Recenze Avast Pro – aktualizováno do roku 2020

Avast Pro Review

Přestože Avast Pro není zdaleka dokonalý, je antivirové řešení, které bude vyhovovat těm, kterým nevadí platit, aby se udrželi v bezpečí, ale nechtějí rozbít banku jen kvůli hrozbě malwaru. Celkově tato služba skóre dobře, jak si můžete přečíst v naší recenzi Avast Pro.


nejlepší antivirové recenze

Avast je dlouhodobě volbou antivirového programu zdarma. Systém je bohatý na funkce, je lehký a docela bezpečný. Placená verze Pro přichází s některými dalšími funkcemi, alespoň natolik, aby odůvodnila její nízkou cenu. Z hlediska ochrany vyžaduje zadní sedadlo nejlepšímu antivirovému softwaru, ale o dostatečně malou rezervu, aby se stal vážným uchazečem.

V této recenzi Avast Pro probereme funkce a ochranu, které antivirus nabízí. Před vydáním našeho výroku si promluvíme o funkcích, cenách, vstřícnosti pro uživatele, ochraně a podpoře. Rovněž porovnáme laboratorní výsledky s našimi praktickými zkouškami, abychom zjistili, jak dobře vás chrání.

Celkově se hodí na méně obsluhovanou část trhu, tedy na ty, kteří chtějí platit za robustní antivirový program, aniž by šli na hluboký konec. Avast Pro tuto mezeru dobře vyplní pěkným seznamem funkcí, ale je třeba udělat nějaké kompromisy, aby se tam dostalo.

Posuvník Avast Pro1

Avast Pro Slider2

Avast Pro Slider3

Avast Pro Slider4

Posuvník Avast Pro5

Předchozí

další

Alternativy pro Avast Pro

Silné stránky & Slabé stránky

Funkce

Avast Pro má řadu funkcí, díky nimž soutěž vypadá trapně, alespoň co se týče ceny. Máte ochranu před základním malwarem, bezpečné procházení, ochranu sítě a sledování chování. Mimo to máte režim karantény pro testování souborů, správce hesel a další.

Správce hesel není příliš v souvislosti s recenzemi našich správců hesel. Bude ukládat přihlašovací údaje, kreditní karty a poznámky a automaticky je vyplňovat v prohlížeči. Je to však na základním konci věcí. Pro větší flexibilitu doporučujeme použít jednoho z našich nejlepších správců hesel, například Dashlane (přečtěte si naši recenzi Dashlane)..

Správce hesel Avast Pro

Zahrnutý správce hesel je něco, co jsme již viděli, například z Kaspersky (přečtěte si naši recenzi na Kaspersky Antivirus). Pro Avast je něčím jedinečným režim Sandbox, kde můžete testovat podezřelé soubory v bezpečném prostředí. To je zvláště užitečné pro piráty, kteří shromažďují data z celého webu (podívejte se na naši nejlepší VPN pro torrenting, pokud se vám hodí tento popis).

Avast zahrnuje také svůj zabezpečený prohlížeč. Vypadá a funguje stejně jako Google Chrome, ale bez integrace Google. Zde nemáte rychlé odkazy na svůj účet Gmail nebo Disk.

Z toho, co můžeme říct, je to verze prohlížeče Chrome bez integrace Google a plná rozšíření Avast. Ze seznamu budete mít blokování sledování, ochranu rozšíření, adblock a anti-phishing. Rozšíření nejsou v obchodě Chrome k dispozici, takže je k nim jediný možný zabezpečený prohlížeč.

Zabezpečený prohlížeč Avast Pro

Jedním z jedinečných rozšíření je stahovač videa. Avast vám umožňuje stahovat video z platforem jako YouTube a Vimeo v nativním rozlišení. Nelze však chytit soubory ze streamovacích platforem, jako je Netflix.

Zabezpečený prohlížeč se nám velmi líbí. Nejedná se o typický prohlížeč dodávaný s antivirem, protože vám poskytuje další vrstvu ochrany, aniž by nutil vyhledávací nástroje nebo snižoval rychlost. Pokud něco, rychlost se z reklamních bloků a bloků flash, které Avast implementuje, zvyšuje.

Do režimu Bank můžete vstoupit v zabezpečeném prohlížeči nebo v uživatelském rozhraní Avast. Je to podobné jako u Bitdefender Safepay (přečtěte si naši recenzi antivirového programu Bitdefender). Jedná se o samostatnou plochu pro jakékoli transakce online, která vás chrání před zneužitím, které by bylo možné provést pomocí běžného okna prohlížeče.

Pokud se rozhodnete pro svůj běžný prohlížeč, stále existuje ochrana. Avast používá pro spoof webové stránky monitorování v reálném čase a funkci nazvanou Real Site. Je to ochrana proti přesměrování DNS, která vás přesměruje z autentické adresy URL na falešnou, kde hacker může ukrást uživatelská jména, hesla a informace o kreditní kartě.

Real Avast Pro Real Site

Poslední a nejunikátnější funkcí, kterou nabízí Avast Pro, je Wi-Fi Inspector. Prohledá všechna zařízení na domácí nebo veřejné síti Wi-Fi, zda neobsahují zranitelná místa, což je rychlý způsob, jak zjistit, zda je infikován váš router nebo jiné zařízení. Ve veřejném prostředí vám poskytuje přehled o všech zařízeních připojených k síti, takže víte, zda se mezi vámi skrývá hacker.

Avast Wifi Inspector

Avast vás při používání většiny funkcí upozorní na chybu zabezpečení. Jedná se pouze o nabídku na Avast SecureLine VPN. Je to kompetentní, i když drahá, VPN, která ji nevede na náš nejlepší seznam VPN. Můžete si však přečíst naši recenzi Avast SecureLine, kde najdete všechny naše myšlenky.

Vzhledem ke své ceně je Avast velkorysý s funkcemi. Máte nástroje pro rychlé, bezpečné a pohodlné procházení mezi zabezpečeným prohlížečem a správcem hesel. Karanténa je jedinečná funkce, kterou bychom rádi viděli implementovat více antivirů a která sama o sobě stojí za upgrade na verzi Pro.

Přehled funkcí Avast Pro

Logo Avast Prowww.avast.com

Začíná od 500 $ měsíčně za všechny plány

Funkce

Správce hesel

Skartovačka

Podpora více operačních systémů

Rodičovská kontrola

Vyčištění disku

VPN

Profily

Ochrana

Ochrana Ransomware

Ochrana webové kamery

Monitorování v reálném čase

Zabezpečený prohlížeč

Ochrana stahování

Ochrana proti phishingu

Firewall

Operační systém

Okna

Operační Systém Mac

Linux

Android

iOS

Použitelnost

Desktopové uživatelské rozhraní

Mobilní aplikace

Rozšíření prohlížeče

Podpěra, podpora

Centrum nápovědy

Fórum

Živý chat

Telefon

E-mailem

Podpora 24/7

Výukový program pro video

Různé

Zdarma plán

Ceny

„Pro“ přezdívka představuje buff s funkcí, ale v tomto případě tomu tak není. Mezi touto verzí Avastu a verzí zdarma není přinejmenším mnoho rozdílů, alespoň co se týče základní ochrany. Platíte hlavně za Avast Sandbox.

Největší konkurence společnosti Avast je sama o sobě, ale obchodní model jasně funguje. Avast Pro je daleko za nejlevnější antivirem, na který jsme narazili, alespoň pro počáteční období. Například Norton Antivirus Basic je o 10 $ více za první období, ale ceny jsou stejné při obnovení (přečtěte si naši recenzi Norton Antivirus, kde najdete naše názory na toto téma).

Jen proto, že existuje malý rozdíl mezi bezplatnou verzí a Pro, neznamená to, že se jedná o menší antivirový program, když je postaven proti zbytku trhu. Je překvapivé, kolik funkcí Avast přináší do svého bezplatného vydání, takže ve skutečnosti tolik, že bychom za to byli ochotni zaplatit cenu Pro.

Stejně velkorysý, jako je u této nabídky Avast, chybí několik funkcí, které zahrnují nákladnější antiviry. Mezi seznamy patří skartovač souborů, webová kamera, firewall a ochrana ransomware. Pro tyto funkce doporučujeme upgradovat na stále velmi levný Avast Internet Security.

Rozdíly mezi Avast Free a Avast Pro jsou malé, ale stále si myslíme, že upgrade stojí za to. Pískoviště je pěkné zahrnutí a dá vám ochutnávku toho, co Internet Security s bohatou nabídkou nabízí. Sazby jsou také cenově dostupné, takže tento antivirus je ve své cenové kategorii.

Uživatelská přívětivost

Avast Pro používá čisté rozhraní, které odráží bezplatnou nabídku. Břidlicové šedé pozadí je doplněno zelenými pruhy se čtyřmi poutky na straně pro správu vaší ochrany. Je to srovnatelné s Bitdefenderem, který má naše oblíbené antivirové rozhraní.

Rozhraní Avast Pro

K dispozici jsou čtyři karty, ale k obejití budete používat pouze tři. Kliknutím na některou z nich se zobrazí nabídka s ikonami různých funkcí, jako jsou dlaždice. Některé funkce, které nenabízí Avast Pro, například štít s ransomwarem, se u ikony zobrazí oranžovým zámkem.

Navigace Avast Pro

Poté se to stane obtížným. Zámek zobrazí pouze některé funkce, ale ne všechny. Pokud například kliknete na SecureLine VPN, zobrazí se vám stránka nákupu.

Avast Sweetening the Deal

Nevadí nám, že Avast inzeruje své další produkty, zejména s tím, jak levné Pro je. Nelíbí se nám však způsobu, jakým se s ním pracuje. Chováme se, jako by byl prvek zahrnut, i když není neobvyklý, a rádi bychom, kdyby Avast měl nějaký ukazatel, že tyto funkce nejsou součástí balíčku.

Uvolňuje však místo v uživatelském rozhraní, kde by obvykle byla reklama.

Většina vašeho použití se dodává s ochrannou kartou. Zde můžete nastavit skenování, používat inspektor Wi-Fi, přístup do karantény a další. Avast zahrnuje čtyři různé režimy skenování s další volbou pro vlastní konfigurace.

Režimy skenování Avast Pro

Měli jste cílené, úplné a bootovací skenování, ale naším oblíbeným je Smart Scan. Spouští normální antivirové zametání, ale také kontroluje, zda váš počítač neobsahuje síťové hrozby, povrchní rozšíření prohlížeče, zranitelný software a problémy s výkonem.

Během skenování byl minimální dopad na výkon. Naše využití procesoru trvalo asi 15 procent při volnoběhu, během skenování naráželo na 25 procent. Několik hrotů dosáhlo až 40 procent, ale žádné trvalé zatížení.

Jak je uvedeno v části funkcí výše, Avast obsahuje svůj zabezpečený prohlížeč, ale pro ochranu jej nemusíte používat. Váš prohlížeč pracuje v reálném čase a nevyžaduje žádná další rozšíření. Je to zdaleka jen výkřik od vyskakovacích oken, které společnost McAfee ukládá při prohlížení (další informace najdete v naší recenzi McAfee Total Protection)..

Líbí se nám lehký dotek, který má Avast na vašich systémových prostředcích a na obrazovce nemovitostí. Je to neintruzivní antivirus s promyšleným rozhraním, ale přichází s výzvou k plíživým žádostem.

Ochrana

Používáme praktické testování v kombinaci s laboratorními výsledky, abychom získali přehled o tom, jak funguje antivirový program. Větší váhu by měly být kladeny na laboratorní výsledky, protože existuje větší velikost vzorku a úroveň kontroly, ale rádi bychom odebrali každý antivirus na testovací rotaci sami.

Začali jsme s kontrolou nastavení funkcí Amtso u antiviru pro stolní počítače. Avast zablokoval pět ze šesti testů, protože selhal stahování potenciálně nežádoucí aplikace. Webroot na druhé straně dokonale skóroval, když jsme to testovali s touto sestavou (přečtěte si naši recenzi antivirového programu Webroot).

Po testech jsme pomocí vzorků Wicar otestovali další využití prohlížeče. Avast zablokoval všech 13 adres URL a ukončil připojení dříve, než se mohl stáhnout jakýkoli soubor. Celkově se to podařilo s našimi praktickými testy.

Byla zjištěna hrozba Avast Pro

Pokaždé, když jsme se pokusili načíst škodlivý soubor, místo malého vyskakovacího okna, Avast vykřikl tři hlasitá pípnutí a řekl: „Byl detekován virus.“ Neříkáme, že je to špatná věc, ale to nás přimělo vyskočit ze židle při více než jedné příležitosti.

Výsledky testování Avast

Avast vykazuje dobré, ale ne skvělé výsledky z většiny laboratoří. AV-Test zjistil, že je 98,9% účinný proti 0denním útokům škodlivého softwaru pomocí živého malwaru, což je nad průměrem v průmyslu 99,5 procenta. Bylo však 99,9% účinné proti referenční sadě AV-Test.

Testy výkonu byly mnohem lepší než průměr v průmyslu. Společnost AV-Test zaznamenala při spuštění populárních webových stránek pouze průměrné 12 procent zpomalení sedmi až devíti procent. Tento trend probíhal prostřednictvím dalších testů, s výjimkou instalace často používaných aplikací, která byla o šest procent pomalejší než průměr v průmyslu.

AV-Comparatives hodnocení antiviru v reálném světě mezi únorem a červnem zaznamenalo blokádu 99,4%, což Avastu udělovalo perfektní tříhvězdičkové skóre. Dosáhl nejvyššího možného hodnocení, pokročilého +, ve výkonu, ale nižší úrovně pro detekci souborů a odstranění malwaru.

Avast si v tvrdé bankovní simulaci MRG-Effitas vedl překvapivě dobře. Bylo to 100 procent účinné proti živému botnetu, ale selhal simulátor malwaru. Dvě třetiny testovací skupiny však tuto simulaci selhaly. MRG-Effitas zjistil, že Avast Internet Security při používání zabezpečeného prohlížeče prošel simulací.

Podpěra, podpora

Avast se více zaměřuje na kutilskou podporu než přímý kontakt. Existují kontaktní trasy, ale ty jsou omezeny tím, jaký produkt používáte. Stále se nám líbí organizovaná znalostní základna a aktivní, byť datovaná fóra.

Znalostní základna je rozdělena podle produktů, z nichž každá nabízí 15 až 20 článků. Existují omezené položky, protože Avast pokrývá v každém tolik půdy. Každý článek se týká hlavních operačních systémů a dodavatelů, s pokyny krok za krokem a snímky obrazovky.

Jsme ohromeni detailem, ale více ohromeni efektivitou.

Využijte znalostní základnu

Fóra nejsou tak efektivní. Jedná se o datovaný, ale známý design fóra, který pokrývá všechny produkty, které Avast nabízí. Komunita je však masivní, což z ní činí neocenitelný zdroj podpory. Registrováno je více než milion členů a v době psaní bylo více než 400 aktivních.

Avast fóra

Když se však pokusíte kontaktovat Avast, věci jsou chaotické. Telefonická podpora je k dispozici pro všechny předprodejní otázky, fakturační a technické otázky jsou vyhrazeny pro e-mail. Žádný bezplatný produkt Avast nemá podporu.

Jedinou výjimkou z tohoto modelu je Avast Total Care, kde se agent vzdáleně připojí k vašemu stroji, aby jej odstranil kvůli problémům. Počáteční konzultace je zdarma, ale úplné pokrytí vám poběží 199 $ ročně.

Máme rádi znalostní základnu pro její organizaci a komunitu pro její velikost, ale podpora chybí. I platící zákazníci mají omezené možnosti kontaktování, vyplňují jednoduchý formulář, který by měl být k dispozici všem.

Verdikt

Avast je dobrý, levný antivirus, který dobře chrání počítače. Nedosahuje tak vysoko jako jiné antivirové programy a skóre je o něco nižší než nejlepší antivirus v našich praktických a laboratorních testech. Upgrade na Internet Security by však měl vyřešit většinu těchto problémů.

Doporučujeme Avast Pro pro každého, kdo potřebuje spoustu antivirových funkcí za nízkou cenu. Ti, kteří hledají vynikající výkon, budou lépe vyhovovat aplikaci Internet Security, která má dostatek rozlišovacích funkcí, které zaručují upgrade.

Naštěstí můžete většinu zkušeností s Avast získat stažením bezplatného antiviru a vyzkoušením si ho sami.

Sdělte nám své názory na Avast v níže uvedených komentářích a jako vždy děkujeme za přečtení.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map