výroku si promluvíme o funkcích, cenách, přívětivosti pro uživatele, ochraně a podpoře.

NOD32 je všestranně slušný. Je zde velké zaměření na bezpečnostní prvky, které odůvodňují jeho statnou cenu. Laboratorní výsledky jsou dobré, i když ne špičkové, a použitelnost není tak silná jako u jiných antivirů. Přesto může jezdit po boku nejlepšího antivirového softwaru a v několika kategoriích je to jen málo.

Rozhraní ESET NOD32

Cílené skenování ESET NOD32

Nastavení ochrany ESET NOD32

Pokročilé nastavení ESET NOD32

Podpora ESET

Předchozí

další

Alternativy pro ESET NOD32

Silné stránky & Slabé stránky

Funkce

NOD32 je základem pro další balíčky, které ESET nabízí. Proto je většina funkcí soustředěna kolem budování bezpečné platformy, nepřidávání zvonků a píšťalek. Balíčky virtuálních privátních sítí a správců hesel, které přicházejí s prémiovými antivirovými balíčky, obvykle nejsou dobré, takže nejsme rozrušeni jejich opomenutím.

ESET útočí na malware z několika úhlů. Existuje základní antivirus, který chrání před známými hrozbami a soubory se chová podezřele. Kromě toho má exploit blokátor navržený k boji proti útokům provedeným za účelem získání antivirů, ransomwarové ochrany a skriptové útokové ochrany pro zabezpečení prohlížeče.

Naší oblíbenou funkcí je skener Unified Extensible Firmware Interface, který dokáže zamést váš systém před jeho zavedením do Windows. Pokud se útoku podaří převzít UEFI, což znamená, že virus nežije na ploše, restartování a přeformátování jej neodstraní. Tato spouštěcí kontrola hledá problémy před načtením systému Windows, takže můžete zachytit nejhlubší malware.

Pokud používáte plán pro více uživatelů, získáte správce zařízení. U NOD32 se používá pouze ke správě zařízení a prohlížení licencí. Prémiové plány mají více funkcí.

Správce zařízení ESET NOD32

Prémiové funkce společnosti ESET

Uživatelé Internet Security a Smart Security mohou také přistupovat k Anti-Theft a rodičovským kontrolám ve správci zařízení. Funkce Anti-Theft sleduje vaše zařízení v případě jejich ztráty. Můžete vidět jejich polohu, poslat zprávu každému, kdo má, a sledovat zahraniční aktivitu.

Internet Security má mnoho dalších funkcí ochrany, které vycházejí z pevného základu, který NOD32 zavádí. Prvním je zabezpečený bankovní prohlížeč, který odděluje vaši běžnou plochu od vaší bankovní. Pokud používáte běžný prohlížeč, ESET vaše platby stále pasivně chrání.

Mezi další funkce ochrany patří osobní firewall, ochrana před síťovými útoky a monitorování botnetů. Ze všeho nejraději máme ochranu botnetů, protože tato zvířata patří mezi největší hrozby kybernetické bezpečnosti dnes.

Smart Security přináší dvě další funkce: správce hesel a šifrování souborů. Můžete zašifrovat jakýkoli soubor, složku nebo vyměnitelné médium a přidat další vrstvu ochrany ransomware.

Správce hesel je lepší než většina antivirových programů, ale stále nesplňuje kritéria stanovená v našem seznamu nejlepších správců hesel. Doporučujeme se přesunout přes tuto možnost a použít manažera, jako je Dashlane (přečtěte si naši recenzi Dashlane).

Přehled funkcí produktu ESET NOD32

Logo ESET NOD32www.eset.com

Začíná od 333 $ za měsícVšechny plány

Funkce

Správce hesel

Skartovačka

Podpora více operačních systémů

Rodičovská kontrola

Vyčištění disku

VPN

Profily

Ochrana

Ochrana Ransomware

Ochrana webové kamery

Monitorování v reálném čase

Zabezpečený prohlížeč

Ochrana stahování

Ochrana proti phishingu

Firewall

Operační systém

Okna

Operační Systém Mac

Linux

Android

iOS

Použitelnost

Desktopové uživatelské rozhraní

Mobilní aplikace

Rozšíření prohlížeče

Podpěra, podpora

Centrum nápovědy

Fórum

Živý chat

Telefon

E-mailem

Podpora 24/7

Výukový program pro video

Různé

Zdarma plán

Ceny

ESET staví svou sestavu na infrastruktuře NOD32. Z tohoto důvodu získáte stejný antivirus, ochranu proti ransomwaru a skenování pomocí cloudu v libovolném plánu, který si vyberete. Existují další funkce ochrany v Internet Security a Smart Security, ale základní zásady zůstávají stejné.

NOD32 je nejlevnější bod na vstupu. Získáte základní antivirus pro jeden až pět počítačů se systémem Windows. ESET účtuje 10 USD za zařízení nad počáteční rychlost, namísto zvyšování počtu zařízení v krocích, jak jsme viděli u jiných antivirů. Můžete platit za přesný počet zařízení, která potřebujete chránit.

NOD32 vs zbytek

Za tato zařízení bohužel platíte více. Norton Basic, jediný plán Windows, je o rok levnější o 10 $ (přečtěte si naši recenzi Norton Security). Norton však nemá skener UEFI.

Internet Security je nejlepší hodnota, přichází se stejným tempem jako NOD32 pro první funkční období. Získáte rozsáhlejší seznam funkcí, včetně bankovní ochrany, sledování botnetů a rodičovské kontroly.

Aplikace Kaspersky Internet Security je stejná cena za počáteční období pro tři zařízení (přečtěte si naši recenzi aplikace Kaspersky Antivirus). Tři zařízení pro ESET Internet Security jsou o 20 $ více za první období, ale obě jsou stejná cena při obnovení.

Smart Security Premium je jediný multiplatformový plán, který společnost ESET nabízí, a to je jeho největší remíza. Získáte správce hesel a schopnost šifrovat data, což se nestane za prémii 20 $.

Je nabízen pro jedno až 10 zařízení, ale nedoporučujeme jej pro jednoho uživatele. Inteligentní zabezpečení je nejlepší při použití na více zařízeních s různými operačními systémy. To však přichází s velkou prémií. Deset zařízení vám u McAfee Total Protection spustí o 50 USD víc než to samé (přečtěte si naši recenzi na McAfee Total Protection).

Je těžké doporučit Smart Security vzhledem k ceně. Existují možnosti pro více platforem s podobnými funkcemi za nižší cenu. Internet Security a NOD32, i když drahé, zdůvodňují své náklady.

Hlavní zmatek od společnosti ESET spočívá v tom, že plány jsou stanoveny za jedno zařízení. Pokud jeden uživatel může snadno mít tři nebo více zařízení, mohou se náklady na plán ESET zvýšit. I když sada funkcí stojí za to, cena je stále vyšší než u jiných antivirů.

Uživatelská přívětivost

ESET má odlehčený instalační program na 4 MB, ale instalace trvala déle než obvykle. Asi za tři minuty to není hrozné, ale nejde ani o nejrychlejší instalaci, jakou jsme kdy viděli. Není mnoho instalačních nastavení, jako je nabídka AVG (přečtěte si naši recenzi AVG), ale stále máte kontrolu nad LiveGrid a potenciálně nežádoucími zpracováním aplikací na úrovni instalace.

Instalační program ESET NOD32

Pokud používáte Smart Security nebo Internet Security, zobrazí se okno pro povolení dalších funkcí. Musíte aktivovat každý ručně, přidat více času na zdlouhavý proces instalace.

Nastavení instalace ESET Smart Security

Poté bude spuštěno počáteční skenování. Toto prověřování trvá dlouhou dobu a prochází každým z vašich souborů a nastavuje základní linii pro váš systém. Můžete ji však nastavit tak, aby se po skenování počítač vypnul.

Počáteční sken ESET NOD32

Využití zdrojů bylo během skenování lehké a dosáhlo maximálního využití CPU o 10 procent oproti nečinnosti. Když jsme skenovali samostatně, výkon se zpomalil o dalších pět procent. Kupodivu to začalo až pár minut po naložení.

Test můžete spustit kliknutím na „kontrola počítače“ v nabídce vlevo. ESET nabízí různé způsoby přístupu k jednotlivým, ale existují čtyři hlavní režimy skenování: plné, cílené, UEFI a vyměnitelná média.

Nastavení skenování ESET NOD32

Cílená prověřování lze provést kliknutím na „pokročilá prověřování“ a pomocí hierarchie složek vyberte oblasti, které chcete zamést. Pro zahájení skenování můžete také přetáhnout soubory nebo složky do rozhraní.

Můžete také nastavit skenování UEFI z hierarchie složek. Tím se stroj vypne a skenování se spustí, když se znovu spustí. Skenování UEFI nelze spustit do operačního systému. Místo toho prohledává soubory dříve, než budou mít možnost interagovat na vašem živém počítači.

ESET NOD32 UEFI

Hlavní rozhraní zobrazuje váš aktuální stav stroje s nabídkou vlevo pro navigaci. Existuje také velký obrázek robota ESET, díky kterému můžeme přemýšlet o Asimovových zákonech více, než bychom chtěli.

Rozhraní ESET NOD32

Je to jednoduché rozhraní, které skrývá svou sílu. Přejděte na kartu „Nástroje“ a klepnutím na „Další nástroje“ se zobrazí možnosti. Najdete ovládací prvky pro odesílání malwaru, připojení k síti a ochranu bankovnictví.

ESET NOD32 další nástroje

Celkově je rozhraní čisté a slušné množství energie. Naše oblíbená rozhraní od AVG a Bitdefenderu jsou lepší a poskytují vám větší kontrolu nad vaší ochranou. Přesto si na ESET stěžovat nelze.

Ochrana

Používáme praktické testování a laboratorní výsledky k měření výkonnosti antiviru. Naše testování používá zavedené průmyslové nástroje, které by většina antivirů měla blokovat, vzorky malwaru z přírody. Z tohoto důvodu se při hodnocení skóre více opíráme o laboratoře.

V našich praktických testech se společnosti ESET daří dobře. Prošla všemi šesti testy z kontroly nastavení funkcí organizace Anti-Malware Testing Standards Organization pro antiviry stolních počítačů, což ukazuje, že pokaždé bylo zablokováno stahování nebo webová stránka. Ne všechny antiviry vás informují o tom, že fungují, proto si vážíme, že společnost ESET ano.

ESET NOD32 hrozba odstraněna

Obzvláště se nám ale líbí, jak to zvládne stahování PUA. Během instalace můžete společnosti ESET sdělit, zda by vás měla upozornit na stahování PUA, a když si stáhneme, ESET si stáhl malé okno s dotazem, zda chceme pokračovat.

ESET NOD32 potenciálně nežádoucí aplikace

Wicar měl také vynikající výsledky. ESET prošel všemi 13 testy, které sahají od standardního testovacího viru Eicar po kryptoměnový horník JavaScript. Testy proběhly v aplikaci Internet Explorer a Firefox.

Tři laboratoře, na které odkazujeme v našich recenzích, testovaly všechny ESET Internet Security, nákladnější plán, který je dodáván s několika dalšími ochrannými opatřeními, ale tyto ochrany by neměly mít vliv na základní antivirus, který laboratoře testují. Očekávejte podobné výsledky pro jakýkoli plán, který si vyberete.

AV-Test, který obvykle odpouští, dal ve svém posledním hodnocení v listopadu a prosinci 2017 slabé skóre společnosti ESET. Internet Security zablokoval 100 procent vzorků z volné přírody, ale měl problémy s útoky v noci..

V listopadu zablokoval pouze 97,9 procent útoků s nulovým dnem a 98,9 procenta v prosinci, což je v současné době méně než průměrný průmyslový průměr 99,5 procenta. Nebyl to skvělý výkon, ale ani strašný. ESET při hodnocení ochrany ztratil jen půl bodu.

Celkově získal 15 z 18 bodů, přičemž nejhorší skóre pocházelo z hodnocení výkonu. ESET způsobil masivní zpomalení při provádění denních úkolů. Spuštění standardních aplikací zpomalilo stroj o 66 procent, což je o 50 procent více, než je průměr v průmyslu.

AV-Comparatives našel podobné míry ochrany, ale ne stejné zhoršení výkonu. V období od února do června měla společnost ESET průměrně 99,1% blokádu a minimální falešně pozitivní výsledky. Nejhorší měsíc, duben, měl míru ochrany 98,2 procenta.

Existují však variace, protože Panda Security (přečtěte si naši recenzi Panda Security review) měla ten stejný měsíc 100% blokádu a 94,3% příští.

Testy výkonu, které AV-Comparatives běžely na produktu ESET v dubnu, vykázaly vynikající výsledky. Bylo uděleno tři ze tří hvězd a pokročilé + hodnocení, nejvyšší možné. Z provedených testů byl podle laboratoře jediným testem s poklesem výkonu instalace a odinstalace aplikací.

Společnost MRG Effitas získala certifikaci úrovně 2 ve své plné analýze spektra Q1 2018, což znamená, že ESET zablokoval nejméně 98 procent hrozeb. Je to ve stejné úrovni jako Webroot, antivirus, který se nám hodně líbí, protože má minimální dopad na výkon a vysoké skóre ochrany. Více se o tom můžete dočíst v naší recenzi Webroot SecureAnywhere.

Z 18 testovaných aplikací MRG Effitas získali pouze čtyři certifikáty úrovně 1. Mezi nimi je jeden z našich oblíbených antivirů, Bitdefender. Další informace o uživatelsky přívětivém rozhraní najdete v naší úplné recenzi Bitdefenderu.

Podpěra, podpora

ESET má telefonickou podporu, live chat a e-mailovou podporu, znalostní základnu a videonávody. Jediné, co v sestavě podpory chybí, je fórum, i když to moc neublíží.

Databáze znalostí je podivně organizovaná. ESET rozdělí produkt podle odkazů na články o instalaci a aktivaci. Existuje několik dalších rychlých odkazů, ale žádný způsob, jak procházet seznam témat. K tomu budete muset použít vyhledávací lištu.

Znalostní databáze ESET NOD32

Problém s tímto přístupem je v tom, že pokud váš problém nespadá do několika kategorií, které program ESET zobrazuje, jste na milost výsledků vyhledávání. Předpokládejme, že vaše klíčová slova odpovídají jejich klíčovým slovům, najdete článek, který hledáte. Pokud tak neučiní, bude existovat podpora při hledání bolesti hlavy.

Knihovna videí, nebo spíše kanál YouTube, je velká. ESET za osm let na platformu nahrál přes 200 videí. Mnoho videí se však týká konkrétní verze, takže budou relevantní pouze nejnovější videa.

ESET NOD32 YouTube

Živý chat a telefonická podpora jsou k dispozici, ale pouze v pracovní dobu – pondělí až pátek od 6:00 do 17:00. PST. E-mailová podpora probíhá ve stejnou dobu a společnost ESET slibuje odpověď do jednoho pracovního dne. Když jsme se natáhli, podpůrný agent se vrátil za něco přes 12 hodin.

Podpora není špatná, ale na nás na nás nezapůsobí. Nejhorší pachatelé jsou nevýrazný navigační systém ve znalostní základně a omezená doba podpory. Kanál YouTube z těchto možností nejvíce svítí.

Verdikt

NOD32 je antivirus, který nabízí dobré zabezpečení a vynikající ochranný balíček. Cena je vysoká, zejména pokud hledáte víceuživatelský plán, ale funkce obsažené pro jednotlivého uživatele jej odůvodňují.

Je nejvhodnější pro použití na jednom zařízení. Pokud máte na trhu zabezpečení ve všech svých zařízeních, doporučujeme plán s AVG, jedním z jediných antivirů, které nabízejí neomezená zařízení.

Sdělte nám své připomínky k ESET, ať už jde o NOD32, Internet Security nebo Smart Security, v komentářích níže. Jako vždy, díky za čtení.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map