Recenze antivirového softwaru Malwarebytes – aktualizace 2020

Malwarebytes Antivirus Review

Malwarebytes Antivirus je velmi rychlá služba, která jako jedna z mála svého druhu nabízí 14denní zkušební verzi. Jeho laboratorní výsledky však zklamaly a nejsme si příliš jisti jeho rozhraním. Přečtěte si naši podrobnou recenzi Malwarebytes.


nejlepší antivirové recenze

Malwarebytes formálně založili 21. ledna 2008 Marcin Kleczynski a Bruce Harrison. Kleczynski neformálně založil společnost, zatímco on žil doma se svými rodiči v Chicagu v roce 2004 poté, co rodinný počítač dostal virus. Od té doby se rozrostla na více než 600 zaměstnanců na pěti místech po celém světě.

Na rozdíl od většiny společností vám Malwarebytes umožňuje stahovat a instalovat prémiovou placenou verzi se všemi funkcemi neporušenými po dobu 14denní bezplatné zkušební verze. Poté je možné jej použít pouze k čištění infikovaných zařízení, dokud si produkt nezakoupíte, ale tato 14denní zkušební verze vám dá chuť na to, co může udělat.

V této recenzi Malwarebytes se podíváme na instalaci a použití balíčku, dostupná nastavení, jeho rychlé skenování, různé úrovně ochrany a zprávy, které pro vaše použití generuje. Pokryjeme také její výhody a několik nešťastných nevýhod, které mu brání v sestavení seznamu nejlepších antivirových programů.

Alternativy pro Malwarebytes Antivirus

Silné stránky & Slabé stránky

Funkce

Malwarebytes má dobře navržený a intuitivní ovládací panel. Dáváme jí vysoké známky pro rozložení a snadné použití. Sloupec po levé straně obrazovky obsahuje kategorie „skenování“, „karanténa“, „zprávy“ a „nastavení“. V každé kategorii jsou v horní části karty pro různé podoblasti.

Prvky Premium zobrazené na pravé straně řídicího panelu ukazují čtyři hlavní nastavení ochrany, včetně ochrany ransomware, která jsou ve výchozím nastavení nastavena na „zapnuto“..

Palubní deska Malwarebytes-18

Nastavení se skládá ze šesti karet: „aplikace“, „ochrana“, „plán prověřování“, „vyloučení“, „podrobnosti o účtu“ a „asi“. První dva obsahují tlačítko v pravém horním rohu pro obnovení výchozího nastavení. Jedná se o užitečný nástroj, který některé antivirové programy skrývají nebo vtahují do těžko dostupných míst. Líbí se nám, že je tak snadno dostupná.

Malwarebytes-21-settings-applications-01

Karta aplikace odkazuje na Malwarebytes, s částmi o tom, jak je aktualizována, nastavení oznámení, priorita prověřování, výběr jazyka, výběr proxy serveru (výchozí je vypnuto), použití a přenos statistik hrozeb zpět do služby (výchozí je zapnuto).

Malwarebytes-23-settings-applications-03

„Ochrana“ obsahuje nastavení pro webovou ochranu, tlačítko pro správu seznamu chráněných aplikací a možnosti přidání aplikací do tohoto seznamu. K dispozici je také tlačítko pokročilých nastavení, které vyvolá podnabídku pro nastavení ochrany před zneužitím pro mnoho aplikací, jako je ochrana paměti, chování aplikací a ochrana Java.

Malwarebytes-27-settings-protection-04

Malwarebytes nenabízí ochranu webové kamery, jako je aplikace Kaspersky Anti-Virus, jak si můžete přečíst v naší recenzi aplikace Kaspersky Anti-Virus. Dokonce nás ani nezeptal na vestavěnou kameru na našem notebooku. Vzhledem k narůstajícím obavám o soukromí ve zprávách se to týká. Obtěžovalo nás také nedostatek správce hesel, stejně jako nedostatek online zálohování a drtiče souborů.

Má ochranu v reálném čase a ochranu ransomware.

Přehled funkcí

Logo antivirového programu Malwarebyteswww.malwarebytes.com

Začíná od 333 $ za měsícVšechny plány

Funkce

Správce hesel

Skartovačka

Podpora více operačních systémů

Rodičovská kontrola

Vyčištění disku

VPN

Profily

Ochrana

Ochrana Ransomware

Ochrana webové kamery

Monitorování v reálném čase

Zabezpečený prohlížeč

Ochrana stahování

Ochrana proti phishingu

Firewall

Operační systém

Okna

Operační Systém Mac

Linux

Android

iOS

Použitelnost

Desktopové uživatelské rozhraní

Mobilní aplikace

Rozšíření prohlížeče

Podpěra, podpora

Centrum nápovědy

Fórum

Živý chat

Telefon

E-mailem

Podpora 24/7

Výukový program pro video

Různé

Zdarma plán

Ceny

Malwarebytes dělá mezi antivirovými společnostmi něco neobvyklého. Poskytuje vám zdarma 14denní zkušební období balíčku Premium pro jednotlivé zařízení se všemi jeho funkcemi. To vám dává šanci prozkoumat a otestovat jeho funkčnost, aniž byste museli předem něco utrácet. Po zkušebním provozu funkce Premium přestanou fungovat a fungují pouze jako prostředek k vyčištění jednoho infikovaného zařízení.

Je k dispozici pro Windows, MacOS, Chromebook, Android a iOS. Rozšíření prohlížeče nejsou součástí balíčku. Místo toho si je můžete zdarma stáhnout samostatně v prohlížeči Chrome a Firefox. Raději bychom však viděli, jak jsou integrováni do antivirového softwaru.

Malwarebytes-browser-extensions

Balíčky Premium a Premium For Home se liší pouze počtem zařízení, která chrání, a cenou. Například vám Home účtuje 20 $ za každé další zařízení starší než tři. Kromě toho jsou identické.

S možností Premium pro domov můžete kombinovat Windows, MacOS, Android, iOS, které jsou k dispozici pouze v App Store, a Chrome OS. To je pěkný dotek pro ty, kteří nejsou zatíženi loajalitou značek.

Firemní verze mají pokročilé funkce, včetně kalení aplikací, využití zmírnění, analýzy užitečného zatížení, detekce anomálií, strojového učení, správy aktiv a dalších. Ceny začínají na 119,97 USD za základní obchodní balíček a poté jsou přizpůsobeny na základě vašich požadavků a počtu zařízení, která mají být chráněna..

Uživatelská přívětivost

Počáteční stahování a instalace jsou rychlé a snadné. Web Malwarebytes obsahuje jednoduché pokyny, které vám poskytnou informace o tom, co dělat, aniž by urazily vaši inteligenci. Tento proces je dostatečně intuitivní, že však nebudete potřebovat pokyny.

Pokyny pro instalaci Malwarebytes-01-website-install-

Po nainstalování trvalo počáteční skenování pouze 3 minuty a 46 sekund, než bylo na našem počítači zkontrolováno 173 193 objektů. Další antivirové balíčky, které jsme testovali na stejném testovacím stroji, zabraly hodinu. To znamená, že jeho rychlost přišla na úkor 100 procent využití CPU během skenování. Zmáčklo se jednou na přibližně 75 procent a poté se vrátilo zpět nahoru.

Jako test jsme během skenování spustili další aplikaci a Malwarebytes se vzdal času procesoru, aby mohl běžet normálně, což dokazuje, že nejde o prase zdrojů. Je ochotný se o to podělit. To vám dává to nejlepší z obou světů: rychlé skenování, když běží samostatně, plus bezpečnost vědět, že nezpomalí ostatní aplikace, pokud běží současně..

Zpráva generovaná po každém skenování je jednoduchá a snadno čitelná. Na všech kartách obsahuje všechny potřebné informace. První z nich je jednostránkový souhrn. Karta Upřesnit ukazuje, kolik objektů bylo naskenováno, ať už to bylo ručně nebo naplánováno, uplynulý čas a možnosti kontroly. Tlačítko exportu umožňuje kopírovat sestavu do schránky nebo do textového souboru pro budoucí použití.

Zpráva Malwarebytes-13-scan-report

Soubory v karanténě, jako jsou potenciálně nežádoucí programy, jsou považovány za neškodné a čekají, až je obnovíte, nebo je odstraní, pokud jsou ve skutečnosti nežádoucí. Tato nastavení vám umožní nakonfigurovat, co dělat se soubory v karanténě.

Proces vyloučení ve dvou krocích vám dává možnost vyloučit konkrétní budoucí weby, aplikace, soubory nebo dříve zjištěné zneužití z detekce při budoucích prověřováních. Rozhraní je opět rychlé a intuitivní.

Ochrana

Malwarebytes padl v této oblasti. Od roku 2015 nebyl testován v žádné ze tří laboratoří, které používáme. To je věčnost v počítačovém světě.

Malwarebytes od té doby kombinoval svůj sanační software s antivirovým balíčkem. Nejblíže tomu zbývá, pokud necháte balíček Premium Premium zaniknout po 14denní zkušební verzi. Každá funkce kromě funkce nápravy je poté deaktivována.

Organizaci Anti-Malware Testing Standards Organization také používáme ke kontrole nastavení funkcí a webu Wicar k měření výkonu ochrany.

Amtso spouští antivirový software důkladnou kontrolou své schopnosti zvládnout stahování malwaru, komprimovaného malwaru, potenciálně nežádoucích aplikací, phishingu a cloudové ochrany. Malwarebytes selhal ve všech z nich. Testovali jsme to s několika typy infikovaných souborů zip a žádný z nich nezachytil.

Windows Defender, který jsme deaktivovali, přitáhl na nás Draculu a vrátil se k životu, aby zachytil dva z infikovaných souborů, které Malwarebytes řekl, že jsou v pořádku.

Wicar provádí většinu stejných testů s přidáním trojského webu, který nás Malwarebytes chytil a zablokoval v přístupu. To byl jediný test, který prošel.

Zpráva Malwarebytes-34-website-trojan-zjištěno-zpráva

Amtso a Wicar používají průmyslový standard EICAR antivirový testovací soubor, který je všeobecně schválen pro použití při testování. Soubor je neškodný. Používá se pouze k tomu, aby uživatelům pomohl ověřit, že jejich antivirový software je správně nakonfigurován a funguje. Nechali jsme Malwarebytes nainstalovat s výchozím nastavením a chybělo mu všechno kromě jednoho trojského koně. Takový výkon je nepřijatelný.

To znamená, že Malwarebytes je určen k čištění více než cokoli jiného. Z tohoto pohledu je to vynikající program. Pro skenování v reálném čase však doporučujeme držet se našeho nejlépe hodnoceného poskytovatele, Bitdefenderu (přečtěte si naši recenzi na Bitdefender Antivirus).

Podpěra, podpora

Malwarebytes nemá na svých webových stránkách dobrou podporu. Našli jsme videa spolu s možnostmi pro chat a telefonickou podporu, ale výsledky nebyly působivé. Klikli jsme na tlačítko chat a dostali jsme většinou prázdnou obrazovku, která nám řekla, že zástupci nejsou k dispozici.

Malwarebytes-36-reps-not-available

Kliknutí na tlačítko „kontaktovat podporu“ nebylo o moc lepší.

Tlačítko Malwarebytes-37-contact-support

Vedlo nás na obrazovku, kde jsme byli vyzváni, abychom vytvořili lístek technické podpory, aniž by naznačovali, jak dlouho bude trvat, než obdrží odpověď. Rozhodli jsme se, že nebudeme ztrácet čas, protože u většiny společností je doba obratu technické podpory obvykle průměrně jeden až dva dny.

Existuje komunitní fórum, ale navigační fóra mohou být skličujícím úkolem, když hledáte odpověď na konkrétní otázku. Videa, která jsme našli, jsou základní a nejdou do detailů. Jsou tam hlavně pro instalaci a používání softwaru. Vzhledem k intuitivní povaze rozhraní jsou většinou nadbytečné.

Verdikt

Malwarebytes má skvělé rozhraní, mnoho funkcí, dobrou cenovou strukturu a inovativní nastavení, které vám umožní testovat celý pracovní balíček zdarma po dobu 14 dní. To, co ji táhne, je špatný testovací výkon a nedostatečná podpora zákazníků. Laboratorní testování je téměř nulové a selhalo naše testování výkonu, s výjimkou nalezení jednoho trojského koně na testovacím webu.

Společnost se může rozhodnout, že nebude používat antivirový testovací soubor EICAR pro svůj software. Protože je soubor neškodný, nic to neublíží. Nedokázali jsme kontaktovat společnost a zeptat se na ni, ačkoliv v případě neexistence protichůdných informací musíme výsledky zkoušek vzít v nominální hodnotě.

Co si myslíte o Malwarebytes? Funguje to pro vás? Dejte nám vědět v komentářích níže. Děkuji za přečtení.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me