Recenze Emsisoft Anti-Malware Home Review – Aktualizováno 2020

Emsisoft Anti-Malware Home Review

Emsisoft Anti-Malware Home, bohatý na funkce a cenově dostupný, je slušný balíček pro lidi, kteří se chtějí chránit před nejhoršími hrozbami, aniž by to rozbili banku. Čím více si toho uvědomíte, bezpečnost se mu nebude líbit téměř tak, jak si můžete přečíst v naší recenzi Emsisoft.


Prezentace_1

Prezentace_2

Slideshow_3

Slideshow_4

Předchozí

další

Při hledání levného, ​​ale funkčně bohatého antiviru se vyplatí vyzkoušet Emsisoft Anti-Malware. Díky plánům a funkcím s velkou hodnotou, jako jsou ochrana souborů a podpora Android, může být tento antivirový program ten pravý, pokud tam nepotřebujete nejlepší ochranu. Další informace najdete v této domovské recenzi Emsisoft Anti-Malware.

Existuje mnoho možností bezplatného antivirového softwaru, o kterých si můžete přečíst v našem nejlepším antivirovém průvodci zdarma. Emsisoft Anti-Malware se však elegantně hodí mezi bezplatný antivirus a nejvíce placené možnosti. 

S více funkcemi než většina svobodného softwaru, ale za nižší cenu než většina placených antivirových možností, společnost Emsisoft vytvořila řešení pro každého, kdo chce střední půdu mezi cenou a efektivitou. Existují však také důvody, proč se produkt Emsisoft Anti-Malware nedostal do našeho nejlepšího průvodce antivirovým softwarem. 

V této recenzi Emsisoft Anti-Malware Home se podíváme na to, co dělá tento antivirový program velkou hodnotou, ale také proč to není vždy nejlepší antivirový program.

Silné stránky & Slabé stránky

Alternativy pro domovskou stránku Anti-Malware Emsisoft

Funkce

Emsisoft Anti-Malware Home má své hlavní funkce ve čtyřech sekcích: „ochrana“, „skenování“ & čistý, “„ protokoly “a„ nastavení “. Z postranního panelu můžete také přistupovat k jeho karanténní oblasti.

Obrazovka „ochrana“ má tři hlavní bezpečnostní nástroje: blokování chování, ochranu souborů a ochranu webu. Nejprve je blokátor chování, který může sledovat nebo blokovat různé procesy. Můžete také zvolit, zda chcete být upozorněni, když blokování chování odstraní hrozby. 

Anti-ransomware je zabudován do blokování chování. To znamená, že po aktivaci budete chráněni před ransomwarem, ale pro každé z nich nelze nastavit jiná nastavení. Pokud navíc zablokujete chování, zobrazí se v protokolech varování.

Ochrana Ransomware

V moderních antivirových produktech je ochrana před ransomwarem běžná, proto je dobré ji zde vidět. Bez nástrojů, jako je anti-ransomware, můžete být zranitelnější vůči novým hrozbám. Pokud se chcete dozvědět více, podívejte se na naše shrnutí toho, co je ransomware. 

Nástroj „ochrana souborů“ je ochranou v reálném čase v Emsisoft Anti-Malware. Na kartě „ochrana souborů“ můžete nastavit, jak nakládá s hrozbami. Pokud ponecháte výchozí nastavení, tento antivirus se potýká s detekcí malwaru, ale výběrem podrobnějších možností ochrany to vyřeší.

Možnosti zabezpečení prohlížeče jsou k dispozici na kartě „webová ochrana“. Tímto nástrojem lze blokovat nechtěné hostitele a můžete nastavit upozornění pro případ, že najde škodlivé weby. Webové stránky mohou být také povoleny, což znamená, že by byly povoleny, i když si antivirus myslí, že se jedná o malware. Může však být matoucí se škodlivými i whitelistovanými weby ve stejném seznamu.

File_guard_and_Web_protection

„Skenování & čistá obrazovka poskytuje standardní možnosti pro různé typy prověřování a také možnost naplánovat prověřování na pravidelnou ochranu. Zde najdete také možnost vypnutí počítače po dokončení kontroly nebo karantény všech detekovaných hrozeb. 

V této části je také nástroj „výrobce nouzových souprav“. To umožňuje dočasně přesunout lehkou verzi antiviru na jiné počítače a chránit je. Přenosný antivirus není běžnou funkcí, takže pro společnost Emsisoft je to velká výhra.

Tato nouzová souprava má dvě primární použití. První je, že dokáže chránit každý nový počítač, i když váš balíček umožňuje ochranu pouze jednoho počítače. Ačkoli to vyžaduje zachování výměnné diskové jednotky připojené k počítači, poskytuje to základní ochranu počítačům, které mohou obsahovat malware.

Antivirové zálohování

Další použití nouzové sady je jako záloha, pokud by byl váš hlavní antivirus infikován a nemohl chránit počítač. Přenosný antivirový program připravený na předběžné opatření vám může pomoci s odstraněním škodlivého softwaru dříve, než vyzkoušíte jiné techniky obnovy.

Další je obrazovka „logs“, která obsahuje akce antiviru. Protokoly můžete procházet filtrováním nebo tříděním podle akce nebo komponenty. Díky tomu je snadné zjistit, co se děje na první pohled, aniž by se vynechala žádná data.

Nastavení Emsisoft

Na konci je obrazovka „nastavení“. Jak byste očekávali, zde najdete většinu nastavení. Mnoho z nich je standardní, například nastavení hesla správce. Emsisoft Anti-Malware Home však poskytuje určitá jedinečná nastavení, například možnost zvolit, která oznámení se zobrazí, jak dlouho vydrží a kde se na obrazovce zobrazí.

Nastavení upozornění

Některé funkce tohoto antiviru jsou pěkné a nejsou univerzální. Mít možnost tmavého režimu a automaticky povolenou funkci „sebeobrany“ – když se antivirus aktivně chrání před malwarem – jsou skvělé funkce. 

Nedostatek větších velikostí písma, a to i při změně velikosti okna, a nemožnost současného mazání všech souborů v karanténě však způsobuje, že použití Emsisoft Anti-Malware je o něco horší než možnost bohatší na funkce, jako je AVG. Další informace naleznete v naší recenzi AVG AntiVirus.

Společnost Emsisoft také neprováděla verzi pro uživatele počítačů Mac, která omezuje použití ochrany více počítačů prostřednictvím jednoho zařízení. Pokud pro svůj Mac potřebujete antivirus, podívejte se na našeho nejlepšího průvodce antivirem pro Mac.

Emsisoft Anti-Malware má také obchodní a podnikové produkty pro společnosti, které chtějí chránit své počítače se systémem Windows. Tyto obchodní plány mají vyhrazený podpůrný personál a prioritu služby live chat. Rovněž existuje větší integrace s produktem online správy, který společnost Emsisoft poskytuje. 

Konzola Emsisoft Cloud Console pracuje s domácí verzí, ale neobsahuje nic důležitého, co uživatelské rozhraní stolního počítače postrádá. Pokud nepotřebujete skenovat vzdáleně nebo ovládat více počítačů z jednoho zařízení, není nutné jej používat. Jednou z funkcí v cloudové konzoli, která není dostupná v uživatelském rozhraní plochy, je však přístup k živému chatu.

Většina funkcí v Anti-Malware Home je podle očekávání a zdá se, že plně fungují. Ačkoli některé další dobroty by byly hezké, má pro většinu uživatelů dobrý výběr a některé jedinečné funkce, díky nimž vynikne.

Domácí funkce Emsisoft Anti-Malware

Domácí logo Emsisoft Anti-Malwarewww.emsisoft.com

Začíná od 250 $ za měsícVšechny plány

Funkce

Správce hesel

Skartovačka

Podpora více operačních systémů

Rodičovská kontrola

Vyčištění disku

VPN

Profily

Ochrana

Ochrana Ransomware

Ochrana webové kamery

Monitorování v reálném čase

Zabezpečený prohlížeč

Ochrana stahování

Ochrana proti phishingu

Firewall

Operační systém

Okna

Operační Systém Mac

Linux

Android

iOS

Použitelnost

Desktopové uživatelské rozhraní

Mobilní aplikace

Rozšíření prohlížeče

Podpěra, podpora

Centrum nápovědy

Fórum

Živý chat

Telefon

E-mailem

Podpora 24/7

Výukový program pro video

Různé

Zdarma plán

Ceny

Emsisoft má standardní odstupňovaný systém pro oceňování produktů, včetně bezplatné verze a několika placených možností. Na rozdíl od některých stupňových systémů vám však Emsisoft poskytuje většinu funkcí základního balíčku Home a umožňuje vám platit navíc za více počítačů nebo jeden telefon s Androidem.

V balíčcích Business a Enterprise jsou nějaké další dobroty. Přesto to pravděpodobně nestojí za dodatečné náklady průměrného člověka. Mezi další výhody patří rychlejší linky podpory a další možnosti správy v cloudové konzoli. Standardní možnosti balíčku jsou však stejně dobré pro ochranu několika počítačů.

Plán Emsisoft Home poskytuje ochranu pro jeden počítač rychlostí 29,99 $ ročně. Tato cena je na levnějším konci antivirového softwaru, i když cena za další zařízení prudce stoupá. Pokud jde o antivirový program s podobnou cenou a dostupnější možnosti pro více počítačů, přečtěte si naši recenzi Trend Micro Antivirus +. 

Pro jednoho uživatele, který chce chránit jeden počítač se systémem Windows a jeden telefon Android, domov & Mobilní balíček je skvělá volba. Za 39,99 $ ročně získáte všechny ochrany běžného plánu Home a získáte antivirový program pro svůj telefon.

Emsisoft nenabízí žádné možnosti ochrany více telefonů. Pokud hledáte antivirus pro více než jeden telefon, vyplatí se vyzkoušet našeho nejlepšího antivirového průvodce pro Android.

K dispozici je také 30denní bezplatná zkušební verze Emsisoft Anti-Malware Home, takže si můžete udělat představu, zda je to pro vás ten pravý antivirus. Po skončení zkušební verze je bezplatná verze omezená a poskytuje pouze možnost skenovat a odstranit malware.

Vzhledem k omezením bezplatné verze tohoto antiviru ztrácí Emsisoft Anti-Malware mnoho funkcí a ochran, které z něj činí slušný produkt. To snižuje jeho užitečnost a často znamená, že lepší volbou je jiný antivirový software.

Anti-Malware Home nabízí spoustu funkcí a slušnou ochranu pro jeden počítač a jeden telefon s Androidem za nízkou cenu & Mobilní plán může být to, co potřebujete. Pokud však chcete chránit více zařízení, mohou být k dispozici lepší antivirové programy.

Uživatelská přívětivost

Instalace softwaru Emsisoft Anti-Malware je jednoduchá. Web Emsisoft má tlačítko pro každý ze tří hlavních produktů. První z nich vás přenese na stránku pro domácí antivirus, s instalačním programem pro 30denní zkušební verzi. Pokud jde o antivirové produkty, je to asi tak jednoduché, jako stahování.

Install_page

Proces instalace je přímý, ale trvá mnohem déle než ostatní antivirové programy. Pokud potřebujete lehký a rychlý antivirus, podívejte se na naši Malwarebytes Antivirus recenzi.

Emsisoft Anti-Malware Home má také integraci s produktem pro správu online společnosti Emsisoft, cloudovou konzolí Emsisoft, která vám umožňuje zobrazit některá nastavení a oprávnění pro každý počítač na vašem účtu. Z této stránky můžete také provádět kontroly na dálku, což usnadňuje ochranu více počítačů.

Cloud_Console

Emsisoft může provést některé malé změny kvality života instalačního programu, jako je přidání zástupce na ploše nebo dotaz, zda chcete skenovat při instalaci.

Možnosti skenování

Z Emsisoft Anti-Malware Home jsou k dispozici tři typy prověřování a každá z nich má jednoduché tlačítko pro odstranění malwaru po dokončení kontroly..

První možností je „rychlá kontrola“, která se pouze dívá na spuštěné soubory. Je to rychlé, trvá to jen několik minut, ale je omezeno pouze na nalezení malwaru, který je spuštěn.

Rychlé skenování je skvělé pro nalezení malwaru, který v současné době zpomaluje počítač. Ve stroji však nenajde žádný malware. Bez občasného použití podrobnějšího skenování by to mohlo umožnit skrýt malware po dlouhou dobu.

Možnost skenování v polovině země je „kontrola malwaru“. Trvá to déle než rychlé skenování, protože prohledává další soubory, kde se malware obvykle skrývá. 

To bude často typ skenování, který chcete použít, protože prohledává každý soubor, který pravděpodobně skrývá malware. To je blíže „chytrým skenům“, které se nacházejí v produktech, jako je Malware Fighter IObit. 

Full_scan

Pokud si však nechcete nechat ujít žádný malware, je zde také vlastní kontrola. To vám umožní prohledat konkrétní soubor nebo složku nebo celou diskovou jednotku. Poskytuje mnoho možností, které soubory mají být prohledány a kde by měl antivirus vypadat. Výchozí možnosti jsou však dobré pro skenování celého disku; skenování 355 574 objektů nám trvalo jednu hodinu a 25 minut.

Ačkoli by byla vyhrazená možnost úplného skenování pěkná, veškerá funkčnost existuje a software je jednoduchý a snadno použitelný. Testy využívaly všechny dostupné prostředky procesoru, ale daly přednost jiným programům, takže se počítač výrazně nezpomalil.

Využití procesoru

Ochrana

K ohodnocení úrovně ochrany před antivirovým softwarem používáme laboratorní výsledky od důvěryhodných společností, včetně AV-Test, AV-Comparatives a MRG Effitas, spolu s některými praktickými testy.

Skóre AV-testu pro Emsisoft Anti-Malware Home je mírně nadprůměrné, zejména 5,5 ze 6 z důvodu ochrany. Tyto výsledky testů jsou však od listopadu do prosince 2016, takže nemusí nutně představovat aktuální možnosti tohoto antiviru.

Emsisoft Anti-Malware se však během testů výkonu a použitelnosti zhoršil. Vydělala 4,5 ze 6 za výkon, kvůli zpomalení jiného softwaru a 5 ze 6 za použitelnost kvůli některým falešným pozitivům, když byla legitimní stahování považována za malware.

Společnost AV-Comparatives tyto výsledky podpořila testy mezi červencem a listopadem 2018. Tyto testy zjistily, že Emsisoft má 99,5% úroveň ochrany, i když je offline, přičemž se vyskytuje jen málo falešných pozitiv. To jí vydělalo tři hvězdičky v ochraně před malwarem. 

Skóre v reálném světě mělo nižší skóre, ale stále získalo hvězdu pro svou 98,5-procentní úroveň ochrany. Emsisoft Anti-Malware Home měl v tomto testu pouze jeden falešně pozitivní výsledek, nižší než většina testovaných antivirů.

Nakonec jsme zkontrolovali MRG Effitas, ale jeho nejnovější zpráva, která zahrnovala Emsisoft, byla z roku 2014. Zde byl Emsisoft Anti-Malware zbit pouze společností Kaspersky, což má své vlastní výhody a problémy. Tyto výsledky však pocházejí z roku 2014, takže si nemůžeme být jisti, že Emsisoft držel krok s jinými antiviry.

Praktické testování

Protože laboratorní testy nebyly aktuální, obrátili jsme se na praktické testování pomocí standardních nástrojů z webových stránek WICAR i AMTSO. To nám umožňuje testovat antivirové programy bez vystavení počítačů skutečnému malwaru. Pro všechny tyto testy jsme použili Google Chrome.

Emsisoft Anti-Malware zablokoval každý test od WICAR, což je standard pro dobrý antivirus. Tyto testy zahrnují řadu souborů EICAR (Evropský institut pro počítačový antivirový výzkum) a kontrolují, zda existuje ochrana před známými zneužitími..

Web_blocked

Testy AMTSO byly méně úspěšné. Přestože byly všechny testovací soubory EICAR zastaveny, a to i při testování komprimovaného souboru, „cloudové vyhledávání“ a phishingové testy selhaly, přestože web Emsisoft se pyšní svou phishingovou ochranou. Přečtěte si našeho průvodce a zjistěte více o tom, co je phishing.

Přestože ochrana proti phishingu je u antivirového programu méně běžná než ochrana proti ransomwaru, je stále dobré mít k dispozici, když funguje. V případě antiviru, který má prokázanou ochranu proti phishingu, si přečtěte naši recenzi Webroot SecureAnywhere.

Celkově má ​​Emsisoft Anti-Malware Home dobrou ochranu, zejména proti náhodnému stahování. Bez nedávných laboratorních testů však nemůžeme tomuto antivirovému programu dát vyšší skóre.

Podpěra, podpora

Web Emsisoft má podpůrnou stránku s rozumnou znalostní základnou. Má spoustu uživatelských příruček a sekci FAQ. Průvodce byl jednoduchý, ale stále obsahoval všechny potřebné informace. 

Nad znalostní databází je vyhledávací lišta, která vám pomůže najít konkrétní informace. Tato vyhledávací funkce je docela efektivní při hledání relevantní nápovědy, ačkoli pravopisné chyby ji zastavují.

Znalostní základna

Pokud znalostní základna nemá to, co hledáte, je k dispozici live chat. Během minuty jsme se dostali k členovi podpůrného týmu Emsisoft a rychle odpověděli na naše otázky. Když dostali problém, který nemohli vyřešit, nasměrovali nás na e-mailovou adresu podpory, kde nám pomohou.

Emsisoft má výběr e-mailových adres pro různé problémy. Například dotazy týkající se prodeje jdou na vyhrazenou adresu. Web navrhuje, abyste nejprve vyhledali pomoc od živé podpory, která v případě potřeby poskytne nejvhodnější e-mail.

Fóra Emsisoft jsou dalším dobrým místem pro získání pomoci. Ačkoli odpovědi nebudou tak rychlé jako live chat, je zde dostatek podpůrných pracovníků a dalších členů online, kteří vám pomohou s jakýmkoli problémem během několika hodin..

S tisíci příspěvků, které je třeba zkontrolovat, je k dispozici mnoho problémů. Tato fóra jsou dobrým způsobem, jak najít pomoc při čekání na e-mailovou podporu, aby se k vám vrátila.

Pro firemní uživatele by bylo příjemné mít vlastní telefonní linku nebo samostatnou sekci v databázi znalostí a fórech, takže získání správných informací bylo jednodušší. 

Podpora pro Emsisoft Anti-Malware Home však rozhodně postačuje k řešení problémů. Pokud hledáte antivirový program s velkou podporou, přečtěte si v naší recenzi F-Secure Antivirus další solidní výběr.

Verdikt

Emsisoft Anti-Malware Home je skvělý antivirus pro ochranu jednoho počítače. Může poskytnout menší ochranu než některé jiné antivirové produkty, které jsme testovali, například Bitdefender, jak si můžete přečíst v naší recenzi antivirového programu Bitdefender. Emsisoft to však napraví tím, že poskytuje produkt s tolika funkcemi za nižší cenu.

Díky snadno dostupné 30denní zkušební verzi plné verze vám Emsisoft velmi snadno vyzkouší. Některé z dalších funkcí, které má, nemusí být pro vás užitečné, ale pokud jsou, tento antivirus není zdaleka horší volby, zejména pokud máte rozpočet.. 

Vzhledem k nedostatku nových laboratorních testů však váháme s doporučením tohoto produktu pro každého, takže stojí za to podívat se na naše další antivirové články a zjistit, zda je něco více vyhovující vašim potřebám.

Co si myslíte o Emsisoft Anti-Malware Home? Sdělte nám své myšlenky v komentářích níže. Děkuji za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me